ASUS O!Play HDP-R

phoba

New member
Po wejściu w Menu textowe wchodzisz w pierwszą pozycję (klawisz OK) i strzałkami góra dół zmieniasz wybór napisów - .srt lub wmuxowane np w mkv. Wybór koniecznie trzeba zatwioerdzić OK. Jeżeli tylko napisy są w .srt to muszą się wyświetlać - chyba, że masz napisy nie zsynchronizowane. Być może wtedy nie/wyświetlają się we własciwych momentach i gdy jest dialog napisu niet :sad: Zdaje się też, że nazwa pliku z napisami musi być dokładnie taka sama jak nazwa pliku video. Od siebie dodam, że nieco się rozczarowałem iż O!Play nie potrafi w .srt interpretować atrybutów umieszczanych w { }
 

garym

New member
Witam
na moim HDP-R1, wgralem najnowszy firmware w wersji 1.24PAL polecany na tym zacnym forum. Ustawilem wszystko jak radziliscie dotychczas. Jednak nadal nie wyswietlaja mi sie polskie czcionki
metoda z telnetem rowniez nie przyniosla efektu poniewaz czcionki airal.ttf nie ma w podanym katalogu. Dokladnie tak jak na screenie Martinezo. Co mozna jeszcze zrobic w tej kwestii?
pozdrawiam

nie wiem co znaczy wszystko. Czcionkę można ustawić w dwóch miejscach. Raz w setup'ie ogólnym, a drugi w opcjach dla napisów (klawi Aa). Ja mam tu i tu CE i działa.
 

loky

New member
Czy ten player gra jednocześnie na RCA i na optyku, czy trzeba się przełączać w menu chcąc np. puszczać filmy na jedno urządzenie przez optyka a stereo przez RCA na inne?
 

Bucek

Banned
to, ze czesto napisy musza miec identyczna nazwe jak plik video jest dla mnie kuriozalne i bez sensu bo:

czasem moge miec na plycie lub w katalogu na pendrive/dysku kilka plikow txt lub srt z napisami do filmu rozniacych sie nie formatem a po prostu np. kodowaniem ... a po co? zeby miec przygotoway material dla roznych odtwarzaczy bo jeden lepiej radzi sobie z ISO takim a inny z ISO innym itd.

jakby mozna bylo wybrac dowolny plik z dowolna nazwa lub z dowolnego katalogu chociaz to mozna by miec po kilka lub nawet kilkanascie wersji napisow w jednym formacie a tak kupa ...

co zrobic jesli znajomy ma iny player, ktory sobie tez radzi z srt ale wymaga ineg kodowania znakow? nie zalapie pliku z inna nazwa lub nie zaakceptuje pliku napisow z innego katalogu niz film i sobie u znajomego przy piwku nie poogladamy ...
 

Szlachtus

Member
Witam wszystkich :) Chciałbym zakupić takiego Asusa, tylko pytanie, czy w końcu normalnie odczytuje polskie znaki w napisach? bo jak wiem z tym był największy problem.
 

Szlachtus

Member
dzięki za info, sprzęt zamówiony :) Mam nadzieję że będzie się lepiej sprawował niż ten tragiczny Asmax.

Jestem świadomy z tego wzgledu, że Asmax to bubel a nie odtwarzacz. A z tego co czytałem to ASUS O!PLAY nie ma problemu z odtwarzaniem filmów MKV, polskimi napisami (wystarczy mi .srt) oraz wyświetlaniem poprawnie obrazu w 1080p, a tylko i wyłącznie o to mi chodzi :) Do zwykłych divxów mam odtwarzacz DVD Pioneera, od Asusa wymagam tylko poprawnego odtwarzania filmów HD zapisanych w formacie MKV, to wszystko.

P.S tak się składa że już wyszedł nowy FW do Asmaxa, i to właśnie po jego pojawieniu się zdecydowałem się na kupno innego hd playera. Otóż producent wypuścił destrukcyjne oprogramowanie, tak jak wcześniej wiele rzeczy się zacinało, wiele plików MKV nie było odczytywanych, wieczne problemy z wyświetlaniem się polskich napisów, to teraz w ogóle wszystko się zacina, i tak na prawdę zwykłego szarego divxa nie idzie obejrzeć ;) Do tego producent nawet nie raczy odpisać na maila w sprawie problemów, niestety produkt jak i producent to jeden wielki kant. Byle sprzedać, zarobić i mieć wszystko gdzieś, szkoda...:(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ki_caj

New member
Witam!
Ma ktoś może pomysł jak zainstalować na O!Play Midnight Commander'a?
Niby można jakieś paczki instalować ale zero opisu co i jak.
Próbowałem
# tar -zxf mc-4.6.1.tar.gz
# cd mc-4.6.1
# ./configure --prefix=/usr/local/mc
# make ; makeinstall
ale wywala błąd że nie pasuje mu wersja kompilatora C.
Ja starej daty jestem więc MC to dla mnie jak zbawienie.
 

Szlachtus

Member
Witam ponownie, jestem już po pierwszych testach Asusa :) Jest rewelacyjny! Odtwarza dosłownie wszystko, bynajmniej z tego co sprawdzałem, z napisami problemów brak, 1080p działa normalnie :) Jedyny minus jaki na razie wykryłem to problem z odtwarzaniem plików MOV, wszystkie się zacinają i jest brak dźwięku, czy ktoś też się już tym spotkał?

