Cyfra + czy N

kivlov

New member
Witam,
Obecnie korzystam z telewizji kablowej, w której mam dostęp do 32 programów. Płacę za to 29zł miesięcznie. Chciałbym zrezygnować z tej kablówki na rzecz właśnie cyfry, albo N, albo może czegoś innego. Obowiązkowo musi być TVN24. Chciałbym również mieć możliwość oglądania meczów na żywo ligi hiszpańskiej oraz LM. Obecnie posiadam TV Toshiba Regza 37" FullHD i w drugim pokoju Samsung'a 40B550 i chciałbym się dowiedzieć jak to j est z udostępnianiem TV na dwa telewizory (możliwość oglądania innych kanałów równocześnie). Zamierzam wydać miesięcznie nie więcej jak 50zł. Co najbardziej się opłaca. Z góry dziękuję za pomoc.
 

amlas

New member
polecam n
LM - osiem meczów w każdej kolejce na żywo.
sporo kanałów HD, bodajże 12, w tm eurosport 1 i 2, nsport (LM).

płacę 38zł za pakiet sportowy i przyrodniczy (HD - discovery, NG, Animal)

niska cena, dobry wybór
 

jery--

New member
Bez reklam
Ligę Mistrzów masz w N, a ligę hiszpańską w Cyfrze. Musisz zdecydować na czym Ci bardziej zależy. Rozdzielić sygnał możesz tylko w Cyfrze ale to dodatkowy koszt splitera i drugiego dekodera.
 

kivlov

New member
Czyli rozdzielić mogę tylko na cyfrze? Jakie są koszta - co dokładnie bym musiał kupić - proszę o podanie modeli.
Ile w cyfrze jest do obejrzenia meczów ligi hiszpańskiej? Są może jeszcze jakieś ligi?
 

jery--

New member
Bez reklam
kivlov napisał:
Czyli rozdzielić mogę tylko na cyfrze?

Dokładnie tak. W N-ce lub Polsacie Cyfrowym trzeba by było wykupić drugi abonament. Jeśli chodzi o koszty i szczegóły techniczne to są wątki na ten temat na tym forum jak i innych np. SATkurier.pl. Ja nie jestem aż tak zorientowany i nie chce coś namieszać. Ale parę stówek co najmniej trzeba by wydać na spliter i dekoder. Na Canal+ jest jeszcze liga angielska, włoska i polska. Jeśli chodzi o piłkę to nr.1 według mnie.
 

kivlov

New member
Niestety, aby oglądać mecze czyli mieć Canal+ Sport to trzeba mieć naprawdę bardzo drogi abonament. Kurcze jest jakaś alternatywa?
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
@kivlov poczytaj sobie strone www.cyfraplus.pl i bedziesz wszystko wiedzial. Najlepsze Ligi europejskie sa w C+, te slabsze sa Polsacie a N ma tylko LM. Zblizaj sie swieta i bedzie duzo promocji, wcale nie musisz placic wysokiego abo zeby miec canal+. Poczytaj, oblicz, zastanow sie co tak naprawde jest dla ciebie najważniejsze i wybierz.
 

kivlov

New member
Trzeba płacić 72,80zł, aby oglądać Canal+, a to pieniążki, które są jak za TV dla mnie za duże. Więc szukam alternatywy.
 

conley

New member
ja zamówiłem n`kę dwa tygodnie temu (własnie ze względu na lige mistrzów) ale kurier do dzisiaj nie dostarczył mi dekodera więc wczoraj zamówiłem cyfre, dekoder odebrałem osobiście z punktu rzut kamieniem od pracy. najbardziej mi zależało na piłce nożnej a w canale+ jest jej najwięcej więc chyba jakoś przeżyje. tylko boje się tych dekoderów...

edit: poza tym brak national geographic w n`ce :-(
 
Ostatnia edycja:

Gie

Member
Bez reklam
kivlov napisał:
Czyli rozdzielić mogę tylko na cyfrze? Jakie są koszta - co dokładnie bym musiał kupić - proszę o podanie modeli.
Ceny splitterów przewodowych wahają się od 100 do 230 złotych za zestaw na dwa dekodery. Bezprzewodowe splittery zaczynają się pow. 400 zł. Dodatkowe karty przewodowe to 30-70 zł, bezprzewodowe około 100. Dodatkowe dekodery SD od 170 zł w górę, HD od 460 zł w górę.
Przy obecnych promocjach w Cyfrze abonament nie wychodzi aż tak drogo.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
tak czytam ten watek i jestem szczerze mowiac mocno zdziwiony ?! to teraz w c+ jest najtaniej ? kiedys wzialem n-ke bo jak zaczalem liczyc ile by mnie wyszedl c+ doliczajac kanaly filmowe hd i jakies dziwne oplaty za tuner to mi raczej "konkurencyjna cena" nie wychodzila.... :D
pol roku temu znow robilem male rozeznanie (umowa z n-ka dawno wygasla wiec chcialem sprawdzic co konkurencja proponuje- moze ma lepsza oferte?), relacja wyszla jeszcze mniej korzystnie dla c+. na dzien dzisiejszy po uwzglednieniu ostatnich promocji tzn. recoreder 500gb i pakiet "ze wszystkim" za 99 zl miesiecznie to juz wcale nie mam po co zaczynac "podliczania" - czyzbym sie mylil ?! czy cyfra + faktycznie ma na dzien dzisiejszy lepsza oferte ?! moge nawet troche dolozyc (oczywiscie nie 100% :D) jesli ich oferta faktycznie jest lepsza . moze inaczej- fajnie byloby miec canal+ hd ,wiec jesli za np 20- 30 zl wiecej miesiecznie dostalbym to samo co w n-ce plus ten wlasnie kanal - to moze sie skusze ?!
 

kivlov

New member
Naprawdę interesująca promocja w Cyfrze. Teraz pytanie brzmi czy po okresie tych wszystkich gratisów muszę dalej mieć opcję HBO i Canal+ (płacić za nie) czy mogę zrezygnować?
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
@kivlov zazwyczaj jestem spokojny na forum ale bardzo mnie irytuja twoje pytania. Dostales kilka linkow, wejdz na strone cyfry i poczytaj w regulaminie.

