Ceny 85C855, 85C955, 85X955 i inne?

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Może dlatego, że realnie oceniam. Nawet chińczycy napisali, że nadal czekają na narodowy sprzęt o klasie konkurencji. A co do X955 to w testach piszą, że ruchu i poziomowania jeszcze długo muszą się uczyć od Sony, LG i Samsunga. 5000 nitów też nie jest w stanie osiągnąć na co TCL odpowiedziało, że w przyszłości możliwe są aktualizacje, po których to się może udać. Piszesz, że każdy tv się psuje i są z nim problemy. Tylko gdzie są te grupy o innych markach? Śladowe ilości w porównaniu do TCL. A w drugą stronę Ty widzisz tylko rozmiar. Włącz sobie na takim 98 TCL jakiś kanał typu HGTV i opisz wrażenia. Czytam o wadach i zaletach każdego tv i zawsze wybiorę jakość obrazu kosztem innych dupereli bo tv kupuję się do oglądania a nie danych na papierze. O TCL niestety jest najwięcej postów z problemami więc adekwatnie odbiór najmniej pozytywny. A co do samych pozytywów to jakoś od dwóch miesięcy żaden użytkownik jakoś tu ich nie wymienił. Bo z zalet frazesy typu klasa w cenie czy klasa w cenie do jakości to dla mnie nie zalety. A gdy czytam, że dwudziesty model z kolei mam problem współgrać z soundbarem to raczej pozytywnie nie nastawia. I tak, nowe modele też mają ten sam problem.
 
Ostatnia edycja:
To ile ta bravia 9 kosztuje w końcu?

Czekasz na testy, pojawiają się, to szukasz tylko wad, gdzie większość to zalety.

Ja do TCL'ów mam następujące zastrzeżenia:
1. Brak testów porównawczych. Ostatnio korzystam z rtings.com i jak pisałem wyżej nie wiem który model amerykański odpowiada modelowi europejskiemu i dlatego ciężko wyciągnąć jakieś wnioski. Oni zapewniają jednorodną procedurę testową.
2. Chaos (jak dla mnie) w numeracji modeli i strategi globalnej. Inne modele US, inne Europa, modeli sporo, błędy w danych technicznych lub ich brak nawet na stronie producenta.
Trudno się w tym połapać.
Powyższe mógłbym rozwinąć na wsparcie techniczne, ceny np. oficjalne 22k, realne 18k, a po pól roku 10k bo pojawiły się inne modele mające usuwać problemy poprzednich, ale nie wiadomo czy problemy zostały usunięte, nikt nie potrafi tego potwierdzić itd.
Wszystko to przekłada się u mnie na brak pewności co do marki i produktu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Model X955 - nie ma następcy.

==================

Na porównanie zapraszamy w kazdej chwili .
Nie ma tajemnic.
Wczoraj użytkownik wypytywał pona 2 godziny.
Dostał wszystkie odpowiedzi.

Nie miał żadego braku pewności wyboru i porównania do LG oled G45 również
 
TCL QM8 vs. Hisense U8K | It’s All About You
Na tym filmiku porównywane są tv jak powyżej. Hisense w kategoriach które mnie interesują nieznacznie wygrywa ale recenzujący stwierdza, że on wybrałby TCL'a - bo lepszy pilot (rzeczywiście jest fajny), bo lepiej ocenia układ menu, bo bardziej podobało mu się sposób interakcji z tym TV. Hisense wygrywa za to zdecydowanie w kwestii dźwięku, jest także lepszy jeżeli chodzi o stopniowanie kolorów przy konwersji materiały z niższych rozdzielczości. TCL jest ogólnie TV jaśniejszym, a Hisense pokazuje więcej szczegółów.

Najciekawsze jest jednak na koniec. Pada stwierdzenie, że jest jeszcze sony X90L i gdyby to miało być porównanie tych 3 TV, to prowadzący wybrałby Sony.
Czyli TV który nie jest miniLED'em ale mający podświetlenie strefowe i najwyraźniej dobry soft wysuwa się na prowadzenie. Skoro Bravia 7 jest lepsze od X90L... hmmm
 
Do góry