Canon HV20/HV30 vs Canon HG10/HG20/HG21

pxl666

Member
Bez reklam
no coz...ja mialem kamere z dyskiem a teraz mam na tasmy hehehehehe
czemu?
dysk jest spoko ale obecnie stosowany kodek jest malo wydajny w stosunku do hdv...jakosc jest obnizona przez kompresje a kazda ponowna obrobka pogarsza jakosc...dzisiejsze kamery hdd to przejsciowka - nie warto w to inwestowac narazie...natomiast kamere hdv mozna juz kupic smiesznie tanio,cieszyc sie jakoscia i miec pewnosc ze kazdy soft to lyknie
 

bemx2k

New member
pxl666

Ladnie pocisles , taaa miales kamere z dyskiem ?
a teraz masz HDV ;) jaka to byla ta kamera z dyskiem ze ci nie zapasila ?

Codeck AVCHD jest nie wydajny ???
AVCHD przy 17Mbit/s jest porownywalny z 35Mbit/s mpeg2 !!
w najnowszych kamerach przy 24Mbit/s AVCHD potrafi zapisac wiecej informacji niz
najlepsza kamera HDV +/- powyzej 50Mbit/s MPEG2

Owszem pierwsze kamery AVCHD przy nizszym bitrate 12Mbit/s
zarzucaly makrobokami przy scenach z duza iloscia detali
ale obecne np HF10/100 wzwyz potrafia przy 12Mbit/s zaoferowac bardzo przyzwoity obraz HD

Reasumujac , taki Canon HV30 daje naprawde dobry obraz HD niestety ograniczony do 1440x`1080 potem to chyba interpoluje do pelnych 1920x1080
jak wiadomo najnowsze kamery AVCHD oferuja full 1920x1080 i nie ma bata zeby taki Canon HF11 HG20/21
oferowal gorsza jakosc w max ustawieniach !! !!
 
Ostatnia edycja:

Annihitek

New member
Im więcej się bawię HV30 brata, tym bardziej się mi ona podoba. Miałem uraz do tasiemek, ale powoli mi on już przechodzi w niebyt :)

Canony z serii HG* już wykluczyłem jako kupno - zostaje mi tylko zagwozdka z cyklu HF11 czy HV30 i tutaj mam właśnie małe pytanie do znawców...

Który tryb 30p, ten z AVCHD HF11 czy ten HDV z HV30, zaoferuje lepszą jakość obrazu? I czy jakoś te dwa tryby w tych kamerach można w ogóle jakoś porównywać?

Druga sprawa - która z tych kamer oferuje większą gamę ustawień manualnych do dyspozycji użytkownika? Poniewa mam tylko HV30 to wiele nie wiem na temat HF11, której pewnie jeszcze tu nikt nie ma, ale ktoś, kto ma HF10, powinien się znaleźć?
 

pxl666

Member
Bez reklam
bemx2k napisał:
pxl666

Ladnie pocisles , taaa miales kamere z dyskiem ?
a teraz masz HDV ;) jaka to byla ta kamera z dyskiem ze ci nie zapasila ?

Codeck AVCHD jest nie wydajny ???
AVCHD przy 17Mbit/s jest porownywalny z 35Mbit/s mpeg2 !!
w najnowszych kamerach przy 24Mbit/s AVCHD potrafi zapisac wiecej informacji niz
najlepsza kamera HDV +/- powyzej 50Mbit/s MPEG2

Owszem pierwsze kamery AVCHD przy nizszym bitrate 12Mbit/s
zarzucaly makrobokami przy scenach z duza iloscia detali
ale obecne np HF10/100 wzwyz potrafia przy 12Mbit/s zaoferowac bardzo przyzwoity obraz HD

Reasumujac , taki Canon HV30 daje naprawde dobry obraz HD niestety ograniczony do 1440x`1080 potem to chyba interpoluje do pelnych 1920x1080
jak wiadomo najnowsze kamery AVCHD oferuja full 1920x1080 i nie ma bata zeby taki Canon HF11 HG20/21
oferowal gorsza jakosc w max ustawieniach !! !!
jakbys nie wiedzial to matryca juz hv20 jest w stanie rejestrowac full hd tylko jest ograniczona tasma hdv dlatego mozna z hv20 zgrywac Fhd jedynie po HDMI ale da sie

avchd jest kodekiem konsumenckim...hdv nie (teraz juz jest...w pewnym sensie...) jakby avchd byl pomyslany na rynek pro to bylby obecny w pro kamerach...a z tego co wiem to nie jest...stawiam na h264 albo hdv fullHD nagrywane bezposrednio na dysk...z najmniej stratna kompresja...
 

pxl666

Member
Bez reklam
Annihitek napisał:
Im więcej się bawię HV30 brata, tym bardziej się mi ona podoba. Miałem uraz do tasiemek, ale powoli mi on już przechodzi w niebyt :)

Canony z serii HG* już wykluczyłem jako kupno - zostaje mi tylko zagwozdka z cyklu HF11 czy HV30 i tutaj mam właśnie małe pytanie do znawców...

