Co to za nowy model LE-37A615 ?

zibiraze

New member
615-551

Witam
615 to "podrasowany" o tuner DVB-T 551 w obudowie 656.
A co siedzi w 551 i 656 można zobaczyć na manualach do których adresy są umieszczone na tym forum.Bądź wersja dla leniwych gdzie kolega z Rosji dokonał technicznego porównania tych tv;-
h t t p://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=ru&u=h t t p://forum.ixbt.com/topic.cgi%3Fid%3D62:12202:1984&sa=X&oi=translate&resnum=2&ct=result&prev=/search%3Fq%3DMT8226%26start%3D30%26hl%3Dpl%26lr%3D%26client%3Dfirefox-a%26channel%3Ds%26rls%3Dorg.mozilla:pl:eek:fficial%26sa%3DN
przy http zlikwidować należy spacje
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

robotxx

New member
i to by bylo na tyle jak chodzi w temacie o 615 , i jego powiazaniach z 656 . tak jak napisalem , a w poscie wyzej ktos potwierdzil ten tv to praktycznie stara seria 5.. w innej obudowie , pewnie z jakimis zmianami kosmetycznymi.
 

cintal

New member
Ja tez mam pytanie odnosnie 615. Model ten ma wejscie USB przez ktore mozna np. przegladac zdjecia a czy mozna tez wlaczyc jakis krotki filmik a dokladniej filmik w jakosci full hd?
 

borlik

New member
Witam wszystkich, po przeczytaniu wieeelu wątków zdecydowałem sie na ten model. Jednak wczoraj zaniepokoiły mnie informacje o piszczeniu. Czy Wam (pytanie do posiadaczy a615) piszczy ten lcd czy nie? Czy to wina modelu czy egzemplarza? Pozdrawiam.
 

robotxx

New member
ja juz zamiast tego tv wolalbym tanszy 37lg5000.... ma 10bit matryce i ogolnie jest troche lepszy niz wyzej wymieniony samsung a przy tym tanszy. nie sa to duze roznice , ale jednak skalniambym sie ku LG
 

robsonn77

New member
w moim 615 nic nie piszczy . Natomiast dekoder sd kablowki musialem podlaczyc pod wjescie AV gdyz pod gniazdem RGB byly cienie programow z kabla antenowego, a teraz jest super.
 

voytaz73

New member
nierówne litery i krawędzie...:(

Witam, piszę po raz pierwszy na tym forum, więc witam wszystkich i od razu proszę o opinię i pomoc.

Od 3 dni jestem posiadaczem modelu LE37A615 i wszystko byłoby ok, gdyby nie jeden szczegół. Otóż praktycznie na każdym kanale (tv mam podłączony do zwykłej kablówki) zauważam nierówne krawędzie, takie "poschodkowane" (szczególnie jest to widoczne przy cienkich pochyłych lub zaokrąglonych liniach; chociaż czasami jak się dobrze przyjrzę, to mam wrażenie, że obraz, np. postać składa się z poziomych linii, które są połączone, a na brzegach nierówności są bardzo mocno widoczne). Poza liniami jest to mocno widoczne przy większości napisów (nawet logo nadającej telewizji)- litery są nierówne, tak jakby zygzakowate.
Próbowałem już różnych ustawień tv z tego forum jak również swoich własnych i nic nie pomaga...
Proszę o pomoc co można z tym zrobić, czy w ogóle jest to wada, czy tak być powinno...???
 
Ostatnia edycja:

borlik

New member
Kupiłem dzis i czasami mam podobnie. Zresztą jestem baaaaaaardzo zdziwiony bo na niektórych kanałach sd gra lepiej niż z dvd. Moze dlatego że podłączone jest przez "composite". Nie wiem.
Niestety - moje obawy sie potwierdziły.... Strasznie piszczy, świerszczy i buczoszumi przez pierwsze 10 minut. Póżniej jest lepiej ale i tak troszke słychać.

Nie wiem czy nie pokusić się i nie wymienić na sony 40s4000 dopuki promocja z gwarancją...
Co myślicie?
 

voytaz73

New member
Mój na szczęście nie piszczy ani nie buczy ale wkurzają mnie te nierówne krawędzie, może to się zmieni przy podłączeniu lepszego sygnału, np. jakiegoś dekodera?
 

borlik

New member
borlik napisał:
Kupiłem dzis i czasami mam podobnie. Zresztą jestem baaaaaaardzo zdziwiony bo na niektórych kanałach sd gra lepiej niż z dvd. Moze dlatego że podłączone jest przez "composite". Nie wiem.
Niestety - moje obawy sie potwierdziły.... Strasznie piszczy, świerszczy i buczoszumi przez pierwsze 10 minut. Póżniej jest lepiej ale i tak troszke słychać.

Nie wiem czy nie pokusić się i nie wymienić na sony 40s4000 dopuki promocja z gwarancją...
Co myślicie?

No i wymieniony. Na drugi 615. Tym razem jest cisza.

Ciągle jednak myślę o tym Sony.... Decyzja musi zapaść do jutra - koniec promocji na gwarancję...

Co robić, co robić, co robić.... wymieniać czy nie?
 

kc20

New member
Kłopot z obrazem

Mam ten tv od tygodnia wersje Le40a615. Na początku miałem kłopot z obrazem ponieważ przy ciemnych scenach ściemniał się tak mocno że niczego nie było widać. Pisząc do Samsunga nic się nie dowiedziałem gdyż mi odpisano że jak przy oryginalnych ustawieniach się też tak dzieje to mam skontaktować się z serwisem. Mi to nie dało spokoju i znalazłem że gdy wyłączę oszczędność energii to sie ściemnia słabiej ale nie do końca jestem zadowolony z efektu. Czy ktoś ma podobny problem? Wiem że z Szajsunga nic sie nie dowiem. Pozdrawiam.
 
Do góry