BenQ W500

wiatrak

Active member
Bez reklam
No ba... Za to wyszukiwanie <Benq W-500> nie dało dwie godziny temu żadnych rezultatów. Nie wiem jak IE, w Firefoxie można zaaplikować różne wyszukiwarki, w tym Alledrogo. ;)
 

Attachments

  • Screen_1.jpg
    Screen_1.jpg
    41,2 KB · Wyś: 838

wiatrak

Active member
Bez reklam
@hjalmar

Kabelek jest analogowo-analogowy, podobno niektóre karty graficzne na złącze HDMI podają także sygnał analogowy, zresztą sprzedawca się nieco zabezpieczył:
"
Nalezy jednak pamietac ze HDMI podaje sygnal cyfrowy a VGA analogowy, dlatego nie we wszystkich urzadzeniach podlaczenie bezposrednie bedzie mozliwe, jesli kabel przy bezposrednim podlaczeniu nie bedzie dzialal nalezy zaopatrzyc sie w specjalny modul zmieniajacy sygnal cyfrowy na analogowy.
nowe urzadzenia elektroniczne czesto juz posiadaja taki modul wbudowany w sobie."

Chociaż powinno raczej być napisane że w bardzo niewielkiej ilości urządzeń się wykorzysta ten przewód.
 
Ostatnia edycja:

topek

New member
Ja kupilem kabel 10m bialy hdmi-hdmi,
podpialem pod n-ke i hula :)
11 EUR kosztowal. Dokladnie tego kabla kupilem, nr aukcji na niemieckim ebayu: 200377660413

Kabel gruby jak moj palec.

Jest tylko maly(?) problem
2x podczas godzinnego ogladania na pol sekudny pojawil sie taki obraz jak kiedys w analogowej tv jak sygnalu nie bylo. Sniezenie czy jak to nazwac?
Mial ktos cos takiego.

Ale n-ke podepne pod W500 swietnym componentem. Monster Cable :) Wylicytowalem prawie nowke za 22 EUR!
Nowe po 239EUR sa.

Tego hdmi podepne do kompa. Czekam tylko na przelotke DVI-HDMI
Kompa bede mial podpietego pod benka kablem dvi-hdmi a n-ke kablem component :)
Wolalbym 2x hdmi ale to bym sie musial przesiasc na sanyo Z5 lub kupowac jakies dodatkowe puszki.
NIby moj receiver do kina domowego ma 2hdmi in i 1hdmi out ale nie pasuje mi tego wszystkiego polaczyc sensownie (rozstawienie w pokoju).

Przede wszystkim czekam na uchwyt do sciany (taki pod tv crt) zeby projektor wrzucic pod sufit.

A propos warunkow projekcji.
Przeczytalem wszystkie 150 stron tego watku.
Doceniam fachowosc melomana i aptetyt na lepszy sprzet ale niestety budzet nie pozwala.

Narazie bede projektowal na sciane. Biala sciane.
Odleglosc 3,7m
Zoom: 1,0

projektor.jpg



Mam wrazenie, ze warunki mam wybitnie zle do projektowania.
Wneka w scianie w ktora bede projektowal jest otoczona ze wszystkich stron przez sciany i bialy sufit! :-/
Mam wrazenie, ze odbite swiatlo od 2 bocznych scian i sufitu pogarsza obraz. Narazie nie jest mozliwa zadna zmiana.
Z czasem moze kupie ekran, ktory bede rozwijal przed lcd samsunga 40"

ps: wilgoc w prawym gornym rogu zglosilem do wlasciciela mieszkania :]
 
Ostatnia edycja:

hjalmar

New member
@wiatrak
Tak zgadza sie, równiez zauwazylem te "zabezpiecznie" ;) I tak nalezy sie duzy plus sprzedawcy ze nie zmniejszyl tego do czcionki 5 ;)
Co do tego kabla, pytalem poniewaz wlasnie mam problem bo w laptopie jedynie zlącze VGA a ze chcialbym odbierac poprzez hdmi to kombinuje na różne sposoby;)

