Co to za nowy model LE-37A615 ?

rudy

New member
Dane techniczne SAMSUNG LE 37 A 615:​
  • PROMOCJA: przy zakupie tego telewizora otrzymujesz GRATIS kabel HDMI (długość 2 m) o wartości 39 zł
  • PROMOCJA: przy zakupie tego telewizora możesz kupić uchwyt ścienny HAMA OPTIMUM za 50% ceny, czyli za 149 zł
  • Telewizor LCD LE 37 A 615 Samsung
  • Przekątna ekranu 37"
  • Full HD - Rozdzielczość 1920x1080 pikseli
  • Clear Panel
  • Kontrast 35 000:1
  • Jasność 500 cd/m2
  • Czas reakcji 5ms
  • Kąt widzenia 178 st.
  • Technologia 24Hz - 1080 24p Real Movie - obraz zgodny z zamierzeniem reżysera
  • Technologia Wide Color Enhancer 2
  • Technologia MoviePlus
  • Technologia DNIe Plus - Digital Natural Image engine
  • Tryby ustawienia pracy ekranu - Entertainment Modes * tryb sportowy, * tryb kinowy, * tryb gracza
  • PIP - 1 Tuner
  • Ukryte głosniki z technologią DownFire
  • Dźwięk SRS Trusurround XT
  • Moc akustyczna 2x 10 W
  • Technologia Auto Volume Leveler - automatyczna korekta zbyt głośnych dźwięków
  • Menu ekranowe w języku polskim
  • Złącza HDMI ver 1.3 z technologią HDMI-CEC (Anynet+)
  • Produkt spełniający kryteria europejskiego certyfikatu ochrony środowiska Eco-Flower
  • Konsumpcja mocy 190W, poniżej 1W w trybie czuwania
  • Złącza na panelu bocznym: słuchawkowe, HDMI, Wiselink, S-Video, kompozytowe (AV)
  • Złącza na panelu tylnym: antenowe, Component, Scart x2, HDMI x2, PC (D-SUB), optyczne audio
  • Telegazeta
  • Dopasowany do wieszaków ściennych w standardzie VESA 200x200
  • Wymiary z podstawą WxSxG: 65,8x92,3x30 cm
  • Wymiary bez podstawy WxSxG: 59,7x92,3x8,4 cm
  • Waga: 18.8 kg z podstawą, 15,6 kg bez podstawy
  • Crystal Design w odcieniu rubinowej czerni - unikalne wykończenie obudowy telewizora
Wyposażenie standardowe SAMSUNG LE 37 A 615:​
  • Podstawa stołowa
  • Pilot zdalnego sterowania
  • Polska instrukcja obsługi
Gwarancja SAMSUNG LE 37 A 615:​
  • 2 lata gwarancji Samsung Polska


    Na skąpcu dostępny w 58-miu sklepach.Pozdrawiam.
 

giagi

New member
Czyli ten 615 to taki 551 w obudowie jak 656?

skoro tak to wolę mieć 500zł w kieszeni i kupić 551,

generalnie dylemat wielu takich "szukaczy" jak ja to: czy warto dopłacać te parę stówek i mieć 656, sam się chyba pomału skłaniam ku 551 bo skoro te 100Hz w 656 i tak kiepsko chodzi to po co przepłacać dla crystal obudowy..?
 

telerenek

New member
Witam! Ja miałem już doświadczenie z TV SAMSUNG LE 37 A 615, jednak bardzo szybko wrócił z powrotem do sklepu. Bardzo przekłamuje kolory, kanałów SD nie dało się oglądać, jasne kolory zlewały się w jedną wielką białą plamę. Dla mnie nie do przyjęcia! Zastąpiony został przez Sony Bravia serii V i jest dużo, dużo lepiej.
Pozdrawiam!

Edit: kontrast to nie 35000:1 a 15000:1.
 
