Co kupic do 4 tysiecy.

enzo89

Member
To jest szkic pokoju Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - 2b56ac2f73562.jpg Wolałbym powiesić tylne kolumny na ścianach bo nie chce prowadzić kabli przez środek pokoju. Zupełnie nie znam się na kablach. Czy mógłbyś mi podesłać link do kabli które mam dokładnie kupić? Amplituner do telewizora podłącze kablem HDMI? Czym podłączyć się do komputera? Jak to nie muszę do jbl kupować tylnych głośników zestawu kina domowego? Zacznę od samych kolumn podłogowych JBL studio 290, później chce dokupić głośnik centralny, dwa tylne i subwoofer by skompletować cale kino domowe i moje pytanie jakie muszę dokupić do żeby było kompatybilne z JBL studio 290?

Baltazar Gąbka

Co to znaczy na 20cm bassu w kolumnach? :p

Większy central Studio 235c, większe satelity Studio 230 i większy sub Studio 260P.

Czyli to będzie odpowiednie?
http://sklep.rms.pl/jbl-studio-260p-260p-subwoofer-aktywny?campaign-id=10
http://sklep.rms.pl/jbl-studio-230-kolumny-podstawkowe?campaign-id=10
http://sklep.rms.pl/jbl-studio-235c-235c-kolumna-centralna?campaign-id=10


Czy jest tak, ze im kabel dluzszy tym jakosc slabsza? Bo nie wiem czy narzucic troche wiecej tego kabla czy mierzyc dokladnie co do cm?
 
Ostatnia edycja:

enzo89

Member
Witam, chciałbym odnowić temat. Moje fundusze wreszcie pozwalają mi na zakup kina domowego. Właściwie to chciałbym zacząć od 2 kolumn i amplitunera a z czasem powiększać zestaw i kompletować kino domowe. Czy do salonu o którym mowa w temacie najlepszą opcją będzie JBL Studio 290? Wiadomo, że im wyjdzie taniej tym będzie lepiej ale przede wszystkim chcę mieć dobry sprzęt żeby za jakiś czas nie okazało się, że muszę kupować coś innego. Salon tak jak pisałem jest duży ale kanapa stoi stosunkowo blisko telewizora (nieco bliżej niż w połowie pokoju) i to stamtąd będzie oglądny telewizor i słuchana muzyka. Chciałbym żeby amplituner miał regulację bassów tzn żebym mógł sobie podbić bass lub zmniejszyć w zależności od potrzeby. Mam jeszcze pytanie czy amplitunery posiadają wifi i poprzez laptopa będę mógł się z nim połączyć by słuchać muzyki puszcznaje z laptopa czy takie rzeczy to jedynie przez kabel?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Sporo nowych modeli posiada wi-fi i inne bajerki, regulację basów/sopranow posiada chyba każdy:) Co do kolumn to odpowiem Ci pytaniem na pytanie, czy najlepszą żoną będzie filigranowa blondynka?:razz: Dobór kolumn to kwestia indywidualna, bo jednemu podoba się taki charakter grania a drugiemu całkiem odmienny. Dodatkowo te same kolumny mogą trochę inaczej zagrać z rózną elektroniką, dlatego zawsze polecamy posłuchać w dobrym salonie przed kupnem. Jeżeli pytasz czy te JBL to dobre kolumny, to tak, ale są jeszcze dziesiątki innych które mniej lub bardziej mogą Ci przypaść do gustu. Napisz jaki masz metraż, jakiej muzyki słuchasz, czego więcej słuchasz/oglądasz ( muzyka/film)? Powiem Ci jeszcze na marginesie, żę te 4k to trochę mało jak chcesz dobrze nagłośnić spory salon. Na same fronty musisz liczyć ponad 2k np JBL Studio 290 - ponad 3k, Paradigm Monitor 11 v.7 - prawie 5k, Dali Ikon 7- prawie 9k, Klipsch RF 82 - 4k. Przy salonie ok. 25mkw porządne fronty to koszt powiedzmy średnio 2,5k - Melodika BL40, Monitor Audio MR6, Dali Zensor 7, Klipsch F20, JBL 270 itd. Adekwatnie do tego co napisałem trzeba dobrać mocowo amplituner, a tutaj też trzeba liczyć spokojnie ponad 2k i więcej ( zależy od kolumn i salonu).
 

