CANON HV20-uwagi uzytkownikow

bingo

New member
Moscow, RyEk dziękuję Wam bardzo za odpowiedź.
To co napisaliście brzmi jednak mało optymistycznie. Chyba jednak będę się musiał zaopatrzyć w kamerę PALowską.
Jeszcze raz wielkie dzięki za odpowiedź.
 

pxl666

Member
Bez reklam
hej
moje doswiadczenia z hv20 jak narazie sa jedynie dobre.nie napalam sie na bluray/hd dvd - material grabuje hdvsplitem i konwertuje sobie do mp4 mpeg STREAMCLIPEM
efekt taki zejscie na pliku ze 148 mega do 7...jakosc w zupelnosci wystarczajaca - podlaczalem lapa do 52" tv i spoko.

za tydzien jede na wycieczke do LA i SAN FRANCISCO - bede krecil wiec napewno sie podzele efektami i doswiadczeniami.
pozdro
 

pxl666

Member
Bez reklam
RyEk napisał:
Kreciles na automacie czy manual - jesli to drugie podaj parametry :)
chyba Tv mode...nie jestem pewien, ale napewno ostrosc +1, kolor -1, kontrast +1 (tak sadze...)...
narazie jeszcze tak sobie pokrecowywuje...nie wglebialem sie w detale...ale bede bede...pozdro

mialem chwilkie i pozwolilem sobie na tescik mozliwosci kama w slabym swietle - przeslona 1.8 i zero gain (trik), oryginal wazy ponad 200 mega, pociskam link do kompresa (5 megz) . scisniete streamclipem.
pozdro.

kolejne tesciki w drodze.


Proszę edytuj posty,oki??
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

RyEk

New member
Do mojego osprzetu HV20 doszedl kolejny gadzet :)
Oto foty:




hv20acc1.jpg


hv20acc2.jpg


hv20acc3.jpg


hv20acc4.jpg


hv20acc5.jpg


hv20acc6.jpg
 

sin111

New member
Piekne - nic tylko pogratulowac:eek:k:
Jak bedziesz w stanie to wrzuc sampla jaka jakosc nagrywania z lampa w ciemniejszych pomieszczeniach.Czy dzwiek rejestrowany jest w 5.1?
 

RyEk

New member
HV20 nagrywa w Stereo.
Lampka daje sporo ale na male odleglosci, im dalej to wiekszy szum i postacie w mroku. Za blisko tez nie mozna bo wtedy postac wychodzi albo przepalona albo tlo niewidoczne a postac ok :)
Filmuje na manualu wiec aby nie ograniczac sie do pierwszego planu blokuje ekspozycje i za blisko nie podchodze - plan drugi wtedy duzo lepszy :)
 

RyEk

New member
Statywy tego typu nie naleza do najtanszych.
Statyw ma oparcie o ramie i "mięsień piwny" :D
podczas ruchu wiadoma sprawa ze nie bedzie to jak FlyCam ani HandStand ale zawsze to inaczej niz z reki. Oczywiscie ciezko jest biegac z takim statywem ale biegania za kims i filmowanie rownoczesne na razie nie przewiduje.
 

moscow

New member
Witam,
pod adresem: ftp://80.245.180.103/Filmy (login : 'Filmy', haslo : 'Filmy')
Umiescilem 17 minutowy klip z finalow The Tall Ship Races 2007, ktore odbyly sie miedzy 4-7 sierpnia.
- TheTallShipRaces2007Final_Preview.wmv (42 025 593 bajtow)
przeglad niskiej rozdzielczosci
- TheTallShipRaces2007Final.mp4 (278,733,055 bajtow)
material 720p - h.264 - do otworzenia potrzebny jest QuickTime 7.2
- TheTallShipRaces2007Final.wmv (684 571 926 bajtow)
material 720p - do otworzenia potrzebny jest Windows Media 9+
- TheTallShipRaces2007Final_DVD.iso (821 307 392 bajtow)
material do nagrania na DVD

Calosc zostala nagrana kamera HV20 w trybie 1080 @ 24p w CineMode (fragmenty w 6p). Jedynym dodatkowym ekwipunkiem byl monopod, 4 akumulatory, filtr szary nx4 i filtr polaryzacyjny. Montaz na Sony Vegas 7 (z pewna iloscia korekcji). Materialy wmv i mp4 dodatkowo przepuszczone przez Magic Bullet Movie Looks HD (profil Basic), poniewaz na monitorach komputerowych taki wyglada znacznie lepiej (DVD nie zostalo w ten sposob potraktowane)
Przy okazji specjalne podziekowania dla firmy El-Net ( http://www.el-net.com.pl/ ) za udostepnienie miejsca na serwerze FTP.

Pozdrawiam,
-krzysiek-
 

dvd-r

New member
Witam

Zakupiłem tą kamerkę kilka dni temu.

Obraz jest niesamowity. Zjada na śniadanie wszelkie te niby HD nadawane z TVNu.

Ale mam pytanie do znawców. Czy da się tak jak to jest w przypadku kamerek DV.

Zgrać na do komputera HDVSplitem
Zmontować
Później zgrać z powrotem do kamerki - zachowując nadal tą samą jakość?

Czy ta kamerka ma HDV-in ?
 

moscow

New member
dvd-r napisał:
Witam

Zakupiłem tą kamerkę kilka dni temu.

Obraz jest niesamowity. Zjada na śniadanie wszelkie te niby HD nadawane z TVNu.

Ale mam pytanie do znawców. Czy da się tak jak to jest w przypadku kamerek DV.

Zgrać na do komputera HDVSplitem
Zmontować
Później zgrać z powrotem do kamerki - zachowując nadal tą samą jakość?

