Atmos do 4000,00 z Zensor 7.

fade1

Member
Cześć,
Od dłuższego czasu czytam forum, jako kompletny laik czułem się jak ten arab z
"trzynastego wojownika" podsłuchujący wikingów -). Aktualnie, chyba zaczynam rozumieć co chciałbym uzyskać. Zamierzam złożyć zestaw posiadający Dali Zensor 7 5.1. Sub za tzw. jakiś czas.
Proporcje filmy/muzyka 60/40. Muzyka z wyjątkiem dźwięków typu techno - wszystko inne, od opery po rock. Pokój około 18m2. otwarty na jadalnie.
Dali kupuję w ciemno - proszę nie sugerować odsłuchów, nie mam takiej technicznej możliwości ani wystarczającego słuchu. Wybrałem te głośniki, jako że;- polecacie je jako uniwersalne oraz muzykalne, maja bass reflex z przodu, podoba mi się desig, zamierzam kupić białe i uzyskałem AŻ (akceptację żony).
W związku z tym, fajnie gdyby amplituner był srebrny, posiadał dekoder Atmos (wiem że, 7 filmów), obsługę 4K.
Doradźcie proszę, co będzie najlepszym wyborem do 4000,00 zł, poniżej 4 wybrane:
- Denon AVR-X2200W (nie wiem czy jest srebry)
- Onkyo TX-NR747S,
- Pionier 1130 (jak jest srebrny)
- mój faworyt Marantz SR5010, może inny.
W przyszłości, nie wykluczam dokupienia wzmacniacza, fajnie gdyby sprzęt się zgrywał wizualnie.
Proszę o porady jaki amplituner będzie najbardziej "odpowiedni" do moich potrzeb, zakładając że zostaną Zensory 7. Dziękuje wszystkim za zainteresowanie tematem.
Pozdrawiam
Marek.
 

lobos

New member
Bez reklam
Do 4000zł kupisz fajny amplituner z wyższej półki niż wymienione.
Ja od siebie proponuję coś z Marantza czy Denona.
Model SR6009 lub najnowszy SR6010 czy X4100.
Wszystkie są w kolorze srebrnym ;-)
 

fade1

Member
Dziękuje lobos za odp. nie sądziłem, że ktoś tak szybko napisze.
SR6009 - oglądałem, ale chyba nie posiada Atmos ?.
SR6010 - cena > 5000,00zł, piękny -)
X4100 - denon kozacki, cena, wygląd, 5.1.4.
X 4100 będzie "lepszy" pod zensor od 5010 (marantz) ?
 

lobos

New member
Bez reklam
Myślę, że X4100 będzie lepszy od SR5010.
Natomiast najfajniejszy byłby SR6010, ale znowu cena...
Podpytaj Blackninja za ile u Niego byś go dostał?
Może okazać się, że nie jest aż tak źle a miałbyś dobry ampli na kilka lat ;-)
Jak budżet nie puści to brał bym Denona X4100 ;-)
 

Szym3k

Member
Fade1 Twój wątek jest podobny do mojego. Też chcę Marantza srebrnego (5010 albo 6010), też na początku byłem napalony na Zensor 7 i też chciałem je kupić w ciemno. Również nie chciałem chodzić na odsłuchy. Jednak jakoś się przekonałem i poszedłem. I w sumie dobrze bo okazało się, że Zensory całkowicie nie podeszły mi do gustu, w starciu z nimi okazały się (dla mnie) lepsze Canton Chrono 509.2. Uważam, że wydając tyle kasy można przeznaczyć 200-300 zł na benzynę u umówić się na odsłuch nawet w odległym mieście.
Przemyśl moje słowa.
 

fade1

Member
Białe chrono wyglądają rewelacyjnie. Na mój metraż trochę duże.
Chętnie bym posłuchał ale w cenie pary canton kupie 5.0 zensor. Budżet nie z gumy a ja już zachorowałem na nowy sprzęt. Moim zdaniem, zensor + 6010 powinny spełnić moje oczekiwania. W grudniu chciałbym zamówić, do tego czasu może uda mi się odsłuchać.
 

