Cyfrowy Polsat - nowości i spekulacje

dnc

Moderator
VIP
jackuc napisał:
????
nie rozumiem. Uważąsz że mała siła sygnalu nie wpływa na obraz ? Ma znaczenie kluczowe moim zdaniem. Może to świadczyć np o złym ustawieniu anteny
Na forum n jest sporo postów na ten temat. Ktoś kto ma sygnał np 95% ma znacznie lepszy obraz niż ktoś kto ma 70%

W systemach DVB siła sygnału ma znaczenie jeśli spadnie poniżej 40%. Wtedy pojawiają się zaniki sygnału, zakłócenia, które powodują, że obraz i dźwięk transmitowany z satelity zaczyna szarpać, przerywać i/lub zawieszać się. Ja mam siłę sygnału od 68 do 72% i nie widzę różnicy w jakości bo jej nie ma. Jakość obrazu w DVB jest zależna w tym wypadku przede wszystkim od nadawcy a nie od odbiorcy.
 

jackuc

New member
Ok czyli sąsiad ma sygnał w normie. Teraz już jasne.
Chce do niego zatargać moje lcd i zobaczyć jak jest. Tylko chciałem mieć pewność, że jego sygnał jest ok
 

Makszyman

Member
Jak na Warszawe 70-75% to duzo, wiec nie powinno byc zadnych problemów nawet podczas silnego wiatru. A do LCD polecalbym raczej N a nie Cyfrowy Polsat :) Cyfra+ ewentualnie jeszcze.
 

Makszyman

Member
Bo obecnie większość LCD jest wyposażona w obsługe kanałów wysokiej rozdzielczości (HD). Cyfrowy Polsat jeszcze nie ma oferty HD ale mówią że wprowadzą w maju. Wtedy będzie można porównać oferty 3 platform i wybrać tą najlepszą w swoim mniemaniu :)

P.S. N ma na razie 3 kanały HD, Cyfra+ tylko 1.

Chyba że nie zależy Ci na HD to rób jak uważasz :)
 

wojt3k

New member
Co do wprowadzenia Hd w maju to chyba raczej nie bo 2 konsultantów na infolini informowalo ze w czerwcu wiec mozna sie spodziewac na koniec czerwca :D Wprowadzony ma byc polsat sport hd .
 

Hardi

New member
n ma 3 kanały HD i dlatego jest lepszy? hehehehe :lol: oglądasz w kółko cały czas kilka tych samych programów na Discovery? hehehehe :lol:
 

KKuba

New member
Bez reklam
Też mi się bardzo spodobało... :) A tak poważnie, to na dzisiaj jest taka sytuacja, że przed zakupem sprawdź jak ten LCD gra w PAL-u. Nieazależnie, którą platformę wybierasz, to będzie 95% wykorzystania tego telewizora (i nie prędko to się zmieni). Paradoksalnie część LCD z matrycą Full HD lepiej wyswietla PAL, bo ma lepsze dzielniki przy scalowaniu (nie robią się paskudne prostokąty). Ale nie wszystkie, są przykłady w drugą stronę - musisz to sobie empirycznie sprawdzić.
 

jackuc

New member
Makszyman napisał:
Jak na Warszawe 70-75% to duzo, wiec nie powinno byc zadnych problemów nawet podczas silnego wiatru. A do LCD polecalbym raczej N a nie Cyfrowy Polsat :) Cyfra+ ewentualnie jeszcze.

Wezme lcd na próbę i zobaczę, ale rewelacji się nie spodziewam.
Ponadto polsatowe dekodery są po prostu przeciętne. Na tle n wypadają wręcz słabo
Wczoraj u sąsiada oglądaliśmy tvn7 i były jakię przebicia z tvp1. Słabo.
Dlatego pytałem o siłę sygnału
 

arsenal

Moderator
VIP
Panowie, proszę was. Nie mylcie siły sygnału( czyli jakości i długości połączenia kablem antena-dekoder) z ważniejszą wartością czyli jakością sygnału. To ona odpowiada za poprawne ustawienie anteny i brak zakłóceń w odbiorze. Można mieć siłę sygnału 40-50% a jakość 80-90% i wszystko będzie o.k.
 

