Cyfra+ Multiroom

SIM-SAT

Banned
Ta Pani była troszkę niekompetentna...
W regulaminie cena za zniszczony/zagubiony PVR, wraz z osprzętem wynosi 800 PLN i jak byk napisane, że sprzęt jest własnością Cyfry+ i nie można go odkupić...
 

Szemot

New member
No to sprobuje zadzwonić tam jeszcze i się spyrtac ponownie. Tylko może bliżej północy bo wczesniej to graniczy z cudem dodzwonic sie do BOK Cyfry+ i się czeka 20+ min
 

Szemot

New member
Ok zatem panie SIM-SAT. Ponieważ do cyfry+ trudniej siędodzwonić niż wygrać 4 w totka więc zadzwoniłem do firmy Diomar czyli dystrybutora Cyfry+ na Warszawię i wyraźnie mówię, że nawet u nich jeśłi np podpisze umowę to u nich mogę odebrać dekoder SD za 79zł bądz HD (ale bez dysku bo takich nie sprzedająwidocznie) za 499zł i na 100% jest on na moją własność. Więc jednak się da. jesli chcesz się pokłucić bądz zasięgnąć szczegułów to pod numerem 022 846 04 88 wszystko powiedzą :)
 

SIM-SAT

Banned
SIM-SAT napisał:
1. PVR od Cyfry, jest zawsze własnością Cyfry, oni tego nie sprzedają. Ten kto chce sprzedać ten sprzęt, robi to nielegalne. Po za tym wydasz kasę, a gwarancji nie masz żadnej- Twój wybór.
........
5. Cyfra planuje wypuścić (prawdopodobnie styczeń 2010), nowy dekoder PVR, z większym dyskiem.
Szemot napisał:
1. jesteś w błedzie. Dowiadywałem się co z dekoderem jeśli brałbym od nich opcję multiroom. Powiedzieli, że nie dzierżawią drugiego dekodera ale można sobie kupić. Jesli nie mylę cen (jesli tak to +/- 50zł) to PVRHD 250GB kosztuje 650zł, poprostu HD czyba za 499. Jednocześnie ma on przecież Tuner DVB-T i jednocześnie ma dwa tunery więc ogladasz jeden a nagrywasz drugi kanał ......

P.S. A skoro sprtzedają to no to gwarancja być musi. Prawdopodobnie dwa lata.

SIM-SAT napisał:
Nie wiem, kto chciał Ci sprzedać ten PVR, ale na 100% nie była to Cyfra+, bo oni tych dekoderów nie sprzedają!!!


A czy ja kiedykolwiek powiedziałem, ze nie można kupić dekodera HD??? :fool:
Cały czas powtarzałem PVR

Szczegóły znam na pamięć. Zapraszam na moją stronę (niestety jeszcze w budowie), ale może to Ci rozjaśni umysł i przestaniesz mnie pouczać i się wymądrzać.



PS. P@well to dla Ciebie: http://mojehd.pl/czytaj.php?id=419
 
Ostatnia edycja:

Szemot

New member
OK no może i masz racje. Przeoczyłem te trzyt magiczne literki PVR któe napisałęś :p Sorka.

Ok to może ostatnie pytanie. Jesli mogę zatem kupić Dekoder HD cyfry za 499zł (z pewnych magcznych przyczyn bym mógł mieć go taniej) bądz Fergusona Ariva 200 za tą samą cenę z tą samą zniżką to który byś polecił? I czemu włąsnie Fergusona? Pomijam już fakt, że jest serio obrzydliwy.
 

SIM-SAT

Banned
Ferguson:
plusy
- uniwersalny może służyć do odbioru kilku platform na raz (Cyfra+, Polsat, TnK, erotyki, platformy zagraniczne), dzięki modułowi CAM i czytnik kart,
- układasz listę kanałów "po swojemu",
- diseqC (możliwość podłączenia wielu satelit lub obrotnicy),
- przelotka (można go spiąć np. z Nboxem),
- nagrywanie (przez USB),
minusy
- musisz go programować samemu, przy zmianie transponderów, softów itp.,
- wydaje mi się, że ma gorszy obraz od Philipsa.

Philips:
plusy
- tuner DVB-t,
- sprzęt dedykowany (automatycznie pobiera listę i soft),
- ładniejszy obraz od arivy (moje zdanie- sprawdź sam),
- brak napraw gwarancyjnych (po prostu wymieniasz go na nowy),
- możliwość programowania pilota, do obsługi TV,
minusy
- czasem się wiesza,
- brak możliwości edytowania listy kanałów,
- wgrane kanały tylko z HB i Astry,
- szybkość zmieniania kanałów i uruchamiania pozostawia wiele do życzenia.
 
Ostatnia edycja:

Szemot

New member
Aha no bo najważniejsze dla mnie to jakość obrazu i szybkość działania. w Philipsie do białości doprowadza mnie właczasnie po kilka razy tego samego kanału bo sie rzycina i nie wyświetla nic bądz żeby zobazyc opis filmu który leci to muszę przejść ztacje wyżej, włączyć EPG i zmienić program wyświetlania dla EPG i to się robi nagminne. I myślałem włąsnie, że jakoś obrazu będzie jednak w Fergusonie lepsza. Bo to, że ręcznie programy to mały pikuś. Godzina zabawy i luz.
A jako ktoś napewno bardzej dośiadczony niż ja myślisz, że na HDCombo jakość obrazu będzie lepsza? Już nawet na zdjęciu widać, ze to nie aż taka tandeta z obudową jak Ariva wiec może i wnętrze jakieś lepsze.
 

janusz

New member
Bez reklam
Zapominacie, że Fergusona można edukować. Tunery tej firmy są w tym najlepsze (odsyłam na forum DVHK), a Philips? Nie wypowiem się bo nie znam i od dłuższego czasu nie interesowałem się edukacją dekoderów.
 

rPatryk

New member
Po pierwsze witam!

Mam drobne pytanko dotyczące całej tej usługi multiroom. Czy jest możliwość podmiany kart i dekoderów? Już tłumaczę o co chodzi. Chciałbym "główny" dekoder (ten z dyskiem od Cyfry) wstawić do filmowego pokoju (jeśli można go tak nazwać), ale chciałbym również aby pracował on na tej karcie którą trzeba "ładować". Natomiast w pokoju, gdzie najczęściej ogląda się telewizję podłączyłbym inny dekored z tym, że z główną kartą. Jest możliwy taki myk na dekodery i karty?
 

acton777

New member
Bez reklam
Możesz dowolnie wymieniać karty i dekodery. To nie ma żadnego znaczenia. Ważne jest tylko 6 godz i trzeba doładować moduł dodatkowy.
 
Do góry