Budżetowe KD

Cyborg65

New member
Witam

schwarz
Właśnie o takich klientów jak ty walczy Onkyo nie do końca rozumie co czyta.
Na pionku jest podana moc zasilacza czyli to co zasilacz jest w stanie wyprodukować.
Nie ma wzmianki o poborze mocy który jest nawet trzykrotnie większy a zależy tylko od sprawności zasilacza.
Onkyo podaje pobór prądu a ta wartość nic nie mówi o mocy zasilacza najprawdopodobniej jest to marny zasilacz ( bo się grzeje a więc nie zamienia prądu na prąd tylko na ciepło) i tu z 600W poboru zasilacz prawdopodobnie wyprodukuje 180W max dolna sprawność tego typu zasilaczy (wspomniane ciepło)
Sprawdź w opisach onkyo podaje pobór prądu reszta firm moc zasilacza
Poczytaj o zasilaczach .
I nie dawaj robić sobie wody z mózgu spryciarzom od marketingu.
Napisałem w sposób najprostszy ale cała sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana.
P:lol:zdrawiam
 
Ostatnia edycja:

schwarz

New member
Cyborg65 ja doskonale wiem co czytam i co mówię. Twoja teoria jest słuszna ale wytłumacz mi jedną rzecz proszę. Na jakiej podstawie twierdzisz, że Pionner podaję moc zasilacza a nie pobór prądu? Bo widzisz jeśli mi to wytłumaczysz to będzie git i twoja teoria wejdzie w życie. Ale ja czytałem ostatnio o vsx-920 bo generalnie lubię markę Pioneer(w samochodzie zawsze mam odtwarzacz tej firmy, miałem kilkanaście w życiu rożnych firm i wszystko inne poza Pioneerem dla mnie nie gra) i producent wyraźnie podaje "zużycie prądu(praca)=245W". Dokładnie tak jak Onkyo 608 "pobór mocy=610W".
 

Cyborg65

New member
Wiesz co jak możesz to jakiś link w którym ampku tak podaje Pionek.
Moc zasilacza jest w pionku na tabliczce znamionowej.
Ale jak możesz.
Pozdrawiam
 

pkomp

New member
czegoś nie rozumiem - moc zasilacza ma swoje ograniczenia - zasilacz powiedzmy 300 wat jest w stanie oddać 250 bo resztę wytraci więc kolego cyborg?
Jesli onkyo podaje pobór 600 wat to i tak jest to znacznie wiecej niz jakis inny podający moc zasilacza 400 wat

z opisem mocy tez przesadzasz - jakby onkyo było tak słabe to już bym to dawno usłyszał bo niewydolność prądowa doskonale ukazuje się w zniekształceniach dźwięku i "duszeniem" muzyki basem
Druga sprawa zasilacze na klasycznych trafo nie mają takich strat o jakich piszesz

nie naciagaj faktów :) - a sprawnośc jest zawsze najgorsza przy niskim obciążeniu :) - w kazdym zasilaczu czy to na trafo czy impulsowym :)
 

Cyborg65

New member
Witam

Czy rozumiesz suptelną rużnicę miedzy:
poborem prądu
mocą zasilacza i prądem na końcówkach.
Odnieś się do tego zgodnie z twoimi teoriami

Tak wygląda tabliczka
http://www.studio-22.com/pioneer/images/sc-lx83-back.jpg
Tym razem jeśli nie chodzi skopiować link i wkleić w wyszukiwarce adresów.

Tak pomiary
Cytat:
Napisał Deimos Zobacz post
No wyniki z pomiarów laboratoryjnych podają wartości zmierzone faktycznie:
W działaniu:
Przy
obciążeniu wszystkich
siedmiu kanałów

zużywa 1500W
2 kanały 8
Ω:

W trybie
dwukanałowym jest
to prawdziwy mocarz
– nasze pomiary
wykazały 190W przy

5 kanałów 8
Ω:

Nieznaczny spadek
w trybie pięciokanałowym.
Przy obciążeniu
wszystkich 7 kanałów
SC-LX83 jest w stanie
dostarczyć aż 135W
na kanał
Granica
zniekształceń:
W pomiarach mocy
do granicy
zniekształceń
(0,5%THD, 8Ω, 1kHz)
Pioneer deklasuje
wielu rywali,
dorównując końcówce
mocy Krella...
Tu temat ONKYO - czy naprawde kiepski do muzyki??

Jak się w tym przypadku ma tabliczka do poboru mocy?
Jak się ma tabliczka do mocy na kanałach?
I co powiesz o mocy zasilacza
Oświeć mnie proszę

P:lol:zdrawiam
 
Ostatnia edycja:

schwarz

New member
Cyborg65 wchodzisz na stronę Pionka i masz napisane w danych zużycie prądu a NIE moc zasilacz itp. Więc jak to będzie w przypadku Onkyo 608 a vsx 920? I nie rozmawiamy w tym temacie o konkretnych klockach tylko o budżetowych sprzętach typu vsx920, txrs608, avr1911 itd.
 

Saint83

New member
schwarz

Na pionku jest podana moc zasilacza czyli to co zasilacz jest w stanie wyprodukować.

