BenQ W500

krzychu125p

New member
Witam.
Niedługo bedę posiadaczem Benq w500. Sygnał video poleci na razie z dvd wiwa 128 (bez hdmi).
Pytanie:
1. Przez jakie złącze najlepiej puścić sygnał z tego dvd na benq w500 (przy długości kabla ok 8-10m)?
2. Co mi da (i czy można) puszczenie sygnału z wiwy na ampli (np denon 1508 z wejściami i wyjściami hdmi 1.3a) i z ampli kablem hdmi do benqw500?
 

spowiednik

New member
jesli chodzi o pytanie drugie to przy Twoich założeniach, nie da sie podłączyc dvd bez hdmi do portu hdmi w ampli (masz tego denona czy chcesz kupic?) a dam sobie ręce uciąć że 1508 nie ma konwersji z portu analogowego do hdmi (poza tym hdmi w 1508 obsługuje tylko wizje!)
 
Ostatnia edycja:

krzychu125p

New member
spowiednik napisał:
(masz tego denona czy chcesz kupic?)

Chcę go kupić.

spowiednik napisał:
jesli chodzi o pytanie drugie to przy Twoich założeniach, nie da sie podłączyc dvd bez hdmi do portu hdmi w ampli

chcę puścić z dvd na ampli "czymś" innym (np s-video, kompozyt) a dopiero z ampli na projektor przez hdmi. (czy funkcje poleprzania obrazu w denone zadziałają?)

spowiednik napisał:
a dam sobie ręce uciąć że 1508 nie ma konwersji z portu analogowego do hdmi

a przez kompozyt się da puścić sygnał video z dvd na ampli? (i czy to jest cyfrowy sygnał? i czy nastapi konwersja do hdmi w ampli?)

spowiednik napisał:
(poza tym hdmi w 1508 obsługuje tylko wizje!)

czyli nie puszczę w przyszłości sygnału z odtwarzacza blu-ray do tego denona po hdmi?? (sygnału zdekodowanego w odtwarzaczu blu-ray -np DTS HD- i po złączu hdmi do ampli)????
 

spowiednik

New member
tak. 1508 to badziew, 1708 ma tez tylko video port hdmi. Dopiero 1908 obsługuje video i audio (w tej chwili są mocne zniżki na 1908 bo wchodzi nowy model z końcówką 9, można kupić 1908 za 1250 pln czyli mniej niż koszt 1708 :) korekta: ceny 1708 tez pospuszczali ale to i tak badziew biorąc pod uwagę jego ograniczenia
zastanawiałem się nad 1908 ale w końcu zdecydowałem na Yamaha rxv 663

1908
Obróbka sygnału audio: HDMI repeater (wzmacniacz), 2-kanałowe LPCM 24-Bit, 176.4/192 kHz, 6-kanałowe LPCM 4-Bit, 176.4/96 kHz, 8-kanałowe LPCM 24-Bit, 176.4/96 kHz, Bitstream Dolby Digital, DTS

Konwersja wideo HDMI: Wideo, S-Video -> HDMI 480i/576i, Komponent 480i/576i -> HDMI 480i/576i, Komponent 480p/576p -> HDMI 480p/576p, Komponent 720p -> HDMI 720p, Komponent 1080i -> HDMI 1080i
 
Ostatnia edycja:

cezus

New member
Devileyes napisał:
Mialem podobnie, tzn przy podlaczeniu xboxa, tylko ze tam musialem jeszcze kabelek od dzwieku przerabiac, tak samo z PC. Za kazdym podlaczeniem projektora do PC musze ustawiac klonowanie, a w projektorze mam wymuszony sygnal przez hdmi, to pomoglo.
Mam prośbę- możesz napisać w jaki sposób uzyskać wymuszenie konkretnego źródła? Zakupiłem 7metrowy kabel hdmi/dvi voice krafta i niekiedy obraz znika na sekunde a benq szuka innego źródła(s-video,component itd.) Nawiasem mówiąc-niegdy więcej podróbek...

