BenQ W500

renegade

New member
Witajcie

Dziwna sprawa, włączyłem sobie projektor (podłączony kablem 10m DVI-HDMI z komputerem) i nie wykrywa sygnału :???: podłączyłem szybko jakims kablem VGA i działa? Czy to możliwe żeby kabel tak bez powodu przestał działać? Kupiłem go na allegro za jakies 60zł wiec nie był to jakis super kabelek, ale żeby tak sam z siebie przestał działać? Używałem go kilka tygodni. Nie mam niestety innego przewodu DVI-HDMI żeby sprawdzić wejscie HDMI w projektorze, mam nadzieję że to nie wina sprzętu...
 

cezus

New member
@renegade:
Możesz podać markę tego kabla? Chciałbym kupić coś niedrogiego 7,5m(lub 10). Zdecydowałbym się na prolinka,którego polecił kolega w poprzednim poście no ale niestety na dzień dzisiejszy mnie nie stać. Może Ktoś poleci konkretny,niedrogi kabelek dvi-hdmi dobrze sprawujący się od dłuższego czasu? Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
 

erni111

New member
Witajcie dobrzy ludzie! W tym tygodniu chce kupić projektor BENQ W 500 żona się zgodziła. Sprawdzałem kalkulator i troszkę nie wszystko rozumiem. Mam pokój o długości 4.5m projektor będzie przy tylnej ścianie czyli ok. licząc długość projektora 4.2m wychodzi mi 106” czy to za dużo? Chce powiesić jego pod sufitem blisko ściany by zamaskować kable! i tu problem!!! Ekran od sufitu musi być umocowany ok. 16cm co wynika z kalkulatora. mam w tym pokoju telewizor na bajki i żony seriale i ekran chciałem powiesić nad telewizorem. Od sufitu do telewizora mam ok. 1.5m z kalkulatora wychodzi 1.48m jest ok. ale musze doliczyć mocowanie!!! To największy problem! Czy ja muszę dodać te ok. 20-50cm na mocowanie pod sufitem? czy można obraz przesunąć w górę by obraz nie nachodził na telewizor w odległości od sufitu ok. 1.5m można przesuwać obraż w benq? Z góry dziękuje
 

kingac27

New member
Tak można regulować obraz w pionie i poziomie za pomoca lens shift ktoś wczesniej na tym forum dokladnie opisał zakresy tych regulacji.
 
Ostatnia edycja:

wiktor43

New member
Problem w kablu

renegade napisał:
Witajcie

Dziwna sprawa, włączyłem sobie projektor (podłączony kablem 10m DVI-HDMI z komputerem) i nie wykrywa sygnału :???: podłączyłem szybko jakims kablem VGA i działa? Czy to możliwe żeby kabel tak bez powodu przestał działać? Kupiłem go na allegro za jakies 60zł wiec nie był to jakis super kabelek, ale żeby tak sam z siebie przestał działać? Używałem go kilka tygodni. Nie mam niestety innego przewodu DVI-HDMI żeby sprawdzić wejscie HDMI w projektorze, mam nadzieję że to nie wina sprzętu...

Ja też najpierw chciałem zaoszczędzić i kupiłem 10 m kabel HDMI-HDMI za niecałe 60 zł. Teraz leży nieużywany - obraz pojawiał się i znikał.
Musiałem zakupić kabel 10 m HDMI-HDMI firmy MRS za ok. 150 zł. Na tym kablu nie ma żadnych problemów. Kabel jest znacznie grubszy i ma podwójne ekranowanie żył. Przesyłam do projektora W-500nim sygnał z N-ki i odtwarzacza DVD z wyjściem HDMI.
 

Devileyes

New member
Mialem podobnie, tzn przy podlaczeniu xboxa, tylko ze tam musialem jeszcze kabelek od dzwieku przerabiac, tak samo z PC. Za kazdym podlaczeniem projektora do PC musze ustawiac klonowanie, a w projektorze mam wymuszony sygnal przez hdmi, to pomoglo.
 

modrzo1

New member
wiktor43 napisał:
Ja też najpierw chciałem zaoszczędzić i kupiłem 10 m kabel HDMI-HDMI za niecałe 60 zł. Teraz leży nieużywany - obraz pojawiał się i znikał.
Musiałem zakupić kabel 10 m HDMI-HDMI firmy MRS za ok. 150 zł. Na tym kablu nie ma żadnych problemów. Kabel jest znacznie grubszy i ma podwójne ekranowanie żył. Przesyłam do projektora W-500nim sygnał z N-ki i odtwarzacza DVD z wyjściem HDMI.
Witam wszystkich i proszę o pomoc
Właśnie dzięki wam i waszych opisach zakupiłem w sobotę W500 i jest (jak narazie) rewelacja.
Nie znam się dogłębnie na "tych" sprzętach. Widzę, że kolega ma ten sam problem.
Otóż mój problem, który polega na tym, że zakupiłem orginał kabelek (1m) HDMI-HDMI z pozłacanymi końcówkami (nie wiem czy ma to znaczenie), za który zapłaciłem 99 zł i po podłaczeniu go do projektora z DVD sprzęt Benq go nie widzi. DVD sprawdzałem na TV i jest ok.
Nie mam zielonego pojęcia co mam robić i mam załamanie :/ - dlatego też proszę o jakieś rady
 

kys

New member
nowy W500 :)

Witajcie,
Jestem już szczęśliwym posiadaczem w500 :) Sprzęt działa super, oczarował nie tylko mnie (a chodzi na razie na żółtawej ścianie!). Jeśli chodzi o małe minusy, to:
- jest duży, ciężkawy (no ale wiadomo, że to nie przenośne urządzenie, a KD), zatem należy zaplanować odpowiednie miejsce do postawienia,
- zdecydowanie polecam kalkulator projekcji przed zakupem - jeśli ktoś ma mało miejsca i stawia rzutnik na przeciwnej ścianie, to musi się liczyć z dużym obrazem - muszę rozebrać kawałek biurka :)
- jest dość głośny - u mnie jest 50 cm nad głową, zatem tylko w trybie eko nadaje się do oglądania...,
- nie zapamiętuje ustawienia przeźroczystości menu (u Was także?).

