Błagam pomóżcie jaki odtwarzacz multimedialny

zukes

New member
Musze sobie kupić odtwarzacz multimedialny a nie mogę dokonać wyboru. Budżet w zasadzie bez ograniczeń ale nie chcę płacić za coś czego nie będę uzywał.

Jakie mam wymagania.
1. Odtwarzacz ma bez zająknięcia odtwarzać avi, mkv, rmvb, mjpg (filmiki z aparatu).
2. Dźwięk po kablu HDMI. Mile widziane skalowanie w dół dźwięku 7.1 na 5.1.
3. Jesli chodzi o obrazy BlueRay to co najmniej musi odtwarzać główny materiał wideo.
4. Montowany co najmniej 1 HDD. Urządzenie musi udostępniać zasoby w sieci LAN.
5. Przeglądanie fotek jpg, tif, png.

Chciałem kupić Hundaya ale spotykam opinię, że się wieszają, że ginie dźwięk na HDMI.
Xtreamer podobnie.

Zatem urządzenie musi być absolutnie niezawodne.

Poproszę o rady.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Musze sobie kupić odtwarzacz multimedialny a nie mogę dokonać wyboru. Budżet w zasadzie bez ograniczeń

Popatrz do tego wątku i jeżeli masz 2 tys. złotówek na zbyciu to kupuj Maxa, albo coś dopasuj. Obecnie na rynku jest to chyba najlepszy wybór, oczywiście gdy nie szuka się "wodotrysków"...
 

tvenno

New member
ten model Odtwarzacz Popcorn Hour C200 spełnia wszystkie Twoje wymagania ( dysk można zamontować nawet do 2 TB ), a na innym forum o podobnej tematyce widziałem dyskusję posiadacza z zainteresowanym, i ten pierwszy zachwalał urządzenie, mimo że nie korzystał z wszystkich jego możliwości ( jak właśnie np LAN czy łączenie się przez NET z p2p ).

PS Budżet bez ograniczeń - gdybym ja mógł tak powiedzieć, eh ;)
 

Jasob

Member
Jeżeli budżet bez ograniczeń, to zdecydowanie DUNE - model do wyboru.
Zdecydowanie najlepszy multiplayer na rynku. Świetny interfejs.
Kirek50 dobrze radzi.
 
Ostatnia edycja:

zukes

New member
Ale Dune jest na 12 pozycji w rakingu Chip.pl. Nie odtwarza wszystkiego brakuje mu zgodności ze standardem. Jak ja to widze procesor to nie wszystko. Ostatnia aktualizacja firmware z lipca 2010.

Popcorn ostatnią aktualizację firmware miał w marcu czyli albo jest super (a co innego pokazują testy z chip.pl) albo mają w nosie klientów.

Pierwszy wg. chip.pl jest Huyndai zresztą każdy z Hyundai odtworzył wszystko a różnią się wyposażeniem.

Na tą chwilę najlepszy playerm jest według mnie Hyundai MBox za 629zł z dyskiem 3,5''. Dokładając 330 mamy 1,5TB dysk.

Co o tym sądzicie?
 

pkomp

New member
chip to syf - jak patrzysz na rankingi szmatławców to masz zagwozdkę

na reszte pytań odpowiedzi masz - zajzyj do odpowiednich tematów
 

Soryu

New member
Bez reklam
zapewne huyndai wg rankingu econo, ale wg rankingu power stawialbym na dune'a albo pch c200 albo egreat s5 (a1080).
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Ale Dune jest na 12 pozycji w rakingu Chip.pl

Wiarygodnością rankingów "Chipa" można buty wyłożyć, poza tym Duny Max i Smart (a o tym był mowa wyżej) nie mogło być w żadnym rankingu, bo to top nowość. A poza tym, jakich to standardów miałyby nie spełniać poprzednie modele...? "Męczyłem" Dune BD Prime 3.0 (Sigma Designs 8642) kilkanaście tygodni temu przez dwa wieczory i zero problemów. Jedyny minus, jaki zauważyłem to... konieczność zapłacenia za player 400 euro.
 

zukes

New member
Co nie poszło w testach chip.pl na DUNE
1. Kontener TS z MPEG2 - przewijanie
po przewijaniu nie jest możliwy powrót do odtwarzania ze standardową prędkością - plik jest odtwarzany od początku

Parametery:
Czas do odświetlenie zdjęcia 5 Mpix 4,4s na Dune 1,4s na Hyunadi'u.
Wniosek nowy procek ale soft raczej słaby

Mam dużą wątpliwość czy jest sens połozyć 1000zł więcej za DUNE.
 

pkomp

New member
a widziałeś jak oni wogóle robią te testy?z tej ich marnej tabelki nic nie wynika..nawet nie napisali na jakim sofcie to robili
odwiedź sobie stronę dune i zobacz jak decyduje się o poprawkach w sofcie
 

tvenno

New member
skoro się rzekło "budżet bez ograniczeń", to proszę bardzo... Proponuje się odtwarzacze w raczej sporych cenach :p ale jeśli jednak wolisz wydać nieco mniej, to Hyundai + duży dysk też jest spoko opcją. Patrzenie na testy może przyprawić o ból głowy, na tym forum widziałem kilka testów Hyundai - zajrzyj tam. Plus ostatnio trafiłem na BLOG o tematyce odtwarzaczy sieciowych - dla ciekawskich link: Technologia :]
 

pkomp

New member
znalazłem taki fajny sprzęcik jak ZOTAC ZBOX - to pececik na nvidia ION i atomie - jest także na jakimś amd i radku hd3200
ładny mały i niedrogi - można już mieć za około 600 pln!!!!!
niestety wchodzi do niego tylko dysk 2.5" no i brak pilota ale to w połączeniu z XBMC nie wiem czy nie okaże się znacznie lepszą opcją niż jakikolwiek odtwarzacz
właśnie się ostro zastanawiam zawiedziony z deka arivą - może za bardzo się napaliłem na playera zamiast zainteresować się jednak czymś takim
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
znalazłem taki fajny sprzęcik jak ZOTAC ZBOX

