Błagam pomóżcie jaki odtwarzacz multimedialny

zukes

New member
A-200 Grzanie

Jest udokumentowane że HDD w A-200 nagrzewa wnętrze od powiednio: 7200 do 60C lub 5600 do 48C. W obu przypadkach skraca to wydatnie żywotność super odtwarzacza. DO tego dochodzi brzęczenie obudowy.

A-200 nie odtwarza prawidłowo dzwięku w niektórych sytuacjach gdy chcemy oglądać materiał HD.
Na modyfikację do Firmware klienci czekają już ponad pół roku.

Ale mimo to A-200 jest powodem zachwytów. Dlaczego? Nie mam pojęcia.
 

2marekm

New member
Czy nie lepiej kupić Netbooka z wyjściem HDMI ? Taki Asus 1015PN w cenie około 1550 zł, po zainstalowaniu np. darmowego PotPlayera odtworzy wszystkie formaty.
Poza tym będzie do innych zadań.
Co Wy na to drodzy forumowicze ?
 

tomud

New member
Wiesz co na takie pytania musisz sobie odpowiedzec sam. Mozna takich podobnych zadac wiecej. Przykladowo czy nie lepiej sobie kupic laptopa zamiast TV ? i wiele podobnych. Odpowiedzi czy lepiej czy nie bedzie tak samo duzo...
 

wilos

New member
Czy nie lepiej kupić Netbooka z wyjściem HDMI ? Taki Asus 1015PN w cenie około 1550 zł, po zainstalowaniu np. darmowego PotPlayera odtworzy wszystkie formaty.
Poza tym będzie do innych zadań.
Co Wy na to drodzy forumowicze ?


Laptop laptopem - ja tak samo mam laptopa który służył jako odtwarzacz HD pod plazme. Jednak brak pilota i ciągła instalacja kabla optycznego oraz przenoszenie zmusiło mnie do kupna Playera HD.
Jeżeli nie chcesz wydawać niepotrzebnie pieniędzy, a będziesz oglądał filmy MKV 720 oraz 1080p z pena lub dysku to za 200 zł można zostac posiadaczem ASmaxa Playbox HD. Świetne urządzenie wszystko czyta płynniie, napisy wszystkie(polskie znaki). Polecam - ni nie przepłacaj za jakieś chinskie asusy lub Arivy.
 

2marekm

New member
Bardzo cenne 3 uwagi kolegów. Warto czasami poradzić się doświadczonych forumowiczów. Dziś zamówiłem w Komputroniku Hyundaia L110.
Mam nadzieję, że będę zadowolony.
 

2marekm

New member
Mam nadzieję, że podzielisz się swoimi spostrzeżeniami...
Jak na razie nie mam żadnych zastrzeżeń. Nie mam specjalnie jakiś wielkich wymagań dotyczących odtwarzania wszystkich formatów plików. Nawet gdyby nie odtwarzał jakiegoś "egzotycznego" pliku, to przecież mogę go przekonwertować.
Obraz bardzo dobry. Menu czytelne, aby ustawić najważniejsze parametry, nawet nie zaglądałem do instrukcji. W moim przekonaniu, ma wszystko co jest nieodzowne. Nie będę korzystał z podłączenia do sieci i połączenia internetowego, a więc na ten temat nic nie powiem.
 

Enjama

New member
Siema wszystkim

Chciałem sprzedać wdtv live i kupić jakiegoś playera z prawdziwego zdarzenia.

Zastanawiam się głownie nad 4 playerami

Xtreamer SideWider na Realteku i Himedia HD300A

Popcorn A-210 albo Egreat S2, EG-S2 na Sigmie

Słyszałem że do Egreat można ładować soft od C-200 popcorna :)
Czy to prawda i można ładować nawet te najnowsze ?

Ogólnie sprzęt kupuje w USA nie chciałbym wydawać więcej jak 200$

1. Musi mieć pasywne chłodzenie player ... z tego co czytalem wszystkie 3 takie mają

2.Polskie napisy muszą czytać ... bez zmiany unicode

3.Napisy muszą być ładnie wyswietlane aby nie było za dużych luk w wierszach czy pomiedzy słowami... jak to jest w wd

4.Pilot musi mieć mini klawiaturke do łatwego wpisywania np pod 1 mamy 3 litery, o to mi chodzi.I aby mógł sterować np głośnościa TV

5.Musi mieć dużo róznego rodzaju aplikacji w tym Youtube HD to jest podstawa z działającymi filmikami Vevo.
Shoutcast i inne tego typu ciekawe aplikacje.

