Cyfra+HD

effe

New member
witam. ja te zacinające się programy już dawno zauważyłem. właśnie zwłaszcza na hbo, hbo2 i hbo comedy. dzisiaj rano ogladalem film "polubić czy poślubić" i niestety co jakieś pare skund zacinka. jeszcze do nie dawna miałem podobną sytuacje jak padał deszcz, ale wtedy to wogóle nie dało się oglądać. jeśli chodzi o ten dekoder philipsa to powiem tylko tyle, że cyfra zrobiła wszystkich w balona! bo to coś nie można nazwać dekoderem hd. teraz żałuje że nie dołożyłem troche kasy i nie kupiłem humaxa albo topfielda. fakt że to 4 razy drożej ale jak juz się ma cyfre i chce się luksusowo i przyjemnie obejrzeć jakiś film to na tym czymś się nie da!!! jedna wielka tragedia, cyfra się kompromituje z dnia na dzień coraz bardziej!. jak mi się skonczy tylko umowa od razu rezygnuje i przechodze albo na n albo na polsat! pozdrawiam!
 

Lech

New member
Bez reklam
maldyty napisał:
Od pewnego czasu obraz na ułamek sekundy zatraymuje się. Czy jeszcze ktoś ma takie problemy, czy mój dekoder jest do wymiany. Pozdrawiam.

Nie wiem czy to wina dekodera czy nadawcy? Na Humaxie również od kilku dni pojawiają się chwilami kolorowe [ u mnie zielone] kwadraciki i zacięcia. Sytuacja taka występuje na HBO i Nat. Geografic.
 

iqpablo

New member
Galileo3G napisał:
@maldyty - tak obraz tnie szczególnie na HBO2 - to z moich obserwacji.:?

to po co placicie za to hbo, ja z tego zrezygnowalem gdzy stwierdzilem ze jakosc jaka proponuje hbo jest porownywalna do jakosci filmow nagrywanych na vhs przez 15 laty. nie bede przeceiz placic za tak niskiej jakosci obraz.
 

Lech

New member
Bez reklam
iqpablo napisał:
to po co placicie za to hbo, ja z tego zrezygnowalem gdzy stwierdzilem ze jakosc jaka proponuje hbo jest porownywalna do jakosci filmow nagrywanych na vhs przez 15 laty. nie bede przeceiz placic za tak niskiej jakosci obraz.

Coś pogrzebali i wróciło do normy. A jeśli chodzi o HBO to rzeczywiście jakość niektórych projekcji woła o pomstę do nieba. Problem chyba tkwi w tym że zarząd na środkową Europę mieści się na Węgrzech i nas bracia Węgrzy olewają! Natomiast jeżeli mówić o treści to oferta jest całkiem niezła i mam nadzieję że kiedyś zaczną czerpać przykład z ich macierzystego rynku tzn USA. Tam nadają kilkanaście programów w tym kanały w HD. Więc problem z HBO nie tkwi w ich słabości, lecz w podejściu do polskiego rynku.
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Kolejny niestetety kamyczek do ogródka Cyfry HD. Otóż dzisiaj nsport HD po raz pierwszy nadała program HD własnej produkcji, była to transmisja meczu o Puchar Polski - Lech : Korona. Powiem krótko: obraz fantastyczny! Tej samej jakości co na wieczornym meczu Milan : Bayern na Pre***e HD. Czyli można w Polsce robić rzeczy dobrej jakości. Cały czas mam nadzieję że w Cyfrze w końcu pójdą po rozum do głowy i dadzą nam towar z najwyższej półki. I dobrze by było, aby po porawieniu jakości na jakiś czas na zachętę znowu otworzyli okno HD aby można było się przekonać że warto wchodzić w ten interes.
 

stereoman

New member
Nowe kanały w C+???