Jeżeli to model HD-ID11 to miałem okazję testować go w kwietniu (pewien dżentelmen przywiózł jako nowinkę z USA) i byłem trochę rozczarowany. Pierwsze rozczarowanie to zła współpraca z Media Portal i XBMC, kłopoty z pilotem na USB, kiepska obsługa tunera tv (cyfrowo-analogowy) na USB, przy odtwarzaniu z zewnętrznego napędu BD filmy Blu-ray się przycinały (to może akurat wina przejściówki eSata-USB), przycięcia zdarzały się też większym materiałom HD odtwarzanym z HDD. Pracował pod kontrolą Win XP. Może po Vistą lub 7 coś jest lepiej.

Plusy to gigabit ethernet, świetnie działające WiFi w standardzie n.

Ale z ceną 600 zł to chyba przesadziłeś... Najtańszy z ION to około 850 zł, gdy doliczymy cenę dysku i pilota to robi się grubo powyżej tysiąca i zabawa zaczyna się nie opłacać.

Znacznie ponoć lepszy, jako "maksymalistyczny" rozbudowany odtwarzacz HD, jest model MAG HD-ND01.
 
Ostatnia edycja:

Jasob

Member
Ale Dune jest na 12 pozycji w rakingu Chip.pl.

A według MpcClub ranking najlepszych multiplayerów wygląda tak:

01 - PCH A-200
02 - DViCo TViX S1 / Mede8er MedX500
03 - HDI BD Prime 3.0 (Hybrid)
04 - PCH C-200 (Hybrid)
05 - HDI Base 3.0

I to jest w/g mnie najbardziej wiarygodne żródło do wszelakich porównań.
 

zukes

New member
Z całym szacunkiem na mpcclub nie znalazłem rankingu, o którym piszesz.

Co do Popcorna A-200 są zarzuty co do dzięku przy odtwarzaniu mkv.
Kontener WMV z WMV9 i WMA - komentarz PL próba przewinięcia zatrzymuje odtwarzanie tego pliku (powrót do menu)

Na naszym forum znalazłem też problem z odtwarzaniem polskich napisów zewnętrznych gdy korzystamy z formatu mkv.

Chętnie zapytam jednak uzytkowników Popcorna A-200 o szczegóły. Odtwarzacz jest mały podoba mi się. Jednak martwi mnie że mimo iż jest promowany jest funkcjonalnie słabszy (napisy) od nieszczęsnego Hyundai'a.
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
nie kirek - dziadostwo na atomie mnie wogóle nie interesuje bo to może robic co najwyżej za kalkulator

jest model na athlonie neo - znacznie wydajniejszy - grafika to ati hd3200
jest też nowa beta xbmc która dopiero wspiera DXVA bo na normalnych wersjach leci wszystko z procka dlatego nie dawało rady

i własnie ten na athlonie mozna dostac juz za niecałe 600 pln bez pamięci(wchodzi 2 giga) i dysku 2.5"
dysk jakiś mam 60 giga więc styknie i tak zewnętrzny po lan czy usb będzie - pamięć 2 giga ddr2800 to 150 pln i czuje że będzie wypas...do tego pilot radiowy i sprzęcik przykręcic za tv(ma mocowanie)

aha jest tez wersja na nowym ION 2 (co ciekawsze słabszy od poprzedniego) tyle że na padlinie intela ale ma dwa sloty mini pcie - jeden zajęty przez wifi ale drugi można wykorzystać na dysk na scalaku albo tuner tv(50 zeta tyle że chyba tylko dvb)
niestety troszkę zabawy z zaprogramowaniem pilota do xbmc i podejrzewam że będzie wypas o ile pilot będzie potrafił po usb uruchomić sprzęcik
 
Ostatnia edycja:

zlomek

New member
Śmiało mogę polecić mede8er używam od sierpnia i jeszcze mnie nie zawiódł, szybkie menu, odtwarza wszystkie filmy poprawnie, bez zawieszeń, restartów itp.
Jedyna wada jaką narazie zobaczyłem to nie czyta plików txt trzeba je zamieniać na srt, sub. Nie ma problemów z polskimi znakami.
Działa na nim ftp transfery po mojej sieci z laptopa przez wifi i dalej kablem z routera do mede8er 2,6MB/s. Płynnie odtwarza, audio, dzwięk, napisy. Podlączony jest przez hdmi do samsunga FullDH 32''.
Pozdrawiam zlomek
 

pkomp

New member
odtwarza filmy kodowane z level 5.1? pare mam i nie chce mi sie ich przerabiać...
o ftp możesz nawet nie wspominać - 2.6 MB....rozmawiamy o filmach HD gdzie większość ma powyżej 10 gigabajtów - taki transfer to się nadaje do zrzucania mp3 co najwyżej
 
Do góry