Blu-ray - jaki ?

JaCkyLL

New member
Witam wszystkich serdecznie po zaje.... długiej nieobecności !!! :)
Człowiek w potrzebie zawsze sobie przypomni gdzie szukać pomocy - tak właśnie jest ze mną.
Jestem "szczęśliwym" posiadaczem Plazmy Panasonica 42" PV600, do tego mam odtw. DVD Pioneera DV490 i ampli. H/K AVR235.
- panasonic - wymieniany panel ( posypały się piksele )
- pioneer - ostra jazda z softem i skalowaniem
- H/K - dziadek już leciwy ale daje duuuużooo radochy z odsłuchu - dla mnie ma przepiękne, mięciutkie brzmienie.

Zbliżają się święta ( tak brzmi motywowanie planowanego zakupu mojej żonie ) i mam ochotę wymienić odtwarzacz video - przejść z formatu DVD na Blu-Ray. Czytałem trochę forum i widzę, że wybór odtwarzacz jest dość mocno uzależniony od odbiornika TV. Myślę, że przez najbliższe dwa lata nie zmienię mojego Panasa a jeśli nawet to pozostanę przy tym samym rozmiarze przechodząc z HDReady na FullHD.
Tym razem chcę kupić niezły odtwarzacz, myślę o Pioneerze ( nie wiem czemu mając średnie doświadczenie z moim starym, marnym 490 ).
Interesuję się modelami LX71, LX52, BDP-51FD i BDP-320.
Zdaję sobie sprawę, że cena idzie za jakością ale powstaje pytanie czy możliwości jakie daje np. LX71 będę w stanie wykorzystać na moim sprzęcie ( mój TV i ampli ) ?? Czytałem, że LX71 świetnie skaluje stary format DVD ( u mnie jednak jest HDReady więc ... ).

A może jakiś inny sprzęt ? SONY ? LG ? Panasonic ?
Cena ... Hm.... Byłoby idelanie wydać jak najmniej za jak najlepszy sprzęt :) Wszyscy przecież tego chcemy ! :)

Z góry dziękuję za wszelkie informacje i sugestie.
Pozdrowienia dla wszystkich Forumowiczów !!!
JaCkyLL


PS. Jeszcze jedna waż rzecz ... mam płyty DVD ze stanów, zależy mi więc by nowy odtwarzacz radził sobie z lokalizacją inna niż Polska. Najlepiej żeby miał RegionFree lub można było wciągnąć jakiś soft który poradzi sobie z regionalizacją. Chyba że są jakieś inne metody :)

PS2. I jeszcze jedno ... czytam, czytam i czytam forum i chyba do mojego sprzętu Pioneer serii LX bądź 51FD może być przerostem formy nad treścią. Forumowicze posiadający podobny, czasem lepszey sprzęt ode mnie wybierają pomiędzy LGBD390, Sony BDP550/360 , Pioneer BDP320, Panasonic BD80. Czy właśnie w tym kierunku powinienem pójść ?
 
Ostatnia edycja:

JaCkyLL

New member
Dzięki Krzysztof !
Mam do Ciebie telefon, ale nie chciałem nękać Cię tak przyziemnymi pytaniami :) Jak wybiorę coś konkretnego z odtwarzaczy to znów poproszę Cię o realizację zamówienia - tak jak to było z zestawem audio/video, który jakiś czas temu mi załatwiałeś.

Czyli jednak z Pionka mam przejść na Pionka ... W sumie to nie zależy mi na czytaniu DivXów i innych tego typu plików. Jeśli już to chodzi o ewentualną łatwość w przystosowaniu odtwarzacza do czytania wszystkich nośników - RegionFREEEEEE !!! :)

I jeszcze jedno... ani LX52 ani model 320 nie mają wyjścia 7.1 analog - ja mam ampli HK235 bez HDMI. Czy nie lepiej wybrać odtw. z taką właśnie opcją ?
Jeśli tak to w przypadku Pionka mówimy o modelu LX71 - Sony -> S550 / LG -> BD390 / Panasonic -> BD80. Co Wy na to ?
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
JaCkyLL napisał:
ani LX52 ani model 320 nie mają wyjścia 7.1 analog - ja mam ampli HK235 bez HDMI. Czy nie lepiej wybrać odtw. z taką właśnie opcją ?