Makszyman

Member
Hardi napisał:
n ma 3 kanały HD i dlatego jest lepszy? hehehehe :lol: oglądasz w kółko cały czas kilka tych samych programów na Discovery? hehehehe :lol:
Oprócz Discovery masz nsport i MGM a do tego kilka zagranicznych (m.in. Luxe TV, SAT1, Pro Sieben, Anixe) Wiem że niektóre z tych to kanały w połowie HD, ale Cyfra+ nie jest lepiej położona w tej sytuacji ze swoim Canal+ w połowie HD

A tak poza tym, to spodziewałeś się ze na 24-godzinnym kanale będą same premiery?

jackuc napisał:
Ponadto polsatowe dekodery są po prostu przeciętne. Na tle n wypadają wręcz słabo
Wczoraj u sąsiada oglądaliśmy tvn7 i były jakię przebicia z tvp1. Słabo.
Dlatego pytałem o siłę sygnału

Przebicia z TVP1 są spowodowane słabą jakością kabla SCART, siła sygnału nie ma nic do tego
 

dnc

Moderator
VIP
Makszyman napisał:
Oprócz Discovery masz nsport i MGM a do tego kilka zagranicznych (m.in. Luxe TV, ...

No niestety Luxe TV już został wyłączony i przeniesiony na innego satelitę, a co za tym idzie nie jest dostępny w N-ce.
 

jackuc

New member
Przebicia z TVP1 są spowodowane słabą jakością kabla SCART, siła sygnału nie ma nic do tego[/quote]

Dzisiaj przenosimy mój tv do sąsiada i będziemy testowąć. Kabel dobry mam, także podmienimy i zobaczymy jakie efekty
 

Makszyman

Member
Jesli jest mozliwosc podlaczenia kablami component, to takie wlasnie bym polecal. Przez component jest, po pierwsze primo, lepszy obraz, a po drugie primo, NIGDY nie ma zadnego przebijania :)
 

jackuc

New member
No tak tylko tuner polsatu nie ma chyba wyjścia komponent
Wczoraj dokonaliśmy próby i tak jak przypuszczałam rewelacji nie było
Test robiliśmy na dobrym kablu euro, przebicia były mniejsze ale sam obraz na lcd nie zachwycał. Na wielu programach podwójne kontury itp, któe były mniej widoczne na crt kolegi. Niestety lcd wymaga chyba znacznie lepszego sygnału Albo ja jestem za wymagający albo jednak coś nie tak ma kolega z ustawieniem anteny.
Na tę chwilę ja już podjąłem decyzję - N
 

arsenal

Moderator
VIP
Jest tylko SCART ale na tym złączu jest dostępny sygnał YPbPr czyili component. Potrzebna jest po prostu przejściówka EURO na YPbPr.
 

KKuba

New member
Bez reklam
Co do przekściówki: Nie będzie - to jest prowadzone jednym kablem - to nie jest stricte przejściówka, tylko taki kabel. Oczywiscie musisz miec kabel w miarę dobrej jakosci.

A w temacie nowości w Cyfrowym Polsacie:
Coś drgnelo. Do tej pory mielismy same negatywy - nie warto było o tym pisać. Do tego typu "newsów" zaliczam ostatnia podwyzke cen w promocji. Ale wreszcie cos się chyba wyjaśnia w temacie rozszerzenia oferty, bo na transponderze 132 satelity Hot Bird 6 o częstotliwości 11,158, pol. V, który jest wynajmowany przez Cyfrowy Polsat pojawiły się dwie niekodowane plansze testowe, pozbawione identyfikatorów.

Co to może być? Loteria obejmuje kanały:
Zone Thriller
Zone Fantasy
Wedding TV
Viasat Explorer
Viasat History
Filmbox
NonStop Kino

Albo CP nas czymś zaskoczy. Ja stawiam jednak na Viasat - przekonamy się wkrótce.
 
Do góry