@topek
Ladnie tniesz koszty, gratulacje! ;). Ja jak "ureguluje" wszystkie sprawy z wejsciami/kablami to kupuje ekran, widziałes pewnie kilkadziesiat postow wczesniej, jak jeden z uzytkownikow wrzucal zdjecia gdzie widac bylo wyrazna róznice miedzy wyswietlaniem na scianie a na ekranie, tymi zdjeciami definitywnie przekonal mnie do zakupu;)
pozdrawiam
 

topek

New member
Ladnie tniesz koszty, gratulacje! ;).
Jak sie nie ma duzo pieniedzy a chce miec jakie takie kino w domu to trzeba "dziadowac" :) i kupowac uzywki.
Ja zawsze bede uwazal, ze lepszy 3 letni passat niz nowy matiz :)
Kable (przynajmniej te firmowe), raczej nie traca dramatycznie na jakosci jak sobie rok czy dwa poleza w szafie u kogos :)

Ja jak "ureguluje" wszystkie sprawy z wejsciami/kablami to kupuje ekran, widziałes pewnie kilkadziesiat postow wczesniej, jak jeden z uzytkownikow wrzucal zdjecia gdzie widac bylo wyrazna róznice miedzy wyswietlaniem na scianie a na ekranie, tymi zdjeciami definitywnie przekonal mnie do zakupu;)
pozdrawiam
A zwrociles uwage, ze te zdjecia porownuja bialy ekran z pomaranczowa sciana??! Jakos jest to w fotkach i ich opisie przemilczane.
Jeden czy dwa posty w calym monstrualnym watku, tylko zwracaja na to uwage.
Jest rowniez opinia jednego uzytkownika ktory mial wygladzona sciane i pomalowana duluxem, kupil dobry ekran i ... nie widzi roznicy. Jak chcesz to poszukam tego postu.

Ja ze wzgledow finansowych narazie zostane przy scianie. I tak mam zamiar zmienic mieszkanie do lata, wiec tam bede bardziej docelowo to wszystko ustawial i staral sie projektowac obraz tak, zeby oprocz sufitu nie bylo bocznych scian jak w moim przypadku bo ewidentnie psuje to efekt (odbite swiatlo od bialego sufitu i 2 bocznych scian)
 

hjalmar

New member
akurat tych postów sobie nie przypominam, nie sposob zapamietac wszystkie posty ze 150 stron;)
Jesli chodzi o mnie to wszystkie kablowo-ekranowe zadania przelozylem na okres pozniejszy, teraz niestety brak czasu. Najprawdobodobniej bede zmienial notebooka na taki z wejsciem hdmi, poniewaz nie wierze w jakosc wszelkich konwerterow VGA-HDMI, moze jak znajde gdzies blisko siebie z mozliwoscia wymiany kabelek o którym wczesniej pisalem to sie szarpne ;)
pozdrawiam
 

tom134

New member
Witam

Jeśli ktos jest zainteresowany, pod koniec stycznia bede mial nowa sztuke BENQ W500 z gwarancją 3 lata, bede wystawiał na aukcji.
 

bolz

New member
Czas lampy w500

Witam,
Chciałbym się podzielić z Wami pewną ciekawostką... Od prawie 3 lat korzystam z Benq W500. Jak bardzo jestem z tego sprzętu zadowolony - nie jestem w stanie przekazać. Niestety w związku z rozwojem technologii zastanawiam się nad zakupem nowego rzutnika FullHD, Jednakże moja żona stwierdziłą że nie ma sensu wydawać kasy skoro ten jeszcze działa...
... więc stwierdziłem, że coś z tym trzeba zrobić!

Postanowiłem zniszczyć lampę!!!
Wiem, że brzmi nieracjonalnie ale obecnie katuję go na maxa:
aktualnie ma ponad 4200 godzin na ECO i ok 300 w trybie normalnym. Oglądam na nim zarówno filmy, zwykłą tv oraz zabawa na X360.
Nie było sytuacji, żeby mi się wyłączył ze względu na przekroczony czas lampy, być może dlatego, że w międzyczasie zrobiłem reset licznika. Dodam, że sprzęt potrawi chodzić nawet 12 godzin na dobę (jak zasnę przed tv) i jak do tej pory nic się z nim nie działo. Co prawda z jasnością są problemy, czasem coś się dzieje z kolorami, ale tylko podczas grania na iksie. Wciąż obraz robi duże wrażenie na osobach, które spotykają się z moim benq pomimo przebiegu...
Na marginesie dodam, że urządzenie jest zadbane. Mniej więcej raz na 2 miesiące otwierane, cały kurz wywiewany sprężonym powietrzem, stoi w przewiewnym miejscu, tuż przy oknie...