@mat74 w Cyfrze zaczelo sie tak od promocji swiatecznej w 2008 r. - to byla chyba najlepsza promocja jaka cyfra kiedykolwiek zrobila. Jak chcesz kupic cyfre to proponuje wstrzymac sie do okresu swiatecznego bo na 100% bedzie znowu dobra promocja. Zreszta wydaje mi sie ze N tez szykuje cos na swieta - tylko wg mnie cyfra ma zdecydowanie lepsza oferte jak dla mnie
 

SIM-SAT

Banned
mat74 napisał:
tak czytam ten watek i jestem szczerze mowiac mocno zdziwiony ?! to teraz w c+ jest najtaniej ? kiedys wzialem n-ke bo jak zaczalem liczyc ile by mnie wyszedl c+ doliczajac kanaly filmowe hd i jakies dziwne oplaty za tuner to mi raczej "konkurencyjna cena" nie wychodzila.... :D
pol roku temu znow robilem male rozeznanie (umowa z n-ka dawno wygasla wiec chcialem sprawdzic co konkurencja proponuje- moze ma lepsza oferte?), relacja wyszla jeszcze mniej korzystnie dla c+. na dzien dzisiejszy po uwzglednieniu ostatnich promocji tzn. recoreder 500gb i pakiet "ze wszystkim" za 99 zl miesiecznie to juz wcale nie mam po co zaczynac "podliczania" - czyzbym sie mylil ?! czy cyfra + faktycznie ma na dzien dzisiejszy lepsza oferte ?! moge nawet troche dolozyc (oczywiscie nie 100% :D) jesli ich oferta faktycznie jest lepsza . moze inaczej- fajnie byloby miec canal+ hd ,wiec jesli za np 20- 30 zl wiecej miesiecznie dostalbym to samo co w n-ce plus ten wlasnie kanal - to moze sie skusze ?!
Bierzesz pakiet komfortowy i wszystkie opcje (Canal+, HBO, Cinemax, Filmbox i wszystkie kanały HD), płacisz za to 31,95, przez 4 miesiące, następnie zmieniasz na pakiet prestiżowy, za 75,45 przez kolejnych 5 miesięcy (HD cały czas gratis), potem znów zmieniasz na Komfortowy/Podstawowy i Canal+, płacisz za to 63,90/42,90 + 29,90 (HD cały czas gratis). W 12 miesiącu piszesz wypowiedzenie, w 13 miesiącu ( grudzień 2010) odłączasz Canal+ i bierzesz świąteczną promocję (miesiąc podpisania umowy gratis, więc możesz mieć 2 karty) i zabawa zaczyna się od nowa.... Cały czas wynajem dekodera i wszystkie kanały HD za darmo.

W najdroższym "momencie" płacisz 93,80, jak dołożysz do tego HBO to 127,40 ;):D;)
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
hm....poniewaz nie mam ani zbytnio czasu ani zbytnio mozliwosci na taka zonglerke (mieszkam w UK wiec do salonu c+ tez tak sobie hop-siup nie wyskocze :D) musze liczyc te 127 zl, ok- tak jak pisalem jest to do przejscia.
teraz pytanie- czy za to dostane recorder ?, czy warto doplacic te 28 zl za canal+ kosztem n-film ? czy na HBO HD jest mozliwosc wyboru oryginalnej sciezki dzwiekowej , czy to samo tyczy sie canal+ hd ? czy w cyfrze rozniez funkcjonuje cos takiego jak VOD ? -chodzi mi glownie o seriale, bo picture box i tak nic ciekawego zbytnio nie ma , a nfilmVOD tez jest jak dla mnie niepotrzebny - moge sobie nagrac film jesli mam ochote.
 

SIM-SAT

Banned
Odległość nie ma znaczenia, wszystko możesz zrobić w domu przez internet ;)

Dostaniesz dekoder jaki chcesz (również PVR). Sprawdź program, dowiesz się co nadaje Canal+, a co n. Na Canal+ można wybrać ścieżkę dźwiękową (lektor/napisy), HBO HD też, chociaż nie zawsze. Jest VOD, jest też HBO Digital ( podobna wypożyczalnia)- 4 miesiące gratis, później 12 PLN
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
czyli 127 + 12 ?! to juz sie zrobi 139 ?! hm.... to juz 40% wiecej.
wszedlem na ich strone - mam pytanie - albo cos zle zrozumialem albo za kazdy odcinek serialu mialbym placic 5 zl ?! chyba cos pokrecilem - przeciez to niemozliwe...
 

Mcherub

New member
Powiedzcie mi jak jest z jakością czy jest porównywalnie czy jednak cyfra może ma lepszą jakość od n (tak słyszałem) czy na jakość może mieć wpływ np. jakość dekodera i np wielkość anteny?
 
Do góry