Co wybrać LG 42PX5R czy LG 42PX4RV ?

michwa

New member
Mam mocny dylemat. Za co dopłace dodatkowe 3 tys pln kupując 42PX5R zamiast 42PX4RV?

Na stronie LG jedyną róznice widzę w rozdzielczości i odbiór kart pamiecie z aparatów cyfrowych? Czy różnica w cenie jest tego warta? Prosze o rade bo jutro chciałbym dokonać zakupu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
różnice nie sięgaja 3000 zł
ale mniej niż 1000 zł
42 LG Px 5 - to cena obecna 8999 zł
podczas gdy PX 4 R - kosztuje tylko troche mniej
PX5 - to czarny model z podstawka obrotową i slotem na kartę
www.lge.pl
Px 4 to model szary = tak jak cała seria PX 4

PLazma 42 PX 4 RV - to rozdzielczość 856 - a to inna zdecydowanie matryca. Czy różnica jest ? - Oczywiscie tak !
Ta kosztuje 6900 zł - i ma inne przeznaczenie.
Ważne jakie masz oczekiwania , na jak długo kupujesz ekran i co bedziesz podłączał.
Model PX 5 to model na kilka dobrych lat - przy rewelacyjnej jakości.
pozdrawiam
 

michwa

New member
dzięki za informację,

w MM bez VAT 4rv kosztuje 6500 (do niedzieli) a 5r tak jak mówisz 9000, tak więc 2 500 różnica spora.

ogladać będę cyfre +, filmy dvd i piłke nożną, zdjęcia z aparatu, czyli standard. Czy różnica będzie?

Chetnie podłaczę internet z laptopa, 5r ma napisane że działa z PC, ale 4rv też pewnie by odbierał. Czy tak?

Czy różnica w rozdzielczości jest aż tak widoczna?

Mogę zapłacić więcej jeśli tylko "poczuje różnicę". Jestem amatorem i wszystkich szczegółów technicznych nie będę widział.

michał
 

michwa

New member
czy ktos jeszcze może pomóc mi w tym temacie?

czy różnica w jakości tych dwóz plazm jest warta 2.5 tys pln?

michał
 

artlud

New member
Zabawne, ale od kilku dni stoję przed takim samym dylematem które LG wybrać: PX4, czy PX5 ?
Na allegro róznica w cenach wynosi faktycznie 2,5 tys - ale z dnia na dzień dorastam do wyboru PX5 (i to nie ze względu na różnicę w jakości odbioru (bo mnie jako amatora nie powaliła), ale raczej pod kątem standardów w przyszłości - nie mam poprostu zamiaru zmieniać telewizora za 2 lata, gdy bedą dominowały wyższe rozdzielczości (albo i nie). Poza tym design PX5 bardziej mi odpowiada.
Wizualnie podobają mi sie także SAMSUNGI, ale naczytałem sie na forum różnych skrajnych opinii, więc nie chcę ryzykować.
Interesuje mnie gdzie i za ile chcesz kupić swoją plazmę ? Najniższą cene widziałem ok. 8 500 za PX5 (sprzedawca z Oleśnicy pod Wrocławiem, ale różne ma komentarze na allegro) ? W MM jest znacznie drożej.
Jak już zdecydujesz to napisz co przeważyło za wyborem konkretnego modelu w Twoim przypadku ?
Pozdrawiam
 

Ricardogo

New member
Od kilku miesięcy oglądam 4rv, i na dzień dzisiejszy to wystarcza. Niestety brak dostępnych źródeł HD, przy spadających cenach i rozwoju techniki za 2-3 lata może będzie warto zainwestować w pełne hdtv na razie niewidzę takiej potrzeby. 4rv ma wejście hdmi i jeśli wykorzystasz je przy dvd, kompie lub satelicie to jakość jest wystarczająca.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Różnice są i to bez wątpliwości.
42 Px 5 - kosztuje wiecej ale jeśli ma być na lata -to warto o ile pozwala na to kasa.
 

maxpoll

New member
Witam. jestem zadowolonym posiadaczem LG 42PX5R , i naprawdę nie bede wymieniał jego zalet nad innymi plazmami , powiem krótko lepiej dołozyc do tego modelu niż brać LG 42PX4 .

