Cyfra+ Multiroom

Szemot

New member
Czy ktoś wie jaki jest zasięg modułu bezprzewodowego do Cyfry+ ? Dekoder jest na parterze w jednej częsci domu a drugi TV na piętrze w przeciwległym końcu no i nie chcę tracić czasu i kasy jak się okaże, że nie ma zasięgu. Niby ma to starczyć w obrębie jednego domu ale jak to w rzeczywistości jest. Ktoś może ma podobną sytuacje jak ja i podzieli się doświadczeniem?

I druga sprawa to ja dostaję do tego dwie karty (moduły) oraz dekoder drugi. W tej chwili podstawowy dekoder to PVR HD czyli idą dwa kable z twina na antenie. Teraz muszę mieć kolejny kabel bądz nawet dwa jeśli chciałbym mieć dekoder z nagrywaniem. Wiec musze kupić konwerter z trzema bądz czterema wyjsciami. Czy nie ma przy tym jakiejś straty jakości?

Dziękuje za wszelką pomoc
 

SIM-SAT

Banned
1. Odległość nie ma znaczenia. Po aktywacji dodatkowego modułu masz 3 godziny na włożenie go do dekodera. Moduł dodatkowy działa przez 6 godzin oglądania, później trzeba go "naładować" zbliżając do modułu głównego.

2. Nie dostaniesz drugiego PVRa, więc wystarczy, że dołożysz jeden kabel i wymienisz konwerter na quad. Strat jakości na konwerterach nie ma (najwyżej na przewodach).
 

Szemot

New member
Ok wielkie dzięki :)

1. Wierze, że tak jest ale to w sumie głupota. Jak bede chory i będę cały dzień siedział przed TV to musze co chwila ganiać naładować moją kartę? :p I nie ma innego sposobu? Aha no i to się ładuje jakby przez zbliżenie typu "cyk i mam" czy musi poleżeć sobie i sie naładować jak jakaś bateria?

2. Czyli, że dekoder muszę sobie załatwić na włąsną rękę bądz wynająć od nich drugi, tak?
No i to jak biorę w cyfrze opcję multiroom to place 35zł miesięcznie (15 zł jeśli mam prestiżowy pakiet) za to, że pozyczą mi te dwie karty (moduły)?
 

SIM-SAT

Banned
1. Wtedy wkładasz do dekodera moduł główny- myslenie nie boli...:p
Musisz nadusić guziczek i poczekać około 5 sek.Akumulatorki modułów ładują się gdy karta jest w dekoderze.

2. Napisałem, że nie dostaniesz drugiego PVRa, każdy inny- nie ma problemu. W nowej promocji multiroom jest gratis.
 

pinky

New member
multiroom

wchodze w temet.
Czy musze mieć sygnał z jednego konwertera,bo mam 2 satelity,inna na górze chałupy a inna na dole.Na dole nkę chce zastapić c+ z multiroomu.?
 

martini753

New member
Na dole podlanczasz zamiast tunera N tuner C+ lub obojętnie jaki ktory obsługuje system SECA.C+ i N nadaja z satelity hot bird i niemuszisz nic kręcić.
pzdr
 

Szemot

New member
Ok dzieki. wiem w takim raze juz jak to działa i czego mi trzeba. Dodatkowo dowiedziałem się o promocji Cyfry+, ze jesli przez 2 lata nie zrezygnuje z pakietu prestizowego to za 1zł dostaje TV FullHD co tez juz zamowiłem. Teraz kwestia dekodera. Okazuje sie, że dekodera drugiego nie moigę wziąc w dzierzawę wiec musze kupic. standartowy PVR HD Cyfry kosztuje coś tam koło 600zł czy coś więcej. Mozecie jakis polecić do tej ceny (oczywiście im mniej tym lepiej) bo jesli mam juz kupowac to wole jakis inny bo pewnie większość jest lepsza od tego co Cyfra daje. W tej cenie widze, ze nie ma z dyskiem twardym więc moze być po prostu z opcją nagrywania przez USB. Ktos jakis może polecić? Juz nie chce tworzyc nowego tematu wiec kontunuuje w tym co utworzylem

I jeszcze dwa pytania do tego:

1. Czy na innym dekoderze niz tym od cyfry bede mógł korzystać z opcji VOD?

2. Czy jesli kupie sobie szybki Pendrive i pojemny zeby nagrywac kanaly HD i korzystać z opcji faze shifting to czy wogóle kanały typu Canal+ Film Hd czy tam HBO HD moga byc wogóle nagrywane czy Cyfra zrobila sobie zabezpieczenia aby tylko na ich dekoderach mozna bylo nagrywac. Bo wiadomo, ze jeśli moge sobie nagrac cos na zewnetrzny dysk to moge potem to przenieść na kompa i obawiam sie, ze sie pozabezpieczali przed tym ale może sie myle

