Cyfra+HD

J

Judash

Guest
effe napisał:
hmmm kupiłbyś go? a czemu? jakie ma zalety w stosunku do humaxa?[/QUOTE

A kupilbym go poniewaz zeby ogladac C+HD nie potrzeba zadnego modulu, bo jest softu pelno "edukacyjnego".
Tutaj daja na raty prze lukas, wystarczy zapytac.
http://www.satsklep.pl/
 
Ostatnia edycja:

effe

New member
To już nie wiem co mam zrobić. Jedna osoba mówi mi żebym go nie brał bo nie jest zalecany przez cyfre itp, a druga osoba go zachwala. Może ktoś jeszcze doda opinie?
 
J

Judash

Guest
effe napisał:
To już nie wiem co mam zrobić. Jedna osoba mówi mi żebym go nie brał bo nie jest zalecany przez cyfre itp, a druga osoba go zachwala. Może ktoś jeszcze doda opinie?

Fergson to bardzo popularna firma i duzo ludzi ma te tunery.Ja bym bral.
 

TomLi

New member
maszek napisał:
Zostaje jeszcze jedno wyjście - tuner C+ pod pachę i odwiedziny kogoś ze znajomych, Kto ma TV z wejściem HDMI i zestaw antenowy na Hot Birda. Przynajmniej upewnisz się, czy wina leży po stronie dekodera, czy też Twój TV może mieć problemy z obsługą HDCP.

nie, opcja ze dekoder w tym wypadku zawodzi odpada bo wymieniłem go w punkcie Cyfry na inny i dalej mam to samo...

Panowie dzięki za wyjaśnienie przyczyn problemu. Nie spodziewałem się że przy obecnej technice może się zdażyć takie coś. Jestem w kropce bo na kupno innego dekodera mnie nie stać a płacić za jeszcze jeden kabel i to 500 zł to też mi się nie uśmiecha.
Mam tylko jeszcze jedne pytanko do starych wyjadaczy.
Czy jeśli popróbuję jeszcze z innymi kablami HDMI (takimi w cenie do 150 zł) to jest szansa że któryś "zaskoczy" czy to już raczej nie możliwe?
 

olekp

New member
szansa jest przy lepszym kablu, szczególnie że ceny idą w dół i to co opisuję jako 400 zł może kosztowaćrównie dobrze już 250 zł, należy po prstu wziąćkabel z możliwością zwrotu i popróbować
 

olekp

New member
effe napisał:
To już nie wiem co mam zrobić. Jedna osoba mówi mi żebym go nie brał bo nie jest zalecany przez cyfre itp, a druga osoba go zachwala. Może ktoś jeszcze doda opinie?

Zanim go wybierzesz to może opisze ci moje przejścia.
Otóż ten odbiornik z fabryki w swojej kieszeni wcale nie obsługuje kart Cyfry+. To rozwiązanie nazywa się UCAS. Polega to dokładnie na tym, że kupujesz sprzęt bez dekodera aw internecie znajdujesz sobie plik z upgrade do wielu systemów. Tylko ta opcja wielu systemów działa albo nie działa. Jak idziesz do sprzedawcy lub producenta z pytaniem dlaczego działa czasami to ci mówią że z fabryki dostałes system kodowania conax. Zapłaciłeś więc 100 czy 150 zł za kieszeń conax której do niczego nie potrzebujesz. Nie możesz zareklamować złego działania softu z internetu bo oficjalniejest on NICZYJ. Nikt nie da ci gwarancji że oszukany dekoder Cyfry będzie działał dobrze za tydzień czy za miesiąc. Wbudowanego dekodera nie wymiesz z odbiornika bo się nie da. Nawet jak potem włożysz sobie do odbiornika zupełnie oficjalny dekoder - moduł Cyfry, to i tak ten wbudowany może się zgłaszać i wyrzucać komunikaty na ekran blokując oglądanie. Oczywiście jak nie działa to z pretensjami możemy dzwonić do internetu gdzie wisi niczyj plik z wieloma systemami. Do Cyfry też możesz od razu nie dzwonić bo emulacja ich systemu kodowania na kieszeni UCAS jest nielegalna i jest zlamaniem praw. Po prostu oni są kryci bo dekoder jest nielicencjonowany i nigdy oficjalnie nie miał ich dekodera. Jak bardzo chcesz mieć UCAS to możesz go kupić w postaci modułu za 200 zł. I przynajmniej ten moduł będziesz mógł wyjąc i wyrzucić do kubła jak nie będzie działał jak trzeba. Wbudowany UCAS niestety musisz wyrzucić razem z odbiornikiem bo to jedna całość.
Proste jeśli twój odbiornik ma służyć do zabawy, programowania i poszukiwań działających patchy to ok. Jeśli ma służyć do spokojnego oglądania telewizji to ściągniesz do domu sobie problem o nazwie UCAS.
Dodatkowo jak bedziesz kupował sprzedawca ci powie że jest tam 6 czy 7 systemów kodowania. Jak będziesz reklamował powie ci że jest Conax ktory jest psu na buty w polsce potrzebny.
ja po paru dniach walki oddałem i jestem szczęśliwy. Nie mam po prostu czasu na rozwiązania które chodzą czasami. Jak dzwonieę z pretensjami do nadawcy to nie chcę żeby moja rozmowa kończyła się na pytaniu jaki mam sprzęt i odpowiedzi że jak taki to mój problem że to nie działa i że to co mam jest nielegalną emulacją systemu kodowania cyfry.
I jeszcze jedno, przynajmniej na moim telewizorze i telewizorze który był w sklepie obraz z humaxa jest sporo lepszy. Za zestaw Humax + moduł zapłaciłem 1200 zł czyli tyle samo co za szemrane rozwiązanie z emulacją.
 