P.S pytanie jeszcze, jaki najlepiej ustawić format pod 42' plazmowego Pioneera Kuro (który ma niby 14:9), 16:9 czy 16:10??
 
Ostatnia edycja:

soriek

New member
witam

mam zamiar kupić asusa hdp-r1, ale przed zakupem mam kilka pytań:

1. czy jest możliwość przegrywania plików z jednego urządzenia podłączonego przez USB na drugie urządzenie?

2. czy jest mozliwosc podlaczenia huba usb, aby dalo sie podlaczyc wiecej niz dwa urzadzenia usb?

3. czy po zainstalowaniu modyfikacji (np. openssh, czy samby) uruchomienie asusa wymaga aby pendrive z zainstalowanymi aplikacjami zawsze byl podlaczony czy bedzie dzialac i bez niego?

z góry dzieki za odpowiedzi
 

phoba

New member
Ad.1. Tak, można kopiować pliki. Wystarczy podłączyć 2 nośniki do 2 portów USB i wybrać w menu opcję kopiowania plików. Po kilku krokach określających co i w którą stronę chcemy skopiować zaczyna się proces kopiowania. Ja to spróbowałem z dyskiem spod PC (NTFS) i Maca (HFS)....jednak takie kopiowanie (ze względu na rózne formaty plików na dyskach PC i Mac???) była baaaaaaardzo wolne. Plik jakies 8,2GB kopiował się (z PC na Mac) blisko 50 minut, a pod koniec (90%) O!PLay się zawiesił :( Nie wiem, być może wynikało to z jakiegoś ograniczenia wielkości pliku na dysku Maca - nie znam się na Macach, dysk był koleżanki. Inny plik, divix 2 x 700MB skopiował się bez zwiechy (tym razem z Maca na PC), ale też długo to trwało.

Co do pozostałych pytań to nie wiem, ale wydaje mi się, że podłączenie huba, nic nie da (Ad.2). W końcu to nie jest kwestia samego huba, ale także jego sterowników, które w kompie instalują się samoczynnie, a w O!Playu tak się nie dzieje. Ale nie sprawdzałem.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
czy z pilota jest mozliwosc kasowania plikow?
jak z wyborem napisow i sciezek z plikow blu-ray mieli wprowadzic jakies zmiany, czy to juz dziala?
 

RufuSx

New member
Czy ktoś mógłby wrzucić fotki jak wyglądają napisy w tym Asusie? I podać przy tym jaką ma wersję firmware.

Zależałoby mi na czasie :)
 

neutron1

New member
czy z pilota jest mozliwosc kasowania plikow?
jak z wyborem napisow i sciezek z plikow blu-ray mieli wprowadzic jakies zmiany, czy to juz dziala?
Można kasować bez problemu. Co do drugiego pytania to miałem jeden film zgrany z płyty blu-ray
i ścieżkę i napisy można było zmieniać, menu płyty jednak nie odtwarzało.
 

neutron1

New member
Czy ktoś mógłby wrzucić fotki jak wyglądają napisy w tym Asusie? I podać przy tym jaką ma wersję firmware.

Zależałoby mi na czasie :)
Napisy nie są śnieżno białe tylko lekko szare, moim zdaniem jest to zaleta ponieważ nie walą tak po oczach i z powidokami nie ma problemu.
 

RufuSx

New member
Czytałem gdzieś, że dzięki aplikacji TVersity można 'klonować' obraz z kompa na dowolne urządzenie zewnętrzne typu Iphone, xbox, ps3. Często oglądam telewizję przez program Sopcast i przydałaby mi się możliwość skopiowania streamu na O!Playa, tak żebym nie musiał przez środek pokoju ciągnąć kilometrów kabli do lapka. Ktoś to testował?
 

buchcik4

New member
Witam, a ja mam problem tego typu: zgubilem pilota do HDP-R1, pisalem do Asus Germany czy jest mozliwosc dokupienia, niestety nie mozna kupic osobno.
Pytanko: czy ktos z was uzywa pilota uniwersalnego?? jaka marka i model, prosze o pomoc....to malutki cudo bez pilota jest bezuzyteczne. Prosze o porade.
Sprawdzalem dwa uniwersalne i niestety nie ruszyl.
 

mih00

New member
Mam pytanie odnośnie przeglądania plików w O!play R1. Jak przegladać pliki?
Z menu nie ma takiej opcji - można jedynie przeglądać dysk pod kątem plików wideo (tryb Movie) albo muzycznych (Music) albo graficznych (Photo).
Jest opcja kopiowania między dyskami czy folderami i po takiej operacji jest możliwość wybrania "Browse folder" i wtedy pozwala wejść w opcję <All file> i mogę każdy plik zobaczyć i zmienić np. nazwę pliku z napisami. Opcji <All file> nie można w inny sposób wywołać - tylko po jakiejś operacji kopiowania. Chyba,
że czegoś nie wiem.

Inne pytanie - jak w czasie odtwarzania filmu DVD, którego płyta ma Menu wyjść z oglądania właśnie do Menu, tak jak jest to w zwykłych odtwarzaczach DVD?
 
Do góry