BenQ W500

gadulinho

New member
Bez reklam
bubu54142 napisał:

Witam, ja potrzebowałbym takie coś ale w "drugą" strone, tzn. żeby obraz z dekodera Nki (1 HDMI) szło do TV jak i Benq. Na stronie tego urządzenia jest napisane:
UWAGA!
Adapter nie współpracuje z tunerami telewizji N. Do podłączania należy używać kabli HDMI dobrej jakości. Przy podłączaniu najpierw należy podłączyć jedno urządzenie, dopiero po jakimś czasie drugie (czas potrzebny do synchronizacji - wg informacji z serwisu dystrybutora).

 

domdek

New member
wiatrak napisał:
W poziomie lens shift W500 pozwala na przesunięcie obrazu max. o 50% szerokości. Tak że nie z "rogu", a z "boku".

Stronę wcześniej wkleiłem tabelkę z instrukcji W500, zawiera odpowiedź na drugą ewentualność. Przykładowo, dla odległości projektor - ekran z zakresu 2,64...3,17 m można zastosować ekran o rozmiarze 177x100 cm, a jego dolna krawędź będzie znajdować się od 110 cm poniżej do 10 cm powyżej osi obiektywu. Wyjaśnienie na wypadek nieznajomości języka sir Williama... ;)

Wiatrak,
Dzięki za odpowiedź. Jak rozumiem vertical lens shift i horizontal lens shift musza sie sumowac do tych, powiedzmy, 50%. Czyli mniej-więcej będzie to wyglądało tak, że środek ekranu o rozmiarze 177x100 mogę sobie jednocześnie przesunąć o 25cm w dół i 45cm w lewo (względem obiektywu projektora). Popraw mnie jeśli źle rozumuję, bo 'vertical, horizontal lens shift' to nie są zwroty 'języka sir Williama' którymi posługuję sie na co dzień ;)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Vertical - wertykalny, pionowy.
Horizontal - horyzontalny, poziomy.
Lens shift - przesunięcie obiektywu (soczewek). Nie mylić z lens shit (gówniane soczewki??? ;) ).

Zasada regulacji jest taka, że podane maksymalne przesunięcie możliwe jest do uzyskania tylko w jednej płaszczyźnie. Jeśli w poziomie przesuniesz obraz o 50% jego szerokości, to w pionie nie ma już możliwości przesunięcia. Tak więc, w Twoim przypadku umieścisz projektor w osi ekranu i pod sufitem.

A sumowanie tych wartości (przesunięcia w pionie i w poziomie) nie jest określone, jest to jakaś wypadkowa.
 

Smartek

New member
Bo z tym lens shiftem to jest tak, że przesuwasz joystick po okręgu - łatwiej to wtedy sobie wyobrazić, prawda? :)
Co innego, gdyby odbywało się to "w kształcie prostokąta".
 

domdek

New member
Dzięki za obie odpowiedzi - to wiele wyjaśnia! A ten 'okrąg' w którym porusza się joystick sugeruje że maksymalne wartości dla vertical i horizontal lens shift powinny być takie same. Wklejone wcześniej przez Wiatraka informacje wskazują że horizontal lens shift wynosi 60%. Na temat vertical lens shift wygooglalem już różne dane: 40%, 55% (projectorreviews), 50% (jak podaje Wiatrak). Niby kwestia centymetrów, ale na etapie projektowania ustawienia zestawu to istotne. Może ktoś mógłby zmierzyć przykładowe wartości ekstremalne (bo jakoś nie mam pełnego zaufania do tabelek zamieszczanych przez producentów i sprzedawców)?

pozdrawiam
 

domdek

New member
Ostatnie pytanie przed zakupem: na co przede wszystkim mogę/muszę zwrócić uwagę podczas pierwszych prób. Dostanę, oprócz gwarancji producenta, jeszcze gwarancję rozruchową od sprzedawcy. Co mogę zauważyć w ciągu kilku pierwszych godzin projekcji. Jeśli zauważę ewidentne problemy których nie obejmuje serwis gwarancyjny mogę liczyć na możliwość zwrotu.

