Benq W600 czy Acer H5360 ? Dylemat..

drosophilia

Active member
Bez reklam
Czytałem test tego Epsona Recenzja: Epson EH-TW450 - opinie czy warto kupić, wady i zalety, cena | Testy PC World
I za dobrze to on nie wypada i jak się dowiedziałem dogłębniej to gwarancja na lampę jest 3 lata lub 1750 godzin, co już nie jest taki rewelacyjne. Koszt lampy co najmniej 1400zł. Chyba jedyna jego zaleta w porównaniu do Acer-a to brak efektu tęczy.

A powiedz mi kolego czy ten efekt tęczy w tym Acerze jest mocno widoczny? I w jakich scenach?




Kolego. 1750 godz to kuuupaaa czasu!!!!!
Chyba nie bedziesz uzytkowal projektora do ogladania tv , przez 8-10 godz dziennie?!

Epson ma rewelacyjne warunki gwarancyjne!!!
Jesli to bedzie Twoj pierwszy projektor, to uwierz mi, jaki by on nie byl bedziesz zachwycony!!!
Sugeruje jako zakup pierwszego projektora za male pieniadze jednak technologie LCD

A testy w PC world projektorow kina domowego to sobie mozna.... (wiadomo). Przeciez tam wiekszosc projektorow to projektory prezentacyjne!! (moze nie akurat w tym artykule).
poczytaj jakas fachowa literature, brytyjskie fora na temat projektorow, czy chocba nasze to wlasnie
 
Ostatnia edycja:

prez8s

New member
Kolego. 1750 godz to kuuupaaa czasu!!!!!
Chyba nie bedziesz uzytkowal projektora do ogladania tv , przez 8-10 godz dziennie?!
...

Szacuje że będzie to średnio 3-4 godziny dziennie w dni robocze, a w weekendy będzie chodził non stop zapewne :). Mimo wszystko poszperałem troche i wiem już że problem drogich lamp można z powodzeniem rozwiązać nieskomplikowanym samodzielnym zregenerowaniem lampy za max 200zł. Więc schodzi to jakby na dalszy plan, choć podobno Epson stosuje czipy w swoich lampach utrudniające regenerację.

Ciekaw jestem jak bardzo dokuczliwy jest ten efekt tęczy w tym Acerze, niestety nie mam okazji go nigdzie zobaczyć na żywo. No ale szczerze powiedziawszy migotanie telewizora 50Hz, czy monitora CRT ustawionego na 60Hz nigdy mi nie przeszkadzało i nie męczyło specjalnie moich oczu, więc jeśli ten projektor pod względem "uciążliwości" da sie przyrównać do powyższych przypadków, to myślę że by mi to nie przeszkadzało. Aczkolwiek prosiłbym o opinie na temat tego efektu tęczy. Acer ma podobno 120Hz. Duża jest różnica między 60Hz a 120Hz ??

Byłby to mój pierwszy osobisty projektor, aczkolwiek w życiu miałem do czynienia z kilkoma, niestety wszystkie LCD i żaden nie przypadł mi do gustu, szczególnie ze względu na słabą czerń i nierównomierności wyświetlania kolorów. Z DLP nigdy nie miałem do czynienia ale z tego co czytam wynika że dla mnie byłby lepszy.

Co do tych testów, to na prawde nie ma nic ciekawego w polskim internecie, projektory to u nas praktycznie temat tabu. I jak wejdzie jakaś nowość to zero szczegółów. Trzeba czekać przynajmniej pół roku żeby coś więcej się dowiedzieć na temat danego projektora, a wtedy to już znika on ze sprzedaży, bo wchodzi inny model.

Mam pytanie do kolegi Aerofan. Z jakiej odległości i jakiej wielkości obraz kolega ogląda u siebie z tego Acera?
 
Ostatnia edycja:

Dztka

New member
Mi po 5 miesiacach padl telefon Szajsunga. Na gwarancji pojechal do serwisu. Po 3 tyg z serwisu do Szajsung Polska bezposrednio. Po 4 tygodniach ciszy 50 telefonach, skarg do rzecznika konsumentow dostalem sygnal- "nawet na zachodzie nie wiedza co sie stalo z tym oprogramowaniem i ze dostanie Pan nowy". i co?
i kolejne 3 tygodnie oczekiwania na nowy phone. policz sobie ile lacznie zajelo mi to czasu i powiedz czy mozna byc bardziej zirytowany od kolegi nobla? Mozna ale to nie znaczy zeby lac zale na wszystkich forach
NIE KUPUJCIE TEL Szajsunga

Majac do tego 1 post i 1 wypowiedz wlasnie dotyczaca tej marki...