Który tryb 30p, ten z AVCHD HF11 czy ten HDV z HV30, zaoferuje lepszą jakość obrazu? I czy jakoś te dwa tryby w tych kamerach można w ogóle jakoś porównywać?

Druga sprawa - która z tych kamer oferuje większą gamę ustawień manualnych do dyspozycji użytkownika? Poniewa mam tylko HV30 to wiele nie wiem na temat HF11, której pewnie jeszcze tu nikt nie ma, ale ktoś, kto ma HF10, powinien się znaleźć?

ja ci tylko odpowiem ze kodek ktory zapisuje te sama ilosc informacji w mniejszej ilosci danych - bardziej kompresuje...czyli usuwa informacje "zbedne"...reszte dopisz sobie sam
 

bemx2k

New member
pxl666

Byc moze w temacie kamer wiesz duzo wiecej niz Ja
siedze w tym temacie dopiero pare tygodni .
Ale co do kompresji codeckow roznych bitrate mam troche pojecie z Peceta ,jeszcze za czasow pierwszych divixow bawilem sie troche ripowaniem plyt dvd
i tu moge Ci powiedziec z cala stanowczoscia
ze Codecki MPEG4-podobne , swoja sprawnosc maja
znacznie wieksza niz MPEG2 , i tu nie mam na mysli ze wiecej straca ''wymaza'' z zrodlowego obrazu !!!
Przy tym samym bitrate MPEG4/AVC Zawsze uzyska wieksza szczegolowosc obrazu !!
to nie podlega zadnej watpliwosci , rozne servisy i rozni ludzie podaja rozne ratio kompresji MPEG4/AVC
wzgledem MPEG2 , na moje skromne oko przy tej samej jakosci mpeg4 jest o minimum 35% bardziej wydajny
niktorzy podaja ze nawet ponad 50% roznie te dane mozna interpretowac ale fakt jest taki ze caly swiat idzie/poszedl w tym kierunku , Sat TV DVB-S2 , DVB-T itp
MPEG2 jest juz Skonczony !!! bez kitu

Jeszcze raz przypomne 17Mbitow/s AVCHD jest
jakosciowo zblizone do 35Mbitow/s HDV
24Mbit/s to ponad 50Mbitow/s HDV .
 

pxl666

Member
Bez reklam
bemx2k napisał:
pxl666

Byc moze w temacie kamer wiesz duzo wiecej niz Ja
siedze w tym temacie dopiero pare tygodni .
Ale co do kompresji codeckow roznych bitrate mam troche pojecie z Peceta ,jeszcze za czasow pierwszych divixow bawilem sie troche ripowaniem plyt dvd
i tu moge Ci powiedziec z cala stanowczoscia
ze Codecki MPEG4-podobne , swoja sprawnosc maja
znacznie wieksza niz MPEG2 , i tu nie mam na mysli ze wiecej straca ''wymaza'' z zrodlowego obrazu !!!
Przy tym samym bitrate MPEG4/AVC Zawsze uzyska wieksza szczegolowosc obrazu !!
to nie podlega zadnej watpliwosci , rozne servisy i rozni ludzie podaja rozne ratio kompresji MPEG4/AVC
wzgledem MPEG2 , na moje skromne oko przy tej samej jakosci mpeg4 jest o minimum 35% bardziej wydajny
niktorzy podaja ze nawet ponad 50% roznie te dane mozna interpretowac ale fakt jest taki ze caly swiat idzie/poszedl w tym kierunku , Sat TV DVB-S2 , DVB-T itp
MPEG2 jest juz Skonczony !!! bez kitu

