Cwaniactwo Media Markt

adarkar

New member
Przymierzam sie do zakupu kolumn i sprawdzajac cene w sieci trafilem na CENEO i rewelacyjna oferte JBL Studio 190 za 1000 zl za kolumne w Media Markt. Sprobowalem zamowic z odbiorem w sklepie, juz zfinalizowalem zakup po czym dostalem maila ze kolumny z ekspozycji. Odrzucilem zamowienie bo gdybym chcial kolumny uzywane to wiadomo gdzie bym szukal. Sprawdzilem tez zakup poprzez przesylke do domu i tu zaskoczenie owszem moge kupic kolumne ale tylko LEWA lub PRAWA bo byla tylko jedna. Tak sie sciaga klienta i liczy na jego glupote i naiwnosc.
Uwazajcie.
Jak chcecie to mozecie sprawdzic dodajac do koszyka.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
@adarkar a na co Ty liczysz? Ze ktos bedzie Ci oddawal za darmo kolumny? Przeciez takie praktyki stosuje sie od zawsze i nie tylko w Mediamarkt. Jak coś jest tanie to musi być jakiś haczyk
 

adarkar

New member
Nie wiem czy od zawsze ale ja sie z tego typu praktyka w duzym sklepie z "renoma" spotykam pierwszy raz. A kupuje duzo i dosc systematycznie roznej elektroniki od AGD do komputerow.
Tu nie chodzi o jakis haczyk tylko o robienie w konia systemy typu CENEO.

Nie wiem skad podejrzenie ze rabat 10% od ceny to za darmo. Sztuka tej kolumny w innych sklepach zaczyna sie od 1150 zl.

PS. Przepraszam za dywagacje.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

andreas2012

New member
te sklepy slyna z przyciagania "idiotow" wiec maja zblizona kampanie reklamowa na pograniczu oszustwa (np. za miesiac zamykamy sklep wszystko wyprzedajemy itd itd), zawsze tak robili, chcesz powazniejzego traktowania klienta to wybieraj powazniejsze firmy
 

aleg

New member
nie jesteś pierwszy i ostatni, najważniejsze to nie dać sobie wcisnąć jakiegoś szajsu... ale wiele ludzi niestety nie potrafi zareagować tak jak Ty i biorą to co im sklep da :/
 

woytaski

New member
Bez reklam
Miałem podobnie. Zdecydowałem się na powystawowy TV Panasonica. Cena o 500 zł niższa niż nowe.
Gwarancja sprzedawcy "chodził tylko 3 tygodnie, bo od wtedy jest u nas na sklepie"
Po sprawdzeniu w domu - wyświetlone ponad 1100 godzin pracy.
Oddałem, nie było problemów. Przepraszali i oferowali nowy w tej samej cenie.
Nie zdecydowałem się, kupiłem inny model w media e... - stan "0" godzin przy pierwszym włączeniu.
 

voic3d

New member
A tak w ogóle powiedzcie mi czy opłaca się kupować powystawowy (z ekspozycji) wzmacniacz do 1000 zł i zastosowań domowych?
Przecież taki sprzęt działał będzie jeszcze przez wiele lat więc opłaca się skusić ?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Zależy jak wygląda ten sprzęt i co z nim robiono ,nieraz jest tak ,że sprzęt tylko leży na półce (nawet nie był nigdy włączany) miałem tak z nagrywarką Panasonic kupiłem powystawową ,sprzęt w super stanie wizualnie i technicznie
Ale nie raz jest inaczej ,byłem ostatnio w tym sklepie o którym tu piszecie ,stał gramofon Lenco ,ale jakiś idiota uszkodził ramię ,stał też CD Harmana ale następny imbecyl położył na nim ciężki wzmacniacz w efekcie czego górna część obudowy wgniotła się w kilku miejscach ,zrobili łaskę i przecenili sprzęt o 50zł
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście, ze jest. 5-10 lat temu był tani, by nauczyć klientów, ze tam się kupuje, ale kto nie sledzi rynku to w ciemno idzie do MM ,Saturna itp. i kupuje w niedziele cała rodziną telewizor zdając się na pseudopromocje oraz pseudowiedzę sprzedawcy.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kiedys juz to pisalem, ale u mnie jest taki jeden gosc w MM do ktorego strach podejsc i sie zapytac o cos, a jak juz leci jakis mecz to mozna sobie darowac zakupu na kilku dzialach. Paranoja :)
 
Ostatnia edycja:

rogal3

Member
UE 55f6500 w mm kosztuje 1069 euro. Pokażcie mi gdzie jest taniej.
Litości...

