BenQ W500

mmiodek

New member
Witam, jestem tu nowy i dość zielony w temacie. Na tym wątku natrafiłem na dość zawiłe zasady wyświetlania i mam pytanie.
Zacznę od tego, że np w aparatach cyfrowych jest sens korzystać tylko z zoomu optycznego. Cyfrowy nie ma sensu.
Nie znoszę też deformacji obrazu - czyli tak jak niektórzy sobie ustawiają zeby był koniecznie cały ekran, a to, ze koło jest jajem, a człowiek jest szczupły, jak leży a gruby. jak stoi jakoś im nie przeszkadza...
Wydaje mi sie, że w wyświetlaniu obrazu najlepsze byłoby wyświetlić obraz w rozdzielczości w jakiej jest nadawany (tzn jeżeli mam projektor z matrycą full hd a odbieram hd to powinienem korzystać tylko z części matrycy odpowiadającej hd) i ten obraz powiększam już tylko optycznie (poprzez zoom w obiektywie projektora) do takiej wielkości jaka mi odpowiada. jaki mam ekran itd.
Wszelkie dopasowywanie rozdzielczości, obróbka cyfrowa sygnału, to tylko straty.
Czy są projektory, które to umożliwiają?
Wiem, że zoomy w obiektywach tak. Ale czy ten postulowany przeze mnie brak dopasowywania cyfrowego rozdzielczości sygnału do rozdzielczości matrycy?
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Edit: Jeśli chodzi o interpolację - sprawdzałem to w swoim Mitsubishi i nie przeskalowuje on materiału na 1920p automatycznie, wyświetli go w takiej rozdzielczości, jaką dostanie i zajdzie interpolacja.
Nie widzę jednak problemu bo większość stacjonarnych nowych odtwarzaczy posiada funkcje skalowania.


Nie do końca zrozumiałem, o czym piszesz. Może skoro jesteś zielony, a chcesz zgłębiać technologie projekcji rzuć wpierw okiem na stronki www.3lcd.com i www.dlp.com
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Z tych projektorów, których instrukcje czytałem (Benq W500, Sanyo Z5, Optoma HD65/700X, Mitsubishi HC1100), każdy ma opcję wyświetlania materiałów SD bez skalowania, czyli pixel w pixel. Oczywiście powiększenie obrazu na cały ekran wypełniony przez matrycę 720 (a co dopiero 1080) to już inna sprawa. Sporo modeli LCD ma duży zakres zoom'u. Ale czy przy przełączaniu sygnału pomiędzy 720 a 576 będzie Ci się chciało kręcić zoom'em i zapewne ostrością?
Trzaby maszynki z regulacją tych parametrów z pilota (np modele FullHD Mitsubishi).
 

mmiodek

New member
Właśnie o takie wyświetlanie "pixel w pixel" lub "linia w linie" mi chodzi. Zoomem chciałoby mi sie kręcić jeśli tylko projektor byłby w zasięgu ręki. Oczywiście z pilotem byłoby wygodniej...
Dziękuje za odpowiedź
 

kingac27

New member
Problem z obrazem

Witam.Jestem posiadaczem projektora Benqw550 od 2 miesiecy.Podlaczony jest do niego odtwarzacz dvd samsung hd 860(w tym tygodniu odbieram dvd pioneer dv410v-s)poprzez kabel hdmi10m i oczywiscie komputer.I wszystko bloby jak w bajce gdyby nie maly problem,chodzi o to ze czasami po uruchomieniu projektora obraz ma zaklucenia ktore wygladaja jak cyfrowa poswiata.Jest to widoczne na kazdym zrodle wejscia,nie mozna tego usunac w zaden sposob pomaga tylko wylaczenie i ponowne wlaczenie projektora wiem ze jest to zabojstwo dla lampy i dlatego prosze o pomoc.I jescze jedno pytanie:czy zna ktos jakis domowy sposob na kalibracje tego projektora bo obraz jest daleki od idealu?
 

luuzak

New member
Gdzieś tu na forum był program do kalibracji projektora. Wkłada się płytkę do DVD np i ustawia się kolory , kontrast itd....
 

diespinnepl

New member
ech... zrobiłem fotki jak BenQ w500 wyświetla u mnie w pokoju, ale niestety nie mogę wrzucić ich (wyskakuje mi komunikat że nie mam 5 postów na forum a ja mam nawet 7 :p )

Projektor powędrował już pod sufit :) Rolety podgumowane już też są :) Kable prawie wszystkie skompletowane :)

Jak będę mógł wrzucić fotki to wrzucę do działu screenshoty :)