Pozdrawiam
 

luuzak

New member
Musisz wyłączyć w projektorze funkcję automatycznego wyszukiwanie źródła sygnału i ustawić w nim na wyjście pod którym jest podłączony komputer i w komputerze włączyć (zależy jak go tam masz podłączonego) klonowanie ekranu na to wyjście co jest podłączony projektor lub jako rozszerzony ekran . I włączyć funkcję w kracie graficznej wymuszenie sygnału. Pisze tak ogółem ponieważ nie wiem jaką kartę graficzną masz itd...
 

krzychu125p

New member
SPOWIEDNIK dzięki za bardzo cenne dla mnie info w spr Denona!!
I proszę o radę co lepiej:
1. Wysłać syg. video z dvd do Benq po komponencie (10m)???
2. Wysłać syg. z dvd do ampli po komponencie i dalej hdmi do Benq???
3. Inny sposób???
 

luuzak

New member
krzychu125p napisał:
SPOWIEDNIK dzięki za bardzo cenne dla mnie info w spr Denona!!
I proszę o radę co lepiej:
1. Wysłać syg. video z dvd do Benq po komponencie (10m)???
2. Wysłać syg. z dvd do ampli po komponencie i dalej hdmi do Benq???
3. Inny sposób???

Najlepiej by było jak byś podłączył dvd i benkiem kablem HDMI-HDMI , ale jeżeli Twoje DVD niema wyjścia HDMI to najlepszym rozwiązaniem będzie podłączenie go poprzez component z dvd do projektora na wejście HDMI . Jeżeli w DVD masz Upscaling to będzie Ci działać tlyko jak podłączysz projektor poprzez wyjście w HDMI w DVD.. I pamiętaj żeby kabel był z filtrami i odpowiednio ekranowany..
 

spowiednik

New member
ze specyfikacji 1908 wynika, że jest możliwa konwersja z component do hdmi, ale co do długości przewodów sie nie wypowiem, być moze ktoś inny ma doświadczenie w tej kwestii

wklejam poniżej opinię użytkownika o tym sprzęcie:
Things I liked:

- Audessey. Excellent job in my room
- Neural surround mode. Great on 2 channel music
- 1.3 HDMI picture and connection. Never had a dropout or issue. Utterly amazing!

Things I hated:

- grossly underpowered for my speakers. I clipped a few times.
- The remote is idiotically designed. That fold cover is redundant. I don't mind it being 2 sided, but not with the cover
- When rewinding or forwarding during a movie, the audio would jump up 10dbs or so and settle down when I pressed play. Irritating.
- lack of bass and overall soundstage.
-plastic, a lot of it.
-No preouts
 

luuzak

New member
Za miesiąc będę kupował projektor. I mam do wyboru albo BenQ W500 albo Sony Bravia aw10 . Mogę wydać max 2200 zł. tego soniaka bym sprowadzał z USA.. Co byście brali ? co lepiej świeci i ma lepsze kolory mimo że aw10 ma większy kontrast ..
 

luuzak

New member
Mógłby mi ktoś z was doradzić :) ? Przeraża mnie w tym W500 to 32dB głośności wentylatora ... A mam uchwyt na projektor na suficie oddalony o jakiś 1.80m i nie wiem czy będzie aż tak przeszkadzał szum wentylatora... ?? pozatym zastanawiam się która maszynka ma lepszy obraz, ostrzejszy i głębszy :) ? mój poprzedni projektor miał tylko 2000:1 kontrastu.. wiem że dużo jest na forum ale nie znalazłem żadnego porównania tych dwóch projektorów w500 i Sony aw10 .. na temat aw10 są podzielone opinie i już sam nie wiem..
 

kys

New member
Nie widziałem nigdy tego Sony. Mogę tylko powiedzieć propo BenQa:
- głośność z tej odległości nie będzie Ci przeszkadzać (a w trybie eko wcale nie będziesz słyszał),
- obraz jest wyśmienity, zwłaszcza jak się postarasz o dobre warunki (zaciemnienie),
- kontrastem się nie przejmuj, to tylko suche liczby, a człowiek i tak nie widzi różnicy (gdyby te wartości były prawdziwe),
- gwarancja 3 letnia na BenQa, to jednak duży jego plus, w porównaniu do Sony z USA(bez gwarancji praktycznie).

pozdro
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
W500 to ma 32 dB, ale w jasnym trybie lampy. W kinowym, jak pamiętam, 28 dB.

Mając taki wybór jak Ty, popieram 4 "myślnik" kys'a, lepiej kupić W500 w Polsce, z gwarancją. Nie widziałem ich w akcji ani nie znalazłem porównania, ale sądzę że jakością obrazu Sony i Benq są zbliżone. Może AW15 jest nieco lepszy od W500, ale i sporo droższy.

