Cyfrowa kablowka SPRAY i HD

sidnej

New member
Mnie ostatnio handlowiec na moim osiedlu (podłączyli się tydzien temu) poinformował że euorsport HD ma byc w najbliszym czasie, ale jak już ktos wspomnial handlowcy wieeele mówią, może N.O.C mógłby się do tego ustosunkowac (jakas eentualna informacje czy ten eurosport HD będzie jeszcze przewd Pekinem).

pozdrawiam

ps. już mnie i tak prawie złowili;) Aster idzie w odstawkę, w spray mogliby by jeszcze tylko telefon miec w jakims fajnym abonamencie typu darmowe rozmowy po 18-tej (jak w Aster) i było by super , a tak to telefon musze zostawic w aster a reszte łykam w Spray;)
 

korel11

New member
Tłumienie sygnału

adam79 napisał:
Problem rozwiązany. Wczoraj był facet ze spraya - początkowo wymienił dekoder i okazało się, że pomogło ... na chwilę. Ostatecznie wyregulowany został sygnał (stłumiony z 76% na 58%) i teraz działa ok.

Jak / czym masz stłumiony sygnał?
Tym splitterem Spraya czy tłumikiem/filtrem, który był w pudełku Humaxa?

zrusin napisał:
Od niedawna jestem posiadaczem HDTV w Sprayu. Mam pytanie, jak podłączyć dekoder humax do kina domowego. Z tyłu dekodera jest wyjście SPDF cyfrowe i to jest chyba jedyna możliwość. Nie wiem jednak jakim kablem to zrobić.
Ja mam światłowodem czyli TOSLINKiem.
Przechodzi zarówno DD 5.1 jak i zwykłe stereo :cool:.
Wyjście w menu (A/V control \ Dolby Digital Output) ustawiasz na On.

Jest jeszcze inna opcja przesłania dźwięku cyfrowego - do wyjścia HDMI w Humaksie podpinasz kabel-rozdzielacz na DVI (obraz) i 75 Ohmowy coaxial - cinch (dźwięk). W menu ustaw w A/V Control \ HDMI \ Dolby zamiast PCM i pronto ;-)
Niestety, takie kable trudno dostać...


Pozdro
 
Ostatnia edycja:

sidnej

New member
Hmm może i oferta fajna ale powoli się zaczynam zastanawiac nad nimi, niedawno sie podlaczyli u mnie na osiedlu i staram sie dowiedzic paru spraw a wole miec na to potwierdzenie mailem i dlatego zapytuje ich i handlowca o różne kwestie drogą elektroniczną i powiem wam że masssaaakra jeśli chodzi o odpowiadanie. Najpier starałem się dogadac z handlowcem to na moje maile odpowiadal co 3-4 dni!! potem napisalem do spray z ich strony kontaktowej , jak napisałem w niedziele tak do dzis czekam na odpowiedz.

Czy wy tez macie takie przejscia jeśli chodzi o kontakt z nimi? a może jeszcze jakieś dziwne niespodzianki na mnie czekają? lepiej się dowiedzic teraz niz jak podpiszę umowę;)
 

mayiv

New member
Z handlowcem raczej nie chciało mi się nigdy gadać, za to mailowo bywało tak, że w prostych sprawach w miarę odpowiadali (zarówno bok@ jak i internet@), ale trudniejsze sprawy bok@ ignorował. Jak wysłałem 2 maile w połowie i pod koniec stycznia, tak do dziś nie było nawet wymijającej odpowiedzi na nie.

A samym podpisaniem umowy dużo nie ryzykujesz - są bezterminowe z miesięcznym okresem wypowiedzenia.
 

sidnej

New member
no tak beztermonowe ale wtedy aktywacja z hd kosztuje 300 albo 390 zł, ale dzięki za info.

A dodatkowo chce skorzystac z promocji "zmien operatora" i wtedy sie dostaje jakies tam miesiace gratis na uslugi jak sie podpisze na np 12 miesiecy (wtedy 2 mmiesiace sa po 1,22 na te uslugi ktore sie mialo u poprzedniego operatora)
 

mayiv

New member
O! To coś się zmieniło. Rzeczywiście - popatrzyłem na stronkę i w kolumnie aktywacja pojawiło się (1), a przypis (1) mówi "Umowa terminowa na 12 miesięcy". Wcześniej to były ceny na umowy bezterminowe.