Ostatnia edycja:

wodnik1313

New member
Kupiłem, użytkuję 3-ci tydzień i wszystko OK. Miałem kupić Sharpa 37D65 lecz wybrałem Samsunga. Kolory bajka, SD z Multimedii też. Video z DVD recoredrem chodzi cudnie.
Sprzęt wart swojek ceny . W MM za 2400
pozdrawiam
 

luzik33

New member
Witam!
Dzisiaj słyszałem że LE37A615 już od 2190 PLN w euro rtv:) A już byłem na 99% pewny że w moim pokoju stanie LE37A551 a teraz to już sam nie wiem :???:.
niestety mało jest opinii użytkowników o tym modelu (LE37A615) na necie. Pomóżcie mi Panowie.. Ze strony Samsunga wyczytałem takie różnice: co A615 ma (a co A551 nie ma):
- IDTV - ale to dopiero zadziała za ładnych parę (k10) lat w Polsce :(
- Video Monitor out P/L :confused: - co to daje?
- optyczne wyjście audio :grin:
- Movie Plus - tu się dziwię że 551 nie ma bo to nie jest znów tak NOWOŚĆ a na innych stronach czytałem że ten model również ma tą opcję.

Dodatkowo czas reakcji A615 to 4 ms (A551 - 5 ms), czy ta różnica jest zauważalna przy oglądaniu programów o wysokiej dynamice ruchu? np. meczów piłki nożnej - WAŻNE :-D

No oczywiście wymiary obudowy się różnią ale te parę cm to już drobiazg.
Czytałem jeszcze że telewizor ten dosyć "głośno chodzi"? Czy możecie to potwierdzić czy jest to wada fabryczna czy dotyczy tylko konkretnych odbiorników?

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów !!
 

wodnik1313

New member
"Chodzi" cichutko. Wymiary x992x558 z podstawą na 658. Włączyłem i na ustawieniach auto ( wyjątkiem jest włączenie opcji oszczędzania energii ) wszystko jest OK. Głos trzeba sobie ustawić wg własnego gustu. Kino domowe załatwia sprawę dźwięku.

pozdrawiam
 

cintal

New member
Kupiłem wlasnie w promocji w euro rtv SAMSUNG LE 37 A 615 i jestem z niego bardzo zadowolony. Tak jak wczesniej kolega pisal kolory sa bardzo ladne z DVD oraz z dekodera na karte TVN (podlaczone euro-zlaczem i ku mojemu zdziwieniu obraz jest bardzo dobry nie widac nawet smug i tzw. kratek w obrazie). Szczerze go polecam a moglem kupic tez model LE40A536 ale mimo ze byl on o 3'' wiekszy bo 40'' to jednak sarszy model i drozszy od LE37A615 o 400zł wiec postawilem na nowszy wypust w promocji kosztem tych 3''.
 
Ostatnia edycja:

loca

New member
odp

(odpowiedz skopiowana z innego posta)
615 to DOKŁADNIE 656 tyle że bez 100Hz i ma 1 mniej złącze HDMI no i oczywiście jest tańszy. Reszta jest taka sama, ta sama matyca(nie jak ktoś tam napisał jak z serii 5), czas reakcji matrycy itp. jest jak w serii 6. Ponadto brak 100hz nie jest wadą ponieważ 615 ma funkcje MOTTION PLUS która wstawia dodatkową klatkę jak jest szyba akcja ale nie w 100Hz ale w 60Hz (w 656 jest MOTTION PLUS 100Hz). Wg mnie dopłacać do 656 nie ma sensu. Jak dopłacać to do czegoś z serii 7 z mpeg4.
 

luzik33

New member
Tuner DVB-T a telewizja cyfrowa...