Jeszcze raz przypomne 17Mbitow/s AVCHD jest
jakosciowo zblizone do 35Mbitow/s HDV
24Mbit/s to ponad 50Mbitow/s HDV .
znasz kamery pro rejestrujace w divxie? albo avchd? nie twierdze ze mpeg2 to przyszlosc ale avchd tez na pewno nia nie jest...stawiam na h264
 

bemx2k

New member
pxl666

no i widzisz , chyba niechacy zesmy sie dogadali
AVCHD i H264 to za wyjatkiem paru drobnych wpisow w zasadzie to samo :)
Czyli przyszlosc w .........

fragment z wikipedi :
AVCHD (AVC-HD, AVC HD) video is recorded using the MPEG-4 AVC/H.264 video compression codec

i poprostu na najblizsze lata nie bedzie innej alterantywy w codeckach


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

net3

New member
HG20 Canona

Mam tę kamerkę od kilku dni.
Więc zależy co kto lubi, jest bardzo malutka(-raczej chyba dla szpiega)
Po otwarciu lcd i dotknięcia dzojstyka umieszczonego na nim trzeba bardzo delikatnie manipulować żeby nie ułamać panela lcd.
Uważam że jest to wyjątkowa głupota- jakby nie było miejsca na obudowie kamery tak jak to mam w sony DCR.Drugi mankament to to że praktycznie nic nie można zmienić w ustawieniach przy włączonym rec.
Co do jakości to w słabszym oświetleniu znacznie traci na rozdzielczości.
Przy dobrym oświetleniu obraz jest dobry jak na FULL HD ale też i nie rewelwcja (HD7 JVC bije ją na łeb).Kompresja w tej kamerze działa bez zarzutu , dzwięk nie łapie niczego z
kamery . Nagrywanie 24p czyli bez przeplotu niestety u mnie się nie sprawdza na moim LCD 42" widać smużenia - prawdopodobnieza długi czas reakcji matrycy.Jeżeli idzie o manual to praktycznie ma wszystko balans,przysłonie regulacje poziomu dzwięku itp .Stabilizator działa dobrze, ale byłoby jeszcze lepiej gdyby producent wstawił ją do nieco większej i nmniej delikatnej obudowy i nieco obciążył. Ogólnie jestem z niej zadowolony.
 
Ostatnia edycja:

bemx2k

New member
net3

Wiekszosc servisow podaje ze Canon HG20 / HF11
gwarantuje lepsza jakosc video niz JVC HD7
wiec moze to twoje indywidualne odczucia
albo owe serwisy poprostu klamia a ty mowisz prawde ...

Jezeli mozesz zapodaj jakiegos sampla 30s przy najnizszym bitrate zrobionego w domu przy przecietnym oswietleniu
jakis przedmiot bogaty w detale , roslina w doniczce
pluszowe zabawki itp
 

bemx2k

New member
No dzis zapadla decyzja ,wlasnie zamowilem Canona HG20
2 lata gwarancji 649£



Wiec przy okazji moze by tak ktos polecil jakies tanie akcesoria ??
Potrzebuje kupic
Tripoda ,
Monopoda ,
Baterie i moze jak styknie kas y obiektyw szerokokatny

Czy taki Tripod bedzie pasowal gniazdem do Canona
Hama Star 62 Tripod
hxxp://www.mymemory.co.uk/Tripods/Hama/Hama-Star-62-Tripod
 
Ostatnia edycja:

net3

New member
Hg20

Jeżeli chodzi o akcesoria to pasują od kamer HF10 iHF100
Natomiast kabelek HDMI na mini HDMI kupiłem na allegro za nie całe 30zł
Problem miałem z kabelkiem USB dołączonym do kamerki wygląda bardzo nie ciekawie ,cieniutki -ala made in chaina -system nie potrafił wykryć sprzętu ,podstawiłem od nawigacji i działa.
Podaje adres do sampli z tej kamerki zapis 7MB/s oświetlenie kilka 30 W halogeników na suficie,więc nieco poniżej średniej.Szum w tle to praca komputera.Nie moge podać linków do plików
Więc prosze wejść na chomika net3 pliki są w folderze Canon HG20
na stronie chomikuj pl
 

bemx2k

New member
net3
Dzieki za sample
update
pamietaj ze jak chcesz zrobic jakis test jakosci
to musisz dobierac scene znacznie bogatsza w detale
tylko na takiej scenie mozna sie bedzie doszukac niedoskonalosci ,artefaktow itp
Zreszta zobacz na jakich obiektach testuja Fachowcy
dla przykladu , Fontanna ,bogata roslinnosc
pluszowe zabawki ( kot,pies ) musi byc duuzo detali
nie gola sciana i skromna roslinka ;)


no niestety na swoje testy HG20 bede musial poczekac do poniedzialku/wtorku :/



b.t.w
Moze sie orientujesz czy Bateria od HF10/100 pasuje do HG20 ?
bo przynajmniej narazie do HG20 znajduje mi tylko orginalne baterie w kosmicznych cenach powyzej 300zl
a podrobke do HF10 mozna juz kupic za 90zl
 