Fajne tytuły,ale czy to pogorszy jakość na jeszcze gorszą/co trudno już sobie wyobrazić:?/
Bądźmy dobrej myśli.
Satkurier pisze tak:

Ze względu na udział Vivendi (współwłaściciela Cyfry+) w NBC Universal, należy się spodziewać, że trzy kanały Sci-Fi, 13th Street i Studio Universal w polskiej wersji pojawią się w platformie Cyfra+ oraz w wybranych polskich sieciach kablowych.


http://www.satkurier.pl/?polskie_kanaly/&kat=150&id=36219
Nie wiem,czy Sci-fi jest HD,ale treść ma odjazdową:D
 
J

Judash

Guest
jarmalik napisał:
Kolejny niestetety kamyczek do ogródka Cyfry HD. Otóż dzisiaj nsport HD po raz pierwszy nadała program HD własnej produkcji, była to transmisja meczu o Puchar Polski - Lech : Korona. Powiem krótko: obraz fantastyczny! Tej samej jakości co na wieczornym meczu Milan : Bayern na Pre***e HD. Czyli można w Polsce robić rzeczy dobrej jakości. Cały czas mam nadzieję że w Cyfrze w końcu pójdą po rozum do głowy i dadzą nam towar z najwyższej półki. I dobrze by było, aby po porawieniu jakości na jakiś czas na zachętę znowu otworzyli okno HD aby można było się przekonać że warto wchodzić w ten interes.

Tylko C+ informuje w mediach, ze od nowego sezonu rusza z transmisja OE w HD jak i inne dyscypiny.
 

stereoman

New member
Judash
Sedno w tym,że C+ zapowiada to ,że będzie jako pierwsza z przekazem HD z polskiej ligi i każe czekać około roku/czekamy/.Zaś platforma n po prostu ,bez żadnego ostrzeżenia:p z dnia na dzień funduje transmisję HD z meczu pucharowego_Ot,i już.To mi się podoba.
pzdr
 
J

Judash

Guest
stereoman napisał:
Judash
Sedno w tym,że C+ zapowiada to ,że będzie jako pierwsza z przekazem HD z polskiej ligi i każe czekać około roku/czekamy/.Zaś platforma n po prostu ,bez żadnego ostrzeżenia:p z dnia na dzień funduje transmisję HD z meczu pucharowego_Ot,i już.To mi się podoba.
pzdr

Tylko moim zdaniem nie chodzio tu o "sciganie", bo jak widac czego nawet n-ka nie ukrywa "co nagle to po diable";)...wystarczy poczytac posty uzytkownikow n-ki;).A i nie wszystkim odpowiada repertuar n-ki;) nie maja ligii angielskiej, francuskiej, hiszpanskiej, wloskiej, nba....to niestety n-ke dla mnie dyskwalifikuje.
 

stereoman

New member
Co do oferty n to się w pełni z tobą zgadzam.Czekam do lipca aż C+ przedstawi pełną:D ofertę HD z cenami,to wtedy przeanalizuję mój Pakiet Prestiżowy w dół tak,aby nie płacąc więcej niż teraz,mieć jeszcze n /ewentualnie z bardzo małą szansą -Polsat-chociaż też nie wiem z czym wyskoczy/
A przed tą decyzją,w końcu wybiorę jakiś dekoder HD:D

pzdr
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Judash napisał:
Tylko moim zdaniem nie chodzio tu o "sciganie", bo jak widac czego nawet n-ka nie ukrywa "co nagle to po diable";)...wystarczy poczytac posty uzytkownikow n-ki;).A i nie wszystkim odpowiada repertuar n-ki;) nie maja ligii angielskiej, francuskiej, hiszpanskiej, wloskiej, nba....to niestety n-ke dla mnie dyskwalifikuje.

No i tu jest dramat, czyli pies pogrzebany:( Właśnie to jest dla mnie najbardziej denerwujące, że oferta sportowa Cyfry jest najlepsza, ale z nią w parze nie idzie najlepsza jakość jeśli chodzi o emisję HD. Dlaczego n-ka może dać super sygnał a Cyfra nie? Chodzi mi tylko o sprawy czysto techniczne.
 
