Co kupic do 4 tysiecy.

lobos

New member
Bez reklam
Na pewno na bieżąco będę pisał wrażenia jak coś odslucham.
Planuję zmiany, dlatego dość sporo kombinacji możliwych połączeń do odsluchu ;-)
 

eddielublin

New member
No chyba że weźmiesz do serca opinię kolegi Popej, bo wdł. Niego wszystkie wzmaki grają jednakowo:D
ale zauważ jakie płyną z tego korzyści dla kupującego. Wchodzi na popularny serwis aukcyjny, wybiera kategorię "wzmacniacze", posortuje wg ceny rosnąco i wybierze pierwszy działający. Zajmie to max 3 minuty. A ci tzw "słyszący" miesiącami ganiają po salonach ;)
PS posługując się powyższymi kryteriami wyboru w dniu dzisiejszym można stać się posiadaczem wysokiej klasy wzmacniacza za 38 złotych:
Mały Wzmacniacz A4 z radiem USB SD MMC MP3 Tanio (5334535868) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
 

enzo89

Member
Jak skalibrować sprzęt podczas odsłuchu?

Jaki subwoofer nada się pod:
JBL Studio 290
Paradigm Monitor 11 v.7
Klipsch RF 82

Dziś wyjeżdżam, wraca w piątek i w przyszłą sobotę udam się na odsłuch do lokalnego studia. Zdecyduję pomiędzy frontami wymienionymi wyżej i poniższymi amplitunerami:
HK AVR370
Marantz SR6009
Denon X3100
Denon X4100
NAD T748

Jak duży będzie koszt okablowania dla takiego sprzętu?

Wspominałem też kilka razy, że narożnik (z którego będą oglądane filmy, słuchana muzyka) stoi stosunkowo blisko telewizora obok którego będą stały kolumny ale to chyba nie ma żadnego znaczenia?
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Podczas odsłuchu włącz tryb Pure Direct.
O subie pomyślisz później. Teraz skup się na dobraniu frontów i ampli.
Do kina mogą być z serii... wszystkie 3 marki robią dobre kinowe suby.
Jak będą fundusze to mmożesz pomyśleć o jakimś Velodyne.
Ta firma robi najlepsze subwoofery ;-)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No właśnie tutaj nie jest taka prosta sprawa, bo większość amplitunerów sporo lepiej gra po kalibracji mikrofonem niż w trybie Pure Direct. Gdybym miał się sugerować wyłącznie Pure Direct, to bym nigdy nie wybrał Onkyo:) Subwoofer to osobny element zestawu i też trzeba sobie na słuch dobrać. Na Twój metraż musisz mieć też min. ok. 2k na suba, więc jeżeli teraz nie masz to nie zawracaj sobie tym głowy. Są suby BR i zamknięte, więc też trzeba przemysleć czy ma służyć do muzyki czy tylko filmy? Możliwe że w stereo same fronty ci wystarczą. Lepiej wklej schemat pokoju i jak to wszystko ma być rozstawione, bo może się okazać żę nie masz warunków do KD?
 

lobos

New member
Bez reklam
U mnie po kalibracji niby wszystko ok a "cicho" to dla mnie gra.
Oczywiście z tym cicho to przesadzam, ale żeby było dość głośno to na 70 volume musze odkręcić.
Przy wzmaku każdy lekki ruch vol+ daje mocnego kopa!

Co do kalibracji amplitunerów to podobno podstawa.
Czasem nawet lekka różnica w ustawieniu kolumn bez kalibracji wpływa niekorzystnie na dźwięk.
Myślę jednak, że w większości salonów AV powinni mieć te ampli skalibrowane w ich sali odsłuchowej.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
We wzmakach trochę inaczej ta głośność wzrasta przy kręceniu potencjometrem. U mnie amplituner KD sporo mocniejszy niz wzmak a muszę go dać na połowę glośności żeby zagrał tak samo jak wzmak na godz. 10-tej.
 

enzo89

Member
Dzisiaj kontaktowałem się z lokalnym salonem w sprawie odsłuchu. Okazuje się ze salon nie ma żadnych z kolumn którymi jestem zainteresowany. Mogą jedynie sprowadzić je na zamówienie, wtedy musze je kupić w ciemno bez odsłuchu. Model Klipsch którym jestem zainteresowany wg osoby sprzedającej jest starym modelem, lepsze będą modele niżej wymienione. Oto co zaproponował mi sprzedawca:

Klipsch Reference Premiere RP-250F (RP 250F)

Cambridge Audio Aero 6 (Aero6)

Monitor Audio Bronze BX6 (BX 6)

Polk Audio TSx440T (TSx 440T)

Klipsch Reference Premiere RP-260F (RP 260F)

Polk Audio RTi A5 (RTiA5).

