BenQ W500

Review

New member
Podłączyłem już swój nowy nabytek - pierwszy dzień to oczywiście entuzjazm z oglądania obrazu na ścianie. Ale drugiego dnia gdy próbowałem wyświetlić obraz kina domowego z dvd, które skaluje do wyższej rozdzielczości- nie udało mi się zobaczyć nic poza NO SIGNAL. Chyba to problem zbyt długiego kabla HDMI (15m)???
Czy Benq W500 skaluje obraz procesorem 10 bitowym tylko z wejścia wideo czy również z HDMI??
 

paprykarz18

New member
Review napisał:
Podłączyłem już swój nowy nabytek - pierwszy dzień to oczywiście entuzjazm z oglądania obrazu na ścianie. Ale drugiego dnia gdy próbowałem wyświetlić obraz kina domowego z dvd, które skaluje do wyższej rozdzielczości- nie udało mi się zobaczyć nic poza NO SIGNAL. Chyba to problem zbyt długiego kabla HDMI (15m)???
Czy Benq W500 skaluje obraz procesorem 10 bitowym tylko z wejścia wideo czy również z HDMI??

Prawdopodobnie cena kabla była nieproporcjonalnie niska do jego długości. Takie przypadki już się zdarzały. Wymień kabel.
 

Review

New member
Jeżeli Benq W500 skaluje obraz analogowy do 720p to czy nie powinno wyswietlać w narożniku rozdzielczości 720p lub 720i ???
W opcjach chyba nie ma możliwości zmiany rozdzielczości...???
Zresztą otrzymana instrukcja jest tylko w języku angielskim
 

tomek67

New member
Review napisał:
Jeżeli Benq W500 skaluje obraz analogowy do 720p to czy nie powinno wyswietlać w narożniku rozdzielczości 720p lub 720i ???
W opcjach chyba nie ma możliwości zmiany rozdzielczości...???
Projektory na ekranie pokazują jaka jest rozdzielczość źródła.
W500 każdą rozdzielczość musi przeskalować do 720p bo taką ma matrycę.
 

Bambolo82

Banned
Review, cos jest nie tak bo ja puszczam z kompa przez d-sub i mi wyświetla lewym górnym rogu 720p/60 hz.

napisz jak puszczasz to ci pomogę bo musi Ci zadziałać!
 

Review

New member
Puszczałem przez wejście video (kablem 1xRCA) oraz kablem HDMI i jedyne co widziałem to rozdzielczość 576p 50Hz. Teraz zastanawiam się nad wyrzuceniem HDMI i zakupem/zamianą na kabel component (3xRCA).
Bambolo82 :może miałeś źródło 720p wówczas będzie to prawda, że wyświetla się jedynie rozdzielczość źródła a nie aktualnie wyświetlanego obrazu.
 

Bambolo82

Banned
Review napisał:
Puszczałem przez wejście video (kablem 1xRCA) oraz kablem HDMI i jedyne co widziałem to rozdzielczość 576p 50Hz. Teraz zastanawiam się nad wyrzuceniem HDMI i zakupem/zamianą na kabel component (3xRCA).
Bambolo82 :może miałeś źródło 720p wówczas będzie to prawda, że wyświetla się jedynie rozdzielczość źródła a nie aktualnie wyświetlanego obrazu.

Ja puszczam z kompa i ustawilem rozdzielczość pulpita na rozdzialke natywna dla projektora (mam karte nvidia i ona pozwala w opcjach ustawic dowolna rodzielczosc pulpitu i odsiwezanie)

Jezeli puszcasz z kompa to pogrzeb w sterach - musi dzialac!
 

Review

New member
Puszczam co prawda z komputera, ale z wyjścia video karty dvb Technotrend Skystar-1 więc raczej nic nie zmienie w ustawieniach. A komputer mam w innym pokoju.
 