Żeby jeszcze bardziej "ułatwić" Ci wybór, dodam że Mitsubishi HC1100 jest w Polsce do kupienia już od 2400 PLN... ;)

No chyba że DLP odpada, to nie "ułatwiłem"... :)
 

luuzak

New member
W zasadzie ten Soniak by mnie nawet taniej wyszedł niż BenQ bo kupił by mi go w USA kolega i wysłał paczkę ubezpieczoną na 20$ .. w tedy nie sprawdzają tych paczek i nie płaci sie vatu.. Paczki w 99% dochodzą bo on cały czas taki robi :p hehe.. No ale jak mówicie że z kontrastem są to tylko liczby hmm.. Ten HC1100 ma mniejszy kontrast i jeszcze mniej Lum. w jak dla mnie to juz ten BenQ ma za mało Lum, więc odpada.. Pozatym miałem juz DLP teraz chce LCD :) No więc dobra kupuję tego Benka na początku października bo w tedy będę miał pełną kwote.. Mam nadzieję że nie będę nie mile zaskoczony :p Ale jak mówicie że z takiej odległości 1.80m nie będzie mi przeszkadzał hałas jego to wporządku bo wszędzie piszą jaki on jest głośny.. Dzięki chłopaki za odpowiedź ;)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Jeżeli będziesz wyświetlał na przemian białą i czarną planszę, to W500 będzie lepszy od Mitsu. ;) Tak mierzy się kontrast on/off.

Ale gdy zapodasz prawdziwy obraz, szczególnie z zawartością "mieszaną", z elementami jasnymi i ciemnymi, to HC1100 wciągnie W500 kratką wentylacyjną. W500 lubi zlewać szczegóły w jedną plamę, w HC1100 będą widoczne.

Zwróć uwagę że wyższy kontrast Benq'a wynika z zastosowania automatycznej przysłony. W scenach mieszanych korzyści z tejże nie ma żadnej, liczy się natywny kontrast samego przetwornika obrazu, a tu DLP zastosowane w HC1100 wygrywa.

Jeśli chcesz porównywać parametry, to przejrzyj testy w prasie lub na tematycznych portalach. Tam jasność i kontrast mierzone są po kalibracji do trybu kinowego, i wyniki są zupełnie inne niż te z katalogu. W przypadku Mitsubishi te różnice są mniejsze.

Ogólnie obraz z Mitsubishi oceniany jest jako "more filmlike". Ale ma tez swoje wady, tanie DLP w ciemnych scenach mają nieco zaszumiony obraz.
I oczywista sprawa, efekt tęczy i zmęczenia projekcją z DLP.

No i podstawa. To Ty wybierasz! Masz swoje preferencje i opinie innych mogą być tylko pomocnicze. ;)
 

luuzak

New member
hmm.. a czy w sony aw10 została też zastosowana automatyczna przysłona ?? czy jej niema ? Nie mam tyle kasy żeby kupić Mits ;) jestem studentem :) . Dużo czytałem na temat tego benka ale nie widziałem nigdzie w jaki sposób zlewają się te kolory hmm.. ze zdjęć z projekcji nie wynikało że kolory są zlane.. sam już nie wiem, myślałem że W500 jest w miarę dobrym projektorem na tą cene.. Miałem poprzednio DLP i nie zauważyłem żadnych bulów głowy itd.. problem ze zmęczeniem u mnie chyba nie występował sam niewiem.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
AW10 ma przysłonę. Gdyby jej nie miał, to kontrast w danych katalogowych wynosiłby ok. 1000:1, jak się nie mylę. Czyli to co dają same panele LCD tej generacji.

A odtwarzanie szczegółów; nie chodzi tu o zlewanie się kolorów, ale o brak gradacji stopni szarości.

"....sam już nie wiem, myślałem że W500 jest w miarę dobrym projektorem na tą cene...." - dlatego napisałem o "ułatwianiu" Ci wyboru... ;)

Jakie DLP miałeś wcześniej, kinowe (HD) czy prezentacyjne?

Jeśli nie boisz się zakupów za granicą (i problemów z gwarancją) i nie miałeś negatywnych odczuć z DLP, to polecam rozważenie Optomy HD700X, np tu:
http://www.projectorpoint.co.uk/projectors/Optoma_HD700X.html
z przesyłką i przy kursie 4,3pln/1GBP kosztuje 1860PLN. W razie reklamacji musisz proja na swój koszt odesłać do UK.
 
Do góry