Z góry dziękuję!
 

gajos044

New member
witajcie
na wstepnie pozdrawiam sedecznei i od razu przyznaje sie ze jestem kompletnym laikiem jesli chodzi o projektory.
zastanawiam sie nad wyborem benq w500 badz epson TW680 ewentualnie
Optoma HD700X
i teraz niewiem ktorego wybrac
wszystkie sa w podobnej cenie
i beda przeznaczone do ogladania filmow w 1080 badz 720
pozdrawiam serdecznie
 

yancho

New member
domdek

Sprawdź konwergencję paneli, - czy kolory się pokrywają po prostu. Najlepiej to widać na białych napisach na czarnym tle, może się pojawiać niebieska (lub inna) poświata o grubości piksela lub więcej. Normy dopuszczają, ile pikseli na razie nie wiem - w poniedziałek postaram się te normy wkleić. Oczywiście najlepiej żeby przebarwień nie było.
Do sprawdzenia na szybko najlepsza byłaby płyta testowa, i prawdę mówiąc nic jej nie zastąpi. Abo to ściągnąć z sieci, albo kupić choćby Płytę Testowo-Kalibracyjną, dołączoną do AudioVideo 11/2005, żadna rewelacja ale do sprawdzenia i podstawowej kalibracji wystarczy.
Płyty jeszcze mieli, miesiąc temu za płyta+gazeta zapłaciłem 20Pln z wysyłką. Trzeba dzwonić na nr prenumeraty.
 

domdek

New member
Dzieki za wszystkie bardzo rzeczowe i pomocne rady. Szczegolnie przydatne byly informacje od yanchoo i wiatraka. Jestem juz w gronie posiadaczy tego projektora i chetnie podziele sie pierwszymi wrazeniami. Jakosc obrazu jest rewelacyjna mimo, ze nie uzywam ekranu, a sciana na ktora rzucam obraz nie jest nawet biala (bardzo blady piasek). Kazdemu kto zastanawia sie miedzy prezentacyjnymi projektorami 4:3 a HD stanowczo radze dolozyc ten 1000zl - roznica BARDZO znaczaca. Szum emitowany przez projektor nie jest az tak dokuczliwy, a moze bylem na to z gory nastawiony. Zreszta jesli ktos oczekuje idealne ciszy w trakcie projekcji to lepiej od razu zrezygnowac z projektora bo pierwsze wrazenie moze byc bardzo przykre. Zwlaszcza gdy dialogi milkna i sila rzeczy skupiamy sie na szumie. Lans Shift daje spora swobode manewru - zwlaszcza gora-dol. Czuje ze jeszcze nie wykrzesalem wszystkich mozliwosci urzadzenia. Pierwszy film ('Chicago') ogladalem z kompa (DSub-DSub) na troche nieprzemyslanych ustawieniach kontrast/jasnosc, z nieco za nisko (blisko glow) wiszacym projektorem. Podsumowujac - bardzo sie ciesze z zakupu, ciesza mnie pierwsze rezultaty i nie zawiodlem sie na oczekiwaniach.
 

piotriszcz

New member
Witam mam kilka pytań:
1 Czy ktoś kalibrował swego w500? Czy może podać wszystkie dane ustawieniowe?
2 Czy ktoś już czyścił panele LCD? Mam małą plamkę u góry ekranu. Czy trzeba rozkręcać obudowę? Może da się przedmuchać z zewnątrz?
Dzięki.
 

