Cambridge Audio Azur 551R

Bob2008

New member
Szukam Amplitunera do kina domowego w cenie do około 3600 PLN. Chciałbym by był dobry też w odtwarzaniu stereo. Pozornie to sprzeczność ale miałem okazję odsłuchać Cambridge Audio Azur 551R i dźwięk w stereo jest rewelacyjny w porównaniu np. z HK. Niestety ten amplituner nie ma radia internetowego co uważam za wadę. Wyszedł też z produkcji ale jest jeszcze dostępny do kupienia

Napiszcie co myślicie o tym urządzeniu. Może ktoś go posiada albo słuchał. Będę wdzięczny za wasze opinie i sugestie.
 

leszek2m

New member
Zakupiłem ten amplituner tydzień temu i mam same problemy.Najpierw raz miałem dźwięk ,raz nie.Dotyczyło to głównie DTS Master HD i Dolby True HD.Czasami też obraz był chwilowo zaczerwieniony.Nieraz był problem z wejściem do ustawień bo nie było obrazu.Po zrobieniu resetu amplitunera niektóre problemy zniknęły ale dalej zamiast DTS Master HD lub Dolby True HD idzie samo dolby digital.Kupiłem w sklepie stacjonarnym to pewnie nie ma możliwości oddania.W sklepie mają mi dać tel do serwisu to może coś doradzą.Z tego co przeczytałem w internecie to wiele amplitunerów ma podobne problemy.
Muszę jednak stwierdzić że jakość audio jest b.dobra a obraz też jest lepszy niż np. Onkyo 616 którego posiadałem.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Szukam Amplitunera do kina domowego w cenie do około 3600 PLN. Chciałbym by był dobry też w odtwarzaniu stereo. Pozornie to sprzeczność ale miałem okazję odsłuchać Cambridge Audio Azur 551R i dźwięk w stereo jest rewelacyjny w porównaniu np. z HK. Niestety ten amplituner nie ma radia internetowego co uważam za wadę. Wyszedł też z produkcji ale jest jeszcze dostępny do kupienia

Napiszcie co myślicie o tym urządzeniu. Może ktoś go posiada albo słuchał. Będę wdzięczny za wasze opinie i sugestie.
Cena nie do przyjęcia :)
 

Bob2008

New member
Zakupiłem ten amplituner tydzień temu i mam same problemy.Najpierw raz miałem dźwięk ,raz nie.Dotyczyło to głównie DTS Master HD i Dolby True HD.Czasami też obraz był chwilowo zaczerwieniony.Nieraz był problem z wejściem do ustawień bo nie było obrazu.Po zrobieniu resetu amplitunera niektóre problemy zniknęły ale dalej zamiast DTS Master HD lub Dolby True HD idzie samo dolby digital.Kupiłem w sklepie stacjonarnym to pewnie nie ma możliwości oddania.W sklepie mają mi dać tel do serwisu to może coś doradzą.Z tego co przeczytałem w internecie to wiele amplitunerów ma podobne problemy.
Muszę jednak stwierdzić że jakość audio jest b.dobra a obraz też jest lepszy niż np. Onkyo 616 którego posiadałem.

A jaka masz wersje V1 czy V2. Takie problemy o których piszesz to praktycznie dyskwalifikują. A co poza CA rozważałeś by kupić?
 

leszek2m

New member
Mam wersję V2.Jutro mam go oddać do sklepu celem sprawdzenia. Przez telefon prosili o zresetowanie amplitunera co zrobiłem.Niestety dalej gdy puszczam Np.dts hd master to mam DTS.Wcześniej myślałem też o zakupie Onkyo 646,Marantz 5009,Denonie 3100.
 

Bob2008

New member
Mam wersję V2.Jutro mam go oddać do sklepu celem sprawdzenia. Przez telefon prosili o zresetowanie amplitunera co zrobiłem.Niestety dalej gdy puszczam Np.dts hd master to mam DTS.Wcześniej myślałem też o zakupie Onkyo 646,Marantz 5009,Denonie 3100.

Też chciałbym kupić wersję V2. Napisz proszę jak się sprawa dalej potoczy bo nie wiem czy to pojedynczy przypadek czy te modele są niedopracowane.
 