lepiej ! a wyzsze modele pionka maja juz calkiem przyzwoity tor analogowy i dekoduja wszystkie formaty
 

vandel

New member
ja polecam pionka 51fd lub jego drozyszy(ladniejszy) brat lx71 jesli chcesz dekodowac po analogu formaty hd i posluchac muzy po analogu to bierz smialo
 

Horhe Ortega

New member
RegionFree(tylko DVD) najprędzej LG bo jest soft (działający na pewno przy starszym firmware).Pioneer i Panas pilotem Harmony(opcja mniej "komfortowa"):idea:
 

macek

New member
Bez reklam
A ja sie bede upieral,bys postawil na OPPO:D oczywiscie z regionem FREE,pare dni temu zaliczylem film Forest Gump.:D
 

leotdi

New member
JaCkyLL napisał:
Witam wszystkich serdecznie po zaje.... długiej nieobecności !!! :)
Człowiek w potrzebie zawsze sobie przypomni gdzie szukać pomocy - tak właśnie jest ze mną.
Jestem "szczęśliwym" posiadaczem Plazmy Panasonica 42" PV600, do tego mam odtw. DVD Pioneera DV490 i ampli. H/K AVR235.
- panasonic - wymieniany panel ( posypały się piksele )
- pioneer - ostra jazda z softem i skalowaniem
- H/K - dziadek już leciwy ale daje duuuużooo radochy z odsłuchu - dla mnie ma przepiękne, mięciutkie brzmienie.

Zbliżają się święta ( tak brzmi motywowanie planowanego zakupu mojej żonie ) i mam ochotę wymienić odtwarzacz video - przejść z formatu DVD na Blu-Ray. Czytałem trochę forum i widzę, że wybór odtwarzacz jest dość mocno uzależniony od odbiornika TV. Myślę, że przez najbliższe dwa lata nie zmienię mojego Panasa a jeśli nawet to pozostanę przy tym samym rozmiarze przechodząc z HDReady na FullHD.
Tym razem chcę kupić niezły odtwarzacz, myślę o Pioneerze ( nie wiem czemu mając średnie doświadczenie z moim starym, marnym 490 ).
Interesuję się modelami LX71, LX52, BDP-51FD i BDP-320.
Zdaję sobie sprawę, że cena idzie za jakością ale powstaje pytanie czy możliwości jakie daje np. LX71 będę w stanie wykorzystać na moim sprzęcie ( mój TV i ampli ) ?? Czytałem, że LX71 świetnie skaluje stary format DVD ( u mnie jednak jest HDReady więc ... ).

A może jakiś inny sprzęt ? SONY ? LG ? Panasonic ?
Cena ... Hm.... Byłoby idelanie wydać jak najmniej za jak najlepszy sprzęt :) Wszyscy przecież tego chcemy ! :)

Z góry dziękuję za wszelkie informacje i sugestie.
Pozdrowienia dla wszystkich Forumowiczów !!!
JaCkyLL


PS. Jeszcze jedna waż rzecz ... mam płyty DVD ze stanów, zależy mi więc by nowy odtwarzacz radził sobie z lokalizacją inna niż Polska. Najlepiej żeby miał RegionFree lub można było wciągnąć jakiś soft który poradzi sobie z regionalizacją. Chyba że są jakieś inne metody :)

PS2. I jeszcze jedno ... czytam, czytam i czytam forum i chyba do mojego sprzętu Pioneer serii LX bądź 51FD może być przerostem formy nad treścią. Forumowicze posiadający podobny, czasem lepszey sprzęt ode mnie wybierają pomiędzy LGBD390, Sony BDP550/360 , Pioneer BDP320, Panasonic BD80. Czy właśnie w tym kierunku powinienem pójść ?

wybierz najtańszą opcję. Do TV musisz dopasować BD a nie odwrotnie. Przy Twoich warunkach (2-lata z TV 42" HD Ready) nie ma sensu pakować się z kasą w odtwarzacze powyżej 1000,- zl. Tym bardziej w Pioneera LX71. Postęp jest geometryczny. To co jest dobre dziś, jutro już jest przestarzałe.
 

