Aster HDTV

bluray

Banned
Potwierdzam:
U mnie to samo: pillar box powoduje, że LUXE HD jest 4:3.
LUXE HD ma złą flagę albo tunery DVB-C ASTER HD są źle zaprogramowane.
N-ka nie miała z tym najmniejszych problemów kidy nadawała ten kanał.

Pozostałe programy sa prawidłowo rozpoznawane jako 16:9.
 

Peek

New member
Bez reklam
Vodnik napisał:
Jasne... dzięki za bardzo pomocnego posta... :confused: TV 16x9 to ja miałem kiedy jeszcze w Polsce takich nie było w sklepach i troszkę o ustawianiu aspect ratio wiem. Przy ustawieniu w dekoderze telewizora na HD, TV przełącza się na Wide - i tak być powinno. Ale Luxe.tv jest nadawane przez Aster inaczej niż inne programy HD - inne przy takim ustawieniu TV są full screen przy ustawieniu "pillarbox" w dekoderze a tylko Luxe.tv wymaga "panoramy" żeby być full screen (albo przestawainia aspect ratio w TV na 4:3 Full). Czyli coś jest pop&&rzone.
Popróbuj w ustawieniach formatu TV w dekoderze. Ja ustawiłem i Luxe.TV mam w 16/9
 

Vodnik

New member
Peek napisał:
Popróbuj w ustawieniach formatu TV w dekoderze. Ja ustawiłem i Luxe.TV mam w 16/9
Tak, rzeczywiście jest OK przy ustawieniu panorama, no ale wtedy wszystkie programy SD 4:3 są rozciągane na boki do 16x9, a tego nie trawię. Dla mnie program 4:3 ma być wyświetlany 4:3, a program 16x9 w 16x9. Taki mało ekstrawagancki jestem ;)
 

k_luke

New member
Vodnik napisał:
Tak, rzeczywiście jest OK przy ustawieniu panorama, no ale wtedy wszystkie programy SD 4:3 są rozciągane na boki do 16x9, a tego nie trawię. Dla mnie program 4:3 ma być wyświetlany 4:3, a program 16x9 w 16x9. Taki mało ekstrawagancki jestem ;)
O ile pamiętam w ustawieniach jest zmiana opcji wyświetlania kanałów SD niezależnie od kanałów HD... domyślnie jest obsługa wszystkich rozdzielczości.
 

Vodnik

New member
k_luke napisał:
O ile pamiętam w ustawieniach jest zmiana opcji wyświetlania kanałów SD niezależnie od kanałów HD... domyślnie jest obsługa wszystkich rozdzielczości.
Niezupełnie - to menu o którym myślisz jest widoczne, kiedy wybierze się, że telewizor jest SD. Przy wyborze HD można ustawiać opcję dla 4:3, ale to dotyczy wszystkich kanałów 4:3, nie tylko SD, i niestety to dotyczy też z jakiegoś powodu Luxe.tv.
 
Ostatnia edycja:

aruh

New member
Ja w końcu problem słabej jakosci SD przez HDMI rozwiazałem tak, że mam jednoczesnie podpięte dwa kable: HDMI i SCART a w pilocie zaprogramowalem sobie dwa przyciski: jeden do ustawienia wejścia TV na SCART i drugi - wejścia HDMI. Domyślnie TV ustawiany jest na SCART. Tak więc zmiana ze SCART na HDMI i odwrotnie wymaga naciśnięcia tylko jednego przycisku. Myślę, ze nie będzie to zbyt uciążliwe w użytkowaniu.
 

michaelius

New member
Ja sobie odpalilem TVN 24 na wszystkich wejsciach i po kolei porownywalem z 50 cm pod wzgledem jakosci jednak wyszlo :
HDMI (1080i) > SCART(RGB) > analogu na tuner w TV

:)
 

aruh

New member
michaelius napisał:
Ja sobie odpalilem TVN 24 na wszystkich wejsciach i po kolei porownywalem z 50 cm pod wzgledem jakosci jednak wyszlo :
HDMI (1080i) > SCART(RGB) > analogu na tuner w TV

:)
Ja tez zacząłem tak porównywać ale po tylu próbach już sam nie wiem, przy której konfiguracji jest najlepiej.
 

Vodnik

New member
Awaria...

No i k###a długo się nacieszyłem HD... Monter wyszedł ode mnie wczoraj gdzieś koło 19-tej i wszystko było cacy (poza tym, że nie te pakiety mi podpieli co zamawiałem, ale to w 5 minut przez telefon skorygowali).

Cacy było gdzieś do 3-ciej w nocy... Wtedy ostatni raz moja żona zerknęła na zegar na dekoderze kiedy karmiła córę. Ja wstałem o 5:30 i już była kupa - wywalony bezpiecznik obwodu na którym mam cały sprzęt RTV. Wypiąłem dekoder, ożywiłem bezpiecznik, wpiąłem dekoder i... pyk w zasilaczu i bezpiecznik znowu poleciał... Potem sprawdziłem miernikiem jeszcze sam zasilacz - nie wywalił bezpiecznika, ale napięcia na wyjściu tez już nie podaje. Czy sam dekoder żyje to nie mam jak sprawdzić, bo nie mam drugiego takiego zasilacza, ale wątpię bo pewnie zasilacz bez powodu się nie spalił.

Już dzwoniłem rano do Astera, teraz czekam na telefon z działu technicznego........

Jestem na 100% przekonany, że wczoraj czytałem gdzieś post człowieka, który miał dokładnie ten sam problem - ale teraz nie mogę tego znaleźć... Myślałem, że to było w tutaj, ale wygląda na to, że nie. Hmmm...
 