Absolutnie chylę czoła producentowi, choć marka nie zalicza się do super znanych. Polecam ten sprzęt bez wahania, gdyż jest on wart swojej ceny i jak widać nie do zdarcia...

ps. proszę o niepisanie, że jak chcę go zniszczyć - wystarczy młotek...
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Czy jesteś absolutnie pewien że żona nię zagląda na forum?

:D :D :D

Myślę że nie trzeba nic niszczyć, wystarczy rozpiąć jakiś konektor od lampy.
Chyba wszystkie projektory mają mikrowyłącznik krańcowy, do kontroli mocowania pokrywy lampy, nie wiem jak z dostępem do niego w W-500, ale to też by wystarczyło do "niedziałania" projektora... ;)
 

yancho

New member
bolz,
Gwarancja mi się kończy niedługo, chciałbym go rozebrać i przedmuchać. Próbowałem znaleźć serwisówkę czy coś - nie udało mi się, a nie chciałbym przy rozbiórce czegoś urwać.
Czy to się "po prostu" rozbierze, czy trzeba o czymś wiedzieć (zatrzaski jakieś, zapadki)?
Pozdrawiam.
 

adriang24

New member
Mama pytanie związane z umiejscowieniem projektora, planuje zakupu w500 lub coś innego ale na pewno LCD i teraz owe pytanie: Gdzie jest optymalne miejsce dla projektora na przeciw środka ekranu czy też górna bądź dolna krawędź ekranu. Chce wykonać wnękę w ścianie i nie wiem gdzie będzie to najlepszym rozwiązaniem?
 

bolz

New member
bolz,
Gwarancja mi się kończy niedługo, chciałbym go rozebrać i przedmuchać. Próbowałem znaleźć serwisówkę czy coś - nie udało mi się, a nie chciałbym przy rozbiórce czegoś urwać.
Czy to się "po prostu" rozbierze, czy trzeba o czymś wiedzieć (zatrzaski jakieś, zapadki)?
Pozdrawiam.

Wybacz późną odpowiedź... Sam nie rozbierałem rzutnika, więc nie powiem Ci o żadnych zatrzaskach czy serwisówkach. Mam kumpla, który robi to w kilka sekund, niestety nie on nie przypomina sobie na odległość jak to robić, a jest aktualnie za granicą więc nie będę w stanie Ci pomóc :(
 

kazoo

New member
A jak wygląda wymiana lampy? Można to zrobić samemu? Miałem wyświecone jakieś 2800godz i projektor przestał się uruchamiać więc to pewnie koniec lampy.
Ktoś już wymieniał lampę w swoim benq? A jak jest z regeneracją?
 
Ostatnia edycja:

fejk

New member
Witam!
Zachęcony opiniami, postanowiłem ze kupie ten projektor. Jednak nie mogę znaleźć nigdzie w internecie żadnego sklepu który by go oferował :shock:. Czyżby ten model został już oficjalnie wycofany ze sprzedaży?(Przeglądałem ceneo, skąpiec, nokaut :?)
EDIT:
Jednak znalazłem w pewnym sklepie za 3299zł Jak myślicie czy cena za niego jest atrakcyjna?
Zważywszy na to że będę go brał na raty. Więc całkowicie wyniesie mnie pewnie gdzieś 4k zł~~
 
Ostatnia edycja:

peking

New member
problem z HDCP

Witam. Jestem (byłem) szczęśliwym użytkownikiem W500 do czasu gdy otrzymałem nowy dekoder HD z Cyfry. Od tego momentu jestem zły i nie wiem jak obejść problem z HDCP. Otóż ani na cyfrze ani na "n" projektor nie wyświetla obrazu. Na "n" wyświetla wprost problem HDCP. Dekoder Cyfry się zupełnie zacina i nie działa nic. Czy ktoś pomoże??
 

peking

New member
cd o HDCP

nie za bardzo zrozumiałem to co napisałeś. Splitter w sumie mam bardzo dobry bo ATEN. Na "n" sprawdzałem tylko dodatkowo. Docelowo zależy mi na Cyfrze + w HD. Otrzymałem dekoder pvr PACE HDS7241/91 i niestety nie działa. Myślałem bardziej o uaktualnieniu oprogramowania benka. Jesli ktoś może pomóc w temacie bede wdzięczny. Moje gg 5061990
 
Do góry