Ostatnia edycja:

leszek2m

New member
Dzisiaj dostałem amplituner z serwisu.Stwierdzono ,że jest sprawny.Przyczyną jest podobno kabel HDMI. Ja używałem 3 różne kable(1 za 50zł+ dwa najtańsze). Wszystkie chodziły wcześniej bez problemu.W sklepie powiedziano, że można stosować tylko droższe kable HDMI. Zaproponowano mi kabel Wireworld z 370zl.Doradzie jaki kupić kabel w standarcie 1.4a min.do 3D ale oczywiście tańszy.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Ja używam już kilka lat pięciometrowego kabla Hdmi za trzydzieści parę złotych,który jest zalany betonem w podłodze i działa bez zarzutu,na różnych amplitunerach.
Nie daj się zbyć w serwisie.
Czy w karcie gwarancyjnej czy instrukcji obsługi jest napisane że sprzęt może działać tylko na drogich kablach?
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Jaki odtwarzacz model?Do odtworzenia HD master i innych nie potrzeba HDMI 1.4 wystarczy specyfikacja 1.3 chyba że potrzebujesz 3d,arc itd to 1.4.Posiadam kable alpharda rewelacja, popatrz na prolink-a.Pzdr
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Z tego co czytałem kabel to kabel, a te specyfikacje 1.3, 1.4 itd to odnoszą się do wejść/wyjść w amplitunerze. Czyli, same kabele to marketing i należy kupić jedynie coś solidnego żeby Nam się w rekach nie rozleciało. Ja powiem tak, mam stare kable HDMI, jeden to 1.3, drugi to jakiś standard dodawany do dekodera TV a trzeci dostałem ze starym 8 letnim DVD, więc tyle lat wstecz to chyba nawet nie było standardu 1.3? Podpialem to wszystko pod mój sprzęt i dźwięk DD czy DTS HD śmiga aż miło. Nie wiem jak w przypadku 3D czy ARC, bo się w to nie bawię.
 

SternQuest

New member
Z tego co czytałem kabel to kabel, a te specyfikacje 1.3, 1.4 itd to odnoszą się do wejść/wyjść w amplitunerze. Czyli, same kabele to marketing i należy kupić jedynie coś solidnego żeby Nam się w rekach nie rozleciało. Ja powiem tak, mam stare kable HDMI, jeden to 1.3, drugi to jakiś standard dodawany do dekodera TV a trzeci dostałem ze starym 8 letnim DVD, więc tyle lat wstecz to chyba nawet nie było standardu 1.3? Podpialem to wszystko pod mój sprzęt i dźwięk DD czy DTS HD śmiga aż miło. Nie wiem jak w przypadku 3D czy ARC, bo się w to nie bawię.

Do 3D i ARC musi być kabel w standardzie 1,4a. Nie jestem zwolennikiem jakiś specjalnie drogich kabli HDMI, ale stwierdzam po osobistych konfrontacjach że sam miałem problemy ze sprzętem stosując jakąś kablową taniochę. Ostatnio używam jakiś kabli 1,5 metrowych za troszkę więcej niż 100pln i nie mam żadnych problemów.
 

leszek2m

New member
Wczoraj podłączyłem jakiś Vivianco high speed i inny za 50zl. Na początku był dżwięk Dolby True HD ale potem znowu zanikał by w końcu był tylko dolby digital.
Podłączyłem drugi blu-ray do amplitunera i podobne objawy.Będę musiał pożyczyć ze sklepu jakiś Wireworld celem sprawdzenia.Jak wtedy nie pójdzie to będę mógł zareklmowć znowu amplituner.Dziwne, problemy są na 4 różnych kablach HDMI.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Wczoraj podłączyłem jakiś Vivianco high speed i inny za 50zl. Na początku był dżwięk Dolby True HD ale potem znowu zanikał by w końcu był tylko dolby digital.
Podłączyłem drugi blu-ray do amplitunera i podobne objawy.Będę musiał pożyczyć ze sklepu jakiś Wireworld celem sprawdzenia.Jak wtedy nie pójdzie to będę mógł zareklmowć znowu amplituner.Dziwne, problemy są na 4 różnych kablach HDMI.

Witam , to nie wina kabli.
Może coś z procesorem szwankuje , nie mam pojęcia ale ewidentnie serwis cię zbywa bo to zbyt duży koszt naprawy - lub też wymiany.

Swego czasu kilkukrotnie dostałem podobne odpowiedzi z serwisów , czy to telefonu czy tez innych urządzeń. w tych czasach to sposób na zbycie klienta ( poniekąd).

Dawaj ampli na gwarancje i w notce dla serwisu napisz , objawy testy itp.
Nie będą mogli się wyprzeć.

pozdro
 

SternQuest

New member
Wczoraj podłączyłem jakiś Vivianco high speed i inny za 50zl. Na początku był dżwięk Dolby True HD ale potem znowu zanikał by w końcu był tylko dolby digital.
Podłączyłem drugi blu-ray do amplitunera i podobne objawy.Będę musiał pożyczyć ze sklepu jakiś Wireworld celem sprawdzenia.Jak wtedy nie pójdzie to będę mógł zareklmowć znowu amplituner.Dziwne, problemy są na 4 różnych kablach HDMI.

A może jest jakiś problem ze źródłem, z czego odtwarzasz z płyty, pliku. Może ten plik nie do końca jest True HD?
 
Do góry