Czy ta kamerka ma HDV-in ?
Witam,
zgrywalem zmontowany material z powrotem do kamery przez CineForm HDLink oraz Sony Vegas (opcja Print to Tape) bez zadnych problemow.
Pozdrawiam,
-krzysiek-
 

dvd-r

New member
moscow napisał:
Witam,
zgrywalem zmontowany material z powrotem do kamery przez CineForm HDLink oraz Sony Vegas (opcja Print to Tape) bez zadnych problemow.
Pozdrawiam,
-krzysiek-

Mam triala Sony Vegas 8 i print to tape dochodzi do pewnego momentu potem pisze, że mam włączyć zapis na kamerce ale dalej pola zostają szare i nic nie ma na LCDku kamerki

Spróbuję tym CineForm

W ogóle chyba windows do reinstalacji bo Windows media encoder zwiesza się w momencie załadowania pliku m2t tak samo jest ze Streamclepem.

Miom celem jest takie skompresowanie tego obrazka abym to mógł odtworzyć w xboxie360 czyli albo WMV-HD albo h.264. Z tego co czytałem to wmv rozmazuje obraz i tracimy żyletkę jaką ma źródło.
 

RyEk

New member
Proponuje H264 aczkolwiek kompresja trwa wiecznosc nawet na lepszych maszynach :(
Moja konfiguracja to Core2Duo E4300 @ 3ghz i szybkosc kompresji do H264 w 1280x720 to ok 12-14fps.

Czy tylko ja odnosze takie wrazenie i HV20 nagrywa zbyt kontrastowy obraz nawet na ustawieniach -1 contrast?
 

dvd-r

New member
RyEk napisał:
Proponuje H264 aczkolwiek kompresja trwa wiecznosc nawet na lepszych maszynach :(
Moja konfiguracja to Core2Duo E4300 @ 3ghz i szybkosc kompresji do H264 w 1280x720 to ok 12-14fps.

Czy tylko ja odnosze takie wrazenie i HV20 nagrywa zbyt kontrastowy obraz nawet na ustawieniach -1 contrast?

Napisz mistrzu czym kompresujesz / na czym montujesz. Jeśli można to tak łopatologicznie. CZyli zgrywasz np. HDVsplitem i ...

Jeszcze gdzieś czytałem, że można np. zgrać w formie DV. Zmontować na osi czasu a potem te pliki podmienić na HDV (m2t) i wtedy wygenerować.
Nie wiem o jakim programie mowa ale ciekawe rozwiązanie.

Jak ci idzie montaż na tym Core2Duo? Podgląd jest płynny i podstawowe efekty ? np. przenikanie
 

RyEk

New member
Dotychczas nie montowalem dla siebie jako HD tylko dla kogos docelowo do DVD wiec robilem downconvert w kamerze do DV i montowalem w DV.

Oczywiscie testowalem tez pelne HD ale o pelnym montarzu nie moge powiedziec bo robilem to na kilku-kilkunasto mnutowyh probkach.

Zrzucam i montuje w Pinnacle (poki co)
HDSplittem rowniez sie bawilem aczkolwiek jako, ze w Vegasie / Premiere na razie nie probowalem sil dlatego glownie zrzucam Pinnacle'm.

Aczkolwiek te kilkunastominutowe sample potrafia zabraz b.duzo czasu - zalezy co rozumiec pod pojeciem obrobka.
Jezeli tylko same wyciecia i wstawienie przenikania pomiedzy scenami to jest jeszcze spoko ale jak juz cokolwiek co ingeruje we wszystkie klatki obrazu to juz mozna isc na piwo :)
Co do plynnosci to rozny soft/rozna plynnosc moze byc.
Przy Pinnacle lepiej poczekac az zrenderuje w tle i dopiero puszczac chyba ze robisz na czuja i wstawiasz same przenikania.

Wiec najdluzej zajmuja efekty i kompresja.

Jezeli chodzi o kompresje do H264 to najpierw "wypluwam" ostateczny plik Pinnacle a potem robie skrypcik AviSynth i kompresuje MeGUI (free).
Jesli nagrywasz w 1080p nie ma problemu, a jesli w 1080i to w skypcie musisz usunac przeplot (czyli dokonac interpolacji do progressive).


Pozdro
 

provitek

New member
RyEk napisał:
...
Mialem ostatnio dziwna sytuacje na weselu znajomego:
podczas zabawy gdzie muzyka gra b.glosno oczywiscie recznie wyregulowalem audio do poziomu dzwieku ok -6db.
Jakie bylo moje zdziwienie potem, bo byly przestery mimo tego ze wskaznik wzmocnienia nie wskakiwal na pole czerwone.
Czy przestery te byly spowodowane tym ze orkiestra przesterowala swoj sygnal na mikszerze i grali "nieczysto" czy jednak mogle zejsc do -12db??
Podczas wesela wydawalo mi sie, ze niekiedy grali tak "na przesterach" ale to co na żywo a to co na tasmie to jeszcze inaczej brzmialo.

Witam,
a może sam mikrofon został przesterowany?
Pozdrawiam,
P.
 

RyEk

New member
Witam,
a może sam mikrofon został przesterowany?
Pozdrawiam,
P.

Czyli?

Nagrywalem na manual audio.
Poziom dzwieku wskaznik wskazywal ok -4dB
Gdzies czytalem ze wiele mikrofonow wbudowanych nie wytrzymuja za duzego cisnienia akustycznego i mimo manualnych nastawow przester jest robiony.

Mysle ze fukncja ATT (czulosc obnizona o -12db) gdyby byla wlaczona wykluczylaby przester. :)
Teraz na glosnych "balangach" zawsze wlaczam ATT i jak na razie przesterow brak :)
 
Do góry