Pozdro,
kys
 
Ostatnia edycja:

wiktor43

New member
modrzo1 napisał:
Witam wszystkich i proszę o pomoc
Właśnie dzięki wam i waszych opisach zakupiłem w sobotę W500 i jest (jak narazie) rewelacja.
Nie znam się dogłębnie na "tych" sprzętach. Widzę, że kolega ma ten sam problem.
Otóż mój problem, który polega na tym, że zakupiłem orginał kabelek (1m) HDMI-HDMI z pozłacanymi końcówkami (nie wiem czy ma to znaczenie), za który zapłaciłem 99 zł i po podłaczeniu go do projektora z DVD sprzęt Benq go nie widzi. DVD sprawdzałem na TV i jest ok.
Nie mam zielonego pojęcia co mam robić i mam załamanie :/ - dlatego też proszę o jakieś rady.
Ja zanim kupiłem 10 m kabel HDMI-HDMI miałem wcześniej kabel 2m HDMI-HDMI i na nim nie miałem problemu z odtwarzaczem DVD Bellwood 311U z HDMI połączonym z BenQ W500. Problem się pojawił gdy kupiłem tani 10m kabel HDMI-HDMI. Znikł gdy kupiłem tej samej długości (10m) droższy (hyba 160 zł) kabel firmy MRS. Tak długi kabel muszę mieć bo mój projektor wisi pod sufitem w odległości prawie 5 m od ekranu.
Na Twoim miejscu oddałbym ten kabel do sklepu. Za cenę 99 zł to tej długości ( 1m) kabel powinien być jak należy. Ważne jest nie tyle złocenie końcówek co dobre ekranowanie przewodów w kablu HDMI.
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Proponuję poczytać co na temat kabli piszą na stronie twórców HDMI:

http://www.hdmi.org/learningcenter/kb.aspx?c=4

CATEGORY: CABLES AND CONNECTORS

Myślę ze najczęstszą przyczyną problemów z samymi kablami jest sprzedaż kabli kategorii 1 (Standard), które przenoszą sygnał do 720p. To nie jest popularna wiedza, że kable HDMI występują w dwóch wersjach, Standard i High Speed. Zapewne najtańsze kabelki są w kategorii 1.

A jeszcze do tego problemy z aplikacją HDMI/HDCP w sprzęcie.... :rolleyes:
 
Ostatnia edycja:

diespinne

New member
To m.in. dzięki Wam stałem sie bardzo szczęśliwym posiadaczem BenQ W500 :)

Wszystko robie wg rad z forum. czyli na razie sufit został pomalowany na czarny mat i teraz testuje wielkość ekranu. Za jakiś czas jak już odkryje jaka ma być u mnie w pokoju jego wielkość to go zakupie.

A co do benka samego w sobie. Jest naprawdę rewelacyjnie. Podłaczony do xbox360 i grany na 4 pady robi robote. Każdy ma do dyspozycji przy ekranie podizelonym na 4 części swój ekran wielkości normalnego telewizora. Rewelka.

Dla tych co sie wahają. Polecam. Doskonały nie jest. Ale cene ma naprawdę lepsza niż większość TV LCD na rynku.
 

kys

New member
Podłączenie PC

Hej,

Mam 2 kompy: stacjonarny słaby (Celeron 2MHz, 1GB RAM, Geforce2 MX, duży dysk z DivXami, stoi jakieś 5 m od projektora) i sensowniejszego laptopa. Laptop ma tylko wyjście D-SUB, ale tylko na nim mogę oglądać filmy 720p. W stacjonarnym mogę zmienić grafę na taką z wyjściem DVI i wtedy podłączyć kablem HDMI-DVI (albo HDMI i przejściówka). Myślicie, że warto i ma to sens?
Dodam, że na razie stacjonarny podłączony 3 łączonymi kablami D-SUB daje obraz "z cieniami" (np. wyświetlanych liter i jakieś 5 cm dalej słabsze ich widmo). Spowodowane jest to zapewno długością kabla i jego jakością...). Co myślicie?

BTW/Off Topic: Ma ktoś może tuner DVB-T USB jakiś tańszy (ok 100zł) i odbiera kanały kodowane w MPEG-4?

Pozdro,
kys
 

spowiednik

New member
jesli mkv chcesz oglądać to zapomnij, divx i dvd baleron pociągnie. Jak nie chce ci sie latać z laptokiem żeby cokolwiek obejrzeć to może mieć sens.
moze lepiej kupic karte graf. co ma hdmi i puscić kablem hdmi-hdmi po prostu? w kazdym razie niezbyt drogą bo nie ma sensu inwestować zbyt dużo w starego siepa ;-)
 
Do góry