Dzięki Panowie!
Mam teraz jaką taką jasność i decyduję się na ten 37LEA615.
Pierwsze koty za płoty co do poprawy mojego elektronicznego equipment'u ;)
Jak tylko będą jakieś wrażenia to od razu się z Wami podzielę...
Jedna rzecz nie daje mi jeszcze odpocząć.. mianowicie tuner DVB-T który w ten telewizor jest wbudowany. Pisze o tym dlatego, że kolejnym moim krokiem będzie zakup telewizji cyfrowej (jako że niewybaczalnym by było podłączanie zwykłej analogowej anteny do takiego "wypaśnego telewizorka" ;)).
Zastanawiałem się nad CYFRĄ+ i nad Polsatem CYFROWYM. Mowa oczywiście o podstawowych pakietach. Powiedzmy cenowo są podobne kanały też mniej więcej te same.. z resztą i tak zbyt wiele czasu na telewizję nie mam ale jak już coś ma "lecieć" to niech to będzie przyjemne dla oka.. i ucha:). Ostatnio wpadło mi w oko hasło TELEWIZJI NA KARTĘ. Jednak nie wiem "z czym się to je" i czy ewentualnie do odbioru potrzebny jest zewnętrzny tuner.
Wobec powyższego.. czy ten wbudowany tuner DVB-T umożliwi mi korzystanie właśnie z TnK? Czy miał toś z nią juz styczność i jak wypada na tle innych "potentatów cyfrowych" C+, Polsatu i N-ki?:hmm: Czy jednak nie warto się w tą "nowość" pakować...
Sorry za ten elaborat ale przed zakupem dowolnego sprzetu elektronicznego zawsze staram się zasięgnąć rad ekspertów i co za tym idzie opieram się na opiniach kolegów z forum bo jestem niestety w 100% greenhorn'em..;)

Dzięki z góry za zainteresowanie i pomoc w tej sprawie :)

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!
 

cintal

New member
DVB-T jest to mozliwosc odbioru sygnalu z naziemnych nadajnieków cyfrowych i na razie w naszym kraju nie mozemy tego przetestowac gdyz nasze telewizje jeszcze nie nadaja cyfrowo. Za kilka lat ma to sie zmienic i na na pewno DVB-T sie przyda. Mam też telewizje na karte TVN i Samsunga LE37A615 i jestem z tego zestawu bardzo zadowolony.
 

CorporalFish

New member
Sam z ciekawoscia bym opis dzialania tego nowego modelu przeczytal dla informacji jednak niesadze do konca by to byl ten sam model co 656 , niewiem jaka do konca jest nowa polityka f-my samsung ale ten model poza wczesniej opisanymi zmianami ma napewno wiecej zmian mozliwe ze inny chassis a dlaczego firmware do tego modelu jest inne niz do 656 ( dedykowane jest dla seri L5 oraz LExxA615a3fx ).Dlatego moze ktos opisze dokladnie jak ten model dziala.
(osobiscie posiadam 40A656 ) i ciekawe czy w serii 40a615 jest ta sama matryca 10 bit ?
 

Piotr_the

New member
Gdzie wyczytałeś, że seria Samsunga 6 ma 10bit z moich testów wynika max 8bit ale testowałem z pendrivea, może matryca 10bit a procek 8bit, powiem że seria 7 w testach wypada jakby miała 6bit!

P.S. Podłącz tv do kompa odpal tą fotke http://www.pbase.com/jackcnd/image/75285375 wyłącz wszystkie ulepszacze w tv i sobasz czy ci wyświetli do końca czystkie przejścia tonale czy może jednak z lewej strony będzie czarna plama na 3-4 pierwszych bitach.
 
Ostatnia edycja:

Piotr_the

New member
Czy 656 ma 10bit bo testowałem i nie bardzo to było widać nawet seria 7 i 8 kiepsko wypadała ale (test z usb), a taki Sony w4000 i Sharp 65 bez problemu wyświetlają przejścia tonalne! To, że seria 5 jaest na matrycy AUO to mnie zaskoczyłeś jak zdobyłeś takie info?
 

robotxx

New member
nie wiem czy seria 5.. jest na auo , ale 615 jest . w sensie elektorniki modelowi 615 blizej do 5 niz do 656 .
nie wiem dlaczego wszedzie podaja kontrast 1:30000 skoro tak naprawde jest 15000.
jak dla mnie wada jest skalowanie obrazu SD

656 ma 10
 
Do góry