ASUS O!Play HDP-R

mars28

New member
Witam.Panowie a czy Asus O!Play HDP-R1 da rade podłączyć do TV kineskopowego , który posiada Euro i S-Video (brak HDMI!)? Na koniec jeszcze jedno pytanie, czy odczytuje polską czcionkę w divixach, xvidach, mkv itp.?

Oczywiście, że da radę, odtwarzacz ma też wyjście Video i 2x Audio. Polską czcionkę obsługuje bez problemu, tylko trzeba ustawić odpowiednie kodowanie znaków.

A jak u Was z obsługą kursywy w napisach? Bo ja mam wrażenie, że u mnie jej nie obsługuje. Coś źle ustawiłem, czy tak po prostu jest?
 

linchpin

New member
Przejrzałem cały wątek, ale nie znalazłezłem odpowiedzi na moje pytanie. Mianowicie, czy ASUS ma opcję skalowania obrazu niższych rozdzielczości do 1080p? Jeśli tak, to jak to się ogólnie sprawuje?
 

Dztka

New member
Tak skaluje, i sprawuje sie w miare.

Moje pytanko :)

czy daloby rade podlaczyc do niego taka stacje dokujaca do dyskow? taka w ktora tylko wsuwa sie dysk twardy? moze ktos z Was korzysta z takiej opcji?
pozdr
D.
 

daro.s

New member
Witam
Czy ktoś może potwierdzić występowanie problemu z Sony Bravia, prawie zdecydowałem się na zakup Asusa ale posiadam 32V5500 i po przeczytaniu powyższego postu mam wątpliwości czy nie spotkają mnie podobne problemy.
Pozdrawiam

Dziś kupiłem Asusa i z Bravią 32V5500 działa prawidłowo, sprawdziłem na fabrycznym sofcie 1.07 oraz na zaktualizowanym do 1.24.
W historii modyfikacji oprogramowania przy wersji 1.17 znalazłem informację
"3.Improve HDMI compatibility to support SONY W5500 series"
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

toje

New member
Dziś kupiłem Asusa i z Bravią 32V5500 działa prawidłowo, sprawdziłem na fabrycznym sofcie 1.07 oraz na zaktualizowanym do 1.24.
W historii modyfikacji oprogramowania przy wersji 1.17 znalazłem informację
"3.Improve HDMI compatibility to support SONY W5500 series"
Pozdrawiam

Potwierdzam w moim 37V5500 i na sofcie 1.07 i 1.18 działa pięknie. Było trochę strachu bo się zawiesił na upgradzie ale potem ruszył (to oczywiście nie wina tv) :)
 

toje

New member
Przejrzałem cały wątek, ale nie znalazłezłem odpowiedzi na moje pytanie. Mianowicie, czy ASUS ma opcję skalowania obrazu niższych rozdzielczości do 1080p? Jeśli tak, to jak to się ogólnie sprawuje?
Skaluje, ale dużo chyba zależy od telewizora a nie od playera. U mnie jest bajka na ww. tv. BE3 robi cuda. O fullhd już nawet nie wspominam.
 
Ostatnia edycja:

Juchy

New member
mam pytanko do posiadaczy R1 i R3
czy przy plytach BD w postaci ISO lub innych jak jest sciezka dzwiekowa w filmie truehd 7.1 czy dtshd MA 7.1 to co robi odtwarzacz?
czyli jesli nie ma ani R1 ani R3 dekoderow tych standardow to czy wyrzuca to po HDMI jako dzwiek zakodowany (nieruszany) i dekoder w ampli moze sobie to zdekodowac czy w ogole nic nie przesyla?

pytanie jest do posiadaczy obu i R1 i R3 bo glownie zalezy mi na tym by miec pelen dzwiek 7.1 w ISO z BD
czyli czy R1 juz ma taka mozliowsc, jak nie to czy R3 ma czy tez nie???
 

PeterMac

New member
Bez reklam
a ja mam pytanie czy te playery potrafią czytać pliki CUE do plików muzycznych we FLAC ? Czy tylko łykają pojedyncze utwory we FLAC'u.
 
Ostatnia edycja:

wa2

New member
mam pytanko do posiadaczy R1 i R3
czy przy plytach BD w postaci ISO lub innych jak jest sciezka dzwiekowa w filmie truehd 7.1 czy dtshd MA 7.1 to co robi odtwarzacz?
Pusci zwykly DTS na amplituner.

