Aster HDTV

BaRiBaL

Member
Chcialem sie dzis lub jutro umowic na zmiane dekodera z HD na HD PVR ale nie bylo to mozliwe, czlowiek z infolinii zaproponowal poniedzialek ale to juz za pozno - wybywam na swieta, wiec i ja czekam na dokladne opisy forumowiczow jak sprzet dziala, czy jest tak samo wooolny w przelaczaniu programow jak dekoder HD ;]

Szkoda tylko, ze trzeba kolejne 5zl doplacac za 'dostep do uslug cyfrowych', czyli jak ktos juz wyzej napisal to bedzie cale 20zl. Razem z abonamentem HD Pack wychodzi 40zl a to juz troche jest (biorac pod uwage, ze net 6/3, telefon i basic+ mam u nich za rowno 100zl).

BTW na pytanie o VOD pan z infolinii stwierdzil, ze nie ma pojecia kiedy to bedzie..
 

k_luke

New member
U mnie instalacja umówiona na poniedziałek... możliwa była na jutro ale tylko jednego dekodera, a ja chcę dwa;) Jeden to wymiana Kaona HD, drugi Motorola. Dekoderów z PVR mają na razie bardzo mało, w związku z tym konsultantka musiała pytać kogoś o zgodę na wymianę dwóch na raz... Zobaczy się w poniedziałek;)
 

popmart

New member
Także zamówiłem PVR ... zobaczymy montera umówiłem dopiero na 29.12 bo dopiero wtedy bede w domu :(

zobaczymy ... teraz rachunek mam 89 pln (z HD) a pvr kosztuje +5pln za mc i 99PLN jednorazowo .... ciekawe czy zawrą nową umowę na kolejne 24 mc


nawet pasowało by mi to bo za 24mc kończą mi się umowy na wszyskie media i bede mógł na nowo przemyśleć dostawców i propozycje cenowe.
 

Peek

New member
Bez reklam
W każdym razie wszyscy czekamy na relacje i recenzje.
Ja tak jak juz mówiłem jestem ciekawy wysokości. ciekawe też czy progamy beda sie zmieniac tak wiolna jak w HD.
 

Vilmark

New member
I tak znowu Aster zrobił klientów na szaro , sprzedał jeden dekoder , zaraz wciśnie drugi..... Chociaż od początku widać było że to co dostałem to wersja z wyjętym dyskiem twardym.

Ta firma naprawdę przegina.... tu 5 zł , zaraz 99 zł i tak ciągle.

Pomijam żenujących handlowców , którzy zajmują się tylko obsmarowywaniem konkurencji.
Ba jeden nawet wciskał mi ostatnio że skasowanie TVPHD to dla mojego dobra i oni lepiej wiedzą co robią :)
 

mfmaster

New member
ponoć Universal udostępnia 2 swoje kanały kablówkom do testowania na okres 2 miesięcy od 19 grudnia czyli od dzisiaj do 19 lutego bez żadnych opłat bo mają jakąś ciekawą ramówkę i chcą się rozreklamować... Chodzi o Universal Chanel i sci-fi... ciekawe czy aster wpadnie na to, żeby te kanały nam udostępnić...
 

Peek

New member
Bez reklam
TO NIE JEST TEN SAM DEKODER !!!!!!!!!!!!!!!!
Rzućcie okiem na zdjęcia ktore wrzuciłem wcześniej. HD PVR jest wyższy, ma guziki z przodu, ma kółko zamiast kwadratu na obudowie i jest to model, który mozna kupić jako osoba fizyczna. Dekoder HD jest dekoderem specjalnie produkowanym na potrzeby Astera i norweskiej sieci Get, jest niższy. Jeszcze raz wrzucam linki, byście nie gadali takich głupot, że są to 2 takie same dekodery tylko ze HD PVR jest z dyskiem:

HD
http://www.mobilen.no/wip4/norges_be...d.epl?id=33563

HD PVR
http://www.teknofil.no/wip4/review/t...d.epl?id=27403

Przypatrzcie się na zdjęciu na stronie Astera. Na górze dekodera są przyciski tylko ich nie widać bo są wyłączone i się nie świecą.

