BYLEjakość techniczna platform satelitarnych

prezy

New member
Bez reklam
Ostatni z ciekawości poszukałem w necie jakiej jakości są najczęściej ściągane filmy na torrentach i niestety wyszło bardzo podobnie do tv. Film 1080p bluray-rip prawie 2h, a wielkość pliku ok 1GB, kolejny rip ten sam tytuł, te same parametry 2,1GB, 720p - 800MB i dopiero gdzieś na końcu plik o wielkości ok 10GB.

Tylko jeden wniosek można wyciągnąć z tego wszystkiego ludziom nie zależy na jakości, a to jest bardzo, bardzo złe.

Uważam, że to nie jest problem jakości ale problem naszych "bardzo szybkich łączy" i słynnego zapisu do 200 Mbps
 
Witam,

Lemil podziwiam twoją wytrwałość w krzewieniu podstawowej wiedzy i pokazywanie prawdy. Bardzo mi się podoba ten wątek. Sam nie posiadam płatnej telewizji satelitarnej właśnie ze względu na jakość (byle jakość), ale lubię czytać Twoje "badania".

Niestety ta byle jakość będzie występowała tak długo dopóki ludzie nie zaczną zwracać uwagi na to co i w jakiej jakości oglądają. A ta sytuacja jest niestety winą zwykłych ludzi, którzy nie mają wymagań, a liczy się chyba tylko ilość kanałów po których mogą poskakać, bo nie mówię tu o oglądaniu, gdyż większości rzeczy się nie da oglądać ze względu na jakość techniczną, merytoryczną lub jedna i drugą.

Tylko jeden wniosek można wyciągnąć z tego wszystkiego ludziom nie zależy na jakości, a to jest bardzo, bardzo złe.

Pozdrawiam
Leszcom


Tylko niby jak zwykly uzytkownik ma wymoc lepsza jakosc wsrod dostawcow?
Pisac petycje, ktore sa koszowane jeszcze przed przeczytaniem?
Moga zrezygnowac - ale wtedy pozbawiaja sie mozliwosci ogladania np. Sportu w lepszej jakosci niz sd.
Dopoki glowni gracze beda sie bic na liczbe kanalow hd, doputy jakosc bedzie lipna.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Spokojnie ,Wasz ulubiony operator Cyfrowy Polsat wykupił dodatkową pojemność na transponderze 120 - będzie większy bitrate- będzie lepsza jakość :grin:
 

Lemil

Banned
Nie o to chodzi, że oni nie kupili czy że podajesz nieprawdziwe informacje. Owszem, informacja jest prawdziwa. Zresztą napisałem sam o tym tu: http://www.hdtv.com.pl/forum/973275-post448.html Chodzi o to, że naiwnością jest sądzić, że oni to kupili, żeby poprawić jakość któregoś kanału. Chętnie się założę, że pomysł był taki, żeby zrobić wersje HD kilku kanałów, które są teraz tylko SD, przy czym im więcej tym "lepiej". Czyli, że sytuacja znów się powtórzy, bo będzie powiedzmy 10 albo więcej kanałów HD(?) z bitrate 4000. Czyli typowo polsatowski szit, no ale w ulotkach reklamowych i sobie na stronie będą mogli napisać, że mają ileś tam nowych kanałów HD, a ciemny lud ogłupieje ze szczęścia, bo będzie mieć dużo HaDe.

A ja przypominam moje tłumaczenie co to znaczy HD w polskich realiach. Znaczy H-ujowy Definiszyn.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Lemil - jeżeli chcesz porównywać musisz to robić według "polskiej skali" jak na nasze warunki wiadomo rewelacji nie ma - powiem jest średnio
Nie możemy się porównywać np.z Niemcami ,gdzie nadawca publiczny (odpowiednik naszej TVP) czyli ZDF umieszcza sobie na transponderze o pojemności 42,6mb/s trzy kanały HD ,w dodatku FTA

 
Ostatnia edycja:

Lemil

Banned
Według polskiej skali? Czyli, że oceniając polskie restauracje poziomem odniesienia będą pomyje, oceniając koleje będą zapluskwione nieogrzewane wagony i spóźnienia 180 minut, oceniając drogi będą dziury, że koło urwiesz, a polityków, że łapówka co najmniej milion za ustawę? A polska norma telewidza to idiota, który z rozdziawioną gębą ogląda reklamy i uwierzy w każdą brednię, którą mu powiedzą w wiadomościach? O taką polską skalę ci chodziło?

Bo ja bym chciał oceniać według skali uniwersalnej i normalnej. Nie chcę mieć skali dla Polaka i skali dla Niemca. Niemcy przegrali wojnę, więc powinni mieć gorzej.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Lemil powiedz niby jak by miało wyglądać porównanie np.polskich i niemieckich platform ? porównywać można rzeczy które dają się porównać .Niemcy to jest bogate państwo - dla przykładu w Polsce koszt wyprodukowania jednego odcinka filmu "Czas honoru " to 600tyś zł ,w Niemczech jeden odcinek takiego filmu kosztuje 1mln euro - śmieszne jest porównanie się z Niemcami ....pomimo ,że przegrali wojnę

Na "zachodzie" robią podobnie jak u nas. Zwróć uwagę na brytyjskiego satelitę Astra 2A (28,2 E) tam na częstotliwości 11,985 V jest transponder na którym jest cała paczka kanałów muzycznych (11 MTV +VIVA ) pojemność transpondera jest 33,8 mb/s jakość przekazu podobna jak u nas ,a dla przypomnienia MTV jest najdroższą marką medialną świata - też olewają widzów

Zresztą takich przykładów jest więcej - nie wiem czy miałeś okazję oglądać paczkę kanałów muzycznych platformy FreeSat tam nadaje 18 stacji a pojemność transpondera wynosi 33,8mb/s jakość jest tak słaba ,że obraz z polskich kanałów jest wręcz luksusowy
 

Lemil

Banned
Porównanie polskich i niemieckich platform według mnie powinno być na takiej samej zasadzie, jak porównanie polskiego i niemieckiego metra lub np. kilograma.

