Cambridge Audio Azur 551R

Bipo

Active member
Bez reklam
Do 3D i ARC musi być kabel w standardzie 1,4a. Nie jestem zwolennikiem jakiś specjalnie drogich kabli HDMI, ale stwierdzam po osobistych konfrontacjach że sam miałem problemy ze sprzętem stosując jakąś kablową taniochę. Ostatnio używam jakiś kabli 1,5 metrowych za troszkę więcej niż 100pln i nie mam żadnych problemów.

Odnośnie 3D to nie prawda, że musi być kabel hdmi 1,4a. Spokojnie wystarczą dobre kable 1,3, mam u siebie mnóstwo kabli hdmi od tanich do drogich ok400zł za 1m i na wszystkich chodzi 3d a z tego co pamiętam to 1 a albo 2 spełniają normę 1.4 reszta to 1.3. Miałem tylko z 1 kablem problem który miał łamaną końcówkę HDMI i znikał obraz/haczył, dlatego takich rozwiązań nie polecam. :wink:
 

leszek2m

New member
Odtwarzam z blu-raya Panasonic BDT120 i LG 370.Filmy to oryginały blu-ray(Hulk,Transormers, Batman itd.) mające ścieżki HD. Poustawiene :HDMI, bitstream,natomiast w amplitunerze Cambrid jest ustawione HDMI.Nigdy na poprzednim Onkyo 616 nie miałem takich problemów a kable miałem te same.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
No to jeśli kable oraz odtwarzacze blu ray są używane co wcześniej a tylko amplituner jest nowym dodatkiem ewidentnie jest jego wina...;-)
 

SternQuest

New member
[EQUOTE=Bipo;1209783]No to jeśli kable oraz odtwarzacze blu ray są używane co wcześniej a tylko amplituner jest nowym dodatkiem ewidentnie jest jego wina...;-)[/QUOTE]

Dokładnie tak.
 

venom200

Member
Ja miałem też różne dziwne sytuacje jak miałem na początku Marantz Sr7008 i zmiana kabla hdmi rozwiązała problem nie kupowałem za370 bo to przegięcie ale kupowałem za 80-90 zeta i po kłopocie było.
A obraz raz się robił czerwony raz sypal dziwnymi kolorami itd.
A co do dźwięku czy masz w odtwarzaczu ustawione bit stream bo bez tego nie będzie dobrze
 

rabit

Active member
Bez reklam
Trochę bujania z amplitunerem było, ale wymiana na nowy model w moim przypadku zrekompensowała miesiące bez AVR-a. :)
 

leszek2m

New member
Wypożyczyłem kabel: WIREWORLD CHROMA 7 aby udowodnić, że nie kabel HDMI jest powodem problemu. Podłączyłem go między odtwarzacz blu-ray a amplituner.Zrestartowałem też amplituner.Po włożeniu filmu na blu-ray jest dźwięk do chwili wejścia do menu płyty.Po wybraniu ścieżki dźwiękowej np.DTS MASTER HD nie ma już dźwięku.Miga napis HDMI. Na 7 filmów w 3 nie było dźwięku po wybraniu ścieżki dźwiękowej.Dźwięk pojawia się gdy na chwile wejdą do OSD i z powrotem.W sklepie gdy im o tym powiedziałem to stwierdzili ,że winny pewnie jest odtwarzacz blu-ray.Tylko że nigdy nie było z nim problemów(Panasonic bdt120).
 
Do góry