Projektor jest super :D
 

kingac27

New member
Pioneer lepszy niz Samsung

Witam.Jak juz wczesniej wspominalem podlaczylem do mojego projektora dvd Pioneer dv-410V(koszt 400zl w salonie Albatros w Gdansku,Duzy plus dla niech na odradzenie mi kupna kolejnego Samsunga) i szczeka mi opadla.Dwa miesiace meczyłem sie z jakoscia wyswietlanego obrazu do tego stopnia ze przestalem cokolwiek ogladac na projektorze.Obraz z dvd Samsung hd-860 po kablu hdmi byl beznadziejny z komputera jeszcze gorszy(karta NVIDIA GEFORCE 7600Gs).Po podlaczeniu Pioneera wlaczylem pierwszy lepszy divx to obraz byl duzo lepszy nie na samsungu dvd kolory naturalne i jedyne co musialem poprawic w ustawieniach to zmniejszyc nasycenie kolorow i poprawic ostrosc.Pomyslalem sobie ze to przypadek ale na kolejnych divx-ach obraz tak samo dobry.Przyszla pora na dvd a tu jeszcze lepiej(wiadomo ze to nie to samo co hd) i jak dla mnie to taki obraz jest wystarczajacy jest o klase lepiej niz na samsungu.Uwazam ze ten odtwarzacz jest godny polecenia do stwozenia budzetowego kina domowego.Czy ktos moglby mi polecic lepsza ale nia za droga karte graficzna dobra do filmow moj komphd AMD SEMPRON 3000+ 1.81GH 1.00RAM.
 
Ostatnia edycja:

erni111

New member
Witajcie!!! W końcu się doczekałem! Zakupiłem projektor epson tw 680! Dostałem w środę.
Wizualnie myślałem że będzie mniejszy ale i tak mi to nie przeszkadza! Podłączyłem tylko jednym kablem scart wideo na jeden czincz. Odległość od ściany która jest żółta jest 3,5 m mam pokój 4,5 ale tymczasowo jest na ławie. Po odpaleniu zaniemówiłem!!! Super obraz! Nawet na żółtej ścianie! Głośność słychać jak się ma na normalu i na i na mocniejszych kolorach. Przełączając na obraz kinowy projektor nie słychać!!! Projektor stoi ok. 0.5 m na lawie przed nosem. Jestem po 2 dniach bardzo zadowolony! Co do menu to jest tyle opcji że szok!!! Mam pytanie? Ile procę lepszego obrazu da mi zamontowanie ekranu? Testowałem obraz na zwykłej kartce z drukarki i jest wielka różnica!!! Dziekuje wam za doradzenie co kupic czy plazme LCD kdf czy projektor! Jeśli ktos lubi filmy i gry to tylko projektor! Sam jestem ciekawy jak będzie chodził w HDMI? A właśnie gdzie mogę kupić mocowanie pod sufit do niego za dobrą cene? Pozdrawiam i życzę wspaniałych chwil przy projekcji. fotki zrobie i wrzuce! obiecuje :eek:k: tylko jak dodac do tekstu? czy ktoś może mi doradzić jak mam dodac pliki z fotami na forum? pozdrawiam
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
No i nareszcie piszesz normalnym kolorem czcionki! ;)

Ja mam ustawioną "jasną" stronę HDTV, i niektórych postów bez "zaznaczenia" tekstu nie przeczytam... :roll:

A ścianę za plecami masz pustą? Półka może być tańsza oraz łatwiejsza w montażu i "okablowaniu" niż sufitowy uchwyt...
 

erni111

New member
przepraszam za moje pisownie hahahaahah tak mam sicne ale widzialem haki za 99 i 186 ciekawe dosyc! czy wystarczy mi hak na 12-17 cm jak od podlogi do sufitu mam ok 2.5m
 

erni111

New member
przepraszam za moje pisownie hahahaahah tak mam sicne ale widzialem haki za 99 i 186 ciekawe dosyc! czy wystarczy mi hak na 12-17 cm jak od podlogi do sufitu mam ok 2.5m
 

kingac27

New member
Ja mam projektor na polce na scianie 40 cm od sufitu ok 4m od ekranu optoma 16:9 92"(czarna polka z allegro za 50zl z regulacja kata nachylenia) i tez uwazam ze lepsze jest mocowanie na scianie niz na suficie. Wydaje mi sie ze mocowanie podsufufitowe lepiej wyglada w pokoju dedykowanym do kina a nie w pokoju uzytkowym.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Widocznym... ;)

Ostatnie dwa posty są niewidoczne... Czcionka Stealth... ;)

Kiepski soft ma nasze forum, skoro do wyboru jest jasna i ciemna strona to powinno białe i czarne odpowiednio przestawiać...

Musiałbym wygooglać instrukcję do Epsona, ale raczej z sufitu pionowy lens shift sobie poradzi...
 
Do góry