Cyfrowy Polsat - nowości i spekulacje

dnc

Moderator
VIP
Czy masz ustawiony w aplitunerze wykrywanie dźwięku na auto. Może źle jest ustaiona częstotliwosc próbkowania lub bitrate. Nie wiem jak to jest u Ciebie, ale generalnie powinien sie przełączać automatycznie. A może źródło jest źle skonfigurowane?
 

tomek_tp

New member
Zrodlo dzwieku jest ustawione w amplitunerze na auto (yamacha 363). Na przykladzie programu Discovery HD - na wyswietlaczu amplitunera jest Dolby Digital i swieca sie wszystkie glosniki, natomiast dzwiek jest cichy i niezbyt wyrazny. Po wybraniu analog, jakosc dzwieku zdecydowanie sie poprawia i jest glosniej. Dodam, ze na innych kanalach sytuacja wyglada podobnie.
W dekoderze Samsung DSB-H370G nie znalazlem zadnyh opcji konfiguracji audio.
 
Ostatnia edycja:

01mlody

New member
Może sprawdź przewód. Ja też mam dekoder Samsunga a amplituner Onkyo 506 i podłączony dźwięk przez optical,
i umnie jest dokładnie odwrotnie, jeśli jest dźwięki w DD jest głośniejszy i lepszej jakośni a w PCM tylko stereo
 

zbyniu4

New member
Nowe HD w CP

Odejdę od wyżej opisanego tematu.
Dzisiaj na kanale 178 CP nadaje Discovery HD. Nie ma oficjalnej info. o tym programie na CP ale fajnie że jest.
Oby tak dalej a dościgną N-ke.
 

zbyniu4

New member
Dokładnie tak. To miało być śmieszne :grin::grin::grin:, chociaż nie sądzę żeby coś lub ktoś miał jakikolwiek wpływ na polsat w sferze dot. oferty dla nas odbiorców Co do jakości nadawanych programów to nie ma co sobie języka strzępić. Nawiasem mówiąc to jak to jest że w C+ i N-ce jest niemalże w całości oferta TVP a w polsacie jakieś dziwne, przerobione sygnały odbierane z "drutu kolczastego".
TVP powinna podłaczyć wysokie napięcie pod swoje nadajniki a może wtedy cudownie mogła by miec miejsce platforma do zawarcia porozumienia:eek:k:dla dobra nas wszystkich ;);).
Hej!
 

Ben32

New member
Jak piszecie o jakości HD w platformach to zapraszam do lektury, a zadowolonym polecam poradę u okulisty.

Polskie platformy cyfrowe chwalą się w reklamach liczbą kanałów nadawanych w wysokiej rozdzielczości. Teoretycznie najbardziej zadowoleni powinni być abonenci platformy n, w której portfolio programowym znajdziemy największą liczbę takich kanałów.

Czy jednak aby na pewno, liczba programów HDTV powinna być podstawowym kryterium, decydującym o wyborze konkretnego operatora ?

Zaletą kanałów nadawanych w wysokiej rozdzielczości jest niewątpliwie ich jakość obrazu. Warto jednak pamiętać, że samo oznaczenie kanału logiem HD, jeszcze nic nam nie mówi o jego realnej jakości obrazu. Często się bowiem zdarza, że pomimo zapewniania przez nadawcę kanału bardzo dobrej jakości obrazu, operator satelitarny zmuszony jest do zmniejszenia jego parametru bitrate, który ma kolosalne znaczenie dla realnej jakości obrazu.

Współczynnik ten określa, ile bitów danych zostało użytych do zapisania dźwięku lub obrazu trwającego określoną jednostkę czasu (zazwyczaj sekundę). Im wyższa jest wartość bitrate, tym lepsza jakość obrazu, ale jednocześnie potrzeba zarezerwowania na dany kanał telewizyjny większej ilości miejsca na satelicie, które jest bardzo drogie i ograniczone. Stosowana jest więc powszechnie pewna sztuczka – współczynnik bitrate jest dynamicznie zmieniany, w zależności od tego, czy na danym kanale prezentowane są szybkie i dynamiczne sceny, wydarzenia sportowe lub może statyczne filmy dokumentalne, w których zapotrzebowanie na bitrate jest mniejsze.

