Co polecacie do 4k zł?

Mangus112

New member
@up
Niezły offtop. Nie zmienia to faktu, że dyskusja jest jałowa. Boże gdzie 8k... Dajcie spokój, jeszcze rozumiem ten cały szał na 4k, ale 8k to obecnie przesada. Ok, rozumiem, że LG na CES ma pokazać TV 8k. Jednak, materiałów 4k nie ma aż tak dużo, a większe PPI też nie ma większego sensu. Nawet w smartfonach większość wyświetlaczy to FHD, a nawet w niektórych modelach z 2k są opcję na ograniczenie wyświetlania do FHD (ogranicza zużycie energii).
Obecnie przy dużej odległości najlepiej FHD, a najlepiej OLED. Niestety, żadna obecna technologia nie jest bez skaz. A te wyższe rozdzielczości 4k/8k dają nie potrzebnie życie starej technologii LCD.
Potem użytkownicy płaczą, że ich 4-7letni TV lepiej świecił niż obecne LCD pełne cloudingu, tearingu itd.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz dużą odległość więc brałbym 65":
- TCL 65P60 za 4199 zł
- Hitachi 65 HZ6 za 4299 zł
- Philips 65PUS6262 za 3999 zł

Philips 55PUS7502 za 4299 zł
Sony 55Xe8505 za 4150 zł
LG 55SJ850 za 4199 zł
TCL 55X2 Qled za 4299 zł
Oled LG 55G910 za 3999 zł
 

mateuszj14

New member
Drobna zmiana, na konsoli nie będzie grane na tym TV.

A jaka jest różnica między Philips 65PUS6262 a 65PUS6162?
Znalazłem tylko takie, a różnice w cenie to jakieś 300zł.
65PUS6262
Głośniki 2x10W
Picture Perfomance Index 900

65PUS6162
Głośniki 2x8W
Picture Perfomance Index 700

Co daje ten Picture Perfomance Index?

A może lepiej coś mniejszego z większą płynnością obrazu? Bo ludzie piszą że tutaj są problemy z płynnością. Znowu na innej stronie: "Nie odkryłem w tym telewizorze na razie słabych punktów. Działa płynnie. Oglądanie meczy czy ogólnie sportu, filmów sprawia bardzo dużą frajdę."
To kwestia ustawień czy co?
 
Ostatnia edycja:

mateuszj14

New member
Został mi wybór pomiędzy:
Philips 65PSU6262 a Panasonic TX-58EX700E

Który z nich lepszy w praktyce? Który ma lepszy obraz, lepsze kolory itp?
 

mateuszj14

New member
Tak jak mówisz. Panas przyciąga, ale te 65 Philipsa też przyciąga.
W sobotę wybiorę się do sklepu i porównam jak wyglądają. Musze pobrać jakieś materiały 4k i Full HD na dysk, żeby sprawdzić na żywo w sklepie jaką mają płynność i który na pierwszy rzut oka lepszy :)
 

mateuszj14

New member
Mój ma trzy lata i nie ma problemów, jestem zadowolony. Kupiłem go, bo tutaj na forum go polecali w tej cenie :p
To ten 65PUS6262 można powiedzieć będzie klasę niższy niż ten aktualny od rodziców. Zobaczymy jak wyjdzie mój test w sklepie. Coraz bardziej skłonny jestem do zakupu 58EX700.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
TCL-a X2 , nie wiem jak wadliwość telewizorów TCL-a ale moim zdaniem to bezpieczniejsze rozwiązanie od Samsunga.Szansa że pochodzi dłużej jest duża
 

strazakp

Banned
TCL-a X2 , nie wiem jak wadliwość telewizorów TCL-a ale moim zdaniem to bezpieczniejsze rozwiązanie od Samsunga.Szansa że pochodzi dłużej jest duża
A skąd takie dane? Na jakiej podstawie tak uważasz? TCL to dosyć nowość na rynku pl więc ciężko stwierdzić czy będzie działał dłużej....i czy w ogóle się przyjmie ta marka na dłużej u nas.
 

mateuszj14

New member
Marka TCL jest już na rynku 5-6 lat napewno. Bo kuzyn ma taki mały 25" monitor-tv. I musze przyznać że się zepsuł, 1-2 lata temu. Tracił pamieć po wyłączeniu z pilota. Naprawa 70zł i dalej działa. Fakt, faktem soft słaby, powolny, długo się kanały zmieniają.

Edit
Byłem w sklepie, własny materiał 4k wygląda rewelacyjnie. Obraz porównywalny na obu telewizorach. Muszę się jeszcze raz wybrać, bo materiał który miałem do sprawdzenia płynnośći nie nadaje sie do tego. Pliki miałem w MKV, na obu działały ale na jednym z najtańszych OLED od LG nawet nie wystartowały(nie czyta formatu, sprawdzić chiałem jaki będzie obraz). System w Philipsie zauważalnie wolniejszy niż w Panasie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry