CANON HV20-uwagi uzytkownikow

pxl666

Member
Bez reklam
gajorro napisał:
HG10 jest niewiele drozsze niz HV20 wiec cena nie jest az tak istotna, ale tez przemawia za kasieciakiem.
a powinna byc tansza. jak chcesz sie bawic w tania kinematografie hd to hv20 plus kilka filtrow (ND2,4,6) noi adapter 35mm na obiektywy do jakich masz dostep, rozwaz tez dobry mikrofon...w usa kupisz to wszystko taniej
 

worldidol

New member
Nie do końca się zgodzę. Do zabawy w kino amatorskie nie są potrzebne filtry. To nie jest niezbędnik. Co innego mikrofon - tu faktycznie warto zainwestować, chociaż napiszę jeszcze raz, że przy użyciu ogranicznika mikrofonu jakość tego wbudowanego jest w porządku. Naczytałem się dużo o HV20 na polskich i zagranicznych forach i wniosek jest jeden - niezadowoleni są głównie ci, którzy nie potrafią się nim posługiwać i przełączenie z trybu auto na manualny jest dla nich zbyt dużym wyzwaniem. Jakość wykonania HV20 to dla mnie również żaden minus, jeśli mam wybierać między np. dobrą optyką a drogą obudową to wolę to pierwsze. Wszystko kosztuje, HV20 równie dobrze mógłby być ze złota czy platyny, wtedy po prostu cena poszłaby w górę. Mi jakość jego wykonania nie przeszkadza.

Co do wyboru HV20 <=> HG10 też się zastanawiałem. Postawiłem na, jak napisał gajorro, kaseciaka. Nie ufam zbytnio standardowi AVCHD, ale na moją decyzję wpłynęły opinie, że HG10 ma słaby tryb 25p. Nie ukrywam, że korzystanie z twardego dysku byłoby o wiele wygodniejsze, bo nie lubię taśm, ale jakość nagrania jest najważniejsza. Amen.
 

gajorro

New member
Dziękuję za odpowiedzi.
Zdecydowalem sie na HV20:) Teraz wszystko zalezy od mojej wtyczki w USA;) Na razie nie mam pieniazkow na dodatkowe bajery. Mysle ze halasu napedu kamery z ktora pracowalem dotychczas nic nie przebije. Jesli bedzie zle to zakupie mikrofon, i to mi sie wlasnie w HV20 bardzo podoba - pomimo ze stosunkowo tania i amatorska mozna ją rozbudować.
 

effe

New member
Ja również jestem bardzo zadowolony z tej kamerki. Kupiłem ją może drogo bo zapłaciłem w MM 3999zł, ale jak dla mnie było warto. Kręcenie filmów w warunkach słonecznych jest po prostu przyjemnością, jakość wyśmienita na LCD. Nie spodziewałem się, że ta kamerka potrafi tak ładnie nagrywać, coś niesamowitego.
Jeśli chodzi o obudowe to nie mam zazstrzezen, nic nie trzeszczy, wszystko idealnie spasowane.

Ogólnie kamerke polecam, jeszcze musze poćwiczyć kręcenie filmów w ciemnych miejscach, typu pokój 12m kwadratowych z zapaloną 1 żarówką. Bo jak dotąd to straszne szumy wystepują, na większości ustawień.

Pozdrawiam.
 

pxl666

Member
Bez reklam
worldidol napisał:
Nie do końca się zgodzę. Do zabawy w kino amatorskie nie są potrzebne filtry. To nie jest niezbędnik.
a kreciles sceny w mocno sloneczny dzien? jesli tak to polecam porownac te sama scene Z ND4 i bez. z tego co czytalem to podobno hv20 ma swoj ND ale niewiadomo kiedy go sama wlacza i nie ma nad tym zadnej kontroli wiec lepiej jednak miec swoj - tym bardziej ze do fabuly bedziesz chcial miec jednak pelna kontrole nad swiatlem w scenie
 

pxl666

Member
Bez reklam
effe napisał:
jeszcze musze poćwiczyć kręcenie filmów w ciemnych miejscach, typu pokój 12m kwadratowych z zapaloną 1 żarówką. Bo jak dotąd to straszne szumy wystepują, na większości ustawień.

Pozdrawiam.
jak przelecisz po watku to wiele znajdziesz sposobow na to jak krecisz bezszumowo
 

worldidol

New member
effe napisał:
Ja również jestem bardzo zadowolony z tej kamerki. Kupiłem ją może drogo bo zapłaciłem w MM 3999zł, ale jak dla mnie było warto.
Ja moją kupiłem w RTV Euro AGD po uprzednim zamówieniu jej do sklepu. W tej sieci sklepów HV20 kosztuje 3159 zł - polecam.
 

moscow

New member
Odszumianie dziwieku raz jeszcze

Wroce na chwile do tematu dzwieku. Jesli chodzi o szum mechanizmu, to jest to jedna sprawa. Natknalem sie w sieci na cos takiego:
http://www.izotope.com/products/audio/rx/
Filmik prezentujacy mozliwosci ponizej.
http://www.sonicstate.com/news/shownews.cfm?newsid=5418
Podobno jakies nowe technologie zostaly tam zaprzegniete.
Cena niestety nie jest niska (w wersji podstawowej $349, w Advanced $1199), ale chwala sie, ze sa w stanie odszumic "otoczenie" (Denoiser), odtworzyc przesterowany dzwiek (Decliper) a nawet uzupelnic krotkie luki w dzwieku (Spectral Repair).

Ktos sie moze bawil?

Pozdrawiam,
-krzysiek-
 

worldidol

New member
moscow napisał:
Ktos sie moze bawil?

Pozdrawiam,
-krzysiek-
Mi to wygląda na niezłą bzdurę. Po pierwsze szkoda byłoby mi pieniędzy na tego typu program. Wolałbym to zrobić chociażby w GoldWave, który też ma spore możliwości w tej kwestii. Po drugie, obiecują gruszki na wierzbie. Przypominają mi się amerykańskie filmy akcji, gdzie policja często z nagrań video robi ogromne zoomy, a ich superinteligentne aplikacje wyostrzają obraz - to jest śmiech na sali! Wyobraź sobie, że masz nagranie np. 2x2 piksele - żadna aplikacja nie ma prawa wiedzieć co się znajduje między nimi. Identycznie jest z dźwiękiem. Ten program za kilkaset dolców nic nowego nie wymyślił w tej kwestii - zapewniam Cię.
 

pxl666

Member
Bez reklam
worldidol napisał:
Mi to wygląda na niezłą bzdurę. Po pierwsze szkoda byłoby mi pieniędzy na tego typu program. Wolałbym to zrobić chociażby w GoldWave, który też ma spore możliwości w tej kwestii. Po drugie, obiecują gruszki na wierzbie. Przypominają mi się amerykańskie filmy akcji, gdzie policja często z nagrań video robi ogromne zoomy, a ich superinteligentne aplikacje wyostrzają obraz - to jest śmiech na sali! Wyobraź sobie, że masz nagranie np. 2x2 piksele - żadna aplikacja nie ma prawa wiedzieć co się znajduje między nimi. Identycznie jest z dźwiękiem. Ten program za kilkaset dolców nic nowego nie wymyślił w tej kwestii - zapewniam Cię.
ja natomiast zapewniam cie ze warty 200$ plugin do sony vegas Noise Reduction wart jest swojej ceny i wiele nim mozna osiagnac w tej dziedzinie
 

pxl666

Member
Bez reklam
moscow napisał:
Wroce na chwile do tematu dzwieku. Jesli chodzi o szum mechanizmu, to jest to jedna sprawa. Natknalem sie w sieci na cos takiego:
http://www.izotope.com/products/audio/rx/
Filmik prezentujacy mozliwosci ponizej.
http://www.sonicstate.com/news/shownews.cfm?newsid=5418
Podobno jakies nowe technologie zostaly tam zaprzegniete.
Cena niestety nie jest niska (w wersji podstawowej $349, w Advanced $1199), ale chwala sie, ze sa w stanie odszumic "otoczenie" (Denoiser), odtworzyc przesterowany dzwiek (Decliper) a nawet uzupelnic krotkie luki w dzwieku (Spectral Repair).

Ktos sie moze bawil?

Pozdrawiam,
-krzysiek-
wyglada ciekawie - akurat mam pliczek do testniecia - dam znac po obadaniu pacjenta...
 

th0rax

New member
Hej ja się zastanawiam nad kupnem mikrofonku do kamery i już nie wiem czy zainswestować w coś typu shotgun czy może normalny mikrofon studyjny na boompolu...
Aktualnie zastanawiam się nad takim narzędziem:
http://scort.eu/go/_info/?user_id=804&lang=pl
Czy zna ktoś może ten mikrofon? i może mi poradzić czy znajde w tej cenie coś lepszego? bo widzę że niektórym wystarcza mikrofon wbudowany ale dla mnie jest niestety bardzo słabo rozwiniętym narzędziem rejestracji dzwięku.
 

pxl666

Member
Bez reklam
th0rax napisał:
Hej ja się zastanawiam nad kupnem mikrofonku do kamery i już nie wiem czy zainswestować w coś typu shotgun czy może normalny mikrofon studyjny na boompolu...
Aktualnie zastanawiam się nad takim narzędziem:
http://scort.eu/go/_info/?user_id=804&lang=pl
Czy zna ktoś może ten mikrofon? i może mi poradzić czy znajde w tej cenie coś lepszego? bo widzę że niektórym wystarcza mikrofon wbudowany ale dla mnie jest niestety bardzo słabo rozwiniętym narzędziem rejestracji dzwięku.
WYGLADA DOBRZE ale to phantom - wtyk xlr...potrzebujesz do tego przedwzmacniacz...masz?
 

th0rax

New member
Ostatnia edycja:

xoxer

New member
Witam ponownie,

zwracam sie szczegolnie do pxl'a. Mam pytanie o soft. Uzywam Vegas 8 do zgrywania i montazu filmu z kamery i tu mam pare pytan.
Jesli na kasecie mam kilka roznych kllipow w roznych formatach 25p i 50i to czy te klipy beda tez w takiej postaci i jak je rozpoznac.
Jaki ustawien do projektu vegas powinienm uzyc. Defaultowo mam HDV 1080 50i (25fps). Czy nie lepiej przestawic to na 1080 25p? (progresive) Czy raczej zostawic 50i?
Mam tez stacjonarna nagrywarke Kiss DP 558 ktora mi nagrywa material w formacie mpeg2 - VOB. Konwertuje je sobie do xvida za pomoca wspanialego softu o nazwie Avidemux2. Chcialbym tez uzyc tego softu do konwersji filmu z kamery. Da sie to zrobic ale nie wiem jakie parametry ustawic dla Xvida. Jesli ktos by sie mogl podzielic jakich uzywa ustawien bylbym bardzo wdzieczny.

Pozdrawiam Xox

Ps. renderuje wlasnie maly film w vegasie (duzo montazu, fx i napisow) i trwa to dosc dlugo 6min filmu 3 godziny renderowania - byc moze wlasnie te 25p to powoduje.
 

pxl666

Member
Bez reklam
xoxer napisał:
Witam ponownie,

zwracam sie szczegolnie do pxl'a. Mam pytanie o soft. Uzywam Vegas 8 do zgrywania i montazu filmu z kamery i tu mam pare pytan.
Jesli na kasecie mam kilka roznych kllipow w roznych formatach 25p i 50i to czy te klipy beda tez w takiej postaci i jak je rozpoznac.
Jaki ustawien do projektu vegas powinienm uzyc. Defaultowo mam HDV 1080 50i (25fps). Czy nie lepiej przestawic to na 1080 25p? (progresive) Czy raczej zostawic 50i?
Mam tez stacjonarna nagrywarke Kiss DP 558 ktora mi nagrywa material w formacie mpeg2 - VOB. Konwertuje je sobie do xvida za pomoca wspanialego softu o nazwie Avidemux2. Chcialbym tez uzyc tego softu do konwersji filmu z kamery. Da sie to zrobic ale nie wiem jakie parametry ustawic dla Xvida. Jesli ktos by sie mogl podzielic jakich uzywa ustawien bylbym bardzo wdzieczny.

Pozdrawiam Xox

Ps. renderuje wlasnie maly film w vegasie (duzo montazu, fx i napisow) i trwa to dosc dlugo 6min filmu 3 godziny renderowania - byc moze wlasnie te 25p to powoduje.

1-program podczas grabu sam rozpoznaje czy material jest i czy p
2-ustawienia startowe sa malo wazne - istotne jest do czego to wyrenderujesz finalnie
3-codo kompresji xvid to raczej musisz sam potestowac...ja nie posiadam zewn urzadzen dvd/divx i niestety malo wiem nt kompatybilnosci plikow typu divx/xvid HD z nimi (kompresowalem m2t do divxHD ale nic tego nie zassalo z urzadzen ktore moglem testnac)
4-czas renderu zalezy od docelowego formatu i ilosci przeliczen pikseli jakie vegas musi zrobic...im prosciej czysciej i ladniej tym szybciej...ja np unikam jakichs przejsc 3d , robie tylko color grading i korekcje , ewentualnie WB i plynne przenikania albo ciecia...
 
Do góry