michal218

New member
O czym Ty znowu piszesz???Czytnik w Ferdku dziala z karta Cyfry.Owszem jak zmienia system kodowania nie bedzie czytal,ale wtedy mozna wsadzic odpowiedni modul.Poza tym tunera pod katem Cyfry nikt nie emuluje,bo to ewentualnie robi sie na kartach.
 

olekp

New member
Piszę bo wiem, zobacz sobie fabryczny soft do swojego tunera f..... Tam jest tylko dekodowanie systemu CONAX. Dopiero po wgraniu nieoficjalnego softu z internetu masz emulację wielu systemów kodowania. Jeśli ci sprzedawca podał że masz dekoder cyfry to cię oszukał. Masz nielegalną i nieoficjalną emulację systemu Cyfry bez żadnego prawa do reklamacji czy oczekiwania że będzie działało dobrze. Fabrycznie i legalnie masz Conax. Reszta jest bez jakiejkolwiek licencj na system kodowania. Jeśli ci tego nie uświadomił sprzedawca to cie oszukał a sądząc z twojej wypowiedzi ci tego nie uświadomił. Zachowanie się takiego nielicencjonowanego i nielegalnego oprogramowania dekodującego jest całokwicie inne niż oficjalnej wersji dekodera na cyfrę. Jakiekolwiek zmiany w systemi, jakiekolwiek zabezpieczenia przed piractwem, po prostu wszystko co może się stać dziś juto lub za godzinę jest robione pod kontem rozwiązań z licencją na system kodowania. Czy twój emulator dekodera będzie działał czy nie dowiesz się w praniu. ja rozumiem jak ktoś wpuszcza mnie w takie emulatory za 1/3 ceny ale ty zapłaciłeś jak za oficjalny system z licencją a dostałeś podróbę. jak nie wieżysz to zrób eksperyment. Wejdź na strone producenta i załaduj soft i sprawdź że z oficjalnym softem karta cyfry ani dychnie.
Po prostu zrobili cie w bambuko, tak jak by ci sprzedali laptopa napisali że tam jest windows z licencją a po półroku okaże się że to nielegal a ty zapłaciłeś jak za kompa z licencjonowanym. Wszystko może być w miarę ok pod warunkiem że przynajmniej wiedziałeś o tym przekręcie.
 
