Budżetowy TV - pomoc w decyzji

bub11

New member
Witam, rozglądam się za telewizorem w kwocie max 1600zł. Preferowany rozmiar to 32", chociaż nie wiem, czy nie warto zrezygnować z jakichś funkcji na rzecz kilku cali więcej. Polecono mi głównie Toshibę 32RL939 oraz Sharpa LC-32LE244EV, ale wymieniano również Samsung UE32ES5500, Philips 32PFL5007K (ten wychodzi chyba drożej niż zakłada budżet) albo z większych LG 37LS5600. Byłoby dobrze, gdyby był LEDowy ze względu na pobór mocy.

Telewizor będzie montowany na ścianie, mniejszego niż 32" nie chcę, ale taka kwota nie pozwala raczej na zbyt wiele cali, nie mówiąc o odległości. Póki co będę łapać sygnał z tv naziemnej, chociaż nie wykluczam w przyszłości jakiejś satelity etc. Na pewno będę podłączać często komputer, lub oglądać filmy z nośnika USB. Dodatkowo w planach będzie konsola do gier. Istotna rzecz, TV będzie brany na raty (30) dlatego dobrze by było, gdyby brać pod uwagę ceny z jakichś sklepów typu Saturn, czy MM.

Porównując opinie chyba skłaniam się ku Toshibie, ale chętnie poznam jakieś sugestie osób bardziej siedzących w temacie. Pozdrawiam.
 

Mixmich

New member
Philips 32pfl5007
Toshiba 32rl938 / 32rl939
W obydwu propozycjach dobre kolory, ładna biel, świetna czerń w tej cenie, obrazowo ciekawsza od lg 32lm620 i samsunga 32es5500. W philipsie trochę lepsza płynność ruchu.
 

amoorek78

New member
Ostatnio wpadłem na recenzje Samsung EH5000 i EH5300.

Cena w sklepach to rewelacja.
Np 46" EH5300 kosztuje 2200zł

Recenzje mają rewelacyjne.

Jedyny minus wg mnie to grubość.

Samsung UE32EH5000 32 Inch LED LCD TV Review | AVForums.com - UK Online

Samsung UE-46EH5300 46 Inch LED LCD Smart TV Review | AVForums.com - UK Online

Wyglada, na to, że te 2 telewizory samsunga, które są z niskiej półki, jakością obrazu (czerń, kolor, kontrast, skalowanie itp.) wcale nie odbiegają od tych z wysokiej półki.
Jedynie grubość ok 9cm (samsung EH5300) może niektórych odstraszać.
 

Mixmich

New member
Miałem do czynienia z tymi modelami (eh5000, eh5300, eh5450, eh6030) i niestety są w nich różne matryce, które nie są takie same pod względem jakości obrazu. Sytuacja analogiczna względem es5500 i es6100. Więc jeśli trafisz na fajną sztukę z dobrą czernią to śmiało bierz. jeśli szukasz czegoś większego to poczekaj jeszcze ok. miesiąca, będą nowe modele od niemal każdego producenta.
 

bub11

New member
Wybierając pomiędzy wymienionymi sharpem i toshibą, który byłby lepszym wyborem?
Znalazłem jeszcze takie modele (bardziej ekonomiczna wersja)
PanasonicTX-L32E5E oraz
LG 32LS570S

Czy są to modele warte uwagi? Bardzo proszę o odpowiedź.

Znalazłem jeszcze SHARP LC 32LX630E i oraz 32LE630E - jaka jest między nimi różnica?

Dodam, że nieznacznie wzrosła kwota do dyspozycji - 1700zł
 
Ostatnia edycja:
Do góry