Nieciekawa Sytuacja bo nie mam gdzie odsluchac kolumn którymi jestem zainteresowany.
InnA Sprawa ze sprzedawaca uważa że wymienione przez niego kolumny będą lepsze od tych które wybrałem z waszą pomocą. O co tu chodzi? Chce sprzedawać co mu najbardziej pasuje?
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Prosta sprawa! :) Poleca to co ma na stanie ;-)
Które Klipsch są stare? R-28F wyszły chwile przed RP-280F.
To dwie najnowsze serie Reference.
JBL Studio 290 to również najnowsza seria Studio 2.
Nie wiem o co chodzi temu Panu, ale pewnie się domyślasz... żeby sprzedać to co obecnie ma ;-)
 

lobos

New member
Bez reklam
Jak nie pobierają opłaty za odsłuch to zawsze warto posłuchać w/w. kolumn.
RP-260F to mniejszy brat RP-280F one mają 2x16cm.
Jednak na 36m2 brałbym zdecydowanie większe 2x20cm.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Odsłuch dla mnie jest najlepszą sprawą przy wyborze kolumn czy generalnie sprzętu rtv nawet jeśli ma się zapłacić pare złociszy to warto..
 

lobos

New member
Bez reklam
Generalnie tak. Parę złotych... ale jak mają np. jedną czy dwie interesujące mnie pary kolumn i wołają 150 za odsłuch to trochę słabo.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Dzisiaj kontaktowałem się z lokalnym salonem w sprawie odsłuchu. Okazuje się ze salon nie ma żadnych z kolumn którymi jestem zainteresowany. Mogą jedynie sprowadzić je na zamówienie, wtedy musze je kupić w ciemno bez odsłuchu. Model Klipsch którym jestem zainteresowany wg osoby sprzedającej jest starym modelem, lepsze będą modele niżej wymienione. Oto co zaproponował mi sprzedawca:

Klipsch Reference Premiere RP-250F (RP 250F)

Cambridge Audio Aero 6 (Aero6)

Monitor Audio Bronze BX6 (BX 6)

Polk Audio TSx440T (TSx 440T)

Klipsch Reference Premiere RP-260F (RP 260F)

Polk Audio RTi A5 (RTiA5).

Nieciekawa Sytuacja bo nie mam gdzie odsluchac kolumn którymi jestem zainteresowany.
InnA Sprawa ze sprzedawaca uważa że wymienione przez niego kolumny będą lepsze od tych które wybrałem z waszą pomocą. O co tu chodzi? Chce sprzedawać co mu najbardziej pasuje?

Z wymienionych sprawdz :

Monitor Audio Bronze BX6 (BX 6)

Klipsch Reference Premiere RP-260F (RP 260F)

Polk Audio RTi A5 (RTiA5).

Wydaje mi sie ze od tego trzeba zaczac i bedziesz wiedzial jakiego brzmienia szukasz, co wiecej moze sie okazac ze poprostu bedzie potrzebowal tylko wiekszego brata ktorychkolwiek z wymienionych przeze mnie.

pozdr
 

enzo89

Member
Chętnie posluchalbym tez tego co wcześniej polecali chłopaki. Nie ma problemu, mogę zapłacić. Tylko gdzie tego dokonać na Podlasiu?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
150 trochę dużo racja ale to takie ceny u Ciebie wołają , bo w Warszawie znacząco mniej.. z drugiej strony zobacz co ludzie robią idą słuchać do salonu a kupują w necie... uczciwe takie postępowanie?
Dla mnie nie bo ta druga osoba nie ponosi żadnych kosztów, a towar sprzedaje bo ma sklep np. internetowy czy też zwykły ale słabo zatowarowany ( 50 % to zamawianie towaru i brak możliwości odsłuchu albo warunków do odsłuchu) i w średnim mieście czy też gdzieś na uboczu miasta dużego.
 

lobos

New member
Bez reklam
Nie wszędzie oczywiście tyle ;-) Są i takie co chcą 50 i to już jest OK ;-)
Co do tego kupowania to 100% racji! Nie jest to uczciwe z tym, że każdy z nas szuka oszczędności.
Przypuszczam, że jeśli Sprzedawca ze sklepu w którym odsłuchujemy może zrobić podobną cenę jak w necie to kupimy u Niego ;-)
Z tym, że niestety jak jest to mniejszy sklep to często nie ma takiej możliwości.
Duży salon AV, który jest bezpośrednim dystrybutorem wielu marek ma duże możliwości manewrowania ceną.
Poza tym jak kupuje się pakiet ampli/wzmak+kolumny i np. sub to tym bardziej ma możliwość za całość zrobić dobrą cenę ;-)
Wiele osób psioczy na sklepy internetowe, ale dla nas kupujących to dobra sprawa, bo przy zabójczych cenach w polskich sklepach zawsze można wyszukać coś taniej.
Inna sprawa, że są sklepy i Sklepy ;-) Czasem lepiej dołożyć parę groszy a kupić z pewnego źródła ;-)
 
Do góry