Co wybrać LG 42PX5R czy LG 42PX4RV ?

c1

New member
Lg 42px5r a sygnal HD - ponowne pytanie

Tigr napisał:
4. Biorąc pod uwagę że byłem juz zdecydowany na LCDeka SONY 40V2000 za ok 10000 ....nie odczułem specjalnie że 5R jest o 800 zł droższy od 4R. Bo i tak zaoszczędziłem 4000.......i mam o niebo lepszy obraz z SAT-PAL-DVD niż na LCDeku.

Tigr, dzieki za ciekawy komentarz. Jezeli to mozliwe prosze jeszcze o maly komentarz jak zachowuje sie 42px5r w przypadku pracy z sygnalem HD z PC z roznym materialem (720p, 1080i, 1080p, etc). Podobnie porownuje 42px5r z 40v2000. Robiac testy co prawda nieco innego wyrobu jakim jest KDF nie wypadlo to najciekawiej z sygnalami HD, stad prosba o jakies konkretne uwagi.
c1
 

autorus

New member
To ja tez coś powiem, mój wybór ewaluował, był panas później LG. Jak zobaczyłem je razem to już wybór był prostrzy, panas odpadł od razu, chodzi konkretnie o wygląd. Totalna pomyłka. Od razu nadmienię że nie czepiam się parametrów tylko i wyłacznie wyglądu. A ten jest ze względów estetycznych dla mnie nie do zaakceptowania.

Zostały dwa LG tzn Pc1r i px5r. No wiadomo ten drugi prezentuje się dużo lepiej. Ale ten pierwszy tez byłby do zaakceptowania. Innych modeli nie sprawdzałem.

W px5r jest bardzo elegancka podstawka obrotowa, jak nie będziesz wieszał, {miałem takie zamiary ale dałem sobie na spokój szczególnie że kupiłem dużą komodę i teraz wyglasda po prostu świetnie. }

Postaram się dołaczyć zdjęcie. Naprawdę kto wejdzie do mnie to mu kopara opada. A nadmienię że kupiłem poniżej 6kzł.

Jeszcze chciałbym powiedzieć, że oglądam na ostrości 70. Czyli docieram plazmę, ale powiem szczeże że jakoś się przyzwyczaiłem i chyba nawet zmieniać nie będę. :grin:
 

timonek

Member
Bez reklam
plazma

witam wsztystkich moje zdanie jest takie nie musisz sie niczym sugerowac wiec tak azastanawiasz sie nad modelem 42px5r jest on w wiekszej rozdzielczosci i ma kosztowac powyzej 6000 dokladnie nie wiem ile lub 42px4rv ktory jest w mniejszej rozdzielczosci i kosztuje 4900 ja znalazlem a widzeiales jescez model 42px4r ktory jest tez w wiekszej rozdzielczosci tak ajk ten 5r czy ten model cie nie interesuje moze bo model 4r wystepuje w dwoch rozdzielczosciach i model 4r z rozdzielczoascia 1024 na 768 kosztuje 5900 i wyglada tak samo jak ten model z mniejsza rozdzielczoacia a jezeli nie musisz tera zkupowac to ppczekaj przynajmniej do konca roku a xceny dosc znacznie spadna
 

Tigr

New member
c1 napisał:
Tigr, dzieki za ciekawy komentarz. Jezeli to mozliwe prosze jeszcze o maly komentarz jak zachowuje sie 42px5r w przypadku pracy z sygnalem HD z PC z roznym materialem (720p, 1080i, 1080p, etc). Podobnie porownuje 42px5r z 40v2000. Robiac testy co prawda nieco innego wyrobu jakim jest KDF nie wypadlo to najciekawiej z sygnalami HD, stad prosba o jakies konkretne uwagi.
c1

Powiem szczerze, że mam niewiele materiałów HD.Kilka filmików z NASA i pare urywków filmów w HD, jakość jest zachwycająca po HDMI. Np. ziemia z kosmosu Szczerze mówiąc nie mam zbyt wielkiego doświadczenia z materiałami HD;-)
Jestem bardzo zadowolony, szczególnie że pełnię swoich mozliwości 5R pokazał dopiero po ok 40-50 godzin pracy. Po zakupie tak budżetowego DVD z HDMI i progresem jak LG-9900 odkrywam na nowo swoją kolekcje DVDków. Choć dopiero teraz widać jakie są różnice między poszczególnymi filmami.....
Jeśli chodzi o sygnał PAL z SAT i DVD ten LGik to naprawdę pełna satysfakcja......choć troche denerwuje wolne przełączanie między taką ilością wejść, szkoda że nie można wyłączyć z listy nieużywane wejścia....ale cóż...nie ma róży bez kolców!!
 
Do góry