J

Judash

Guest
jarmalik napisał:
No i tu jest dramat, czyli pies pogrzebany:( Właśnie to jest dla mnie najbardziej denerwujące, że oferta sportowa Cyfry jest najlepsza, ale z nią w parze nie idzie najlepsza jakość jeśli chodzi o emisję HD. Dlaczego n-ka może dać super sygnał a Cyfra nie? Chodzi mi tylko o sprawy czysto techniczne.
N-ka wchodzac z oferta HD robila to z pelna swiadomoscia, iz w ten sposob sciagnie klientow oferujac z czasem coraz wiecej programow w HD i jak na razie dobrze im idzie ;).Sam bym wzial N-ke tylko oferta sportowa jest dla mnie zbyt "skąpa".Natomiast C+ do mometu staru N-ki twierdzil, ze HD to za szybko na rynek Polski, bo TV jest zbyt malo i im sie nie oplaca.Jednak kiedy zorientowali sie,ze N-ka odbiera im klientow musieli przyspieszyc wprowadzanie HD.Zakup wozow transmisyjnych, zmiany sprzetu w studiach, szkolenie ludzi to wszystko wymaga czasu.N-ka zrobila to wczesniej w tajemnicy przed konkurencja ;) wiec zaskoczyli wszystkich ;).Slyszalem tez w TV ze stadiony pilkarskie musza miec odpowiednia ilosc swiatla zeby sygnl HD byl lepszej jakosci, a z tym oswietleniem naszych stadionow jest roznie ;).
 
Ostatnia edycja:

jarmalik

Member
Bez reklam
Judash napisał:
N-ka wchodzac z oferta HD robila to z pelna swiadomoscia, iz w ten sposob sciagnie klientow oferujac z czasem coraz wiecej programow w HD i jak na razie dobrze im idzie ;).Sam bym wzial N-ke tylko oferta sportowa jest dla mnie zbyt "skąpa".Natomiast C+ do mometu staru N-ki twierdzil, ze HD to za szybko na rynek Polski, bo TV jest zbyt malo i im sie nie oplaca.Jednak kiedy zorientowali sie,ze N-ka odbiera im klientow musieli przyspieszyc wprowadzanie HD.Zakup wozow transmisyjnych, zmiany sprzetu w studiach, szkolenie ludzi to wszystko wymaga czasu.N-ka zrobila to wczesniej w tajemnicy przed konkurencja ;) .

Ale oni przecież nie nadają swoich programów tylko kupione. To o czym piszesz nie ma nic do rzeczy jeśli chodzi o jakość nadawanego sygnału. Do tego nie trzeba wozów transmisyjnych. Jeśli już - goniąc konkurencję - zdecydowali się wejść w HDTV, to powinni to zrobić rzetelnie albo wcale.
 
J

Judash

Guest
jarmalik napisał:
Ale oni przecież nie nadają swoich programów tylko kupione. To o czym piszesz nie ma nic do rzeczy jeśli chodzi o jakość nadawanego sygnału. Do tego nie trzeba wozów transmisyjnych. Jeśli już - goniąc konkurencję - zdecydowali się wejść w HDTV, to powinni to zrobić rzetelnie albo wcale.
Np zeby przeprowadzic transmisje z meczu Wisla-Legia to od kogo kupia material?.Zeby przeprowadzic transmisjez meczu siatkowki, czy zuzla....sami musza to zrobic.
 
Ostatnia edycja:

jarmalik

Member
Bez reklam
Judash napisał:
Np zeby przeprowadzic transmisje z meczu Wisla-Legia to od kogo kupia material?.Zeby przeprowadzic transmisjez meczu siatkowki, czy zuzla....sami musza to zrobic.

Czy Ty nie widzisz że mówimy o dwóch różnych rzeczach? Na razie kupują Premiership i filmy fabularne oraz dokumentalne i tych właśnie produktów nie potrafią nadać z porządną jakością HD (zakładam, że towar zakupiony ma odpowiednią jakość). Niech się spokojnie przygotowują z tymi swoimi wozami i studiem, ale to co już mają w ofercie powinni nadawać jak należy.
 

conradus8491

New member
W nastroju świątecznym.

