ASUS O!Play HDP-R

Lendziu

New member
Nie rób żadnych partycji, sformatuj go np w NTFS (szybkie, bo standardowe trwa i trwa).
Ja mam samsunga 2,5" 640gb i jest OK, więc i ten dysk powinien uciągnąć.
 

Enjama

New member
Wyszedł niedawno nowy soft 1.33
Jak tam wrażenia ?
Wyeliminowali już większość błędów ?
Polecacie tego playera ?
Ten Asus ma jakies serwisy jak youtube np ?
 

Szlachtus

Member
ja już testuję, w końcu solidny nie sypiący się nowy firmware :) W końcu bez problemu jest dźwięk zarówno poprzez optyk z amplitunera jak i z kabla hdmi poprzez TV. I dźwięku również teraz nie gubi :) W sumie więcej rzeczy nie sprawdzałem bo ogólnie to się nie bawię niczym więcej oprócz oglądania filmów w HD ;) A teraz można oglądać w końcu bez żadnych problemów :) Nowy soft polecam jak najbardziej :) Denerwuje tylko cały czas brak polskiego menu, ale co tam, może za dużo wymagam :p Ważne że jest w końcu stabilnie :)
 

grafit

New member
pomocy

Witam
Zamierzam kupić : Asus O!Play HDP-R1 oraz aparat Canon 550d.
Mam pytania:
Czy filmy nagrane na Canonie - format Quicktime MOV (H.264 video, PCM audio)

  • 1920 x 1080 (1080P, 16:9) @ 24/25/30 fps
  • 1280 x 720 (720P, 16:9) @ 50/60 fps
  • 640 x 480 (4:3) @ 50/60 fps
będę mógł bez problemu odtwarzać na Asusie np z pendriva?

Czy ktoś to już może próbował ?
Czy ktoś kto już posiada Asusa R1 mógłby mi to sprawdzić ściągając sample .mov ze strony
dpreview.com/reviews/canoneos550d/page20.asp
Z góry dziękuję.
 

kszysian

New member
Ja mam taki sam format w Fuji HS10 i pliki mov podczas odtwarzania strasznie kaleczy, ale jest na to rada. W programie SUPER robisz konwersję do formatu MOV bez rekompresji - opcja Stream Copy i teraz już odtwarza normalnie. To tak na wszelki wypadek jakby twoje pliki kaleczył. Konwersja trwa tylko chwilkę.
 

kocjan

New member
Witam

Dla zainteresowanych nowe softy z polskim menu (moje tlumaczenie, wszelkie uwagi mile widziane wg schematu: wersja oryginalna angielska - proponowane tlumaczenie):
Air 1.21pal - htp://rapidshare.com/files/428906883/install-air.rar
R1 1.33pal - htp://rapidshare.com/files/428908305/oplay_r1_1.33pl.zip

Pozdrawiam

PS
prosze zamienic htp na http bo nie chcialo wkleic linkow w post
 

Skrzyn

New member
Witajcie , 1 post ;) Napalilem sie na sprzet ale czy warto ? Mam telewizor dosc stary : Samsung ws-32z419p 32'' HD ready, i chcialbym ogladac filmy w mkv . Bedzie to ladnie wygladac, jest sens kupowania do takiego TV tego cacka ? ;) Duza roznica miedzy zwyklymi Dvd ripami a mkv 720 na tym TV ?
 

don111

Banned
mam kilka pytań, mam Arivę 110 i przy okazji chcę się dowiedzieć czy ma Asus jakieś dodatkowe opcje...soft się zmienia więc proszę o informację jak to obecnie wygląda, czy jest:
1) regulowana wielkość czcionki i pozycja na ekranie
2) zoom 0.9, 1x, 2x itd
3) wybór jakiegoś tła pod napisy ?? (tego zupełny brak w Arivie)
4) obsługa napisów txt (i czy nazwa pliku musi być identyczna jak nazwa pliku ?)
5) opcja wznawiania filmu
6) opcja przeskoku do dowolnego czasu filmu lub przejścia do dowolnego rozdziału (dvd)
7) czyta iso dvd , blue ray ?
8) chłodzenie pasywne czy jest wiatrak ?
 