EDIT: No ładne rzeczy, tu jest nowy pełny cennik. Obowiązujący od 4 lipca. Chyba niewiele się zmieniło dla starych klientów... Trzeba by porównać dział "opłaty dodatkowe".
 
Ostatnia edycja:

n.o.c

New member
sidnej napisał:
Mnie ostatnio handlowiec na moim osiedlu (podłączyli się tydzien temu) poinformował że euorsport HD ma byc w najbliszym czasie, ale jak już ktos wspomnial handlowcy wieeele mówią, może N.O.C mógłby się do tego ustosunkowac (jakas eentualna informacje czy ten eurosport HD będzie jeszcze przewd Pekinem).

pozdrawiam

ps. już mnie i tak prawie złowili;) Aster idzie w odstawkę, w spray mogliby by jeszcze tylko telefon miec w jakims fajnym abonamencie typu darmowe rozmowy po 18-tej (jak w Aster) i było by super , a tak to telefon musze zostawic w aster a reszte łykam w Spray;)


Myślę, że gdyby policzyć ile to dają darmowe minuty w asterze i zobaczyć jaka jest różnica w cenie abonamentu to wnioski nasuwają się same. Być może 30 darmowych minut po 10gr/szt daje raptem 3zł oszczędności.

Jeśli chodzi o igrzyska w wysokiej rozdzielczości HD to N.O.C wierzy, że zostanie to uruchomione na czas.
 

sidnej

New member
n.o.c napisał:
Myślę, że gdyby policzyć ile to dają darmowe minuty w asterze i zobaczyć jaka jest różnica w cenie abonamentu to wnioski nasuwają się same. Być może 30 darmowych minut po 10gr/szt daje raptem 3zł oszczędności.

Myślę że N.O.C. tej wypowiedzi do końca nie przemyślał (zagotował się?)


Wiadomo że ten kto się decyduje na tzw abonament darmowe minuty po 18 ( w tpsa po 20) wie że abonament jest odpowiednio wyższy ale też ma pewnośc że zawsze będzie wynosił tyle samo bez względu na to czy gada 1 godzine czy wygada tych godzin 100.
Ja przykładowo w Aster płacę 75 zł abonamentu i po 18 mam darmowe rozmowy do każdej sieci stacjonarnej po całej Polsce, na moich warunkach widnieje zazwyczaj ok 11 godzin rozmowy (ok 7 miejscowych ok 4 międzymiastowe)

i to kosztuje mnie 75 zł (ASTER) to samo w SPRAY wyniosło by 117 zł 10 groszy i za każde następne minuty trzeba płacic (42 rozmowy miejscowe+55,20 rozmowy między miastowe+19,9 abonament).

Nie ma się czego wstydzic że ma się taką akurat ofertę na telefon a nie inną tylko trzeba nad nią pracowac aby była faktycznie konkurencyjna(tak jak to jest w przypadku telefonu i internetu które zamówiłem w pełnej możliwej opcji), i pisanie że różnica jest 3 zł nie do końca w moim wypadku(podkreślam moim) jest prawdziwa, gdyż na moim rachunku było by to 42 zł 10 groszywięcej w Spray niż mam obecnie i o każdą ewentualną następną minutę.

pozdrawiam
sidnej- za kilka dni nowy abonent sieci Spray.
 

moratar

New member
Na większości programów mam w signal detection, poziom sygnalu na 50-60%, a na nieszczęsnym 300 explorer/spice Strength jest na 8% tylko. Czy to jest normalne? nie żeby mie to przeszkadzało. Widze wszystkie 80 programów więc jest ok.
Tyle że właśnie skończyłem poprawiać okablowanie po genialnych panach monterach, i sie zastanawiam czy tak już zostawić.
 
Ostatnia edycja:

sidnej

New member
moratar napisał:
Na większości programów mam w signal detection, poziom sygnalu na 50-60%, a na nieszczęsnym 300 explorer/spice Strength jest na 8% tylko. Czy to jest normalne? nie żeby mie to przeszkadzało. Widze wszystkie 80 programów więc jest ok.
Tyle że właśnie skończyłem poprawiać okablowanie po genialnych panach monterach, i sie zastanawiam czy tak już zostawić.

Co masz na myśli pisząc "genialnych Pana monterach", mają byc u mnie w piątek także wolę się dopytac żeby ich przypilnowac.