Spojrzcie na Toyote i zastanowcie sie nad ocenianiem firm pochopnie bez wiekszego z nimi doswiadczenia. Przekornie mowiac ile z FSO Lanosow, Matizow czy Poldkow mialo problemy z pedalem hamulca, gazu czy ukladem kierowniczym?

A firma upadla....

Co do oslawionego juz efektu teczy to poczytajcie ludzie instrukcje badz opisy sprzetow DLP w ilu procentach populacji wystepuje widoczny efekt teczy? Szczerze u mnie dwa projektory ogladalo juz ze 30 osob i jak dotad nikt nigdy nie zauwazyl takowego efektu. Juz troche urosl do potegi mitu sprzetowego podobnie jak rozwietlone do bialosci jak snieg krawedzie w telewizorach LED (we wszystkich modelach za wszystkie pieniadze itd). Zawsze odbior jest subiektywny i probujac wybrac taki sprzet jak chcemy prosmy, pytajmy, żadajmy moze ktos udostepni sztuke do projekcji...

I kolejny juz raz z mojego doswiadczenia opinia o DLP, tanie proje w tej technologii maja (jak dla mnie) lepszy kontrast, o wiele bardziej wyraziste kolory, no i czern... 3 atrybuty dyskryminujace dla mnie tansze LCD-ki.
 

prez8s

New member
....Co do oslawionego juz efektu teczy to poczytajcie ludzie instrukcje badz opisy sprzetow DLP w ilu procentach populacji wystepuje widoczny efekt teczy? Szczerze u mnie dwa projektory ogladalo juz ze 30 osob i jak dotad nikt nigdy nie zauwazyl takowego efektu. Juz troche urosl do potegi mitu sprzetowego podobnie jak rozwietlone do bialosci jak snieg krawedzie w telewizorach LED (we wszystkich modelach za wszystkie pieniadze itd).

Teoretycznie jest to niewielki procent ludzi, ale jak czytam fora, to zdecydowana większość to widzi (szacuje ok 90%), co nie znaczy że wszystkim im to przeszkadza.
 

prez8s

New member
...Zawsze odbior jest subiektywny i probujac wybrac taki sprzet jak chcemy prosmy, pytajmy, żadajmy moze ktos udostepni sztuke do projekcji...

Niestety rzeczywistość jest taka że rzadko kiedy jest możliwość odpalenia, a co dopiero dokładnego przetestowania nowego projektora przed zakupem, zwłaszcza w ostatnim czasie, bo kiedyś to przykładowo już nawet w mediamarkt można było sobie potestować projektor, a teraz - nie. Projektory strasznie spadły na popularności, więc sprzedawcy nawet boją się je rozpakować z pudełka, bo później taki "lekko używany" egzemplarz będzie jeszcze ciężej sprzedać. Tak ja to widze.
 

Aerofan

Member
Szczerze u mnie dwa projektory ogladalo juz ze 30 osob i jak dotad nikt nigdy nie zauwazyl takowego efektu.


To dziwne, bo u mnie wszyscy , którzy oglądali widzieli ten efekt, co prawda niektórzy dopiero po tym, jak im powiedziałem o tym zjawisku. Ale nikomu to nie przeszkadzało.
 

prez8s

New member
Mam pytanie do kolegi Aerofan. Z jakiej odległości i jakiej wielkości obraz kolega ogląda u siebie z tego Acera?
 

pep

New member
A niech tam, obejrzalem kilka filmikow na "TwojejRurze" i Acer zakupiony na Pixmanii. Chyba mi sie spodobal obraz, mozliwosc projekcji 3D za pomoca okularow Nvidia(ok.90EUR/szt.- musze zaczac zbierac na jakies 3 pary) oraz to ze sprzet nie drogi w zakupie, eksploatacji i nie wielki. Jak go dostane i zainstaluje to sie podziele wrazeniami.
Pozdrawiam
PS:Dzieki kolego Aerofan za rzeczowe info ktore mi bardziej "naswietlilo" temat wyboru projektora
 

prez8s

New member
Kolego Aerofan mogłbym Cię prosić o odpowiedź na moje pytanie?
Z jakiej odległości i jakiej wielkości obraz kolega ogląda u siebie z tego Acera?
Pytam bo chce mieć u siebie co najmniej 100" oglądane z 3,5m i nie wiem jak będzie wtedy z jakością i intensywnością efektu tęczy.