Freesat o ile się nie mylę nadaje FTA, więc kto chce ogląda i nic nie płaci, a nasze kanały są PŁATNE i dlatego za pieniądze nie powinno się dostawać gówna, jak to często bywa. płacisz i wymagasz. A MTV to kanały dla idiotów, więc mnie nie interesują. Przy całym szacunku dla idiotów.
 

Lemil

Banned
Canal+ HD? Nie jest to na pewno żadna rewelacja. Bitrate u nich pełza i bardzo często jest poniżej 5Mb/s a to bardzo, bardzo już słabo. Co prawda mają "przebłyski", że bitrate skacze nawet ponad 16Mb/s, ale to wyjątek od reguły i naprawdę nie trwa to długo. Ja zawsze powtarzam, że nie ma znaczenia subiektywne odczucie w czasie oglądania filmu. Jeśli się chce naprawdę ocenić jakość to trzeba to porównać z oryginalną płytą. Zrób tak parę razy, to zejdziesz na ziemię.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Lemil dziwny sposób porównania ,gdyby zastosować Twój tok myślenia na szerszą skalę to ludzie powinni inwestować w płyty blu-ray zamiast w pakiety telewizyjne

A tak na marginesie 12 stycznia rusza TVP Sport HD ciekawe kto przygarnie ten kanał ,rozmowy już trwają- czyżby właśnie Polsat po to kupił dodatkową pojemność ?
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Canal+ HD? Nie jest to na pewno żadna rewelacja. Bitrate u nich pełza i bardzo często jest poniżej 5Mb/s a to bardzo, bardzo już słabo. Co prawda mają "przebłyski", że bitrate skacze nawet ponad 16Mb/s, ale to wyjątek od reguły i naprawdę nie trwa to długo. Ja zawsze powtarzam, że nie ma znaczenia subiektywne odczucie w czasie oglądania filmu. Jeśli się chce naprawdę ocenić jakość to trzeba to porównać z oryginalną płytą. Zrób tak parę razy, to zejdziesz na ziemię.
:D Ale teraz to pierdzielisz takie głupoty że ..... ich 5-6 Mb/s jest bardzo dobrej jakości :krol: serial "Grimm'' to rewelka pod względem jakości obrazu już przy 5,5 Mb/s, tylko te wielkie napisy i nie ostre wyglądają fatalnie na 65 cali plaźmie:(. Dle przykładu HBO HD 2 mają bitrate 12 Mb/s, a obraz to dziadostwo ze zgniłymi kolorami.Jedynie co można zarzucić C+ , to to że tną większość filmów z oryginalnego 2,35:1 do full 16/9 :twisted:.Nie zawsze bitrate ma znaczenie w jakości obrazu stacji satelitarnych !!!!!
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Lemil, płyta Queen + - Freddie Mercury Tribute Concert (1992) Blu-Ray (1080i) obraz ma bitrate 20 Mb/s to wg Ciebie jakość będzie dobra?
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
20 baniaków to chyba dobrze ,jest Niemiecki kanał telezakupowy na Astrze tam bitrate dobija do 20 mb/s .Mam playboya tam jest 12mb/s ,tylko że tam przejścia są bardzo powolne i łagodne ,nie wiem jakby tak mocniej szarpną kamerą czy tez by tak dobrze było
 

Lemil

Banned
płyta Queen + - Freddie Mercury Tribute Concert (1992) Blu-Ray (1080i) obraz ma bitrate 20 Mb/s to jakość będzie dobra?
Nie mam tego koncertu, trzeba by kupić i obejrzeć. W każdym razie mamy do czynienia z oryginalnym i profesjonalnym wydaniem, oczywiście nie każde wydanie to ideał pod względem jakości obrazu i dźwięku. Kto chciałby sobie kupić jakieś płyty i mieć pewność, że kupuje najlepsze możliwe wydania, z perfekcyjnym obrazem i dźwiękiem, to może się zorientować na tej stronieBLU-RAY DISC REFERENCE QUALITY TITLES, co warto kupić. Sam tam dość często zaglądam.

W sumie to nie jest zły pomysł. Zamiast bulić 200zł. co miesiąc za telewizję, kupić od czasu do czasu jakąś płytę. Chyba nic nie ogłupia bardziej niż telewizja. A taka w marnej jakości jeszcze wkurza. Byłbym zapomniał. Tak jeszcze przeczytać książkę raz na miesiąc...

Edycja. Jak ktoś lubi Freddiego, to Freddie Mercury: The Great Pretender [Blu-ray] (2012) jest na tej liście, więc cóż, tylko kupić, włączyć i podziwiać
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
RTL z Hotbirda był to dosył dla Szwajcarskich sieci kablowych tak naprawdę to już dawno go powinni ściągnąć .W Polsce zyskał popularność dzięki możliwości obejrzenia wyścigów F1 ,oraz gal bokserskich chociaż jak pamiętam walka Sosnowski -Kliczko była zakodowana

Cóż- jeżeli ktoś będzie chciał oglądać boks pozostaje RTL na Astrze 19,2E (tam nie będzie zakodowany bowiem Niemieckie sieci kablowe nie są przystosowane do odbioru kodowanego sygnału )
Jeżeli chodzi o wyścigi F1 to proponuję obrócić antenę na Eutelsat 9E gdzie nadaje kanał TF1 HD (dla Szwajcarów) i będzie można śledzić zmagania kierowców
 
Ostatnia edycja:
Do góry