Co kupić Sharp BD HP35S czy Samsung BD-D5500

bernal5

New member
Nic nie znalazłem na forum o testach i opiniach Sharp BD HP35S także najwięcej chciałbym dowiedzieć się o opini na temat tego blu raya
 

bernal5

New member
Dzięki wezmę to pod uwagę tylko tutaj na forum wyczytałem z większych wad to samsung jest mega głośny ???? A opini i ktoś kto testował sharpa nie znalazłem nic a nic a szkoda ma dobre dane technicznie i wygląda atrakcyjnie
 

dragon79

Member
Dzięki wezmę to pod uwagę tylko tutaj na forum wyczytałem z większych wad to samsung jest mega głośny ????

Samsung nie jest wcale głośniejszy niż inne odtwarzacze w tej klasie cenowej. Podczas odtwarzania filmów jest w zasadzie niesłyszalny. Lekko stuka przy ładowaniu płyty oraz przy przeskakiwaniu do konkretnych rozdziałów. Mam BD-D5300 i wiem co piszę.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Myśle że jedyną mocną stroną samsunga jest uniwersalny soft i wynikająca z tego funkcjonalność, natomiast jakość i parametry są raczej najgorsze ze wszystkich produktów dostępnych na rynku, że o tylko 12 miesięcznej gwarancji nie wspomne ;>
 

dragon79

Member
Myśle że jedyną mocną stroną samsunga jest uniwersalny soft i wynikająca z tego funkcjonalność, natomiast jakość i parametry są raczej najgorsze ze wszystkich produktów dostępnych na rynku, że o tylko 12 miesięcznej gwarancji nie wspomne ;>

To jest Twoje zdanie, z którym ja się nie zgadzam.
Wiadomo, że nie jest to jakość, z którą mamy do czynienia w sprzęcie Hi-fi, ale wszystko uzależnione jest od ceny produktu, a skoro produkty takich marek jak Samsung, Panasonic, LG czy Sony konkurują ze sobą w każdej kategorii cenowej, to i ich jakość oraz parametry są porównywalne.

Co do 12 miesięcznej gwarancji, to nie tylko Samsung stosuje tak krótki jej okres.
Panasonic na swoje odtwarzacze Blu-ray również udziela gwarancji na okres 12 miesięcy (źródło: Pomoc - Informacje o gwarancji - Panasonic Polska).

Zatem widać, że pod względem warunków gwarancji Samsung nie różni się wiele od Panasonica. Lepszy jest SONY, który na odtwarzacze Blu-ray daje 2 lata gwarancji (zresztą Sony prawie na wszystkie swoje produkty daje 2 lata gwarancji) i LG, który też daje na swoje odtwarzacze Blu-ray 24 miesiące gwarancji.

Informacje o gwarancji:
Samsung: Informacja o Gwarancji SAMSUNG
Panasonic: Pomoc - Informacje o gwarancji - Panasonic Polska
LG: Przesyłanie reklamacji w ramach gwarancji firmy LG
SONY: Naprawa i gwarancja

Pamiętajmy też zawsze, że gwarancja nie wyłącza, nie ogranicza ani nie zawiesza uprawnień kupującego względem sprzedawcy towaru konsumpcyjnego wynikających z niezgodności towaru z umową. W Polsce okres rękojmi wynosi 24 miesiące.
 

jasiet

New member
Krótkie porównanie laika.

Nic nie znalazłem na forum o testach i opiniach Sharp BD HP35S także najwięcej chciałbym dowiedzieć się o opini na temat tego blu raya

Odgrzeję trochę suchara. Ostatnio szukałem odtwarzacza z dolnej półki, mój wybór padł na Sharpa bd-hp35s i samsunga bd-e5300. W sklepie zdecydowałem się na sharpa ze względu na kartę wifi ew. 2 porty usb no i moim zdaniem ładniejszy design(lubię kwadraciaki). Napiszę dlaczego oddałem Sharpa po dniu użytkowania:
1. Nie obsługuje ntfs(sprawdziłem na dysku i pamięci flash)
2. Sprawdziłem kilka filmów divx i nie był w stanie odczytać napisów zarówno w formacie txt jak i srt
3. Problematycznie działająca karta wifi, za nic nie chciała automatycznie złapać adresu ip. Po ręcznej konfiguracji udało mi się ją uruchomić, ale co jakieś 5 minut rozłączała się z siecią a odtwarzacz krzyczał, że karta usunięta z urządzenia

Zamieniłem jego na Samsunga e5300 nie ma tych wad. Siłą rzeczy narazie pociągnąłem kabel do routera, gdyż nie ma on wifi. Wady jakie zauważyłem to nie odczytuje napisów do filmów odtwarzanych przez dlna, ale może to po prostu ograniczenie dlna, jak napisałem jestem laikiem, i brak możliwości przewinięcia filmu odtwarzanego też przez dlna, w sharpie to działało.
Może komuś się przydadzą te informacje:)
Pozdrawiam.
 
Do góry