Z góry dzieki za pomoc
 

martini753

New member
Ten TV to LG 23",na allegro cena ok.1000 zeta.Tuner do cyfry możesz kupić np.Ferguson ARIVA200,cena okolo 400 zeta,ma on czytnki kart uniwersalny,możesz na nim oglądać np.kanały przyrodnicze dla doroslych...heheh.jak zakupisz karte jakiegoś pakietu,ma on dodatkowo wejście na moduł CI tzw.common interface,możesz tem modłu kupic z polsatu i mieć na nim całą paczke polsatu.Ztego co wiem VOD chodzi tylko z dekoderami cyfry,a z nagraniem filmu niepowinno być kłopotu.
pzdr
aha,jeśli chcesz mieć C+ na 2 tunkach to możesz wydzierżawić moduł multiroom z C+.Są to z karty,1 matka 2 córka,matka działa cały czas jak normalna karta,a córke raz na 6 godzin musisz do niej przybliżyć aby załapala uprawnienia.Sam mam taką opcje.Są jeszcze tzw.splittery.Co to spliter to sobie zobacz na allegro,jest tego cała kupa lub wpisz w google.sa 2 rodzaje przewodowe i wifi,różnica to tylko cena.Decyzja należy do Ciebie.
powodzenia
 
Ostatnia edycja:

Szemot

New member
Ok dzięki :) Co do multiroom to wczesniej w tym watku o to pytałem własnie i tak sobie załatwiam. Bedzie mnie to kosztować 15zł i uwazam, że cena jest ok. jednak jeszcze dwa pytania.

1. Skoro chce nagrywać filmy oraz korzystać z stopowania przewijania itp to musze mieć do tego Fergusona jakiegos pendrive (dysku nie chce kupowac bo tam gdzie będzie stało dysk byłby za duzy i zbyteczny. Nie jestem maniakiem nagrywania wiec nie potrzebuje tam 100 pozycji i starczy Pendrive. Tylko teraz pytanie jaki. Wiesz może jaki bitrate nadaje cyfra na kanałach SD oraz HD zebym mógl mniejwiecej okreslic ile zajmuje np godzinny film w HD badz SD? Musze wybrac odpowiedniej wielkości Pendrive a jednoczesnie chce na niego wydac jak najmniej wiec nie wiem czy 16GB np starczylby żeby zapamietac 4-5 filmów.

2. Skoro juz kupowac pendrive to musi on byc na tyle szybki w nagrywaniu zeby poradził sobie z nagraniem filmu w HD. No i moge np zerknąc na jakies testy pendriwe w gazetkach komputerowych i cos wybiore tylko musze wiedziec z jaka predkościa minimalnie musi nagrywac. Wiadomo, że im szybszy tym drozszy a budzet chwilowo chudy.
 

martini753

New member
KOL@szemot,jak chcesz pogadać to napisz mi na PM numer skype to pogadamy,wyjaśnimy sprawy które Cie irytują w ciągu 2 minut bo sat TV to temat rzeka.Zostaw mi na PM numer skype i wszystko Ci wytłumacze.
pzdr
 

Szemot

New member
Odezwałme się na PW

Jeszcze d wszystkich kolejne pytanie. Prawdopodobnie własnie kupię ta Arivę 200 jednak martwi mnie iż nie ma Tunera DVBT co by mi się przydało. A widze, że model wyżej mający tuner DVBT (ale chyba bez obsługi kanałów HD) kosztuje 350zł więcej i poza tunerem i inna obudową nie ma róznicy. Ewentualnie jakaś jeszcze alternatywa któą możecie polecic?
 

Szemot

New member
Ale alternatywa to nie coś 2 czy 5x droższego. Ariva 200 kosztuje 450zł a wszystko co tam pokazujesz kosztuje o 900 do 2000tyś złoty. Chodziło mi o coś w podobnej cenie ewentualnie napewno nie droższe od Fergusona HD Combo.
Zatem jakieś inne sugestie?
 

SIM-SAT

Banned
Ty jakiś dziwny jesteś....

Pytasz o sprzęt HD, najlepiej, żeby był combo, dostajesz linka i wybrzydzasz.

Spodziewałeś się, że dekoder 2w1, będzie kosztował tyle samo, co przestarzały tuner combo, z MPEG-2 (np. interstar 780)? Zrozum jedno: ten sprzęt jest drogi, bo to są tak naprawdę 2 tunery: naziemnyHD i satelitarnyHD. Następnym razem sprecyzuj oczekiwania, a nie marudzisz...

PS. ok.2tys. kosztują tunery PVR HDcombo (z wbudowanym twardym dyskiem).

PS2. Maximum TS-3000CI HD Combo kosztuje ok 750 PLN

PS3. http://www.sat-elita.info/forum/printview.php?t=30134&start=0http://www.satkrak.com/news_49111_lista_produktow_do_nagrod_sat_krak_2009.html
 
Ostatnia edycja:

Szemot

New member
Ja nie jestem dziwny tylko Ty nieuwazny. Napisałęm czego szukam jednocześnie podkreslając, że sprzet o 350zł więcej niż Ariva 200 to troche dużo zwłaszcza, że róznica to tylko DVB-T.

Dzięki za podpowiedz z tym Maximum. Zastanowię siętakże nad nim.

A czego oczekiwałem? NO światem rządzi siętaka regóła, że jeśli wielki usługodawca daje Ci wąłsny sprzęt to znaczy, że za ta samą cenę mozesz sobie kupić lepszy. Mogę kupić PVR HD Philipsa z dyskiem twardym 250GB oraz tunerem DVB-T HD za 650zł. Wiem, że sprzęt nie jest najwyższej klasy ale z tego co widzę w necie to nie ma absolutnie żadnej alternatywy dla tego co mnie strasznie dziwi. Co więcej ten dawany z Canal + oferuje także nagrywanie jednego aknału i oglądanie drugiego gdyż ma dwa tunery DVB-S a te wszystkie co widzę poniżej 800zł oferują najwyżej nagrywanie jednego a oglądanie jednocześnie już nagranego wczesniej. NO i znó nasuwa się pytanie czy warto mi np kupować Arivę 200 czy HD Combo bądz ten Maximus co napisałeś. Czy oprcz tego, że te Fergusony działają nieco szybciej to jest jakaś bardziej znacząca róznica? Np jakoś obrazu jest zauważalnie lepsza czy cos? Musze to poprostu kupić w ciągu 2 tyg a kasy za dużo nie mam. Jest to sprzet jednak na lata a nie na rok wiec wole cos dobrego za rozsądną cenę a z tym widzę problem
 

SIM-SAT

Banned
1. PVR od Cyfry, jest zawsze własnością Cyfry, oni tego nie sprzedają. Ten kto chce sprzedać ten sprzęt, robi to nielegalne. Po za tym wydasz kasę, a gwarancji nie masz żadnej- Twój wybór.
2. Tunery PVR, kosztują około 2tys.PLN (np. Ariva TT HD PVR: oglądasz 1 program, nagrywasz 4 inne, wbudowany dysk 1TB)
3. Tunery za mniej niż 1000 PLN, to tunery PVR-Ready, czyli jednogłowicowe: mogą nagrywać, po podłączeniu dysku zewnętrznego.
4. Tunery poniżej 100PLN, to głównie sprzęt do oglądania, nie nagrywania [moje osobiste zdanie- nie trzeba się z nim godzić ;) ].
5. Cyfra planuje wypuścić (prawdopodobnie styczeń 2010), nowy dekoder PVR, z większym dyskiem.
 

p@well

New member
SIM-SAT pkt 5 - to ciekawostka, czy to news sprawdzony?
Jak ocenisz obecny PVR Cyfry+. Warto w niego inwestować na następne 2 lata, czy być cierpliwym i poczekać kilka miesięcy za nowym?
 

Szemot

New member
1. jesteś w błedzie. Dowiadywałem się co z dekoderem jeśli brałbym od nich opcję multiroom. Powiedzieli, że nie dzierżawią drugiego dekodera ale można sobie kupić. Jesli nie mylę cen (jesli tak to +/- 50zł) to PVRHD 250GB kosztuje 650zł, poprostu HD czyba za 499. Jednocześnie ma on przecież Tuner DVB-T i jednocześnie ma dwa tunery więc ogladasz jeden a nagrywasz drugi kanał. I mając tą wiedzę pytam się jaką mamalternatywę. I widzę, że raczej chyba z nią kiepsko. Bo dajmy na to Ariva 200 bądz HD Combo będzie miała poza wszystkim innym gorszym chociaż lepsza jakośc obrazu a jeśłi tak to zauważalną?

P.S. A skoro sprtzedają to no to gwarancja być musi. Prawdopodobnie dwa lata.
 

SIM-SAT

Banned
Nie wiem, kto chciał Ci sprzedać ten PVR, ale na 100% nie była to Cyfra+, bo oni tych dekoderów nie sprzedają!!!

p@well: news sprawdzony, tylko dokładna data wprowadzenia, jeszcze nie wiadoma.
 

Szemot

New member
No babeczka na infolinii. Jak zamiawiałem ten TV za 1zł i dowiadywałem się szczegółów do multiroom to powiedzieli, że drugiego nie wydzierżawią wiectrzeba sobie jakiś kupić albo od nich i podała mi ceny HD i PVRHD. Raczej nie mogłaby sie pomylić bo skąd wzięłaby ceny ;)
 
Do góry