BenQ W500

domdek

New member
montaż

Planuje zakup benq W500 i montaż pod sufitem.

Czy musze umiescic projektor dokladnie na przeciwko srodka ekranu, czy moge obraz rzutować 'z rogu' umieszczajac projektor pod sufitem ale tez niedaleko 'prawej' ściany? Pewnie 'takie rzeczy to tylko w erze'?

I druga ewentualnosc: moglbym go tez postawic pod sufitem, na przeciw srodka ekranu, ale wtedy musialby stac na polce, zamiast wisiec na uchwycie. Musialbym jakos obraz skierowac w dol. To technicznie mozliwe?
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
W poziomie lens shift W500 pozwala na przesunięcie obrazu max. o 50% szerokości. Tak że nie z "rogu", a z "boku".

Stronę wcześniej wkleiłem tabelkę z instrukcji W500, zawiera odpowiedź na drugą ewentualność. Przykładowo, dla odległości projektor - ekran z zakresu 2,64...3,17 m można zastosować ekran o rozmiarze 177x100 cm, a jego dolna krawędź będzie znajdować się od 110 cm poniżej do 10 cm powyżej osi obiektywu. Wyjaśnienie na wypadek nieznajomości języka sir Williama... ;)
 

yancho

New member
Witam, to mój pierwszy wpis na tym forum.

Przeczytałem kiedyś cały ten wątek, ale za Chiny nie pamiętam czy ktoś poruszał to, o co chciałbym zapytać. Próbowałem na innym forum, ale cisza...

Mam W500. Wygląda na to, że po 38 godz. pracy projektora panele mi się rozjechały - jeśli tak to można nazwać. Dzieje się to na jakimkolwiek wyświetlanym materiale, niezależnie od źródła - na menu samego projektora też. Tak jakby kolory się nie pokrywały. Najbardziej widoczne jest to w przypadku białych napisów na czarnym (ciemnym) tle. Na przykład: gdyby to był biały kwadrat na ciemnym, to boczne krawędzie kwadratu są OK, dolna krawędź ma pasek niebieskich pikseli który wchodzi na ciemne, górna pasek żółtych pikseli wchodzących na białe. Tak jakby przesunięcie o jeden piksel. Film ogląda się w zasadzie normalnie, widzę to na nieruchomych napisach, tabelach itp. Cyfrówki nie mam, więc fot na razie nie zrobię.

Niestety, gwarancyjne naprawy Benq tylko na śląsku, trzeba wysłać kurierem itd.
Jestem przekonany, że zrobiło się to nagle, ale ręki obciąć bym sobie nie dał, czy na 100% tak nie było. Dlatego wolę zapytać: Czy to ewidentna usterka, czy może też tak macie?
Jeśli to usterka, to czy mogła powstać wskutek wstrząsu?
No i w ogóle, czy to mechanika (optyka), czy elektronika?
I jakie doświadczenia z serwisem?

Pomóżcie proszę,
Pozdrawiam.
 

robo1973

New member
Cześć!!! Witam od kilku dni jestem posiadaczem tego cuda i wykorzystuję go do projekcji multimedialnych. Podłączony jestem po S-Video z laptopem i nie mogę ustawić dobrej ostrości. Kręcę i kręcę obiektywem a obraz jest nieostry. Wydaje mi się, że po 7 godzinach użytkowania projektor stracił ostrość. Można temu zaradzić w ustawieniach, czy wysyłać do serwisu?
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Włącz Menu ekranowe i na nim sprawdź ostrość lub jej brak.

Laptop nie ma innego wyjścia, D-Sub lub DVI ?

Obraz z S-Video nie będzie grzeszył ostrością. O ile film jakości DVD może i uszedł by w tłoku, to prezentacja multimedialna lub widok pulpitu będą nieostre, przez S-Video "wychodzi" jedynie 576 linii w pionie.
 

yancho

New member
Jezu, niechże się ktoś zlituje, podejdzie do ekranu, i sprawdzi: czy z bliska patrząc jest to przesunięcie (rozmycie) o jeden piksel. Serwis przez telefon powiedział, "że w tym modelu tak jest". I nie wiem, na ile mocno mam walczyć gdyby nie naprawili.
 

robo1973

New member
wiatrak napisał:
Włącz Menu ekranowe i na nim sprawdź ostrość lub jej brak.