Pavulon8

New member
Jestem zainteresowany zakupem projektora Benq W 500 i generalnie wiem ju to co o nim chciałem wiedzieć.Jeszcze jedna myśl mnie nurtuje a mianowicie: Czy wejście usb które on posiada normalnie odczytuje pliki np.divx jak to robi Epson DM1? Dzięki za wszelkie info.
 

python636

New member
Gratuluję koledze Domdek udanego i przemyslanego zakupu.
Moze teraz uczynni znawcy mi pomoga w wyborze projektora.
Zamierzam nabyc projektorek w cenie 3000 - 4000 PLN po analizie wielu wątków na tym myśle najbardziej rzeczowym forum jakie znalazłem w sieci wybór pada na Epsona TW 700 i Panasonic PT-AX200E .
Moze ktos juz posiada cos takiego i podsunie jakies spostrzezenia i rady a moze polecicie cos jeszcze innego ???
Z góry dzikuję za podpowiedzi.
 

sonal

New member
Pavulon8 napisał:
Jestem zainteresowany zakupem projektora Benq W 500 i generalnie wiem ju to co o nim chciałem wiedzieć.Jeszcze jedna myśl mnie nurtuje a mianowicie: Czy wejście usb które on posiada normalnie odczytuje pliki np.divx jak to robi Epson DM1? Dzięki za wszelkie info.


sciągnij instrukcje obsługi (chyba z benq.pl?) o ile pamiętam usb sluży tylko do serwisu
 

spowiednik

New member
python dołóż paręset złoty i poszukaj full hd, bo hd ready mozna kupić za 2600 (w500), moim zdaniem nie warto dokładać 1kpln do panasonika czy epsona który ma ta samą rozdzielczość. To relatywnie dużo pieniędzy biorąc pod uwagę cene wyjściową projektora. Jeśli już zauważysz jakis przyrost jakości/wydajności (byc może będzie jaśniej świecił, co przełoży się na możliwość projekcji przy niezbyt zaciemnionym pomieszczeniu), to nie sądzę żeby był wart prawie połowę ceny benka w500. Osobiście wolałbym tysiaka włożyć w kolumny, amplituner czy cokolwiek brakujacego do pełnego zestawu KD :)
 

python636

New member
W sumie trafne spostrzeżenie, lecz po analizie forum i opiniach uzytkowników na temat BenQa w 5oo zniecheciło to mnie do zakupu tegoz projektora tak wiec nadal nie wiem co mam nabyc . Pomocyyyyy.
 

spowiednik

New member
Mnie to forum właśnie zachęciło do zakupu. Proponuję po prostu iść i sprawdzić te modele, które cie interesują i wtedy podjąć decyzję - typy już masz, teraz tylko eliminacja niewłaściwych i pozamiatane. A co konkretnie cię zniechęciło do zakupu w500?
 

guti

New member
Myślę, że ten Benq w500 a mam go osobiście od listopada 2007 roku, gdzie dawałem za niego 3230 zł jest najlepszą opcją. W stosunku do konkurencji ciężko powiedzieć o obrazie, bo nikt z nas nie ma porównania tego sprzętu w tym samym czasie i tych samych warunkach a i gusta są różne ale jedno co jest pewne to fakt, że masz tysiąc złotych zaoszczędzone na projektorze i na lampie też jest około 800 do tysiąca zł różnicy. Bo do BenQ kupisz za około 600 zł. Jeśli chodzi o kontrast to podają kontrast dynamiczny u wszystkich, więc nie ma co się sugerować suchymi liczbami.
Dla mnie i wszystkich, którzy u mnie byli obraz jest niesamowity. W HD nie opłaca się narazie nic kupować, bo jest relatywnie za drogie a lepszą jakość uzyskasz tylko w programach HD i filmach na BlueRay.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ja osobiscie ogladalem z tw700 i obraz w HD super, szkoda ze nie widzialem tej 500, chociaz teraz wszystko up ceny, ale duzy ekran to duzy.

Jednak to nie dobry moment na kupno, jest za drogo.
 

guti

New member
Seba_Fan napisał:
ja osobiscie ogladalem z tw700 i obraz w HD super, szkoda ze nie widzialem tej 500, chociaz teraz wszystko up ceny, ale duzy ekran to duzy.

w benq w500 obraz z hd przez hdmi jest też super, ale i potrafi nawet zwykłe divx upiększyć i też jest ładnie.

[/quote]Jednak to nie dobry moment na kupno, jest za drogo.[/quote]

Za drogo jest w związku z drogimi walutami ale w tym roku może się nic nie zmienić, więc jak ktoś chce kupić to nie ma sensu czekać.
 
Do góry