Co teraz słuchacie?

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Powiem Ci co sądzę o tej muzyce jak zobaczę film.Bo dla mnie ,w tego typu przypadkach dźwięki i ruchome obrazki to jedność.Z resztą muzyka filmowa jest komponowana do oglądniętego filmu .I z nim jako takim tworzy jednolitą całość.Bez obrazu to tylko połowa całości.
Dlatego gdy chcę sobie posłuchać muzyki filmowej to...puszczam film. ;)
Ale tu można wymyślać sobie lepsze obrazki,niż te narzucone w filmie :grin::wink:
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Powiem Ci co sądzę o tej muzyce jak zobaczę film.Bo dla mnie ,w tego typu przypadkach dźwięki i ruchome obrazki to jedność.Z resztą muzyka filmowa jest komponowana do oglądniętego filmu .I z nim jako takim tworzy jednolitą całość.Bez obrazu to tylko połowa całości.
Dlatego gdy chcę sobie posłuchać muzyki filmowej to...puszczam film. ;)

To u mnie zupełnie inaczej, tzn. tak, soundtrack jest ściśle powiązany z filmem - też zależy jaki, bo mamy tutaj muzykę stricte tworzoną pod film i muzykę już znaną i dobraną pod konkretne sceny, niemniej, w każdym z tych przypadków mogę taką muzykę słuchać niezależnie latami. Nie potrzebuję już do tego seansu.
Seans to dopiero zaproszenie do zakupu całego albumu.

Tyle, że jestem od zawsze miłośnikiem (również kolekcjonerem) takiej muzyki, z "ostatnich", bo można wymieniać długo, to chociażby soundtrack z Mad Maxa od Toma Holkeborga, a gdzie taki "Tron" Daft Punka, muzyka z "Interstellar" Zimmera, a "Sicario" Johanna Johannssona - ten to w ogóle jest geniusz muzyczny z całym swoim dorobkiem, znowu z innej mańki, chociażby cały soundtrack z filmu "Scarface" z Pacino, świetne kawałki.

Tak mi się przypomniało, bo to jedna z tych scen która wywraca cały film do góry nogami - w ogóle T1 i T2 obowiązkowa pozycja


Tu też fragment z Peter Pan, niby nic, film jak film, ale jak usłyszałem ten fragment to stałem na baczność, pewnie razem z sąsiadami których pobudziłem : D
Można? Można, wpleść kawałek Nirvany i Smells Like Teen Spirit, bez jakiejś cukierkowej muzyczki dla dzieci.

 
Do góry