Bambolo82

Banned
Review napisał:
Puszczam co prawda z komputera, ale z wyjścia video karty dvb Technotrend Skystar-1 więc raczej nic nie zmienie w ustawieniach. A komputer mam w innym pokoju.

No to przykro mi. Nie mam z czymś takim doświadczeń. To jakis tuner (dekoder) telewizji cyfrowej lub HDTV? Sprawdz w dokumentacji jaką rozdzielczosć urzadzenie obsługuje.
 

Nasty Rudolf

New member
Pytanie z gatunku osobliwych. :p

Zdecydowalem sie na projektor BenQ W500 i rozwazam jeszcze glebokosc polki wiszacej, na ktorej bedzie on postawiony. W zwiazku z tym mam nietypowy problem. Prosze laskawie spojrzec na rysunek:

http://img219.imageshack.us/img219/6664/polkawc4.gif

Fajnie byloby, gdyby pod obiektywem wystawal jeszcze kawalek polki, jak na rysunku. Zmniejszaloby to ryzyko np. uderzenia w obiektyw podniesiona przypadkowo reka. Problem w tym, ze zbyt gleboko umieszczony projektor spowoduje, ze rzucane swiatlo zostanie zatrzymane przez polke (dolna czesc niebieskiej wiazki na rysunku). Moje pytanie jest takie, czy dajac pionowy lens shift maksymalnie w dol (taki potrzebuje), istnieje mozliwosc zostawienia jakiejkolwiek rezerwy dlugosci polki z przodu, czy obiektyw musi stac idealnie rowno z przednia krawedzia polki. Tzn. czy obraz "rozbije sie" o polke (tak jak niebieska wiazka na rysunku), jesli np. bedzie ona wystawac 5cm przed projektorem, czy da rade "przejsc" (jak wiazka zielona).

Mile widziany bylby eksperyment jakiegos posiadacza W500.

Rozwazam polke 35 lub 40cm dlugosci i nie wiem, ktora wybrac.

Mam nadzieje, ze cokolwiek z mojej wypowiedzi jest zrozumiale. ;)
 

paprykarz18

New member
Nasty Rudolf napisał:
Pytanie z gatunku osobliwych. :p

Zdecydowalem sie na projektor BenQ W500 i rozwazam jeszcze glebokosc polki wiszacej, na ktorej bedzie on postawiony. W zwiazku z tym mam nietypowy problem. Prosze laskawie spojrzec na rysunek:

http://img219.imageshack.us/img219/6664/polkawc4.gif

Fajnie byloby, gdyby pod obiektywem wystawal jeszcze kawalek polki, jak na rysunku. Zmniejszaloby to ryzyko np. uderzenia w obiektyw podniesiona przypadkowo reka. Problem w tym, ze zbyt gleboko umieszczony projektor spowoduje, ze rzucane swiatlo zostanie zatrzymane przez polke (dolna czesc niebieskiej wiazki na rysunku). Moje pytanie jest takie, czy dajac pionowy lens shift maksymalnie w dol (taki potrzebuje), istnieje mozliwosc zostawienia jakiejkolwiek rezerwy dlugosci polki z przodu, czy obiektyw musi stac idealnie rowno z przednia krawedzia polki. Tzn. czy obraz "rozbije sie" o polke (tak jak niebieska wiazka na rysunku), jesli np. bedzie ona wystawac 5cm przed projektorem, czy da rade "przejsc" (jak wiazka zielona).

Mile widziany bylby eksperyment jakiegos posiadacza W500.

Rozwazam polke 35 lub 40cm dlugosci i nie wiem, ktora wybrac.

Mam nadzieje, ze cokolwiek z mojej wypowiedzi jest zrozumiale. ;)

Eksperyment zrobiony.
Światło z projektora leci jak zielone kreski na rysunku, gdy koniec obiektywu ma 13 cm do końca półki, na której stoi projektor. Oczywiście przy lens shifcie maksymalnie w dół.
Gdy odległość konca obiektywu do końca półki jest większa niż 13,5 cm obraz się załamuje na półce (jak niebieskie kreski na rysunku).
 

grzes19

New member
Przy obecnej cenie W500 poniżej 2300, czy opłaca się dołożyć do ponad 3000 na Epsona TW-680?