W optymalnym przypadku, każda z platform nie powinna zmniejszać tego parametru, starając się zachować najlepszą z możliwych jakości. Jednak rzeczywistość jest inna, ponieważ na satelicie Hot Bird wszystkie transpondery są już zajęte. Dodając każdy nowy kanał, istnieje więc potrzeba przygotowania dla niego wolnego miejsca – czyli zmniejszenia wspomnianego współczynnika kanałów już nadawanych przez operatora platformy. Kluczowe staje się więc znalezienie takiej wartości, która pozwala zachować piękno obrazu kanału HD, przy jednoczesnej minimalizacji bitrate. Nie zawsze się to udaje – brak miejsca satelitarnego powoduje, że operator platformy nie ma wyboru i końcowa jakość traci obrazu na znaczeniu.

Dzięki pomocy użytkowników naszego forum (kamcyk26, marcias), prezentujemy aktualne wartości bitrate polskich kanałów HD dla platformy n raz Cyfry+. Zaskakują kanały TVP HD oraz TVN HD. Ich współczynnik jest bardzo niski, co odbija się niekorzystanie na jakości obrazu - skargi abonentów, zwłaszcza na TVP HD są powszechne. Przedstawiciele platformy n zapewniają jednak, że 15 grudnia, z chwilą wyłączenia analogowego kanału TVN, jakość wymienionych kanałów ulegnie poprawie.

Nie zachwyca również kanał HBO HD. Wartość 6000 kbit/s dla kanału filmowego premium to zdecydowanie za mało. Powszechnie zakłada się, że kanał HD powinien nadawany być ze średnim bitrate na poziomie 15000 kbit/s (filmy zapisane na nośniku Blu-ray 25000 kbit/s). Do tej wartości zbliżył się jedynie Canal+ Film jednak … filmy na nim nadawane wyglądają gorzej, niż w przypadku kanału Filmbox HD (8400 kbit/s) – co pokazuje, że ważny jest nie tylko sam parametr bitrate, ale także wysokiej klasy sprzęt nadawczy.

Platforma Cyfra+

National Geographic : 7200-11000 kbit/s
min 5000 kbit/s
max 15443 kbit/s
audio AC3 48khz 320 kbps 5.1

Canal+ Sport HD : 17000 kbit/s
min 15400 kbit/s
max 18000 kbit/s
audio mpeg1 L2 48khz 192 kbps stereo

Eurosport HD : 12000 kbit/s
min 10390 kbit/s
max 12174 kbit/s

MTVNHD : 11000 kbit/s
min 9200 kbit/s
max 11898 kbit/s
audio mpeg1 L2 48khz 256 kbps stereo

FILMBOX HD : 8400 kbit/s
min 7088 kbit/s
max 8600 kbit/s
audio AC3 48khz 448 kbps 5.1

HBO HD : 6000 kbit/s
min 4831 kbit/s
max 8195 kbit/s
audio mpeg1 L2 48khz 192 kbps stereo

Canal+ Film HD : 14000 kbit/s
min 9533 kbit/s
max 17241 kbit/s
audio mpeg1 L2 48khz 256 kbps stereo

Platforma n

Podawane są tylko wartości średnie.

n Sport 8.7 Mbits

Discovery HD 8.5 Mbits

MGM, Filmbox HD 8.2 Mbits

HBO HD 8Mbits

TVN HD, TVP HD 6Mbits
 

Wiśl@k

New member
Nareszcie :-D Discovery HD po polsku w Cyfrowym Polsacie !

