benq w1000 problem czerni

XII

New member
W sumie dziwnie to u Ciebie wygląda... ta zaczynająca się od środka dołu jaśniejsza plama jest widoczna w rzeczywistości czy tylko na fotce? Tzn. pytam o to czy czerń masz jednolitą na całym ekranie czy tak właśnie jak fotka przedstawia? Czy może to tylko jakieś "zakłócenia" (odbicia) z obiektywu aparatu foto.?

Z mojego benq w1000 wygląda to tak - może wyświetlany materiał nie jest idealny by pokazać czerń bo ma rozjaśnianie przy górze i dole, ale... UWAGA - fotka robiona telefonem :D - jakość do bani. Źródło - PS3. Ekran to ... ściana, biała w dodatku ;) Projektor na ustawieniach fabrycznych - bez zmian. Przekątna ok. 111"


 
Ostatnia edycja:

anxion

New member
w sumie to jakies odbicie ale calosc jest za mgla w rzeczywistosci wyglada to jak mgla na calym ekranie i poprostu obraz jest jasny i czerni nie ma
 

maracz

New member
Jeżeli te zdjęcia przedstawiają rzeczywisty obraz tego proja i nic nie przekłamują to z czernią jest kiepsko.

Spróbuj wyświetlić jakąś planszę testową na której podstawie mógłbyś ustawić sobie jasność i kontrast,po takiej kalibracji będziesz już wiedział czy tej czerni jest winien projektor czy też jego totalne rozkalibrowanie.

Szary ekran powinien nieco poprawić czerń.
 

XII

New member
...nie no panowie... ekran grey 0.8 i po problemie, tak na moje oko. Jak masz możliwość pożyczenia do testu to pożycz i sam sprawdź.

Pozdrawiam.
 

Buti

New member
anxion,
Wyświetl czarną planszę i zbliż się do ekranu. Zjedź następnie jasnością nie ruszając kontrastu do minimum a nawet głęboko na minus i powiedz czy zniknął jasny szum - punkciki o ile były.To nie recepta na kalibrację tylko dowiesz się jaką masz czerń w swoim proju, jaki jest jej poziom, któego już nie zwiększysz. Potem to kwestia kalibracji przy pomocy planszy testowej byś taki poziom czerni uzyskał przy wyświetlanym obrazie. Jak to zrobić poczytaj gdzieś na necie. Chodzi o wyświetlenie planszy z pasami o różnych odcieniach szarości od czarnego do białęgo. Za pomocą suwaków jasności oraz kontrastu należy ustwaić to raz a dobrze. Potem suwaków jasność i kontrast już się nie rusza po skalibrowaniu. Oczywiście ten poziom czerni się obniży na skutek odbić światłą od ścian już podczas oglądania filmu.
 
Ostatnia edycja:

XII

New member
...a to czasami nie power - pomarańczowa? U mnie przy starcie nie mruga dioda od lampy... najwidoczniej coś jest nie tak albo z lampą albo z zasilaczem do lampy który może dawać za wysokie napięcie co powoduje, że ten Twój projektor jakoś jaśniej świeci, a co daje efekt jaśniejszej czerni... z pewnością jeśli w tym leży problem i to jest to... to lampa niedługo się sfajczy...
 
Ostatnia edycja:

Buti

New member
Nic w tym dziwnego. Też tak mam w mitsubishi. Proj nie może się wyłączyć od razu tylko musi zostać ostudzona lampa bo jak wyłączysz go z sieci to pierdol...nie :D
 

XII

New member
Buti ale kolega pisze, że czasami podczas WŁĄCZANIA ;) się świeci i mruga... Ja mam W1000 i nic takiego się nie dzieje...
 

anxion

New member
to jest zdjecie ten diody i czasami wentylator wlacza sie na full :(
 

Attachments

  • DSC01437.JPG
    DSC01437.JPG
    140,1 KB · Wyś: 142

wiatrak

Active member
Bez reklam
profitgw napisał:
...według mnie przy tej odległości kalkulator pokazuje coś około 35 Fl...
Ha! Mi wyszło 25 fL... ;) Co i tak jest nieco za dużo.
_
Screen_1.jpg
_

@anxion: Jak masz ustawiony Briliant Colour? Wyłącz lub daj na minimum.

A co do malowania ścian na czarno, to ideał, ale:
"You should say, "Darkening a light room is the single most effective and cheap u/g that I can apply."
If I painted my recreation room black, the cost of the divorce would make it a very expensive upgrade." :D

Może nie trzeba sięgać aż po tak radykalne środki by co nieco poprawić:
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?p=11556644#post11556644
Oczywiście, szary kolor to też jest jakiś problem "wykończeniowy"...

Pytałeś o konkretny filtr Hoya, zwróć uwagę na jego średnicę, czy będzie pasował do obiektywu Benq'a.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
anxion moze banalne pytanie ,(bo pewnie probowales juz wszystkich ustawien) ale -jak masz ustawiona przyslone ?
moze zacznij od przestawienia jej w pozycje zamknieta (tak w 2/3) , zjedz kolorem do zera ,ustaw jasnosc i kontrast na czarno-bialym ekranie .

ps. gdzies pytales czy odleglosc obrazu od sufitu ma wplyw na jego jakosc - jesli sufit jest bialy to oczywiscie ze ma wplyw.
 
Ostatnia edycja:

anxion

New member
hmm chyba przeslony nie ma :( a jaki ma wplyw bialy sufit bo problem jest taki ze mam bialy sufit i projektor od sufitu 25cm i w sumie faktycznie mam takie swiatlo na suficie (kreske swiatla odbijajacego:) hmm
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
anxion napisał:
hmm chyba przeslony nie ma :(

e...a ja ci mowie ze jest !;) - "iris"

czhodzilo mi o to ,ze jesli ekran nie ma szerokiego gornego czarnego bordera (min 35cm) to swiatlo mocno odbija sie od bialej powierzchni sufitu co oczywiscie wplywa na jakosc obrazu (to przeciez tez obraz odbity ;))
 
Do góry