Od pemnego czasu przeglądam wypowiedzi PT.forumowiczów na temat C+ i tego co nam oferuje w HD i nie tylko.Przeważają opinie od skrajnego oburzenia i tak było na starcie po wprowadzeniu Philipsa 6201/91.Ostatnio
zauważyliśmy pewne zmiany i starania C+ ,które powoleńku dodają otuchy i pozwalają widzieć światełko w tunelu.Transmisje na żywo ekstraligii angielskiej,które były parę dni temu oraz dzisiejszy mecz Chelsa-Tottenham nareszcie były w odpowiednim formacie i jakości.Filmy zwłaszcza dokumentalne /Geldof w Afryce/ chciało się oglądać.Można mieć zastrzeżenia do jakości /ciągle/ filmów fabularnuch pokazywanych nam na HD i również na canale +film.Przychylam się do opini ,że należy wymagać,bardziej od C+ jakości i lepszej oferty teraz a nie potem kiedy będziemy płacili za pakiet HD dodatkowo po 15 zł.Pewnie przekonało by to wielu niezdecydowanych.Narazie moje i pewnie wielu pieniądze/299zł/ to też inwestycja w C+ i mamy prawo wymagać.Czynię osobiście to b.często
dzwoniąc do BOK.Będąc nadal w świątecznym nastroju ograniczę się do złożenia wszystkim i nawet C+ Wesołych świat i dobrej jakości W HD.

conradus 8491.
 
J

Judash

Guest
jarmalik napisał:
Czy Ty nie widzisz że mówimy o dwóch różnych rzeczach? Na razie kupują Premiership i filmy fabularne oraz dokumentalne i tych właśnie produktów nie potrafią nadać z porządną jakością HD (zakładam, że towar zakupiony ma odpowiednią jakość). Niech się spokojnie przygotowują z tymi swoimi wozami i studiem, ale to co już mają w ofercie powinni nadawać jak należy.

Przeciez mecze z Ligii Angielskiej nie sa zle, ale skoro twierdzisz, ze moga byc lepsze to nie mam nic przeciwko ;).Sprawa jest prosta, jesli sie nie poprawia to klientow nie zdobeda i tyle.Sa wazniejsze sprawy w zyciu niz C+ i ich sygnal HD, zawsze mozna obejrzec w SD lub na Premiere, gdzie jakosc jest extra.
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Judash napisał:
Sa wazniejsze sprawy w zyciu niz C+ i ich sygnal HD, zawsze mozna obejrzec w SD lub na Premiere, gdzie jakosc jest extra.

ROTFL:-D Gratuluję błyskotliwości. Przecież to jasne! Humka i plazmę na śmietnik i koniec stresów! Dzięki, bom nie wpadł na to;)
 

maszek

New member
Bez reklam
jarmalik napisał:
Czy Ty nie widzisz że mówimy o dwóch różnych rzeczach? Na razie kupują Premiership i filmy fabularne oraz dokumentalne i tych właśnie produktów nie potrafią nadać z porządną jakością HD (zakładam, że towar zakupiony ma odpowiednią jakość). Niech się spokojnie przygotowują z tymi swoimi wozami i studiem, ale to co już mają w ofercie powinni nadawać jak należy.
W tym przypadku chodzi raczej o "zapchane" transpondery C+, które już teraz nie wyrabiają się z podstawowa ofertą Cyfry, więc nie ma co mówić o przyzwoitej jakości kanału HD. Ciekawe, jak Cyfra rozwiąże ten problem do czerwca? Także ten drugi, związany z softem do rozprowadzanych przez siebie tunerów Philipsa.;)
 
Ostatnia edycja:

jarmalik

Member
Bez reklam
maszek napisał:
W tym przypadku chodzi raczej o "zapchane" transpondery C+, które już teraz nie wyrabiają się z podstawowa ofertą Cyfry, więc nie ma co mówić o przyzwoitej jakości kanału HD.

Być może tak, ale co mnie to obchodzi jako konsumenta? Naprawdę wolałbym aby postąpili tak jak Polsat - na razie nie mamy i koniec. O wiele mniej bym się irytował (chociaż na pewno w jakimś stopniu też) niż teraz, gdy widząc obecną ofertę, zamiast cieszyć się chwilą obecną i perspektywą poszerzenia w przyszłości doznań podczas oglądania pięknych obrazów, dostaję ochłap z wyraźnym komunikatem: to tak już zawsze będzie wyglądało. W pierwszym wariancie przynajmniej żyłbym nadzieją, że w niedalekiej przyszłości wprowadzą usługę w super jakości, w drugim zaś, jestem bliski pozbawienia nadziei na poprawę obecnego stanu rzeczy, ponieważ wg panów z Cyfry wszystko jest w najlepszym porządku.:evil:
 
Do góry