Do kanału Discovery HD, dostępnego od 15 grudnia 2008 roku w platformie Cyfrowy Polsat, dodano polską ścieżkę dźwiękową. Do tej pory stacja posiadała tylko angielską ścieżkę dźwiękową nadawaną w standardzie Dolby Digital, jednak od 18 grudnia widzowie mogą także korzystać z polskiej ścieżki, która również dostępna jest w Dolby Digital.

Cyfrowy Polsat potwierdził, że do czasu podpisania umowy, Discovery HD jest dostępny w wersji testowej bez opłat. Podobnie będzie w ofercie prepaid dla dekoderów i modułów dedykowanych - Discovery HD podczas testów bez opłat.
 
Ostatnia edycja:

pysio78

New member
No tak... Chodzą ostatnio słuchy, że Polsat ma się rozstać z pakietem TVN-ów. Ciekawe ile w tym prawdy? Szczerze pisząc jak znikną wszystkie TVN z CP to płacić za resztę się już kompletnie nie opłaca.
 

yaneq

New member
Bez reklam
Nawet mnie nie denerwujcie :)
Btw. używa ktoś Echostara 717? Zakupiłem to badziewie i przycina mi obraz. Antena i sygnał są ok. W sieci czytam, że to standard z tym dekoderem... Ale czy ktoś z was też to przerabiał? Zastanawiam się nad zerwaniem umowy. Mam 10 dni od daty umowy... Czyli zostały 3 dni jeśli liczy się data nadania oczywiście, a tego nie wiem... Z polsatem to jest różnie, generalnie mają gdzieś klienta. Piszcie...
 

yaneq

New member
Bez reklam
Echostar DSB 717 wysłałem wczoraj bezpowrotnie do Polsatu, udało się odesłać ten szajs w terminie 10 dni czyli odstąpić od umowy. W jego miejsce wziąłem Samsunga HD DSB-H370G. Pierwsze wrażenia pozytywne. Jakość normalnego sygnału na telewizorze crt jakby trochę gorsza od Echostara, sygnał idzie po scarcie. Być może mi się tak wydaje bo naprawdę oglądałem tv może z pół godziny. Jednak nic się nie przycina, wszystko chodzi jak należy. Jedyne co mnie denerwuje to wolno wchodzące programy. Odnośnie jakości HD nie mogę się wypowiedzieć, gdyż nie mam jeszcze telewizora HD... Jedyne co mogę napisać, to to, że nie polecam Echostar. Mam uraz do tej firmy.
 

yaneq

New member
Bez reklam
Po dłuższym pooglądaniu telewizji muszę przyznać, że jednak echostary miały lepszą jakość obrazu. Lubię oglądać snooker, a Echostar na Eurosporcie radził sobie lepiej niż Samsung. Jakość obrazu była lepsza. Nie jest to reguła, wydaje mi się, że dużo zależy od jakości sygnału. Dodam, że dekoder podłączony mam do telewizora przez złącze Scart (podobnie było z Echostarami). Przez HDMI nie sprawdzałem, gdyż mam jeszcze krowę CRT, bez tego złącza :)

Suma sumarum i tak wybrał bym Samsunga. Jedyne jego zauważalne wady to mała czcionka oraz brak nr kanału na dekoderze.

Aby nie robić OT informuję, że Polsat nadaje MTVHD narazie za free. Bodajrze do końca stycznia lub coś takiego.
 

pintr

New member
Spróbuj w menu samsunga zmienić w ustawieniach systemowych i później w ust. TV na kompozyt +RGB (samsung ma standartowo ustawione sam kompozyt) ,obraz powinien być lepszy.
 

yaneq

New member
Bez reklam
pintr: oczywiście tak zrobiłem. ciągle uważam, że obraz jest gorszy. na kanałach hd mam żyletę, ale przy słabszym sygnale np. tvp obraz jest jeszcze gorszy niż w echostarze. no cóż... musze to sprawdzić na telewizorze z hdmi. jestem ciekaw jak to będzie wyglądało.
 
Do góry