AXN SD -skandaliczna jakość

Lemil

Banned
Kanał AXN SD jest tradycyjnie i od lat jednym z tych o najgorszej możliwej jakości. Jeszcze do niedawna ten kanał był emitowany w rozdzielczości 544x 576 linii. Od pewnego czasu rozdzielczość wzrosła do 704x 576 linii, ale co z tego?

Przepływność (bitrate) tego kanału jest tak niska, że w miarę poprawnie może tam wyglądać wyłącznie plansza. Wszystkie sceny z ruchem, a już szczególnie z dynamicznym ruchem są dotknięte koszmarną pikselozą.

Dla wtajemniczonych podam, że bitrate tego kanału waha się w okolicach 1-1,2Mb/s. Dla kanału SD w rozdzielczości 704x576 linii bitrate powinno być co najmniej trzykrotnie wyższe, żeby można było mówić o w miarę przyzwoitej jakości.

Ku przestrodze: Jeśli ktoś chce wziąć jakiś abonament ze względu na obecność tego kanału i łudząc się, że będzie oglądać filmy z przyjemnością spotka go srogie rozczarowanie. Zobaczy pikselozę, pikselozę i pikselozę oraz reklamy w pikselozie. Ktoś, kto będzie chciał ocenić jakość odbioru na swoim telewizorze według tego kanału, dojdzie do wniosku, że telewizor nadaje się na złom. A to nie wina odbiornika tylko koszmarnej jakości tego kanału.

Na koniec zadam pytanie. Jak długo AXN będzie traktować polskich telewidzów jak stado baranów, na dodatek ślepych?
 

digitalus

Banned
Witam
Telewidzowie bardzo czesto narzekaja na bardzo slaba jakosc obrazu na kanalach axn a poprawy nie widac. axn nalezy do sony.Nazwa firmy chyba do czegos zobowiazuje.
http://www.hdtv.com.pl/forum/696236-post77.html
AXN nadaje gorzej niż Polonia1 - HBO, AXN, Cyfra Plus, Cyfrowy Polsat, MPEG-2, AXN Crime, AXN Sci-Fi, amos, Kuchnia Plus, PAL | media2.pl
Oczywiscie telwidzowie maja racje. axn nawet nie udziela odpowiedzi na listy.Wyzszy bitrate od axn ma polski kanal tele5. W lutym na kanale tele 5 serial z archiwum x
?Z archiwum X? w Tele5
Wracajac do axn to z tego artykulu wynika ze axn nie chce placic wiecej pieniedzy za wieksze pasmo i dlatego taka slaba jakosc obrazu.
cytat
Wszystko zależy od tego ile dany nadawca zapłacił. Mało tego - jeżeli jest klient będący w stanie zapłacić więcej, jednocześnie o znanej marce, to nawet jeśli miejsca brak, to operator chętnie przyjmie go, wyrzucając mniejszych nadawców
http://blogi.satkurier.pl/47406-mr-orbita-ilosc-nie-zawsze-musi-rownac-sie-jakosci.html
 
Ostatnia edycja:

ROMAN38

New member
Bez reklam
jakby abonenci przestali płacić naszym DROGIM platformom za tą komórkową jakość to szybko by poprawili albo usuneli takie twory jak axn sd, zresztą wersja hd też nie świeci na pewnych serialach dużo lepiej ale 4,5 mb/s to kpina.HBO HD to też ten sam operator a tu ostatnio bitrate spadł do 4 mb/s i jeszcze ten żółto-zielony odcień obrazu !!!!!!! nie da sie tego oglądać.Robią sobie jaja z abonentów !!! chyba czas rozwiązać umowę !!!!!
 

Lemil

Banned
Jest tak
mnrmpimxoxog_t.jpg

ale jak się włączy podgląd bitrate w tunerze, to spada poniżej 1Mb/s. Więc jak się patrzy na takie 0,9 kb/s (0,9Mb/s) to się człowiekowi robi dziwnie jakoś... Bo kasę za ten kanał to ciągną jak by było znacznie więcej tych kb/s. To ja się pytam gdzie ta kasa ląduje, skoro nie widać tego na ekranie telewizora?
 

Lemil

Banned
AXN poprawiło jakość przez 1 dzień, albo było to zbiegiem okoliczności, bo AXN raczej stosuje postawę olewania wobec płacących abonament. I wszystko wróciło do "normy":!:
No to popatrzcie sobie na tą "normę" od SONY
50uq3ko5apoo_t.jpg

Kto sobie kupił telewizor SONY mógł pomyśleć, że najlepszym kanałem do sprawdzenia jakości będzie coś od SONY właśnie czyli AXN. Niestety po takim sprawdzeniu dochodzi się do wniosku, że telewizor się popsuł i trzeba go oddać spowrotem do sklepu.
 