JaCkyLL

New member
Horhe Ortega napisał:
RegionFree(tylko DVD) najprędzej LG bo jest soft (działający na pewno przy starszym firmware).Pioneer i Panas pilotem Harmony(opcja mniej "komfortowa"):idea:

Horhe ... Jeśli możesz podpowiedzieć jaki pilot Logitecha wybrać z serii Harmony to będę wdzięczny ! Patrzę na stronke i niewiele z opisów wynika jesli chodzi o podawanie kodów do dekodowania regionalizacji jeśli chodzi o DVD - z płytkami Blu-Ray rozumiem że nie ma problemu.

Horhe ... Opcja oszczędnościowa powiadasz ... czyli co ? Panas albo LG ? A może Sonka 550 ?

Jak uważacie Koledzy ?
Z góry dzięki za informacje.
Jacek
 

JaCkyLL

New member
no więc właśnie Horhe :)
Wiem, że niektóre odtw. da się "rozkodować" kombinacją klawiszy z pilota sterującego dany odtwarzacz - nie jest potrzebny jakiś pilot harmony.
Nie do końca rozumiem o co chodzi z tym uniwersalnym pilotem ?

Niektórym odtwarzaczom pomaga wgranie specjalnego softu innym wpisanie ciągu cyfr na pilocie i pozamiatane.

Proponujesz mi zakup Philipsa ... tylko dlatego że łatwo go przygotować do free regionu ? To model bratni z LG390 ?
Rozumiem, że porównywanie LG390 z Panasonikiem BD80 i Sonką 550 nie ma sensu - nikt w tej mierze się nie wypowiada. Wszystkie trzy odtwarzacze opis techniczny mają zbliżony - porty, obsługiwane formaty, dekodery, skalery, rozdzielczości, LANy, i inne takie ... Brac pod uwagę tylko "wygląd zewnętrzny" zwany designem ??? :)
 

szrek25

New member
Jeśli mogę koledze coś polecić to moim skromnym zdaniem pioneer lx52 lub trochę tańszy bdp 320 jest w twoim przypadku optymalnym wyborem. W sumie róznice miedzy nimi są niewielkie ( PQLS wielokanałowy w lx52 i dwukanałowy w 320 ale i tak musiałbyś mieć ampli pioneera też z PQLS ) i parę detali w wyglądzie. Mam ampli lx70 i do niego próbowałem dobrać blue ray ( zmiana z dvd lx50 też pioneera ). Testowałem wiele sprzetów w tym przedziale cenowym: denona 1800, 2500, harmana bdp10, onkyo, maranza i według mnie obraz był najlepszy, wręcz rewelacyjny w pioneerze. Żałuję, że lx52 nie ma przetworników Wolfsona, ale i tak jestem zadowolony z dźwieku.
Z twoim Harmanem powinno i tak zagrać ładnie.
 

macek

New member
Bez reklam
JaCkyLL napisał:
no więc właśnie Horhe :)
Wiem, że niektóre odtw. da się "rozkodować" kombinacją klawiszy z pilota sterującego dany odtwarzacz - nie jest potrzebny jakiś pilot harmony.
Nie do końca rozumiem o co chodzi z tym uniwersalnym pilotem ?

Niektórym odtwarzaczom pomaga wgranie specjalnego softu innym wpisanie ciągu cyfr na pilocie i pozamiatane.






Za pomoca softu napewno nie zdejmiesz reginu,rowniez nei wydaje mi sie zebys ot tak kombinacja przyciskow na pilocie zdjal region.