Ostatnia edycja:
J

Judash

Guest
olekp napisał:
Zanim go wybierzesz to może opisze ci moje przejścia.
Otóż ten odbiornik z fabryki w swojej kieszeni wcale nie obsługuje kart Cyfry+. To rozwiązanie nazywa się UCAS. Polega to dokładnie na tym, że kupujesz sprzęt bez dekodera aw internecie znajdujesz sobie plik z upgrade do wielu systemów. Tylko ta opcja wielu systemów działa albo nie działa. Jak idziesz do sprzedawcy lub producenta z pytaniem dlaczego działa czasami to ci mówią że z fabryki dostałes system kodowania conax. Zapłaciłeś więc 100 czy 150 zł za kieszeń conax której do niczego nie potrzebujesz. Nie możesz zareklamować złego działania softu z internetu bo oficjalniejest on NICZYJ. Nikt nie da ci gwarancji że oszukany dekoder Cyfry będzie działał dobrze za tydzień czy za miesiąc. Wbudowanego dekodera nie wymiesz z odbiornika bo się nie da. Nawet jak potem włożysz sobie do odbiornika zupełnie oficjalny dekoder - moduł Cyfry, to i tak ten wbudowany może się zgłaszać i wyrzucać komunikaty na ekran blokując oglądanie. Oczywiście jak nie działa to z pretensjami możemy dzwonić do internetu gdzie wisi niczyj plik z wieloma systemami. Do Cyfry też możesz od razu nie dzwonić bo emulacja ich systemu kodowania na kieszeni UCAS jest nielegalna i jest zlamaniem praw. Po prostu oni są kryci bo dekoder jest nielicencjonowany i nigdy oficjalnie nie miał ich dekodera. Jak bardzo chcesz mieć UCAS to możesz go kupić w postaci modułu za 200 zł. I przynajmniej ten moduł będziesz mógł wyjąc i wyrzucić do kubła jak nie będzie działał jak trzeba. Wbudowany UCAS niestety musisz wyrzucić razem z odbiornikiem bo to jedna całość.
Proste jeśli twój odbiornik ma służyć do zabawy, programowania i poszukiwań działających patchy to ok. Jeśli ma służyć do spokojnego oglądania telewizji to ściągniesz do domu sobie problem o nazwie UCAS.
Dodatkowo jak bedziesz kupował sprzedawca ci powie że jest tam 6 czy 7 systemów kodowania. Jak będziesz reklamował powie ci że jest Conax ktory jest psu na buty w polsce potrzebny.
ja po paru dniach walki oddałem i jestem szczęśliwy. Nie mam po prostu czasu na rozwiązania które chodzą czasami. Jak dzwonieę z pretensjami do nadawcy to nie chcę żeby moja rozmowa kończyła się na pytaniu jaki mam sprzęt i odpowiedzi że jak taki to mój problem że to nie działa i że to co mam jest nielegalną emulacją systemu kodowania cyfry.
I jeszcze jedno, przynajmniej na moim telewizorze i telewizorze który był w sklepie obraz z humaxa jest sporo lepszy. Za zestaw Humax + moduł zapłaciłem 1200 zł czyli tyle samo co za szemrane rozwiązanie z emulacją.

Chyba troche przesadziles.Tuner ten jak najbardziej dziala z karta C+ bez modulu jak i z modulem...i to jakimkolwiek. Wszystkiego mozna dowiedziec sie www.ferguson.pl www.forum.dvhk.pl jest tu sporo zadowolonych posiadaczy tego tunera ktorzy ogladaja C+HD bez modulu!.Nie wprowadzaj ludzi w blad!.A tu artykul w satkurierze:
http://www.ferguson-digital.eu/downloads/prasa/2007.04nowy_ferguson_hd.pdf
 
Ostatnia edycja:

michal218

New member
Przegial pale.Sprawdzalem ten tuner na oryginalnym sofcie przez 3 minuty.Cala Cyfra chodzila normalnie.Soft zmienialem z innych wzgledow.Na fabryczny nie ma juz powrotu,zreszta i tak bym tego nie zrobil,bo musialbym od nowa ukladac liste,a nie chce mi sie.Nie mam zapasowej kopii bo korzystam z laptopa i nie mam odpowiedniego kabla,w razie problemow musze brac freda i lece do rodziny na normalnego PC.
Nie wiem dlaczego tak piszesz...Czyzby zal d... sciskal,ze do Humaksa potrzebny jest modul,a i o softy nieco trudniej?Nie rozumiem takiego postepowania....
 