Lemil

Banned
AXN odpowiada na nasze uwagi o beznadziejne jakości obniżając ją jeszcze bardziej. Jest to jednoznaczne z wyciągnięciem dłoni z wyprostowanym środkowym palcem.
09plbfwwsx33_t.jpg

Wiemy, rozumiemy! AXN zdaje się cytować słynną wypowiedź Nergala, która brzmi: :Żryjcie to g#wn0!" Widzom AXN życzymy smacznego.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Pewnie myślą sobie, a co tam i tak tępe polaczki nie zobaczą różnicy !!!! Dobrze że te polaczki nie wiedzą gdzie jest ich studio nadawcze, bo pewnie już dawno by ich ro.....i.
 

andreas2012

New member
cale szczescie nie korzystam z kablowki mam spokoj z niska jakoscia, a nie korzystam bo nie spelnia moich wymogow i tyle ja oczekuje wybranych przezemnie kanalow w jakosci HD a nie zbieraniny kilkudziesieciu kanalow z czego wiekszosc o bardzo niskiej jakosci zarowno obrazu jak i materialow, wole korzystac z sieciowych alternatywnych zrodel i sciagac materialy tam mam jakosc do wyboru jak i tematyke i o to chodzi.... niestety wydawcy wciaz trzymaja sie metod sprzed epoki i narzekaja ze piractwo im zyski pomniejsza - a ja uwazam ze zyski im umniejsza tylko metoda dystrybucji z poprzedniej epoki ktora piractwo wyeliminowalo
 

immortal32

New member
Witam, posiadam ,,N-ke,, , gdzie jest AXN-HD, a wiec nie wiem o co ten cały raban, może nie często zaglądam na ten kanał, ale wg mnie przekaz HD w omawianym kanale jest ok.
 

Lemil

Banned
Witam, posiadam ,,N-ke,, , gdzie jest AXN-HD, a wiec nie wiem o co ten cały raban, może nie często zaglądam na ten kanał, ale wg mnie przekaz HD w omawianym kanale jest ok.
Krótkie wyjaśnienie o co "ten cały raban".

1. Jeżeli się już coś robi, to trzeba to robić dobrze. Jeśli ktoś robi coś źle, to jest partaczem albo debilem bo nie potrafi zrobić porządnie lub też jest oszustem, bo usiłuje sprzedać towar złej jakości.
2. To, że jakiś kanał jest też gdzieś w HD niczego nie zmienia. Tym bardziej, że to HD nie ma nic wspólnego z HD. Kto ma telewizor trochę lepszy niż sprzedawane na promocji w supermarketach najtańsze modele (promocja to podwyżka cen o jakieś 30% i przypięcie kartki "tanio"), to widzi, że AXN HD to kanał o najgorszej jakości spośród tzw. kanałów HD.
3. Jest wiele osób, które mają tunery SD i nie mają zamiaru ich wymieniać, gdyż przesiadka na HD nie daje żadnych wymiernych korzyści dla abonenta, a jedynie oznacza wyższe rachunki za telewizję.
4. Są oferty, że w ogóle nie ma wersji HD tego AXN, np. Smart HD. Ludzie, którzy to mają są "skazani" na wersję SD, a w praktyce tego się po prostu oglądać nie daje. Chyba, że na takim telewizorze.
daee4ufrdjk9_t.jpg

Chciałbym zwrócić wszystkim uwagę, że w niektórych ofertach to właśnie AXN wydaje się być ciekawym kanałem filmowym i magnesem, żeby wziąć ofertę. A w praktyce ten kanał oferuje jakość najgorszą z możliwych. W związku z tym rozczarowanie jest ogromne. Pod rozwagę.
 

digitalus

Banned
Warto wyslac list do axn . Kiedy jakosc obrazu na kanalch axn bedzie wyzsza.
axn_poland@spe.sony.com
Link jest aktualny bo jakosc obrazu na kanlach axn caly czas na bardzo niskim poziomie.
http://media2.pl/media/12826-AXN-nadaje-gorzej-niz-Polonia1.html

Mozna tez wspomniec o logo axn ktore przeszkadza w ogladaniu programu. W austrii i we wloszech axn nadaje programy z polprzezroczystym logo . Jakosc obrazu oczywiscie znacznie lepsza
http://www.sat-charts.eu/service,130E,AXN,12188V27500,7318.html
axnhdjpg_xsehxhn.jpg
 
Ostatnia edycja:

Sheik

New member
Nie bardzo rozumiem dlaczego akurat AXN zasługuje na osobny temat. Mamy od dawna wątek o skandalicznej jakości platform i tam dość często występuje jako negatywny lider kanał AXN. Po co mnożyć wątki i pisać w kilku miejscach to samo co założyciel tego wątku skutecznie czyni. Ponad połowa postów Lemila to narzekanie na jakość wszystkich platform prawie na zasadzie kopiuj - wklej w wielu tematach. W sumie fajny sposób na szybkie zwiększenie liczby postów, (zalogowany w grudniu 2012 i już 52 posty) ale niczego nowego nie wnosi i zaśmieca forum.
 