I druga sprawa powiedzcie mi czy jak mam Astera i zmieniam operatora to oni kładą całkiem nowe swoje kable czy korzystają z tych co są w mieszkaniu już położone?

pozdrawiam
sidnej
 

n.o.c

New member
sidnej napisał:
Co masz na myśli pisząc "genialnych Pana monterach", mają byc u mnie w piątek także wolę się dopytac żeby ich przypilnowac.

I druga sprawa powiedzcie mi czy jak mam Astera i zmieniam operatora to oni kładą całkiem nowe swoje kable czy korzystają z tych co są w mieszkaniu już położone?

pozdrawiam
sidnej

W momencie, kiedy w mieszkaniu jest dobrze wykonana instalacja, Spray nie wymienia okablowania ( czyli w 99% ).

Mam również przyjemność poinformować, że miałem dzisiaj okazję widzieć Eurosport HD w sieci Spray S.A. Naturalnie nie jest ona jeszcze dostępna dla klientów. Co jednak nie zmienia faktu, że będzie przed olimpiadą.
 

jotgie

New member
bardzo cieszy ta wiadomość:))

mam tylko pytanie - czy programy HD mogą się znaleźć w zakładce HD? pod żółtym guzikiem?

i co z tym EPG? nie to, żeby było takie konieczne (program kosztuje raptem 1 - 2 złote) ale byłoby wygodniej...

i ostatnie - kiedy dekodery z dyskiem, za ile i czemu tak drogo?:)
 

gpat

New member
HDMI/ DVI+ audio 5.1

Po zapoznaniu się z tematem mam kilka pytań.
Otóż dysponuję w chwili obecnej odbiornikiem HD Ready o firmy
LG o symbolu RZ-32LZ55, który zamiast złącza HDMI ma wbudowane
złącze DVI-I. Czy w związku z tym korzystając z dostępnych na
rynku kabli HDMI-DVI można mój telewizor podłączyć pod oferowany przez
Spray dekoder HD ? Z opinii z którymi się zapoznałem wynika, że z wizją
nie powinno być problemu, natomiast jeśli chodzi o fonię opinie są
podzielone. Użytkownicy telewizji N twierdzą, że przy tego typu połączeniu
przesyłany jest również dźwięk, inni mówią, że trzeba wykorzystać do tego
celu inny kanał. Można np. przesłać głos przy użyciu złącz 2 x chinch
–jack. Zauważyłem, że tego typu złącza występują również w moim
odbiorniku.
Kolejną kwestią jest podłączenie dekodera do zestawu głośnikowego 5.1 z
aktywnym subwooferem. Jest on jedynie wyposażony w 6 gniazd typu chinch do
systemu 5.1 oraz 2 gniazda do zwykłego stereo. Moje pytanie brzmi, czy
jest jakaś możliwość podłączenia tego zestawu do dekodera HD ?
Ostatnie pytanie dotyczy EPG. Czy ta funcja dekodera jest już dostępna, a
jeżeli nie to od kiedy będzie ?
 

n.o.c

New member
gpat napisał:
Po zapoznaniu się z tematem mam kilka pytań.
Otóż dysponuję w chwili obecnej odbiornikiem HD Ready o firmy
LG o symbolu RZ-32LZ55, który zamiast złącza HDMI ma wbudowane
złącze DVI-I. Czy w związku z tym korzystając z dostępnych na
rynku kabli HDMI-DVI można mój telewizor podłączyć pod oferowany przez
Spray dekoder HD ? Z opinii z którymi się zapoznałem wynika, że z wizją
nie powinno być problemu, natomiast jeśli chodzi o fonię opinie są
podzielone. Użytkownicy telewizji N twierdzą, że przy tego typu połączeniu
przesyłany jest również dźwięk, inni mówią, że trzeba wykorzystać do tego
celu inny kanał. Można np. przesłać głos przy użyciu złącz 2 x chinch
–jack. Zauważyłem, że tego typu złącza występują również w moim
odbiorniku.
Kolejną kwestią jest podłączenie dekodera do zestawu głośnikowego 5.1 z
aktywnym subwooferem. Jest on jedynie wyposażony w 6 gniazd typu chinch do
systemu 5.1 oraz 2 gniazda do zwykłego stereo. Moje pytanie brzmi, czy
jest jakaś możliwość podłączenia tego zestawu do dekodera HD ?
Ostatnie pytanie dotyczy EPG. Czy ta funcja dekodera jest już dostępna, a
jeżeli nie to od kiedy będzie ?