Laptop nie ma innego wyjścia, D-Sub lub DVI ?

Obraz z S-Video nie będzie grzeszył ostrością. O ile film jakości DVD może i uszedł by w tłoku, to prezentacja multimedialna lub widok pulpitu będą nieostre, przez S-Video "wychodzi" jedynie 576 linii w pionie.

Ok dzięki kolego za odpowiedź. Niestety mój laptom niema D-Sub i DVI :???: J
 

darok

New member
Jak wiadomo w500 ma tylko jedno wejście hdmi , ja mam już dość ciągłego przełączania tzn żonglowania kablami od pc i konsoli,czy ktoś z was ma takie urządzenie jak switch czy hub hdmi jak to się sprawdza w praktyce ??
 

dread

New member
Bez reklam
Mialem takiego switcha 3x1 na pilota z wbudowanym korektorem (obecnie rozdzielaniem sygnalu zajmuje sie amplituner) sprowadzanym za jakies smieszne pieniadze z USA, a konkretnie monoprice - kupowalem tez kable... sam switch mnie wyszedl przy tamtym kursie chyba z 70-80zl.

Kabel hdmi 15m z projektora do wejscia switcha i z wyjscia lecialy 2 kable hdmi 1m do x360, odtwarzacza bd i 3m hdmi-dvi do pc.
Jedyna mala niedogodnosc to byl brak sygnalu jesli pc byl wlaczany przed projektorem. Przy odwrotnej kolejnosci wlaczania zero problemow.
 
Ostatnia edycja:

darok

New member
O takie coś jak zapodał kolega Wiatrak by było ok i cena przystępna ciekawe jak to działa ale chyba będę musiał sam to sprawdzić ;) chyba złoże zamówienie i sprawdzę mam nadzieje że będzie ok dzięki za pomoc
 

jass13

New member
Darok, ja od niedawna mam taki sam zestaw (w500 + Optoma), z kompem łączę się przez d-sub. Ciekawi mnie czy u ciebie też jest problem z wyświetlaniem kontrastu bieli, najlepiej widać to na takiej planszy testowej z prostokątami od najczarniejszych do najbielszych - o ile pomiędzy tymi pierwszymi (czarnymi) widać te subtelne różnice to pomiędzy ostanimi czterema (białymi) nie widać żadnej, niezależnie od wypróbowywanych ustawień. Myślę że to wina ekranu ale jeśli u ciebie jest dobrze to może być coś innego?
 

darok

New member
jass13 napisał:
Darok, ja od niedawna mam taki sam zestaw (w500 + Optoma), z kompem łączę się przez d-sub. Ciekawi mnie czy u ciebie też jest problem z wyświetlaniem kontrastu bieli, najlepiej widać to na takiej planszy testowej z prostokątami od najczarniejszych do najbielszych - o ile pomiędzy tymi pierwszymi (czarnymi) widać te subtelne różnice to pomiędzy ostanimi czterema (białymi) nie widać żadnej, niezależnie od wypróbowywanych ustawień. Myślę że to wina ekranu ale jeśli u ciebie jest dobrze to może być coś innego?
Powiem że nie bawiłem się planszami więc trudno mi odpowiedzieć pc mam połączonego hdmi/dvi i nie widze lub nie zagłębiam się w takie szczegóły to jest budżetowy projektor i tak samo ekran,filmy wyglądaja ok nic nie mam do obrazu czy ostrości natomiast już od paru mięsięcy dochodzi dziwny odgłos wentylatora jak by coś z łożyskiem czy kij go wie coś po prostu wpada jak by wibracje jakoś nie moge sie zebrać by go rozkręcić i zajrzeć do srodka bo wysyłać go do serwisu nie mam zamiaru
 
Do góry