Czy W500 jest w tym momencie najlepszym projektorem jakość/cena?

Osobiście od 2 lat mam NECa VT49 i chcę zmienić na coś z rozsądną jakością obrazu. Miałem chrapkę na Espona TW-680 albo Sanyo Z5 jednak natknąłem się na Benq W500 i jego bardzo atrakcyjną cenę.

Mam dylemat ...
 

paprykarz18

New member
grzes19 napisał:
Przy obecnej cenie W500 poniżej 2300, czy opłaca się dołożyć do ponad 3000 na Epsona TW-680?

Czy W500 jest w tym momencie najlepszym projektorem jakość/cena?

Osobiście od 2 lat mam NECa VT49 i chcę zmienić na coś z rozsądną jakością obrazu. Miałem chrapkę na Espona TW-680 albo Sanyo Z5 jednak natknąłem się na Benq W500 i jego bardzo atrakcyjną cenę.

Mam dylemat ...

Że jak! 2300 PLN za BenQ!?
oł żesz... ku***....
przepraszam, ale właśnie pękła mi żyłka ;)
pięć miesięcy temu kupiłem go za 3000 i ty byłą super okazja! Epson tw-680 kosztowal wtedy 3500.

za taką cenę brać - nie gadać!
 

Bambolo82

Banned
Ja miesiąc temu dałem 2800 zł za w500 :???:.
No ale tak to już jest z zakupami A/V. Kupiłem już wiele elektronicznych gadżetów, więc byłem na to przygotowany. Najważniejsze że ze ze sprzętu jestem zadowolony!

Dolar tanieje więc to nie pierwsza i ostatnia obniżka!

W500 BRAĆ i OGLĄDAĆ!!!!!!!!!
 

paprykarz18

New member
Bambolo82 napisał:
Ja miesiąc temu dałem 2800 zł za w500 :???:.
No ale tak to już jest z zakupami A/V. Kupiłem już wiele elektronicznych gadżetów, więc byłem na to przygotowany. Najważniejsze że ze ze sprzętu jestem zadowolony!

Dolar tanieje więc to nie pierwsza i ostatnia obniżka!

W500 BRAĆ i OGLĄDAĆ!!!!!!!!!

Ho, ho!
Przez miesiąc 600 zł...
To nie ja powinienem się załamywać, ale ty :D
 

p_przemo

New member
Witam
Jak podłączam laptopa pod projektor to wyswietla mi sie w lewym gornym rogu
cos takiego 1080 / 60p co to oznacza i od czego zalezy.
Nie bardzo orjentuje sie w tych sprawach.
Z góry dzieki za odpowiedz.
 

paprykarz18

New member
p_przemo napisał:
Witam
Jak podłączam laptopa pod projektor to wyswietla mi sie w lewym gornym rogu
cos takiego 1080 / 60p co to oznacza i od czego zalezy.
Nie bardzo orjentuje sie w tych sprawach.
Z góry dzieki za odpowiedz.

po prostu wyświetla się rozdzielczość video, które wchodzi do projektora
w tym wypadku wpuszczasz do projektora full HD 60Hz
zawsze możesz to zmienić w ustawieniach karty graficznej laptopa zmieniając rozdzielczość ekranu wyświetlanego przez projektor
 

ihu

New member
paprykarz18 napisał:
Ho, ho!
Przez miesiąc 600 zł...
To nie ja powinienem się załamywać, ale ty :D


juz nie aktualna cena 2300 za w500 bylem w ram.net.pl iteraz jest 2814zeta wiec zrezygnowałem
 
Do góry