Szym3k

Member
Nikt nie powiedział, że musisz kupić 5.0 od razu. Poza tym są mniejsze modele 508.2, 507.2 - są pewnie tańsze.
Poza tym są jeszcze inne białe kolumny. Postaraj się posłuchać bo sam się przekonałem, że warto.
Zapomniałem dodać, że również obstawiam białe kolumny ;).
 

fade1

Member
hej,
Mam jeszcze pytanie odnośnie SR6010, mianowicie z strony marantz.pl:
"• Wbudowana technologia Dolby Atmos (do 5.1.4 i 7.1.2 z dodatkowym 2-kanałowym wzmacniaczem); gotowy do obsługi DTS:X (wymagana aktualizacja dostępna w późniejszym okresie 2015 roku)",
- ale atmos 5.1.2 nie wymaga dodatkowego wzmacniacza? I kolejne pytanie - aktualizacja do DTS:x już była, czy to marketing?
I przy okazji jeszcze jedno - 6010 preout też posiada ?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
hej,
Mam jeszcze pytanie odnośnie SR6010, mianowicie z strony marantz.pl:
"• Wbudowana technologia Dolby Atmos (do 5.1.4 i 7.1.2 z dodatkowym 2-kanałowym wzmacniaczem); gotowy do obsługi DTS:X (wymagana aktualizacja dostępna w późniejszym okresie 2015 roku)",
- ale atmos 5.1.2 nie wymaga dodatkowego wzmacniacza? I kolejne pytanie - aktualizacja do DTS:x już była, czy to marketing?
I przy okazji jeszcze jedno - 6010 preout też posiada ?

Do 5.1.2 nie potrzebujesz zewnętrznego wzmacniacza.
DTS X to temat na osobną dyskusję.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tylko pytanie, czy kiedyś wykorzystasz tego Atmosa? Sporo ludzi kupuje wypasione amplitunery dla samej potrzeby posiadania pewnych bajerow, a później nigdy nie podpinają dodatkowych kolumn, nie wykorzystują wyjścia pre-out czy nawet samej mocy zestawu. Jeżeli nie potrzebne są takie udogodnienia, to lepiej kupić wychodzący model a resztę kasy przeznaczyć na dobre kolumny czy subwoofer. Marantz 6009 kosztuje teraz powiedzmy 3,5 k gdzie 6010 ok. 5k, więc 1,5k to już można dołożyć do innego elementu zestawu i na pewno bardziej poprawi to jakość odbioru niż wpływ elektroniki. Już nie mówiąc o Marantz 5009 vs. 5010, gdzie też jest pre-out a cena jeszcze niższa. Na 25 mkw seria 5xx spokojnie da radę wysterować większość kolumn dedykowanych pod taki metraż. Kupując wychodzący model 5009 oszczędzasz 2,5k, a to już niezłe kolumny frontowe czy 80% dobrej klasy subwoofera. Trzeba sobie przemysleć sprawę.
 
Ostatnia edycja:

fade1

Member
armanig - dziękuje za odp.
krzysiek1980, dobrze piszesz, rzeczywiście muszę to przemyśleć. Kupiłem już tv z "bajerami" za 11k, 4k nie oglądam, 3d nie używam. Z atmosem może być podobnie.
Z subem trafiłeś ponieważ z powodu słabego budżetu jego zakup chciałem odłożyć.
 

kuli22

New member
Witam, podłączę się pod temat i dopytam.
Czy jeśli chciałoby się zrobić 5.1.4 z Denona x4200 lub x6200 to czy końcówka mocy (mam rotela rb1582) może napędzac dalej fronty czy musi ta końcówka być podpięta pod górne głośniki? Czy jest szansa by przekonfigurowac ?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Uważam że w tym wypadku to jedyna poprawna konfiguracja. Jak w innym razie byś posluchał stereo? Do tego w zestawie najbardziej wymagające prądowo sa właśnie kolumny frontowe.
 
Do góry