Cyfra+HD

maszek

New member
Bez reklam
_siwy_ napisał:
Chyba ty mnie jednak nie zrozumiałes ;) Wiem jakie są różnice między poszczególnymi połączeniami, ale chodzi mi konkretnie o sygnał CYFRY+. Sygnał ma znacznie, czyż nie? Proste pytanie: Da sie oglądać SD z cyfry po HDMI na LCD??
Równie prosta odpowiedź - da się ogladać i dodam, że... obraz SD z humaxa po hdmi na lcd (JVC) jest super.;)
 

_siwy_

New member
Wielkie dzięki...:-D Przed podjęciem decyzji postaram się znaleźć salon cyfry gdzie można to zobaczyć przynajmniej na philipsie...
 
Ostatnia edycja:

olekp

New member
sopkojnie znajdziesz salon z Humaxem czy Topfildem

myślę że bez problemy znajdziesz salon cyfry oferujący Humaxa czy Topfilda, sądzę że sprzedaje je przynajmniej co drugi albo co trzeci sklep. Zawsze możesz zadzwonić do dystrybutorów to podadza ci najbliższy salon gdzie jest wybór. Potem wystarczy porównać i wybrac najlepsze. Kilka razy była dyskusja o jakości obrazu i naogół wychodziło tak:
1. Humax
2. Topfield
3.Philips/Ferguson
 

TomLi

New member
witam

Ludzie POMOCY!!!

Mam podłączony LCD Sony 32U2000 i nowy tuner C+ HD. Połączenie przez kabel HDMI. Wszystko jest OK tylko że... co parę minut a niekiedy nawet sekund obraz i dźwięk znika na sekundę i jak pojawia się znowu to za każdym razem w lewym górnym rogu LCD wyskakuje informacja ze to port nr 6 czyli u mnie akurat wejście HDMI.
Czyli tak jakby na sekundę była przerwa w połaczeniu.

Kabel HDMI wymieniałem i jest dobry.
Dekoder też wymieniałem i jest dobry.
Z anteną i konwertorami też jest wszystko OK.
Przy połączeniu przez EURO działa OK.

Czyli co to może być???
 

olekp

New member
Klasyczny problemm komunikacji HDMI

tak niestety bywa, że niektóre urządzenia po HDMI sie z sobą nie dogadują, ja sądzę że najbardziej jest temu winne kodowanie sygnału w kablu HDMI przez układy HDCP. Masz 2 rozwiązania:
- kupić aktywny kabel HDMI - koszt 400-500 zł
- spróbować z innym tunerem do Cyfry (np Humaxem z modułem Cyfra HD)
Po prostu najprawdopodobniej z innym modelem urządzenia problem na HDMI nie wystapi.
 

TomLi

New member
olekp napisał:
tak niestety bywa, że niektóre urządzenia po HDMI sie z sobą nie dogadują, ja sądzę że najbardziej jest temu winne kodowanie sygnału w kablu HDMI przez układy HDCP. Masz 2 rozwiązania:
- kupić aktywny kabel HDMI - koszt 400-500 zł
- spróbować z innym tunerem do Cyfry (np Humaxem z modułem Cyfra HD)
Po prostu najprawdopodobniej z innym modelem urządzenia problem na HDMI nie wystapi.

dzięki za odpowiedź, ale załamałeś mnie...
może jest jeszcze jakiś sposób? jak pytałem w punkcie Cyfry to gostek mówił że jeszcze o takim problemie nie słyszał
 

olekp

New member
to że na lini C+ o tym nie słyszeli to norma jak się nie slucha to i usłyszeć nie można, ale jest to dość powszechnie znany problem, po prostu jak zaczniesz łączyć po HDMI losowo wybrane urządzenia to kilka procent urządzeń się nie dogaduje, raczej nie ma innej metody niż
1. dołozyć urządzenie pośredniczące, czyli rozgałęźnik HDMI lub aktywny kabel HDMI
2. zmienić któreś z urządzeń które się nie chcą dogadać

sensowniej wybrać opcje 2
 

TomLi

New member
olekp napisał:
to że na lini C+ o tym nie słyszeli to norma jak się nie slucha to i usłyszeć nie można, ale jest to dość powszechnie znany problem, po prostu jak zaczniesz łączyć po HDMI losowo wybrane urządzenia to kilka procent urządzeń się nie dogaduje, raczej nie ma innej metody niż
1. dołozyć urządzenie pośredniczące, czyli rozgałęźnik HDMI lub aktywny kabel HDMI
2. zmienić któreś z urządzeń które się nie chcą dogadać

sensowniej wybrać opcje 2

czemu sensowniej wybrać opcję nr 2? Wolałbym zostać przy tunerze C+.
A rozgałęźnik pogarsza sygnał?


Aha. Poprzez Euro jest OK
 

maszek

New member
Bez reklam
TomLi napisał:
Wolałbym zostać przy tunerze C+.

Aha. Poprzez Euro jest OK

Zostaje jeszcze jedno wyjście - tuner C+ pod pachę i odwiedziny kogoś ze znajomych, Kto ma TV z wejściem HDMI i zestaw antenowy na Hot Birda. Przynajmniej upewnisz się, czy wina leży po stronie dekodera, czy też Twój TV może mieć problemy z obsługą HDCP.
 

olekp

New member
TomLi napisał:
czemu sensowniej wybrać opcję nr 2? Wolałbym zostać przy tunerze C+.
A rozgałęźnik pogarsza sygnał?


