benq w1000 problem czerni

mat74

Well-known member
Bez reklam
przepraszam za literowke :fool: oczywiscie "przyslona" !
jak wyglada ?! jak w aparacie fotograficznym- uklad "listkow" - sprawdz w menu pozycje "iris"
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
mat74 napisał:
jak moze projektor nie miec przeslony ?! przeciez tam jest optyka !
Jak może nie mieć? Jeśli księgowość/marketing ma więcej do powiedzenia niż dział techniczny, to nie ma przesłony. Jest sporo takich projektorów, szczególnie tych tańszych, i nie piszę tu o automatycznej przysłonie, a o regulowanej (przełączanej) ręcznie.

Przesłona lub przysłona są poprawnymi formami, można stosować zamiennie... ;)

A kształty też są różne... ;)

Panasonic 3000

testanim1.gif


Mitsubishi HC7000


IMG_2467.jpg
IMG_2468.jpg


SanyoZ3000

IMG_2946.jpg

IMG_2948.jpg


Epson TW2000

TW2000-11.jpg


Sanyo Z5

Bild23.jpg

Bild24.jpg


Mitsubishi HC-3100, ma tylko dwa położenia (otwarta / zamknięta)

Bild16.jpg
Bild17.jpg


Mitsubishi HC-1100 ma przesłonę nieregulowaną

Bild18.jpg


Wszystkie obrazki pochodzą z testów w serwisie Cine4Home:
http://www.cine4home.de/indexmain.htm

Sorry za przydługiego offtopa.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
no tak.... czesto niestety dla ksiegowosci opinia dzialu technicznego i logiczne myslenie to tylko "przeszkody"...
oczywiscie technicznie konstrukcje przyslony moga sie roznic od siebie , funkcjonalnie wszystkie (w projach) spelniaja to samo zadanie i szczerze mowiac nie wyobrazam sobie wlasciwego ustawienia parametrow obrazu bez tego (uznanego przez ksiegowosc jako zbedne...) urzadzenia !
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
A wracając do meritum, anxion sprawdzałeś ustawienia Brilliant Color?
To chyba jest tłumaczone jako: "Regulacja Wyraziste kolory".

edit:
@mat74
Chyba wszystkie tanie DLP (poza HC-1100) nie mają przesłony, nawet montowanej na stałe; a tym bardziej te o dużej jasności.
 
Ostatnia edycja:

szopenpolice

New member
Witam.
Aktualnie zastanawiam się nad zmianą projektora na Benq w-1000. Obecnie posiadam panasłonika PT-AX100 720p. Zastanawiam się czy czerń na tym benq bedzie lepsza. zdjęcia to mnie normalnie przeraziły, prawie nic nie widać.jak myślicie warto inwestować kasę czy pozostać na tym co mam?
 

anxion

New member
powiem ci ze jak dla mnie nie warto jesli masz pomieszczenie z bialymi scianami i nie stac cie na grey screen ale moja wypowiedz moze byc bledna poniewaz moj projektor moze byc poprostu zepsuty i czekam teraz na wymiane na innny wtedy bede mogl powiedziec cos Konkretnego .
A co do panasonica to widzialem u kolegi pt200 z bialymi scianami i screenem white jak dla mnie obraz supeeeeerrrrrrr.Czarny to czarny i to jest 720p

Zobacz sobie zdjecia
http://www.prisjakt.nu/produkt.php?g=227585
 
Ostatnia edycja:

anxion

New member
wiatrak napisał:
A wracając do meritum, anxion sprawdzałeś ustawienia Brilliant Color?
To chyba jest tłumaczone jako: "Regulacja Wyraziste kolory".

edit:
@mat74
Chyba wszystkie tanie DLP (poza HC-1100) nie mają przesłony, nawet montowanej na stałe; a tym bardziej te o dużej jasności.

tak wylaczylem briliant ale i tak ramki gorne i dolne nie sa czarne i czasami w filmie czern jest dalej za mgla
 

szopenpolice

New member
Na tych zdjęciach obraz jest zbliżony do mojego. Nie ma za to ani jednego zdjęcia gdy akcja odbywa się nocą, wtedy widać brak czarnego i brak szczegółów. Wtedy obraz jest taki szary. Ekran mam g=1, ściany ciemne. Może wymiana ekranu zamiast projektora?
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Ech... jak myślicie? Dlaczego niektóre projektory kosztują 5 tys., inne 10 tys., a jeszcze inne 15 tys wzwyż? Za dobrej jakości ciemne sceny płaci się najwięcej.
 

anxion

New member
Tidus1024 napisał:
Ech... jak myślicie? Dlaczego niektóre projektory kosztują 5 tys., inne 10 tys., a jeszcze inne 15 tys wzwyż? Za dobrej jakości ciemne sceny płaci się najwięcej.

ja rozumiem ze czern moze byc do bani ale sadzilem ze mozna uzyskac cos wiecej a nie szarosc
np popatrz na ta stronke tam umiescilem moje zdjecie z obrazem i inny wlasciciel benq . On ma czarne ja mam mgle

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1195128&page=7
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
anxion: Ten projektor już na starcie nie bryluje czernią, a sytuację znacznie pogarsza ten biały sufit. Sufit i podłoga najbardziej demolują kontrast, w dalszej kolejności są ściany. Kupowanie projektora w przypadku białych ścian, a na dodatek białych ścian blisko ekranu (np. przylegających) to tak jakby sobie kupić bolid F1 i próbować jeździć nim po korytarzach w domu.
 

anxion

New member
A wiec postanowilem zwrocic tego benq w1000 poniewaz nie jestem zadowolony z nie go. Jestem wyczulony na efekt teczy kiedy puscilem simcity to tecza byla wszedzie i zawsze jest kiedy mam litery wlaczone :(

Teraz chce wymienic go na Projektor lcd tylko nie wiem jaki czy Mit.. Hc 5500 czy sanyo z700

ktory bedzie lepszy bardzo prosze o opinie dziekuje
 

ogs

New member
W1000 spadło juz w cenie do ceny HD200X i VIVITEKA H1080... straszne rzeczy tu piszecie, warto zainwestować w W1000? Ma na pewno tańszą lampę (zamiennik)...
 
Do góry