Na stronie:
www.kaonmedia.net po wejściu w opcję Set TopBox po lewej na dole macie 2 dekodery Nominated coś tam coś tam są to 2 dekodery Astera.
 
Ostatnia edycja:

michaelius

New member
popmart napisał:
Także zamówiłem PVR ... zobaczymy montera umówiłem dopiero na 29.12 bo dopiero wtedy bede w domu :(

zobaczymy ... teraz rachunek mam 89 pln (z HD) a pvr kosztuje +5pln za mc i 99PLN jednorazowo .... ciekawe czy zawrą nową umowę na kolejne 24 mc


nawet pasowało by mi to bo za 24mc kończą mi się umowy na wszyskie media i bede mógł na nowo przemyśleć dostawców i propozycje cenowe.

Ja nic nie zamawiam. Jak nie wroci TVP HD i nie będzie Polsatu sport HD to od maja ( wczerwcu koniec umowy) zaczynam szukać która inna kablówka działa w moim bloku. A jak nic nie będzie to w najgorszym przypadku założe antene , a z astera zostawie tylko internet.
 

Peek

New member
Bez reklam
michaelius napisał:
Ja nic nie zamawiam. Jak nie wroci TVP HD i nie będzie Polsatu sport HD to od maja ( wczerwcu koniec umowy) zaczynam szukać która inna kablówka działa w moim bloku. A jak nic nie będzie to w najgorszym przypadku założe antene , a z astera zostawie tylko internet.

co do TVP HD to sie zgadzam sie, ale na Polsacie Sport HD leci sam szajs. Z resztą tak jak i na Polsacie sport zwykłym...
 

bluray

Banned
To nie jest ten sam dekoder.
Potwierdzam.
Już chodzi i to znakomicie.
Jest o ok. 1 cm wyższy od wersji bez HDD.
- Pracuje ciszej oc N-boxa !!!
- Wyeliminowano zły obraz na kanałach SD. Jest teraz porównywalny jak nie lepszy od N-ki. Zły, mam na myśli rozdzielanie sie linii poziomych ( Np. w logo TVP 1). Chyba nie dawał sobie rady TV ( PDP PIONEER 5090H) z usuwaniem przeplotu. Ale z winy źródła czyli tunera. Teraz jest juz miodnie.
- LUXE HD juz sią prawidłowo rozciąga na cały ekran zaś SD zajmuje centralną część ekranu. Ja nie rozciągam ani nie stosuję zoomu do SD.
- HD wygląda wspaniale
- nie mam już wątpliwości, że audio jest 5.1 ( a miałem z poprzednim Kaonem)

To z pewnością inny także procesor obrazu.
W HD obraz wydaje mi się znacznie bardziej plastyczny. Reprodukcja kolorów pełniejsza.
Wygląda jak 3D !
Oglądam doskonałej jakości materiał NG. Łowienie zabłąkanych zwierzątek.
Discovery HD porównuję do N-kowego;
KAON odwzorowywuje lepiej detale. Lepiej obdługuje krawiędzie.
Nie wspomnę o scenach z ruchoma kamerą. Tu wiadomo decyduje bitrate a ASTER nie ogranicza źródłówego sygnału. I to natychmiast widać.
Jeszcze nie próbowałem nagrywać.
Będzie update.
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
A jak wygladają świecące guziczki na górze obudowy?;)
Luxe HD był wyświetlany prawidłowo i na wersji bez HDD tylko trzeba było pogrzebać w ustawieniach. Czy aktywacja trwała tak długo jak z dekoderem HD?
 

bluray

Banned
Aktywacja została dokonana w ułamu sekundy w trakcie rozmowy instalatora z centralą.
Pewnie chodzi Ci o pierwsze instalowanie firmwaru. Tak trwało to w sumie ok 20 min, łącznie z formatem HDD. Ale technicy mają takie zalecenie.

Nagrywanie:
bezproblemu, żednej utraty jakości nie widzę.
Przewaga nad N-ka potwierdzona przez porównanie zapałzowanych scen.
Układ technicznY:
oba żródła po HDMI idą do swicha OCTAVA 1,3 5x1 i później do TV (PDP PIONEER 9G KURO 5090H - Pure cinema oFF, Drive Mode 2)
 

Vilmark

New member
Aster zawsze daje 1/2 lub 3/4 maksymalnego obrazu..... przynajmniej w Warszawie.