Jesli bedziesz miał wybór i kupisz tańszy LG 42 PX4 to z pewnościa jak zdarzy Ci sie usiaść blisko TV i na obrazie z mniejszą rozdzielczościa VGA (852 x 480) zobaczysz kolorowe piksele w całej rozciągłości to dopiero wtedy zrozumiesz że oszczedność 2 tysiecy zł na niewiele ci się zda jak bedziesz o nich myslał za każdym następnym razem jak blisko TV swojego usiądziesz ( a wypominajac sobie przez pare lat to można by świra dostac ).

Dla zobrazowania różnicy w pikselach
XGA - 1024 x 768 a 852x480 to na wyskokości ekranu na każde 4 piksele w mniejszej rozdzielczości przypada 7 w wiekszej rozdzielczości różnica jest widoczna gołym okiem : ))
 

artlud

New member
Mając podobny dylemat zdecydowałem się na PX5.
Kupiłem wczoraj i jest super. Warto dołożyć te 2 tys.

Pozdrawiam
 

czago

Banned
Mam pytanie do posiadaczy LG 42PX5R. Czy przy płynnym wyciemnianiu się obrazu aż do czerni wszystko jest OK? Czy nie ma żadnych skoków w jasności, pojawianiu się plam ciemniejszych i jaśniejszych itp.? Pytam, bo mój znajomy podobno coś takiego zauważył w sklepie. Nie wiem tylko jaki materiał oglądał. Ja sam stoję przed decyzją zakupu plazmy i waham się pomiędzy LG 42PX5R, LG 50PX4R lub ewentualnie czymś z nowej oferty Panasonica. Model LG 42PX5R ma wiele plusów. Czy są jakieś minusy?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
bez wątpienia - PX 5 wygląda ładniej.
Świetnie się prezentuje, dobrze odcina kolory na obrazie kontrolnym - w szczegółach ustępuje jedynie Pioneerowi, w odbiorze ze słabego sygnału również Pioneer jest górą.
Ale w klasie cenowej obecnej - to super cena.
pozdrawiam
 

patefon

New member
Dobry sklep

Polecam sklep w Berlinie kupowałem tam różne rzeczy jest porządny i ma dobre ceny www.hificomponents.de . Lg 42px5r stoi 1993 eurony. Są też inne ciekawe ceny. Można zobaczyć jak na niektórych modelach nas tu kroją
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
właśnie skonczyłem - porównanie tej plazmy z kilkoma LCD.
Plazma nie dała żadnych szans - nizszym modelom LG i Samsunga.
Różnica / test wieczorny / bardzo duza -szczególnie czerń i drugi plan.
Ogladanie filmów na dvd / z Hdmi/ poprostu sama słodycz. Z przyjemnością siada sie wiedząc ,ze za chwilę rozpocznie sie uczta dla oczu.
pozdrawiam
 

czago

Banned
Dzięki kiki,
Mam jeszcze jedną wątpliwość: wyczytałem, że LG 42PX5R (tak jak LG 50PX4R) ma tylko jedno wejście HDMI. Ja będę chciał w przyszłości oglądać sygnał HD z odtwarzacza HD DVD (BlueRay) i z tunera satelitarnego. Czy wystarczy w tym celu jedno wejście HDMI w telewizorze? Jak sobie poradzić w takiej sytuacji z podłączeniem obu źródeł sygnału HD?
 

KiVash

New member
Ja mam PX4 i w sumie jestem zadowolony.Warunek-trzeba siedziec ze 3metry od TV.Puszczajac filmy HD z kompa na tym własnie LG jest całkiem do rzeczy.
Tym bardziej,ze dałem za niego tylko 6600:)
 

fx25

Klub HDTV.com.pl
VIP
aby wyjaśnić nieścisłości px4r - px5r mają tą samą matrycę px4rv ma mniejszą rozdzielczość - czytać dokładnie oznaczenia. 42PX5R jest ładniejszy (marketing) a pozatym to jest to samo co 42px4r (brak czytnika kart pamięci - ale czy warto za taką cenę ??)
 