enzo89

Member
Chciałbym udać się na odsłuch do studia, chciałbym zobaczyć jak grają te JBL studio 290 i co moglibyście zaproponować dla nich jako konkurencję w podobnym przedziale cenowym? Metraż tak jak pisałem na początku tematu 36m2. Jeśli chodzi o muzykę to głownie hip hop/rap ale inne gatunki również będą słuchane zarówno przeze mnie czy dziewczynę, która z kolei wcale nie słucha hip hopu. Muzyka / filmy raczej po równo, teraz mam kino domowe które zaspokaja moje potrzeby w kwestii filmów, ale nie z muzyką. Jeśli chodzi o 4 tys to tylko kwota, która została w temacie. Miałem przeznaczone 4 tys w tamtym roku, gdy okazało się, że to za mało zrezygnowałem z zakupu kina domowego, teraz mogę wydać więcej. Chcę zacząć od samych frontów, później dokupić pozostałe głośniki.
W związku z powyższym z tego co czytałem w internecie JBL studio 290 ma niezłe opinię, odpowiada mi również ich cena, więc chciałbym udać się na odsłuch własnie tego sprzętu, jednak dobrze byłoby porównać jeszcze coś innego w podobnym zakresie cenowym. Co polecicie i jaki amplituner do tego, kolega BlackNinja poleca AVR370 Harmana. Czy coś tańszego będzie za słabe?
 

lobos

New member
Bez reklam
Klipsch Reference R-28F, RF-82II, RP-280F.
Do Twojej muzyki i do takiego sporego pomieszczenie.
Przy okazji odsłuchu Studio 290 zwróć na nie uwagę.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Co do amplitunera to patrz wyżej- kwestia gustu:) Ja bym na ten metraż poniżej Onkyo serii 7, Yamahy serii 7, Marantza 6xxx, Denona X3xxx, czy HK 3xx nie schodził. Do napędzenia sporych kolumn ( pomijam efektywność) jest potrzebny wydajny klocek i tutaj bym wypatrywał przyszły nabytek.
 

enzo89

Member
Pod każdym amplitunerem zagrają inaczej? Pod którym jakość będzie najlepsza? Jakie będą różnice?
HK AVR370 będzie dobrym rozwiązaniem czy można sięgnąć po coś tańszego?
Metraż jest duży ale tak jak mówiłem kanapa stoi mniej więcej w połowie pokoju i stamtąd będą oglądane filmy i słuchana muzyka. W przyszłości chciałbym dobrać dwa boczne głośniki, centralny i bass. Nie będzie problemu z doborem?
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nikt Ci tutaj nie napisze jak dźwięk się będzie rozchodził, bo tego nie wiemy. Ja bym brał mocniejszy klocek pod pełny metraż, bo dźwięk i tak się rozejdzie po całym pomieszczeniu. Nie ma "złych" i "dobrych" tylko się dobiera pod swoje ucho. Yamaha, Onkyo i Pioneer grają dość jasno, Denon i HK cieplej, ale i między tymi poszczególnymi amplitunerami są róznice. Różnice w graniu są zauważalne po kalibracji, jak i przy filmie lub stereo. Cięzko powiedzieć, który ci przypasuje. Ja ze swojej strony polecam odsłuchy, bo juz będziesz wiedział na czym "siedzisz". Niektórzy słuchają w "pure audio" i to tez jest błąd, bo po kalibracji i zapuszczeniu dobrego filmu czy muzyki amplitunery potrafią się przestawić o 180 stopni. Mam tak w Onkyo, gdzie w pure audio jest średnio a film czy dobry koncert wyrywa z butów. Dlatego stary, odsłuch i jeszcze raz odłuch, przy róznym materiale ( CD, filmy, koncerty) i najlepiej po kalibracji.
 

lobos

New member
Bez reklam
Ja gdybym miał wybierać to do dużych podłogówek i takiego metrażu jak masz Ty... wziąłbym Onkyo 828/838 lub Marantz 6009/7009.
Onkyo bardziej kinowe a Marantz muzykalne brzmienie.
Posłucha gdzieś najlepiej jak masz możliwość.
 

enzo89

Member
lobos sprawdzę też głośniki, które oferujesz.
krzysiek1980 muzyka jest najważniejsza. Sprawdzę HK AVR370. Marantz, Denon jakiś konkretny model?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tak jak kolega wyżej, ale z pominięciem tego NAD'a, bo to wzmacniacz stereo:D Pewnie koledze chodziło o NAD T748, który też weź pod uwagę, bo to dobry i muzykalny sprzęt.
 

lobos

New member
Bez reklam
Zgadza się ;-) Mała pomyłka. Ostatnio po głowie chodzą mi wzmaki i dlatego wypaliłem z tym NAD-em :-D
Zrobiłem sobie nawet listę tych, które muszę przetestować i 356 właśnie na niej jest ;-)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To pisz w sprawie wyboru wzmaka, bo może przyda się ta wiedza przyszłym nabywcom. Byłeś już coś posłuchać? Ze wzmakami jest fajna sprawa, bo skupiasz się jedynie na dźwięku. Nie ma kalibracji i setki ustawień jak w przypadku amplitunerów KD. No chyba że weźmiesz do serca opinię kolegi Popej, bo wdł. Niego wszystkie wzmaki grają jednakowo:D
 
Do góry