arsenal

Moderator
VIP
Najprawdopodobniej bardzo mocno ściska i jeśli nadal będzie pisał nieprawdę dostanie długi urlop ... od forum oczywiście.
Takich bzdur jak te od @olekp to juz dawno nie słyszałem. Mozna nawet podejżewać ukrytą reklamę sfrustrowanego pracownika Humax Polska bo sprzęt już " nie idzie" ;).
@olekp. Jeśli UCAS jest nielegalny to Philipsy po WizjiTV używane przez C+ też są nielegalne bo mają Cryptoworks a dekodują Seca Mediaguard :twisted:
 

olekp

New member
jeśli kieszeń kodowa w tym odbiorniku to legalny autoryzowany system kodowania cyfry+ a nie emulacja - czyli podróba systemu cyfry + to wyłaczać
mnie tak jak wyłączają niewygodnych rozmówców.
Możecie dyskutować z faktem czy się wiesza czy nie mi się wieszal innym może nie i są zadowoleni, ich prawo i ja to szanuję.
Natomiast przy sprzedaży sprzętu powinni jasno informować że to emulacja systemu cyfry a nie oryginalny licencjonowany system kodowania cyfry.
Proste tu nie ma stanów pośrednich.
 
J

Judash

Guest
olekp napisał:
jeśli kieszeń kodowa w tym odbiorniku to legalny autoryzowany system kodowania cyfry+ a nie emulacja - czyli podróba systemu cyfry + to wyłaczać
mnie tak jak wyłączają niewygodnych rozmówców.
Możecie dyskutować z faktem czy się wiesza czy nie mi się wieszal innym może nie i są zadowoleni, ich prawo i ja to szanuję.
Natomiast przy sprzedaży sprzętu powinni jasno informować że to emulacja systemu cyfry a nie oryginalny licencjonowany system kodowania cyfry.
Proste tu nie ma stanów pośrednich.

Humax i Topfield to pewnie maja jakis orginalny, licencjonowany system kodowania od C+?. Skad Ci sie biora takie teorie?. C+ ma w d....e innych producentow tunerow, procz Philipsa.
 

vorlon

New member
Judash napisał:
Humax i Topfield to pewnie maja jakis orginalny, licencjonowany system kodowania od C+?. Skad Ci sie biora takie teorie?. C+ ma w d....e innych producentow tunerow, procz Philipsa.
Humax i Topfield nie mają systemu kodowanie od C+ bo ten posiadają zewnętrzne moduły CI np. ten od Canal+ a one muszą tylko z nimi dobrze współpracować czyli implementować dobrze standart komonikacji.
 

olekp

New member
Moduł Cyfra+ HD ma oryginalny licencjonowany system kodowania Cyfra+ wkładając go do dowolnego tunera CI masz licencjonowany system który został skonstruowany przez właściciala patentu na system kodowania. Ten system obecnie i przy zmianach w przyszłości będzie zachowywał się przewidywalnie. Moduły Cyfra z tego co wiem mają możliwość upgrade satelitarnego i w wypadku planów zmiany systemu zostaną przeprogramowane zdalnie.
UCAS jest emulacją systemu cyfry i brak jasnej informacji na ten temat przy sprzedaży produktu jest naciąganiem kupującego i żerowaniem na jego nieświadomości. Wystarczy poczytać opisy dotyczące odbiornika z UCAS na allegro żeby dowiedzieć się że sprzedający celowo wprowadzają klientów w błąd nie podając informacji o charakterze dekodowania.
 

lidl

New member
Licencjonowany moduł dostępu

Wyjąłem sobie właśnie moduł Cyfra HD i czytam co następuje:
Licencjonowany moduł kontroli dostępu systemu Mediaguard, dedykowany do współpracy z kartami abonamentowymi Cyfry+.
i tu następują numery patentów.......
Jeśli panowie znajdziecie taki sam napis na fergusonie to olekp nie ma racji. Jeśli go nie ma to znaczy, że jest to nieoficjalna emulacja systemu bez opłaconych praw autorskich do systemu i bez jakiejkolwiek gwarancji na zgodność.
Z tego co kiedyś słyszałem to właścicielem systemu kodowania Cyfry jest Canal+, więc przykład z terminalami po Wizji TV raczej jest bez sensu. Cyfra czyli Canal+ Polska na pewno zrobiła oprogramowanie do terminali Wizji TV w zgodzie i za wiedza swojej centrali i zapewne zapłacili za to prawa autorskie. Nawet znaczek DVD jest własnością czyjąś a konkretnie PHILIPSA iżeby produkowac zwykły odtwarzacz czeba spełnić warunki techniczne zgodności.

Jeśli tunery UCAS spełniały by takie warunki było by na nich logo każdego systemu który emulują z informacją o właścicielu patentu.
 
Do góry