Tigr

New member
fx25 napisał:
aby wyjaśnić nieścisłości px4r - px5r mają tą samą matrycę px4rv ma mniejszą rozdzielczość - czytać dokładnie oznaczenia. 42PX5R jest ładniejszy (marketing) a pozatym to jest to samo co 42px4r (brak czytnika kart pamięci - ale czy warto za taką cenę ??)

Wydaje mi sie że sa większe różnice niż marketing;-)

PX5R - Rozdzielczość 1024x768 Jasność 1000 cd/m2 Kontrast 5000:1 Ilość kolorów 107 Mrd Kąt oglądania >160° Czytnik Kart , Czarna stylowa obudowa

PX4R - Rozdzielczość 852x480 Jasność 1500cd/m2 Kontrast 10000:1 Ilość kolorów 232 Mrd. Kąt oglądania 180°

Oczywiście wygląd to rzecz gustu, ale czy np. VW Passat w wersji Trendline to jest ten sam samochód co VW Passat Comfortline.
Może i marketing;-) Różnica miedzy nimi to drobiazgi....ale to drobiazgi w życiu najbardziej nas cieszą.... każdy ma wybór;-)
 
Ostatnia edycja:

bovima

New member
Tigr napisał:
Wydaje mi sie że sa większe różnice niż marketing;-)
...
PX4R - Rozdzielczość 852x480 Jasność 1500cd/m2 Kontrast 10000:1 Ilość kolorów 232 Mrd. Kąt oglądania 180°
...
;-)

Te parametry dotyczą modelu 42PX4RV, a nie 42PX4R, który jest odbiornikiem HDTV i którego wzbogaconą i o innym wystroju wersją jest 42PX5.
 

fx25

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tigr napisał:
Różnica miedzy nimi to drobiazgi....ale to drobiazgi w życiu najbardziej nas cieszą.... każdy ma wybór;-)
Drobne różnice w nazwach powodują te nieporozumienia.
PX5R ma jeszcze obrotową podstawę ale czy warto za to przepłacać ?
PX4R ma taką samą jakość obrazu jak PX5R ( subiektywne odczycia mogą być inne - desing )
PX4RV czy PX5R - lepiej wybrać PX5R

ps
odnośnie marketingu - najnowszy 42PX5,5R ma mieć jeszcze wbudowany otwieracz do butelek, uchwyt na napoje, notesik i dlugopis, wiatraczej na upalne dni, ...
pytanie czy będzie warto ???
 
Ostatnia edycja:

Tigr

New member
fx25 napisał:
Drobne różnice w nazwach powodują te nieporozumienia.
PX5R ma jeszcze obrotową podstawę ale czy warto za to przepłacać ?
PX4R ma taką samą jakość obrazu jak PX5R ( subiektywne odczycia mogą być inne - desing )
PX4RV czy PX5R - lepiej wybrać PX5R

ps
odnośnie marketingu - najnowszy 42PX5,5R ma mieć jeszcze wbudowany otwieracz do butelek, uchwyt na napoje, notesik i dlugopis, wiatraczej na upalne dni, ...
pytanie czy będzie warto ???

Jak to w zyciu bywa, marketing bazuje na snobach takich jak ja:p
Ja wybrałem 5R właśnie z powodu tych drobiazgów o których mowa.
1. pasuje mi wyglądem do salonu w przeciwieństwie do 4R
2. używam czytnika kart do CF Microdrive z aparatu cyfrowego
3. do czasu aż się zdecyduje gdzie przywiercić uchwyt (reg. pion - poziom) , uzywam bardzo funkcjonalnej podstawy obrotowej.
4. Biorąc pod uwagę że byłem juz zdecydowany na LCDeka SONY 40V2000 za ok 10000 ....nie odczułem specjalnie że 5R jest o 800 zł droższy od 4R. Bo i tak zaoszczędziłem 4000.......i mam o niebo lepszy obraz z SAT-PAL-DVD niż na LCDeku.
 
Do góry