Lendziu

New member
1) jest regulowana wielkość czcionki i pozycja na ekranie, dodatkowo synchronizacja co 100ms (w każdą stronę, zakres olbrzymi, nawet ponad 2 minuty).
2) zoom 2x, 3x, 4x, 8x, 1x... jest jeszcze zoom out w menu, ale nie sprawdzałem.
3) nie ma tła pod napisy.. można ustawić np. biały biały napis z czarną otoczką
4) czyta srt, txt.. napisy muszą mieć tą samą nazwę, bo nie widać ich w menu..
5) jest opcja wznawiania filmu /wielu filmów
6) nie sprawdzałem.. jest natomiast przeskok co 1, 5, 10, 15, 20, 25, 30 minut (tzw. skip duration w setup)
7) podobno czyta (http://www.iboum.com/pr/ASUSO-AIR.php), miałem natomiast salt.iso i nie czytał na firmware 1.18p, 1.21p (mam asusa o!play hdp-r3)
 
Ostatnia edycja:

barto0o

New member
Panowie, proszę nie wprowadzać kolegi w błąd.
User ID - tutaj wpisz nazwę użytkownika konta na które się logujesz w Windowsie.
Pass - tutaj wpisz hasło takie same jak wpisujesz podczas logowania do windowsa - jeżeli go nie masz zostaw puste pole

Od razu napisze jeżeli nie masz routera w standardzie N to filmy w FULL HD (*mkv)
będą przycinać :)

Ja mam to samo, włączyłem konto gościa, utworzyłem nawet oddzielne konto i dalej nic nie wiem jak mam się zalogować, ktoś ma jakiś pomysł co tam trzeba wpisać bo już mnie to denerwuje
 

Lendziu

New member
Dzięki Kocjan za firmware - 1.21P dobrze działa na Asusie HDP-R3 Air - w końcu polskie menu.

Na zwykłym WiFi widzę, że działa szybciej.. Wcześniej miałem 500kb/s, a teraz 3000-5000kb/s, czyli materiał HD pójdzie bez zadyszki.
Problem w tym, że WiFi w moim Asusie działa czasami, tj. często go nie ma, jednakże czasem nas zaskoczy swoją obecnością.

Dlatego jakby ktoś podpowiedział jak podłączyć Asusa z komputerem za pomocą nowej funkcji PPPoE dostępnej w najnowszym firmware 1.21P.
 
Ostatnia edycja:

Szlachtus

Member
"Witam

Dla zainteresowanych nowe softy z polskim menu (moje tlumaczenie, wszelkie uwagi mile widziane wg schematu: wersja oryginalna angielska - proponowane tlumaczenie):
Air 1.21pal - htp://rapidshare.com/files/428906883/install-air.rar
R1 1.33pal - htp://rapidshare.com/files/428908305/oplay_r1_1.33pl.zip

Pozdrawiam

PS
prosze zamienic htp na http bo nie chcialo wkleic linkow w post"

Nie wiem co robię źle, ale twój spolszczony firmware nie działa...tzn. działa, ale po aktualizacji nie mam żadnego polskiego menu, tym bardziej polskiego języka do wyboru...jest dokładnie to samo co przy oryginalnym firmware 1.33

Edit:

Już jest OK, nie wiedziałem że trzeba zmienić na język czeski ;) Spolszczenie świetne, nie ma się do czego przyczepić :) Dzięki wielkie!
 
Ostatnia edycja:

barto0o

New member
Ja mam to samo, włączyłem konto gościa, utworzyłem nawet oddzielne konto i dalej nic nie wiem jak mam się zalogować, ktoś ma jakiś pomysł co tam trzeba wpisać bo już mnie to denerwuje



jeżeli ktoś ma podobny problem to mi pomogło rozwiązanie ze strony:
astone.com.au/forum/viewtopic.php?f=21&t=106

proszę dodać www na początku linku bo nie mogłem wkleić
 
Ostatnia edycja:

yellowmen

New member
"Witam

Dla zainteresowanych nowe softy z polskim menu (moje tlumaczenie, wszelkie uwagi mile widziane wg schematu: wersja oryginalna angielska - proponowane tlumaczenie):
Air 1.21pal - htp://rapidshare.com/files/428906883/install-air.rar
R1 1.33pal - htp://rapidshare.com/files/428908305/oplay_r1_1.33pl.zip

Pozdrawiam

PS
prosze zamienic htp na http bo nie chcialo wkleic linkow w post"

powiedz jeszcze czym ten plik otworzć...bo Alko, deamon, clone nie dają rady....:-x:-x
 

Lendziu

New member
Najpierw ściągasz plik z podanych linków:
wersja HDP-R3 Air: 1.21pal - http://rapidshare.com/files/428906883/install-air.rar
lub wersja HDP-R1: 1.33pal - http://rapidshare.com/files/428908305/oplay_r1_1.33pl.zip

Następnie rozpakowujesz za pomocą WinRar, WinZip lub innego programu.

Kopiujesz plik na pen-drive i wkładasz go do Asusa.

Następnie wchodzisz w menu Asusa.. czyli SETUP >> SYSTEM >> UPDATE.. potem OK, OK i czekasz...

Żeby mieć język to trzeba go wybrać z listy (także w SYSTEM).. u mnie za pierwszym razem nie było języka polskiego, dopiero za drugim wejściem się pojawił..
 

yellowmen

New member
Robię dokładnie tak jak napisałeś...ale Asus nie widzi mi tego pliku...NO IMAGE FILE.....
więc nie wiem co jest grane.....

mam teraz 1.33 ale nie po polsku.....
 
Do góry