CD Player

krempla

Member
Witam
Posiadam Technics SL-PS840. Planuję sprzedać i kupić jakiś nowy odtwarzacz CD. Myślę, że zakup będzie oscylował do 1000zł. proszę o rady jaki sprzęt kupić by miał dobrą szczegółowość dźwięków wysokich i miękki bas.
pzdr
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W cenie do 1000zł jest dwóch faworytów - Harman HD 980 ,Denon DCD 520 .Harman ma świetną górę czystą i nośną jest szczegółowy (dokonano 4 krotnego upsamplingu) .Bardzo dobrze wypadają wokale są nasycone i plastyczne
Denon ma najlepszą konstrukcję mechaniczną w tej cenie ,to też udany odtwarzacz ma dobry bas i dynamikę
Jest jeszcze jeden odtwarzacz który możesz wsiąść pod uwagę w tej cenie Cambridge Audio CD 5 - jest najtańszy w tej grupie ,bardzo dobra muzykalność ,brzmienie miękkie,plastyczne (może nawet leniwe) jednak nie jest tak szczegółowy, i nie ma tak dobrej góry jak Harman
 

maniekn274

New member
Bez reklam
W cenie do 1000zł jest dwóch faworytów - Harman HD 980 ,Denon DCD 520 .Harman ma świetną górę czystą i nośną jest szczegółowy (dokonano 4 krotnego upsamplingu) .Bardzo dobrze wypadają wokale są nasycone i plastyczne
Denon ma najlepszą konstrukcję mechaniczną w tej cenie ,to też udany odtwarzacz ma dobry bas i dynamikę
Jest jeszcze jeden odtwarzacz który możesz wsiąść pod uwagę w tej cenie Cambridge Audio CD 5 - jest najtańszy w tej grupie ,bardzo dobra muzykalność ,brzmienie miękkie,plastyczne (może nawet leniwe) jednak nie jest tak szczegółowy, i nie ma tak dobrej góry jak Harman
trzeba być na bieżąco żeby polecać-hk hd 980 już nie jest produkowany,nie ma go w Polskiej dystrybucji i nie ma go już w żadnym sklepie :) wiem coś o tym he he
 

collider

New member
Bez reklam
W cenie do 1000zł jest dwóch faworytów - Harman HD 980 ,Denon DCD 520 .Harman ma świetną górę czystą i nośną jest szczegółowy (dokonano 4 krotnego upsamplingu) .Bardzo dobrze wypadają wokale są nasycone i plastyczne
Denon ma najlepszą konstrukcję mechaniczną w tej cenie ,to też udany odtwarzacz ma dobry bas i dynamikę
Jest jeszcze jeden odtwarzacz który możesz wsiąść pod uwagę w tej cenie Cambridge Audio CD 5 - jest najtańszy w tej grupie ,bardzo dobra muzykalność ,brzmienie miękkie,plastyczne (może nawet leniwe) jednak nie jest tak szczegółowy, i nie ma tak dobrej góry jak Harman

Harmany podobno maja slabe napedy. Dobra opinia cieszy sie TEAC P650. Ja osobiscie ciagle patrze w strone NADa C316 bee ale on wykracza jakies 300-400zl poza zakladany budzet.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
człowieku już przestań pisać te banialuki i robić z siebie idiotę ,skąd wiesz że mają słabe napędy zepsuł Ci się?. Jakiś imbecyl to napisał i powielasz te bzdury ,napęd Sanyo użyty w tym modelu jest wykorzystywany w innych odtwarzaczach, również znacznie droższych ,może nie jest idealnie cichy jak np.w przypadku Onkyo ,ale jest bardzo dobry sonicznie

......A jeszcze lepszą opinią się cieszy Philips 12.3 Industrial wytrzyma co najmniej 10.000 godzin grania
 

collider

New member
Bez reklam
Czy ja cie obrazam? Wyrazam tu swoja opinie do ktorej mam prawo a ty nie musisz wylewac swoich frustracji. Opinia o slabych napedach jest dosc powszechna. Wystarczy poczytac. Swiat nie konczy sie na HDTV forum albo sklepie RTV w Pcimiu i skoro slychac tu i owdzie glosy mowiace o jakosci Harmana to chyba nie biora sie one z powietrza i nie dotycza tylko samych CDkow. Z dobrych napedow to slynal Techincs.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

gooru2

New member
W cenie ok 1000zł jeśli chodzi o CD rządzą Yamahy CD-S300, CD-S500. Do tego podstawowy Pioneer. Harman ujdzie. Na pewno nie w/w Denon. Zdecydowanie najsłabszy z sprzętów od popularnych wytwórców.
 