Ostatnia edycja:

net3

New member
W dobrym oświetleniu czyli na zewnątrz obraz z byle jakego sprzętu jest dobry , gorzej wewnątrz. Dlatego dałem sample przy skromnym oświetleniu .Na Allegro za okoł 100zł BP-819 2800mA
 

bemx2k

New member
net3

No ze z byle jakiego sprzetu obraz jest dobry to pojecie wzgledne ,dobry dla kogo ???
Bo Ja widze np duza roznice pomiedzy obrazem
z Samsunga HMX20C a Canona HF100
oczywiscie musi byc to scena z duza iloscia detali
najlepiej to widac w sloneczny dzionek w lesie/parku
najlepiej na drzewach iglastych jakichs krzakach itp
 
Ostatnia edycja:

bemx2k

New member
No w koncu po 10 dniach kamerka trafia w moje lapy
o dziwo wedle Parcel Tracking kupiona w UK przybyla do mnie z Hong-Kong'u czy aby nie jakas podrobka ?? ;)


Nie moge zrozumiec jak Canon mogl zrobic takie dziadostwo i nie dolozyc do kompletu Ladowarki ???
Zeby kupic orginalna baterie z ladowarka
trzeby wydac okolo 440zl :/

Podrobka to nie cala polowa tej kwoty ,tyle ze jak narazie nie moge nigdzie znalezc podrobki bateri do HG20 :/

Jesli ktos ma jakies namiary na sklep z zastepczymi bateriami do Canona HG20
to poprosze o info

Nikt nic nie pisze to Ja cos nabazgram .

Ano moge potwierdzic ze do HG20/21
pasuja zastepcze baterie od HF100/HF10
kupilem taka podrobke za 28£ z przesylka
jest ona jakies 5-6mm wieksza i znacznie ciezsza
oczywiscie kamera jej nie rozpoznaje (patent canona)
jak narazie nagrywalem na niej 40minut.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

net3

New member
HG20 nie polecam

Po miesiącu prób z tym sprzętem a od 10 lat zajmuje sie filmowaniem, co prawda po amatorsku.
Format AVCHD na dzień dzisiejszy praktycznie nie edytowalny. Edius 5 Canopusa tnie się na sprzęcie czterordzeniowym jak by miał worek żyletek. Materiał żeby wyexportować do formatu w jakim był zapisany potrzeba lat świetlnych .
Inne nie wchodzą w grę bardzo kiepska jakość na wyjściu.
Canon dołączył do kamerki Image Mixer 3.3 ,żeby go zainstalować trzeba koniecznie łączyć się z internetem a co jeżeli ktoś nie ma to niezrzuci materiału na dysk komputera poztym działa jak chce a jak niechce to nie działa ale to jest tylko moje zdanie. Ciekaw jestem innych opini
 

jerryt

New member
pxl666 napisał:
ja ci tylko odpowiem ze kodek ktory zapisuje te sama ilosc informacji w mniejszej ilosci danych - bardziej kompresuje...czyli usuwa informacje "zbedne"...reszte dopisz sobie sam

Nie masz racji. Wykorzystuje bardziej zaawansowaną obróbkę sygnału dlatego wynikowe dane zajmują mniej miejsca.

pxl666 napisał:
znasz kamery pro rejestrujace w divxie? albo avchd? nie twierdze ze mpeg2 to przyszlosc ale avchd tez na pewno nia nie jest...stawiam na h264

Rynek profesjonalny opiera się o edycję materiału. Do edycji (rekodowania) materiału AVCHD potrzebne są około 4 x bardziej wydajne urządzenia dla uzyskania tego samego czasu obróbki. Poza tym materiał profesjonalny jest przeznaczony do emisji więc ma mniejszą rozdzielczość (według mojej wiedzy maksymalna rozdzielczość przeznaczona do emisji to 720i). MPEG-2 nie może być nośnikiem materiału FullHD. Reasumując: na rynku profesjonalnym nie ma sensu wprowadzać kamery o większej rozdzielczości czy nowszym kodeku, gdyż materiał z niej nie zostanie niczym obrobiony.
 
Do góry