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 4
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Mediaki i Saturny działaja na innych zasadach niż np. Euro RTV AGD czy Media Expert - tam zamówienia w większości są tylko dla jednego sklepu, wewnętrznych raczej zbyt wiele nie ma poza core range - czyli produktu który musi być w każdym sklepie danej sieci.
Stąd jeśli kierownik zamówia coś, to dostaje zazwyczaj dość przeciętne ceny - bo to zazwyczaj jedna, lub kilka sztuk.
Negocjacje w firmami typu Media Expert, Neonet czy Euro RTV AGD poleca na tym, że wrzucają sprzęt naraz do wszystkich sklepów poprzez magazyn centralny. I wtedy sprzedają nie 5, a 500sztuk. Po pierwsze - lepsza cena. Po drugie - lepsza dostępność - po trzecie - jeśli w sklepie jest sztuka tylko z wystawy, to zazwyczaj sprawdzenie z innego zapakowanej to kwestia kilku dni.
Natomiast np. taki Media Markt może pozwolić sobie na sprzedaż produktu starszego z -30% marży, ze względu na dość wysokie opłaty "handlowe" - tj. opłata na wyspę, za ścianę, za palety, za promotora, za gazetkę - więc pieniądz i tak się pojawi :>
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie zgodze sie, niektore towary maja taniej, jak najtansze na allegro.
Jak mieli promocje na laptopy, to jakies 20% laptopow bylo tansze jak najtansza oferta w internecie, sprawdzalem na biezaco na telefonie bedac w sklepie. Podobnie z filmami, przy dobrych promocjach, handlarze gieldowi/internetowi wlasnie tam kupuja. Wiem, bo znam takich co handluja filmami. To samo monitor ktory kupowalem, w sumie to nie jeden, nigdzie w calym internecie nie bylo lepszej oferty, no i tu masz od reki. Przykladow jest bardzo duzo, co nie zmienia faktu, ze spora wiekszosc to przegiecie, nie neguje tego, ale w internecie tez nie mam jednego sklepu, ktory bylby najtanszy, oferty sa zebrane z kilkunastu roznych, a wiele z nich to loteria. Nie wiesz od kogo kupujesz.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie zgodze sie, niektore towary maja taniej, jak najtansze na allegro.
Jak mieli promocje na laptopy, to jakies 20% laptopow bylo tansze jak najtansza oferta w internecie, sprawdzalem na biezaco na telefonie bedac w sklepie. Podobnie z filmami, przy dobrych promocjach, handlarze gieldowi/internetowi wlasnie tam kupuja. Wiem, bo znam takich co handluja filmami. To samo monitor ktory kupowalem, w sumie to nie jeden, nigdzie w calym internecie nie bylo lepszej oferty, no i tu masz od reki. Przykladow jest bardzo duzo, co nie zmienia faktu, ze spora wiekszosc to przegiecie, nie neguje tego, ale w internecie tez nie mam jednego sklepu, ktory bylby najtanszy, oferty sa zebrane z kilkunastu roznych, a wiele z nich to loteria. Nie wiesz od kogo kupujesz.

Zgadzam sie w 100% a juz np jesli chodzi o filmy to w MM praktycznie zawsze jest taniej jak na allegro.. tak sie zastanawiam skad na allegro biora te ceny na te filmy bo z regoly sa to sklepy internetowe albo maja dwoch na krzyz pracownikow a filmy drozsze od tych w MM o 30-40 zl...
 
Do góry