Co do chipsetu , to ktoś rozkładał ten HDD na częsci ?? sprawdzał dane producenta ?? Czy po prostu wydaje się że jest inny ??
 

bluray

Banned
A jak wygladają świecące guziczki na górze obudowy ?
Za dużo tego. Kolory miodowo/zielone też nie trafione.
To jeżeli masz na myśli oświetlenie front-panelu (jego górną krawędź).
Bo góra obudowy może także świecić. Przełącznik na back-panelu.
Aster zawsze daje 1/2 lub 3/4 maksymalnego obrazu
Rozwiń bo nie wiem jak należy to rozumieć.
Termin "pół maxymalnego obrazu" z niczym mi się nie kojarzy.

Po prostu widzę, że świeci inaczej. Czytaj: lepiej - zarówno SD jak i HD.
Producent nie ujawnia chipsetu ani w instrukcji ani na www.
Warto by poszukać w necie. Może jakiś Norweg to rozkręcił.
Tryb ekranu: "dot to dot".
Poprzednio LUXE HD musiałem specjalnie rozciągać.
Pozostałe HD 16:9 wypełniały cały ekran.
Teraz juz tego problemu nie ma.
 

PJAST

New member
bluray - czy można prosić o jakieś zdjęcia obrazu z dekodera pvr, hd i sd? Porównywałeś dekoder hd astera i pvr (czy N i pvr astera?).
Pytam bo zaobserwowałem (przez przypadek), że obraz SD wyświetlany przez kaona(nie pvr) puszczony przez euro (rgb) jest DUŻO lepszy niż puszczony przez hdmi. Jest ostrzejszy a kolory żywsze, szczególnie widoczne to jest na Comedy C, AleKino (znaczna poprawa) ale też na pozostałych kanałach (C+) (ustawienia TV jednakowe na obu złączach).
Obraz w HD (mam C+HD tylko) jest porównywalny, ze wskazaniem na połączenie euro. Wiem, że to dziwne - przecież hdmi teoretycznie powinno dawać najlepszą jakość. Ale jak się okazuje w moim przypadku i kaona jest odwrotnie.
Stąd moje pytanie - czy z powyższego punktu widzenia zmiana dekodera na pvr hd poprawia obraz puszczony przez hdmi. Jeśli możesz/możecie porównać hdmi vs euro.
Aha dodam, że kabelek hdmi to standard z Aster lub Prolink, Euro - dosyć dobry kabel (ok 100zł, gruby i pozłacane końcówki prod Hama).
Mój TV to Panas 42PV80 hdready.
 

Peek

New member
Bez reklam
Kabel Euro w ogóle nie przesyła HDMI !!! Nie ma szans, żeby na Euro było lepiej. Ja w czerwcu gdy miałem pare dni dekoder astera zasugeropwałem się opiniami immych i podłączyłem go Euro i HDMI naraz. Kolory na Euro są wyblakłe, bardzo podobno do obrazu analogowego, a na HDMI żywe a obraz jest ostrzejszy nawet na SD. Programy HD, które oglądasz po Euro to nic innego tylko przerobienie ich na SD.
 

bluray

Banned
[1] Przełączanie:
na następny ok. 2-3 sek
na jakikilwiek z numerycznej klawiatury ok. 1 sek dłużej.
Porównałem z N-ką: jest tak samo.
Chyba KAON no-pvr robił to dłużej.

[2] Wyświetlacz na "dachu" - nie sprawdziłem.

[3] Foto nie będzie bo i tak nie umiem zrobic takiej foto, żeby o czym kolwiek świadczyła.

[4] Jeżeli w nastawach wybrał 567 linii to i mógł po HDMI dostać zbliźony shit jak po EURO.

Nadal nie umiem nagrywać dwuch kanałów jednocześnie.
Trzeba będzie poczytać manuala.

Nagrałem 120 minut i mam jeszcze 96% wolnego dysku.
Wychodziło by aż 100h w HD. Jeżeli to sie sprawdzi to SZOK !!!
 
Ostatnia edycja:
Do góry