Z tanich odtwarzaczy tylko WDTV Live i chyba WDTV Gen2 potrafi puscic na amplituner dzwiek HD (ale tylko trueHD).
 

Juchy

New member
Pusci zwykly DTS na amplituner.

Z tanich odtwarzaczy tylko WDTV Live i chyba WDTV Gen2 potrafi puscic na amplituner dzwiek HD (ale tylko trueHD).

a znasz cos godnego uwagi (czy w ogole cos takiego teraz jest) by mialo menu oryginalne BD z plikow ISO BD badz zgrancyh katalogow z BD
i oczywiscie zeby przepuszczal sciezki turehd i dtshdma
fajnie jakby tez mial jakis prosty LCD, zeby bez wlaczania TV mozna bylo muzyke odtwarzac...
 

dirtyH

New member
co moze powodować, zacięcia obrazu na mniej niż pół sekundy co kilkadziesiąt sekund?
plik 1080, VIDEO BITRATE......: 7694 Kbps
oprogramowanie: najnowsze
kabel hdmi : z tych tańszych, 3 metry
telewizor: Philips HDRedy

na innych plikach nie ma takich objawów

z góry dzieki za odp :)
 

mdolata

New member
Dysk 1,5 TB

Witam,

Przymierzam się do zakupu dysku twardego do Asusa O!Play. Na jednym z forów ktoś napisał, że nie poleca dysków powyżej 1TB, bo za długo trzeba czekać na zaciągnięcie z dysku listy plików/struktury katalogów.

Czy wiecie, czy ma tu jakieś znaczenie, czy korzysta się z połączenia USB, czy z eSATA ? Czy eSata powinno coś przyspieszyć?

Z góry dziękuję.
 

lobo23k

New member
problem z czcionkami

Dysk wewnętrzny (a ja nie lubie bajzlu w sprzęcie ;) ) i to, że WD to potentat i z rozwojem softu i elastycznością będzie chyba słabo....
Poza tym nie wiem jak jest w nowym WD z cyfrowymi wyjściami - z tego co pamiętam w WD wybierało się wyjście - ja chce mieć dwa aktywne - optyka i HDMI - dzieciak do bajek amplitunera nie musi włączać....

Miałem napisać o polskich znakach. :D
Otrzymałem od Kolegi opis ale chyba u mnie w O!Play' nie zagra - nie znajduje pliku. Być może to kwestia tego, że zmieniłem soft z 1.07P na 1.17P

Opis "lekarstwa":
Windows Menu Start >> Uruchom >> wpisujemy cmd >> klikamy OK
potem
telnet 192.168.1.10
gdzie 192.168.1.10 to adres ip naszego O!Play'a w sieci lokalnej ( adres może się różnić w zależności od ustawień sieci )
O!Play zapyta nas o login i hasło:
login: root
hasła defaultowo nie ma więc wciskamy Enter i jesteśmy zalogowani
teraz
mount / -o remount,rw
cd /usr/local/bin/Resource/

cp arial.ttf WenQuanYiZH.ttf

mount / -o remount,ro
reboot


Te
raz tylko ustawiamy Central European lub Unicode w Settings >> System >> Text encoding i możemy cieszyć się polskimi znakami :)

Niestety u mnie jak widać na screan'ie pliku nie znalazł..
.
U kolegi od którego mam ww "lekarstwo" - działa

Witam
na moim HDP-R1, wgralem najnowszy firmware w wersji 1.24PAL polecany na tym zacnym forum. Ustawilem wszystko jak radziliscie dotychczas. Jednak nadal nie wyswietlaja mi sie polskie czcionki
metoda z telnetem rowniez nie przyniosla efektu poniewaz czcionki airal.ttf nie ma w podanym katalogu. Dokladnie tak jak na screenie Martinezo. Co mozna jeszcze zrobic w tej kwestii?
pozdrawiam
 

lookart

New member
Witam, również zakupiłem owy sprzęcik, wgrałem najnowszy frimware, zarzuciłem kilka filmów, pliki txt przerobiłem na srt, puszczam film, mogę skorzystać z menu od napisów, ale napisów nie widać na ekranie.
W czy może tkwić problem?
 
Do góry