Ostatnia edycja:

zibil79

Member
No ja też już jestem po instalcji nawego dekodera, która w sumie przebiegła bez problemu.
Musze powiedzieć, że obraz HD jest super,szczególnie discovery natommiast SD taki sam jak w motorolce. Ja mam tak, że HD ogłądam przez HDMI a SD przez scart.
Co do samego dekodera jak i pilota nie mam większych zastrzeżeń (w końcu mam zegarek).

Dekoder mam podłączony do Philipsa 32PW9551 i technik nie mógł się nadziwić, że taki obraz można uzyskać na CRT. Wogóle nie wiedział , że taki telewizor istnieje.

Jedyny problem jaki zauważyłem po wyjści technika jest taki, że oglądając you can dance po HDMI dekoder się tak jakby wyłączył i po włączeniu był obraz ale nie było dzwięku. Natomiast po SD było to i to. Wyłączenie z prądu naprawiło te zjawisko i już wszystko było w porządku. Mam coś z tym zrobić, czy czekać aż się bardziej popieprzy?

Ogólnie muszę powiedzieć, że jestem zadowolony jednak uważam ,że mogłoby być taniej. Mam nadzieje, że oferta w HD packu będzie się powiększać bez zmiany ceny.

PS. 1 - technik mówił, że jest duża szansa na powrót polsatów po EURO.
PS. 2 - jak dla mnie podstawowe funkcje np. takie jak program są znacznie lepsze jak w motorloce.
 
Ostatnia edycja:

zibil79

Member
handlowiecupc napisał:
Mam telewizorek z tej serii. Czy naprawdę jest duża różnica w jakości programów HD ? Czy jest sens wydać parę setek rocznie na te kilka programów ? Bo wciąż się waham.

Powiem tak, jak na moje oko róznica jest duża, przede wszystkim w ostrości obrazu i kolorach. Jak puszczam np. Discovery HD po scart to obraz jest ładny ale tak jakby za mgłą (nieostry) natomiast po HDMI to tak jakbyś oglądał na LCD. Naprawde wyżej wymieniony program wygląda rewelacyjnie. Wczoraj oglądałem nawet program m.in. o ślimakach choć normalnie bym go przełączył.

History HD i Eurosport HD też bardzo ładnie. Widziałem troche meczu tenisa i wszystko jak najbardziej ok.

TVN HD po HDMI oglądałem you can dance i też fajnie, choć to nie to samo co np. Discovery

Musze powiedzieć, że migotanie też nie jest jakoś bardzo dokuczliwe, ale ja już od prawie dwóch lat gram na Xbox360 więc już się może przyzwyczaiłem, choć tu może ciut bardziej je widać.
 

Slasen

New member
5.1 przez koaxiala

Proszę o podanie, czy podłączenie tunera do ampli coaxialem daje dźwięk 5.1. Wypowiedzi w tej sprawie przez forumowiczów są dla mnie niejasne.
 

Vodnik

New member
Slasen napisał:
Proszę o podanie, czy podłączenie tunera do ampli coaxialem daje dźwięk 5.1. Wypowiedzi w tej sprawie przez forumowiczów są dla mnie niejasne.

Jak najbardziej daje (to znaczy u mnie dawało dopóki dekoder się nie zjarał), oczywiście pod warunkiem, że nadawca tak nadaje.
 

Slasen

New member
Vodnik napisał:
Jak najbardziej daje (to znaczy u mnie dawało dopóki dekoder się nie zjarał), oczywiście pod warunkiem, że nadawca tak nadaje.
No to dobrze, oczywiście że jest 5.1 a nie że Tobie się dekoder zjarał - moje współczucie. Jako pionier w HD Aster będziesz teraz testował sprawność serwisu.
 

Vodnik

New member
Slasen napisał:
Jako pionier w HD Aster będziesz teraz testował sprawność serwisu.
Już się odezwali - najwcześniejszy termin wizyty speca to poniedziałek, a że ja nie mogę wtedy, więc umówiłem się dopiero na wtorek... Zaje...fajnie :(
 

Peek

New member
Bez reklam
Czy u was Eurosport erż tak się tnie? (Mecz Djoković-Nadal) Nie da się oglądać co chwile zatrzym,uje sie obraz i dzwiek a u was?
 

tucz

Member
W koncu udalo mi sie zaprogramowac pilot do wspolpracy z plazma Pioneera, ale powiem, ze musialem bardzo wiele razy wciskac "+" :-D Najwazniejsze, ze sie udalo.
Podpialem tez dekoder za pomoca SCART, aby porownac jakosc obrazu, glownie w przypadku TVN24 i rzeczywiscie jest niewielka roznica, ale jak na moje oko nie warta korzystania z dwoch polaczen. Tym bardziej, ze roznice widac z bliskiej odleglosci, a z kanapy prawie nie do odroznienia.
Niestety nadal nie mam dzwieku DD5.1 na ampli. Sprawdzalem tez inny kabel coaxialny, ktory dla DVD puszcza dobrze dzwiek DD. A tutaj niestety caly czas mam Pro Logic II. Ktos ma jeszcze jakies pomysly o co chodzi?

Co do awarii u forumowiczow to troche zaczyna mnie to martwic, ze w tak krotkim czasie nawalily juz co najmniej dwa dekodery. Malo optymistycznie to wyglada. Ciekawe czy cos wspolnego z tym ma to dosyc mocne nagrzewanie sie dekoderow :hmm:
 
Do góry