W każdym razie ja na razie wstrzymuję się z zakupem, model H5360 jednak nie bardzo mi odpowiada ze względu na znikomy zoom. Ale przeglądałem sporo informacji i filmiów na temat modelu H7530d, który jak się dowiedziałem jest dużo lepszy, ma dynamiczną przesłonę, fullHD, wysoki kontrast, lepszy zoom. I na chwilę obecną tego bym wziął. Jednak jak zdążyłem sie już zorientować cena jest bardzo mocno uzależniona od kursu euro. Za granicami naszego kraju projektor ten kosztuje w okolicach 1000E, obecnie kurs E = 4,06zł, dlatego u nas kosztuje ponad 4000zł. Fajnie :(, ja się jednak wstrzymam z zakupem i poczekam na ludzkie ceny, bo Euro mocno skacze w ostatnich czasach i potem bym sobie pluł w brodę że przepłaciłem.
 
Ostatnia edycja:

Aerofan

Member
ja mam projektor w odleglosci 3,5 metra. Obraz na oko ma 3x przekatna obecnego TV, czyli jakies 120 cali w najmniejszym zoomie, mozna powiekszyc.
 

pep

New member
Kto rozsądny kupuje na Pixmanii ??? Szok po prostu.

A wiec dzisiaj projektor dotarl, caly i zdrowy :smile:. No i niestety znowu sie na Pixmanii nie zawiodlem. Moim zdaniem(kilka razy korzystalem), wszystko z nimi jest OK.
Pierwsze wrazenia odnosnie projektora sa bardzo pozytywne. Jak dla mnie sprzet wart swojej ceny, choc zawsze pewnie znajdzie sie lepszy. Ale na poczatek wyglada to wszystko bardzo dobrze(pewnie jestem podjarany nowa zabawka w domu). Pora wiec na ogladanie;-).

Pozdrawiam wszystkich Forumiakow
 
Ostatnia edycja:

sonal

New member
wyczytałem dzis na stronie acera ze od bodajze listopada 2009 zmienili warunki gwarancji na produkty - np. na lampy projektorów dają 1 rok (dotąd 90 dni)
(przypominam ze benq od lutego b.r. także wydłużyli gwarancję do 1 roku)
 

Geezer

New member
Niestety rzeczywistość jest taka że rzadko kiedy jest możliwość odpalenia, a co dopiero dokładnego przetestowania nowego projektora przed zakupem, zwłaszcza w ostatnim czasie, bo kiedyś to przykładowo już nawet w mediamarkt można było sobie potestować projektor, a teraz - nie. Projektory strasznie spadły na popularności, więc sprzedawcy nawet boją się je rozpakować z pudełka, bo później taki "lekko używany" egzemplarz będzie jeszcze ciężej sprzedać.....

Głupia strategia.
Aby zwiększyć sprzedaż powinni mieć po 1 szt. DEMO z każdego popularnego modelu proja (od producenta) i po sprawie. W Niemczech tak to wygląda. Nie mówiąc o USA gdzie można testować nawet w domu i odesłać jak się nie podoba.

W Wawie każą sobie płacić 300 PLN za demo 2-3-4 projektorów jeśl się żadnego nie kupi.
 

sonal

New member
Swego czasu zauważyłem na ceneo.pl niepokojącą tendencję do UKRYWANIA wybranych modeli projektorów w sytuacji gdy stosujemy wyszukiwanie zaawansowane (tu: wg rozdzielczości). Dziś znów na miejsce taka sytuacja: ostatnio cena Acera H5360 ostro pikuje w dół (teoretycznie dostępny już od nieco ponad 2000 zł) lecz... nie znajdziemy tego modelu*) pośród projektorów 720p (1280x720). Można go odnaleźć na ceneo.pl bezpośrednio wpisując nazwę modelu tylko że wtedy okazuje się ze ktoś zmienił w opisie (ZMIENIŁ - bo poprzednio było ok!) rozdzielczość na bodajże 1600x1200!. Pewnym tropem może być fakt że pośród zaprezentowanych w wynikach wyszukiwania modeli 720p widnieje wycofany z produkcji poprzednik Acera model 5350, którego cena stoi na poziomie 2500 zł.

W mojej opinii powyższe przykłady są dowodem karygodnych praktyk służących wprowadzeniu w błąd "nie siedzącej w branży" częsci potencjalnych klientów. Pytanie tylko dlaczego akurat ceneo.pl na tym zależy?
Wyślę do nich maila z pytaniem ;-)

___
*)podobnie jak benq W600 (niedawno analogiczna "akcja" wykluczała z rezultatów wyszukiwania projektorów full hd inny model benq - W1000)
 
Ostatnia edycja:
Do góry