Lemil

Banned
Z przykrością muszę skonkludować, że oferta polskich platform satelitarnych jest pełna tzw. kanałów śmieci. Są to kanały o skandalicznie złej jakości prezentujące głównie reklamy i treści powtórkowe znane już z innych kanałów, powszechnie dostępne w różnej formie, często prezentowane równolegle lub nawet wcześniej przez kanały FTA.

Niestety przedstawienie obiektywnych faktów dotyczących złej jakości technicznej obrazu i dźwięku nie robi na stacjach telewizyjnych przeważnie żadnego wrażenia. Idą one w zaparte i prezentują swe wątpliwej jakości pod względem merytorycznym i technicznym treści w niezmienionej formie. Na tle całej gamy nadawców koncern SONY i kanał AXN prezentują postawę szczególnie nieugiętą.

Jak można przeczytać w poniższym tekście AXN nadaje gorzej niż Polonia1 - HBO, AXN, Cyfra Plus, Cyfrowy Polsat, MPEG-2, AXN Crime, AXN Sci-Fi, amos, Kuchnia Plus, PAL | media2.pl AXN już ponad siedem lat temu był krytykowany za złą jakość techniczną przekazu. Czy wiele się zmieniło?

Jak można przeczytać w innym wątku na tym forum AXN SD był do niedawna nadawany w rozdzielczości 544x576 linii z bitrate identycznym, jak obecnie. Aktualnie rozdzielczość wzrosła do 704x576, jednak bitrate pozostało na niezmienionym poziomie. Tak niskie bitrate nie pozwala na to, żeby otrzymać jakiś możliwy do zaakceptowania poziom jakości.

Czy jakość AXN wzrosłaby, gdyby ktoś nagle wspaniałomyślnie podniósł bitrate?

Nie. Jakość nawet przy większym bitrate będzie zła. Problem tkwi na katastrofalnie złej jakości materiału dosyłanego na transpondery. To zła jakość materiału źródłowego, który przygotowuje SONY, pobieranego przez Polsat i wysyłanego do satelity jest wąskim gardłem i przyczyną złej jakości.

Żeby jakość AXN SD była lepsza, to SONY powinno poprawić znacząco jakość dosyłu, natomiast Polsat, bo to na jego transponderze jest AXN SD, powinien podnieść bitrate. Dopóki to nie nastąpi jakość tego kanału będzie katastrofalna.

PS. Jest jeszcze co najmniej kilka kanałów o równie złej jakości, które zasługują na osobne wątki.
 

digitalus

Banned
Najwzniejsze aby wiecej osob napisalo list do axn wtedy jest szansa na poprawe jakosci obrazu i zmiane logo na bardziej estetyczne i bezpieczne.Tak jest w innych krajach
 

Lemil

Banned
Jeśli ktoś chciałby napisać do AXN to trzeba to robić na adres axn_poland@spe.sony.com Jednak znając realia, to większość wzruszy ramionami, względnie będzie się oglądać na innych. Po co nadstawiać czoła, no nie?

Przypominam, że chodzi nam o normalną jakość kanału AXN. Normalną jakość płatnego kanału AXN, która byłaby na poziomie darmowych kanałów dostępnych w przekazie satelitarnym.

Chciałbym zwrócić również uwagę na kontekst. Mianowicie na świecie Japończycy przyśpieszają telewizję 4K, start w lipcu 2014 - Twój Vortal Technologiczny - FrazPC.pl planuje się wdrożenie telewizji 4K. Natomiast w Polsce nie można oglądać nawet zwykłej telewizji w standardzie znanym od kilkudziesięciu lat.

Jak to możliwe, że SONY nie jest w stanie nadawać normalnie swojego kanału w technologii znanej i wydawać by się mogło opanowanej od kilku dziesięcioleci???
 

andreas2012

New member
za bardzo przecietny polak jest za kablowka, a zwarzywszy na to ze przecietne gospodarstwo polskie jest biedne ale mimo to talerz wisi to polityka ilosci zamiast jakosci bedzie dominowala, nowe pokolenie zmieni warunki, ja olalem kablowke ze wzgledu na to ze za duzo kanalow za niskiej jakosci bez wyboru mam a wiec uzytkowalem 5% a musialem placic za 100% czyli zwykle naciaganie, ale przecietny polak starego pokolenia lyka wszystka papke wiec takie mamy kablowki,
wprawdzie w domu rodzicow mam kablowke bo rodzice lykaja wszystko ja tam wole na rzadanie w jakosci takiej jaka mnie interesuje
 
Do góry