Naturalnie połączenie DVI-I to HDMI powinno działać, niestety jakościowo można się mocno zawieść. Niestety DVI-I nie jest w pełni kompatybilne z HDMI, co powoduje jednocześnie, że nie wspiera HDCP a jakość nie można uznać za najlepszą. Obecnie jedyny standard DVI, który jest w pełni kompatybilny z HDMI to DVI-D. Spodziewam się, że o ile programy SD będą działać bez zarzutu, tak HD mogą wogóle nie działać. Może posiadasz złącze
YPbPr ? Stanowiło by to dla Ciebie rozwiązanie problemu.

Niestety nigdy nie testowaliśmy rozwiązania dekoder -> HDMI2DVI-I -> Odbiornik, więc proszę wziąć poprawkę na tą wypowiedź, że może mijać się z prawdą, bo wiedza ta jest czysto teoretyczna.

Jeżeli chodzi o podłączenie dźwięku do zestawu 5.1 to był temat chyba już poruszany we wcześniejszych postach.

Funkcja EPG, jest funckją stacji czołowej. Niestety EPG jest cały czas w fazie testów i narazie nie ma decyzji o uruchomieniu tej funkcjonalności.
 

n.o.c

New member
marmac500 napisał:
Pojawil sie EUROSPORT HD :eek:k:

Właściwie to zapomniałem o tym wspomnieć. Tak, potwierdzam. Dziś od godziny 14 ruszyła testowa emisja programu Eurosport HD na kanale 65. Osoby, które są zainteresowane, muszą w nocy przełączyć dekoder w tryb STANDBY lub też wyszukać od nowa kanały (dla niecierpliwych).

Życzę miłego oglądania.

Pozdrawiam
 

sidnej

New member
No i zamontowali:

Przyszło dwóch bardzo kulturalnych Panów, położyli kabel podłączyli i tu się zaczęły schody.

Okazało się że telewizja analogowa smuży jak cholera więc muszą zamówic dla mnie technika aby sprawdził sygnał, przeszli do podłączania dekodera:

Pierwszy dekoder został podłączony i się okazało że nie ma na liście C+HD (był tylko Tvn Hd, National HD, Eurosport HD test był na liscie ale nie odbierał i dalej nie odbiera)
Po telefonach do biura które Panowie wykonali poinformowano ich że c+ hd u nich odbiera więc i u mnie powinno byc dobrze. Postanowili wymienic dekoder na drugi (może się uda) i faktycznie na drugim dekoderze wyłapał wszystkie kanały HD ALEEEE te których brakowało okazało się że mają zarąbistą pikseloze a w niektóych momentach jes "bad or no signal", postanowili wymienic na trzeci dekoder (powiedzieli że to już ostatni na samochodzie) i na trzecim dekoderze było to co na pierwszym czyli wyłapał tylko 2 czy 3 kanały HD, dano mi wybó dekodera (fajnie) wybrałem ten co wykrył Hd ale i tak ich nie odbiera, sprawę mają zgłosic do swojego technika(zaróno tv analog jak i zły (brak) odbioru HD)

Także Panowie jestem po montażu ale narazie to tak średnio mam się z czego cieszyc ;(

Na zleceniu montażu napisałęm co mnie boli, wysłąłem także maila do spray teraz czekam na odzew z ich strony....

Czy wy też takie katusze przechodziliście? czy to tylko ja mam takiego pecha ?

ps. podkreślam że Panowie montażyści byli Ok także do nich nie mam żadnych zastrzeżeń
 

mayiv

New member
Z tego co pamiętam w początkach cyfrówki sprayowej kilka osób wykonało nieco inne podłączenie od pierwotnego - a polegało to na wyrzuceniu trójnika (splittera) i podłączenie TV analogowej szeregowo za dekoderem za pomocą białego kabla z pudełka. Pamiętam, że gdy dekoder pokazywał siłę sygnału w okolicy 15% (jakość 100%) to problemy były (zielone piksele, bad or no signal), a po wyrzuceniu splittera pokazał ok. 60% siły sygnału i zdecydowanie się polepszyło.
 
Do góry