6.Fajnie jakby miał przeglądarkę internetową, która mozna uzywac przy pomocy myszy i klawy... Czytałem że playery na Sigmie taką mają, ale pewnie tylko wybrane...

7.Musi ogólnie czytać to co Wdtv a najlepiej jeszcze więcej.
Wdtv nie czyta formatu mp4, przynajmniej u mnie na najnowszym fw.

8.Ogólnie musi być przyszłościowy, nie zamulać, mieć dobre wsparcie.

Który mi polecacie najabrdziej z tej czwórki ?

Z góry dzięki
 

pro_fill

New member
Bez reklam
to ciekawe - kupujesz sprzęt w stanach i żądasz aby czytały bezproblemowo [bez przerabiania] pliki tekstowe z polskimi znakami?
 

Enjama

New member
to ciekawe - kupujesz sprzęt w stanach i żądasz aby czytały bezproblemowo [bez przerabiania] pliki tekstowe z polskimi znakami?

A co to za problem, w playerze powinna być zmiana kodowania napisów.Więc i polskie literki powinny być.
Chodziło mi aby nie trzeba było grzebać w samych napisach...

Jeszcze mam jedno pytanie, na stronie popcorn chciałbym zamowić ale widnieje taki napis


Popcorn Hour A-210
Unit Price: USD 199.99


product-arrow.png

Estimated Ship Dates
(Feb 24, 2011)
To oznacza że wysyłają dopiero 24 lutego ? Nie bardzo to rozumiem... tak jakby towar szedl z Chin.Playera zamiawany byłby na adres US.Siostra tam mieszka.

===
@Wilos jakbym kupił Asmaxa to bym zrobil krok w tył ;p w stosunku do WD.Chciałem sprzęt z wyższej pułki.
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
Siema wszystkim

Chciałem sprzedać wdtv live i kupić jakiegoś playera z prawdziwego zdarzenia.

Zastanawiam się głownie nad 4 playerami
<...> 1. Musi...muszą...musi... musi... <...>
8.Ogólnie musi być przyszłościowy, nie zamulać, mieć dobre wsparcie.

<...>

Pytanie zasadnicze, czy sprzęt z takimi możliwościami, zwłaszcza za taka cenę to tylko w Erze, albo... po prostu kupić komputer, samemu postawić system, aplikacje? Komp. np. typu HTPC czy barebone, np Asrock 100HT. Fakt, koszt w porównaniu do plastikowych pudełeczek co najmniej razy 2 albo i 3, ale jak to mówią tanie mięso jedzą psy. Też się powoli przymierzam, pisałem w tym poście:
http://www.hdtv.com.pl/forum/612395-post8.html

Pozdrawiam -

Stanley
 
Ostatnia edycja:

Nestoranto

New member
Witam. Panowie pomóżcie proszę wybrać. Zastanawiam się nad popcorn c200 lub dune max. Popcorno c 200 w vobisie jest za około 1200PLN a Dune Max za 1900PLN. Popcorn c 200 jest goły ale dysk twardy ja mam, Dune Max ma wbudowany BluRay. Generalnie z BluRay nie korzystam, chodzi mi bardziej o funkcjonalność i perspektywy na przyszłość :). Czy jest sens dokładać i kupić Dune czy wystarczy popcorn? Ewentualnie jakieś inne propozycje. Z góry dziękuje za pomoc
 

Jawosz

Member
Witam ;-) Chciałbym się podpiąć pod temat ;-)Musze kupic media player ;-) Niestety PS3 Media Server mi nie wyrabia (za słaby komp) wiec szukam alternatywy

zalezy mi na:
- wewnetrzny twardy dysk
- mozliwosc wgrywania matariałow po LAN
- odtwarzanie filmow 3D
- czytanie zwenętrznych napisów
- cena do 1000 zł
 

Soryu

New member
Bez reklam
Witam. Panowie pomóżcie proszę wybrać. Zastanawiam się nad popcorn c200 lub dune max. Popcorno c 200 w vobisie jest za około 1200PLN a Dune Max za 1900PLN. Popcorn c 200 jest goły ale dysk twardy ja mam, Dune Max ma wbudowany BluRay. Generalnie z BluRay nie korzystam, chodzi mi bardziej o funkcjonalność i perspektywy na przyszłość :). Czy jest sens dokładać i kupić Dune czy wystarczy popcorn? Ewentualnie jakieś inne propozycje. Z góry dziękuje za pomoc

Generalnie to potrafią to samo, więc chyba nie ma sensu przepłacać.
 
Do góry