Aha. Poprzez Euro jest OK
opcja 2 to była wymiana tunera na lepszy i myślę że lepiej wymienić tuner na lepszy za około 1000 zł niż wkładać 400-500 w wypasiony aktywny kabel albo rozgałężnik, zresztą na innym forum troche o philipsie jest tu
warto poczytać bo nie jesteś jedynym który przeżył jazdę z tym tunerem
za 1000 zł będziesz miał po prostu lepsze urządzenie zamiast dodatkowych kości pośredniczących na kablu HDMI które są nie wiadomo po co.
Współpracujące poprawnie urządzenia to rozwiązanie profesjonalne, dodatek na kablu to taśma MC Gaivera jeśli pamiętasz ten wspaniały serial.
 

olekp

New member
miało być że inny wątek tego forum nie inne forum
ale chodzi o ten wpis, dobrze napisane i warto poczytać
żywy opis jazdy z Philipsem
 

effe

New member
Właśnie dzwoniłem do mediamarkt z zapytaniem, czy posiadają jakieś dekodery satelitarne. Człowiek z którym rozmawiałem poinformował mnie, że mają tylko fergusona 1200zł, ale nie był mi wstanie odpowiedzieć czy to ten najnowszy. Powiedział, że to jest dekoder z HDMI, czyli ten 8800? Ineteresuje mnie zakup w media ze względu na raty.

Pomóżcie mi, czy warto go kupować? Jakie są różnice między Humax i ferguson? Nie chciałbym przejść z deszczu pod rynne. W tej chwili mam Philipsa od cyfry+
 
J

Judash

Guest
effe napisał:
Właśnie dzwoniłem do mediamarkt z zapytaniem, czy posiadają jakieś dekodery satelitarne. Człowiek z którym rozmawiałem poinformował mnie, że mają tylko fergusona 1200zł, ale nie był mi wstanie odpowiedzieć czy to ten najnowszy. Powiedział, że to jest dekoder z HDMI, czyli ten 8800? Ineteresuje mnie zakup w media ze względu na raty.

Pomóżcie mi, czy warto go kupować? Jakie są różnice między Humax i ferguson? Nie chciałbym przejść z deszczu pod rynne. W tej chwili mam Philipsa od cyfry+

Popatrz tutaj widze,ze daja na raty.
http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=80&id=479
http://www.satsklep.pl/
 
Ostatnia edycja:

lidl

New member
effe napisał:
Właśnie dzwoniłem do mediamarkt z zapytaniem, czy posiadają jakieś dekodery satelitarne. Człowiek z którym rozmawiałem poinformował mnie, że mają tylko fergusona 1200zł, ale nie był mi wstanie odpowiedzieć czy to ten najnowszy. Powiedział, że to jest dekoder z HDMI, czyli ten 8800? Ineteresuje mnie zakup w media ze względu na raty.

Pomóżcie mi, czy warto go kupować? Jakie są różnice między Humax i ferguson? Nie chciałbym przejść z deszczu pod rynne. W tej chwili mam Philipsa od cyfry+

Ja miałem ten tuner i dzięki bogu już nie mam. Na odchodne przy wymianie na Humaxa sprzedawca przyznał
że to odbiornik wielokrotnej sprzedaży. Wraca jak bumerang po 2-3 dniach. Wybierz Topfilda albo Humaxa bo to duże renomowane firmy z potencjałem zatrudniające setki a nawet tysiące osób. Nie da się zrobić zaawansowanego tunera nowej generacji składając cudze podzespoły typu no name. Tak można wyprodukować tuner za 200 zł ale nie tuner high-end. Zadzwoń do Cyfry to ci powiedzą że Ferguson nie ma żadnego wsparcia ani współpracy z ich strony. Jak po pół roku coś zmienią w sygnale to nikt się nie będzie przejmował ze nielegalna podróba systemu kodowania w kieszeni twojego odbiornika nie działa.
 
J

Judash

Guest
effe napisał:
Judash tak więc fergusona nie za bardzo polecasz? Na tej stronie "Satsklep" rzeczywiście nie podają, że fergusona polecają dla cyfry+ a topfielda i humaxa tak.

Ja tylko podalem ci linki, ale nie napisalem, ze Fergusona nie polecam, ja bym go kupil.
 

effe

New member
lidl napisał:
Ja miałem ten tuner i dzięki bogu już nie mam. Na odchodne przy wymianie na Humaxa sprzedawca przyznał
że to odbiornik wielokrotnej sprzedaży. Wraca jak bumerang po 2-3 dniach. Wybierz Topfilda albo Humaxa bo to duże renomowane firmy z potencjałem zatrudniające setki a nawet tysiące osób. Nie da się zrobić zaawansowanego tunera nowej generacji składając cudze podzespoły typu no name. Tak można wyprodukować tuner za 200 zł ale nie tuner high-end. Zadzwoń do Cyfry to ci powiedzą że Ferguson nie ma żadnego wsparcia ani współpracy z ich strony. Jak po pół roku coś zmienią w sygnale to nikt się nie będzie przejmował ze nielegalna podróba systemu kodowania w kieszeni twojego odbiornika nie działa.
Lidl Dzięki Ci, teraz już wiem na 100%, że nie wezmę fergusona, a szkoda bo jest dostępny w MediaMarkt i tam mają raty Lukas. Muszę poszukać gdzie dostanę w moim mieście "Szczecin" Humaxa na raty. Bo w sieci to nie za bardzo chcę załatwiać coś na raty, jeszcze tego nie robiłem. No chyba, że znajdę gdzieś strone gdzie sprzedają humaxa poprzez raty lukas.
 
Do góry