Zeby to uczynic musisz miec zestaw modyfikujacy,czyli urzadzenie zainstalowane w samym odtwarzaczu i dopiero wtedy wlasnie kombinacja przyciskow przechodzisz z jednego regionu w drogi lub trzeci oczywiscie jesli chodzi BD.

Do DVD natomiast kombinacja przyciskow jest niepotrzebna wtedy kazda plytke z 6 regionow wlaczysz bez problemow.
 
Ostatnia edycja:

JaCkyLL

New member
szrek25 napisał:
Jeśli mogę koledze coś polecić to moim skromnym zdaniem pioneer lx52 lub trochę tańszy bdp 320 jest w twoim przypadku optymalnym wyborem. W sumie róznice miedzy nimi są niewielkie ( PQLS wielokanałowy w lx52 i dwukanałowy w 320 ale i tak musiałbyś mieć ampli pioneera też z PQLS ) i parę detali w wyglądzie. Mam ampli lx70 i do niego próbowałem dobrać blue ray ( zmiana z dvd lx50 też pioneera ). Testowałem wiele sprzetów w tym przedziale cenowym: denona 1800, 2500, harmana bdp10, onkyo, maranza i według mnie obraz był najlepszy, wręcz rewelacyjny w pioneerze. Żałuję, że lx52 nie ma przetworników Wolfsona, ale i tak jestem zadowolony z dźwieku.
Z twoim Harmanem powinno i tak zagrać ładnie.


szrek25 ... przyglądałem się tym pionkom, wiem że nieźle grają. Powstaje pytanie czy przejmować się brakiem wyjść 7.1 analog ? Przypominam, że mam ampli HK235 bez HDMI.

macek ... nie wiem jak jest z odtw. blu-ray, w dvd ( przynajmniej w niektórych ) dostępna była w necie lista kodów które odblokowywały regionalizację. w przypadku dvd pionka region zdjąłem softem Gufiaka z netu - robi alternatywne oprogramowanie :)

Powstają więc dwa pytania. Postawić na jakość bez 7.1 analog ( pioneer lx52, 320 ) ? Postawić na wszystkomogący kombajn z 7.1 ( lg, panasonic, sonka ) ze słabszą jakością obrazu ?
 

mundi21

New member
A może poczekać jeszcze troszkę i zobaczyć co będzie prezentować philips swoim bdp9500 i bdp7500. Z pierwszych opisów ten pierwszy ponoć ma nawet parzyć kawę.:D, ja poczekam chodź przyznać muszę że mam chrapkę na pioneera 320.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
JaCkyLL napisał:
Powstają więc dwa pytania. Postawić na jakość bez 7.1 analog ( pioneer lx52, 320 ) ? Postawić na wszystkomogący kombajn z 7.1 ( lg, panasonic, sonka ) ze słabszą jakością obrazu ?

ta slabsza jakoscia obrazu to bym sie na twoim miejscu zbytnio nie przejmowal ,wedlug mnie beda to niuanse (jesli w ogole beda..) nizauwazalne na 42 " . postawilbym raczej na jakosc torow analogowych , oczywiscie 7.1 !
 

vandel

New member
a jakosc torow analogowych 7.1 to tylko za rozsadna kase pionek 51fd lub lx71. chociaz w przypadku drugiego mozna juz kupic za roznice ampli z hd!
 

JaCkyLL

New member
mat74... może i faktycznie na mojej plazmie 42PV600 nie zauważę różnicy w jakości obrazu między Pioneerami LX52 bądź 320 a odtwarzaczami z niższej półki takimi jak BD80, BDP390 bądź sonka model 550. twierdzisz że powinienem postawić na jakość wyjścia analogowego 7.1 . czytałem opinie użytkowników wyjścia 7.1 analog w LG i Panasonicu ... bez większej rewelacji. niektórzy nawet zrezygnowali i przeszli na coaxial.

może rzeczywiście jest tak jak pisze VANDEL, że jakość sygnału 7.1 na wyjściu z odtwarzaczy blu-ray pojawia się dopiero w modelu LX71 bądź 51fd a to już spora kasa.
 
Do góry