gooru2

New member
Ma zdecydowania najmniej szczegółowe brzmienie. Trochę muli. Inna sprawa, że 720tka gra już naprawdę przyzwoicie, ale wciąż ma problemy głównie z Yamahą i Pionkiem. Bo cd-s300 nie odbiega, za bardzo, a o kosztuję kilka setek mniej. A dokładając jakieś 400zł masz świetne CD-N500 oraz bardzo dobre PD-30 w tej samej cenie. I chyba najlepiej grające PD-50 w cenie zbliżenej do N500. Dla mnie Denon zaczyna grać od serii 15 w wypadku wzmaków i serii 7 jeśli chodzi o cd. Niższe modele są aby wypełnić lukę.
W kinie domowym z kolei Denon ma fajny sprzęt budżetowy
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie jest słaby miałem oba w domu wybrałem Harmana ,tylko ja kierowałem się innymi kryteriami wyboru słucham głównie muzyki wokalnej ,Harman oferuje lepszą spójność i plastykę ,tak prosto mówiąc "wszystko trzyma się kupy" poszczególne pasma łączą się razem .Tonalnie Harman jest delikatnie przesunięty w stronę wysokich częstotliwości .Denon ma zdecydowanie lepszy bas i dynamikę ,w przypadku muzyki rockowej ,metalowej ,hip-hopu ,rapu to leszy wybór - tak mi się wydaje
Druga sprawa to budowa - Denon jest bardzo solidnie zrobiony- stalowe chasic , modyfikowany napęd Sony z napisanym od podstaw algorytmem ,Harman jest trochę taki plastikowy, firma bardziej się skupiła na części elektronicznej niż mechanicznej
Jeżeli kogoś stać warto dołożyć i kupić Denona DCD720 to jednak lepszy klocek

Modele Yamahy CD S300 /500 to też bardzo udane urządzenia ,tyle że kosztują więcej niż 1000zł .Jeżeli ktoś ma 1000zł (bez możliwości zwiększenia budżetu ) to Harman i Denon są chyba najciekawszymi propozycjami na rynku
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Mówcie co chcecie ,ale Onkyo robi solidnie .Ze swoim cedekiem Onkyo nigdy nie miałem kłopotu, a muzyki odtworzył grube setki (jeśli nie tysiące godzin) ,z tego co pamiętam był tam napęd Sony trudno powiedzieć czy był modyfikowany, ale żeby coś usłyszeć trzeba było położyć głowę na górnej obudowie a i tak był wtedy słyszalny tylko delikatny świst .Mam bardzo miłe wspomnienia
 
Ostatnia edycja:

krempla

Member
Dziękuję za opinie. Wydaje mi się, że zdecyduję sie na Harman HD 980.
Przekonuje mnie jego zakres dynamiki > 115 dB i zniekształceń THD 0,0009 %.
Słucham głównie muzyki filmowj i klubowej z lat '80 i '90.
pzdr
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Teraz na wyprzedaży są fajne dokładne DX7355.

dokladnie ten onkyo co kolega Black mowi jest si, troche biedny z wygladu ale nie o to chodzi.mialem ,zmienilem na c-7030 ktory gra podobnie.zmienilem ze wzgledu na wyglad pod ampli.pomysl tez o odtwarzaczach sony moze uda sie znalesc uzywke z serii es dosc stara ale jara.jak nie inne cd z tej firmy tez daja rade.
 

collider

New member
Bez reklam
Biedny z wyglądu? Moim zdaniem wygląda lepiej niż ten Harman, który przypomina tanie DVD.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Mnie też się te Onkyo podobają, nie wiem co w nich szpecącego? Zależy wszystko jaki mamy wzmak i jak dobierzemy te klocki wizualnie. HK ma całkiem inny design, i ja już bym nie kupił pod mój wzmacniacz bo całkiem wyglądem odbiega, a Onkyo już by bardziej się komponował. Pomijam tu kwestie brzmieniowe.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
fakt harman tez nie jest za piekny,onkyo dx rowniez jak dla mnie ale o gustach sie nie dyskutuje poprostu bierze sie to co komu sie podoba.rowniez pomijam brzmienie.nastepca c 7030 to juz to co lubie z wygladu.niby zmiany kosmetyczne ale jakze wyrazne.jedyny minus to wyglad tacki moglaby byc bardziej spasowana "designersko"ale brzmienie jest ok nic nie brakuje jak za ta kase ba moze jest nawet lepiej.nie moge narzekac.oczywiscie gdybym dysponowal wiekszym budzetem celowałbym w co innego ale jest tak na ile mnie stac
 
D

Deleted member 121090

Guest
Witam
Posiadam Technics SL-PS840. Planuję sprzedać i kupić jakiś nowy odtwarzacz CD. Myślę, że zakup będzie oscylował do 1000zł. proszę o rady jaki sprzęt kupić by miał dobrą szczegółowość dźwięków wysokich i miękki bas.
pzdr
Za 1kzł nic wybitnego nie kupisz. Jak sprzęt ma być koniecznie nowy. To będą tylko niskie modele.
Na Twoim miejscu pozostawił bym tego Technicsa jako transport i dokupił DAC-a. Uzyskasz dużo wyższą jakość dźwięku.
Zresztą, ten SL-PS840 to dosyć dobry CD. Obawiam się że nie masz najmniejszych szans, żeby obecnie za 1000zł kupić coś równie dobrego.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ten model nie ma jakiegoś wybitnego napędu ,po drugie jeżeli dobrze pamiętam to wyjście cyfrowe jest optyczne co dyskwalifikuje podłączanie DAC'a
I rzecz najważniejsza - firma już nie istnieje ,o ile w przypadku uszkodzenia elektroniki można sobie z tym poradzić ,to w przypadku uszkodzenia napędu już raczej nie

Ostatnio widziałem CD Music Hall za 1099zł dźwiękiem bije Technicsa

Wracając jeszcze do odtwarzaczy CD tego producenta ,gdyby to był ten model widoczny na zdjęciu ,który światło dzienne ujrzał w 1990r ,to można by z czystym sumieniem dać sobie spokój z wymianą :)

818527technics.jpg
 
Do góry