Onkyo podaje pobór prądu a ta wartość nic nie mówi o mocy zasilacza najprawdopodobniej jest to marny zasilacz
P:lol:zdrawiam

Ok. Ale w takim razie spytam w ten sposób:
VSX-920-K Pioneer - Amplifier and Receivers - Audio - Video
podane: Power Consumtion: 245W

Onkyo Europe - TX-SR578 - a dokładniej to tu:
http://www.eu.onkyo.com/ir_img/21916119_0d5c914dd9.jpg
podano: Power Consumption: 450W

I teraz się pytam: to jest to samo czy nie to samo?
 

schwarz

New member
Każdy widzi to co ja czyli zużycie prądu. Powiedz gdzie ty widzisz w danych napis w jakimkolwiek języku że chodzi o moc zasilacza?
 

Cyborg65

New member
Witam

Saint83
O to szło tragiczny zasilacz jak potrzebuje 450W żeby wyprodukować 130W na kanał cała reszta elektroniki to samo.
Pioneer potrzebuje 245W żeby wyprodukować 140Wna kanał
Ale Onkyo można za to posłuchać w ciepłej domowej atmosferze.
Zobacz na post wyżej 330W na tabliczce jaki pobór jaka moc na kanałach.
To nie jest aż takie proste.
P:lol:zdrawiam.
 

schwarz

New member
Gdzieś w zagraniczny teście znalazłem, że Onkyo 608 w testach pokazało 125W w stereo w stosunku do 100-105W Pioneera 920 i Denona 1911. Więc może coś z tych 600W jest.
 

pkomp

New member
Zużycia prądu (praca/ czuwanie)245 W / 0.60 W

cyborg teraz to piszesz bajki......

wiesz co sie dzieje z basem jak zasilacz nie wyrobi mocowo?wiesz o tym że moc liczy się dla sygnału 1kHz który BASEM NIE JEST?

postaw sobie te dwa ampli zapodaj im sinusa 50Hz ustaw na identyczną moc oddawaną na kolumny i sprawdź który tu wygra - gwarantuję ci że pionek polegnie - może nie w stereo bo będą tylko dwa kanały wysterowane ale przy 5 już będzie kwiczał i da tylko połowe mocy

transformatory dosżły do pewnego stopnia rozwoju i nie ma tak że pobierze 500 a odda 100 bo jest słaby - to jedna wielka bzdura

co do wiecznie cytowanego lx83:
Zużycia prądu (praca/ czuwanie)330 W / 0.30 W

wychodzi na to że pioneer kłamie i to jak z nut
piszesz że pobiera 1500 wat więc?

dwa że pewnie ma zasilacz impulsowy a to troszkę inaczej odzwierciedla pewne kwestie

kolejna sprawa że pionek z tych 245 wyprodukuje 140 na kanał - JEDEN
na 5 wyprodukuje nie wiecej jak 60........
 

Cyborg65

New member
Witam czyli Onkyo to na dodatwek perypetum Mobile

Czyli Onkyo to na dodatk perypetum-Mobile
Wali po pokoju ciepłem jak dobra farelka a energię to pobiera z czarnej materii.
Na dodatek założyli wentylatora bo ma taką moc że ze wspaniałych podzespołów aż bucha żar.
Zastanów się tam siedzi kupa fajansu nic więcej, jakie potężne ampki wzmaki chodzą i nikt nawet nie pomyślał o jakichś debilskich wiatraczkach.
Chronienie jakichś śmiesznych mitów to absurd.
P:lol:zdrawiam
 

krisder

New member
Bez reklam
Cyborg w którym Onkyo znalazłeś te wiatraczki. Piszesz jakieś bzdury o wiatraczkach których nie ma. Teraz pokazałeś jaki to z ciebie znawca. Wieszasz psy na firmie której produktów na oczy nie widziałeś. Daj już sobie może spokój i przestań się ośmieszać tonsilowski audiofilu.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Na tabliczce znamionowej jest umieszczony maksymalny pobór mocy z sieci. Dotyczy to wszystkich producentów urządzeń elektrycznych.
 

schwarz

New member
Onkyo 608 ma wiatrak i to pokaźny. Ale dla przykładu wszędzie chwalone HK 255 ma dwa wiatraki. Pion 919 też ma wiatrak. Wie ktoś czy 920 ma??
 

krisder

New member
Bez reklam
Poprzednie modele z "7" na końcu nie miały wiatraków. Wszystkie aktualnie produkowane ampli Onkyo posiadają wiatraki?:confused:
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
5007 ma wentylatory :)

p1110157w.jpg


p1110158.jpg
 
Ostatnia edycja:

VAT

Banned
Cyborg w którym Onkyo znalazłeś te wiatraczki. Piszesz jakieś bzdury o wiatraczkach których nie ma. Teraz pokazałeś jaki to z ciebie znawca. Wieszasz psy na firmie której produktów na oczy nie widziałeś. Daj już sobie może spokój i przestań się ośmieszać tonsilowski audiofilu.


krisder powinieneś zwrócić honor Cyborgowi65 :)
 
Do góry