Aster HDTV

chill

New member
tucz napisał:
cos nam Aster zostaje w tyle za UPC...
Czyzby tak mocno sie skupili nad samym wdrozeniem HD, ze nie nadazaja za rynkiem :hmm:
pewie cos robią, np testują NG HD - podczas wizyty montera program pojawil mi sie na kanale 17
 

Peek

New member
Bez reklam
chill napisał:
pewie cos robią, np testują NG HD - podczas wizyty montera program pojawil mi sie na kanale 17
A polsat Sport Extra lub HD gdzieś się nie pojawił?;)

PS: Panowie wiem, że to co teraz napisze może być głupie i naiwne, ale...

Polsat Sport HD do Jutra godz 16.00 nadaje jeszcze testowo, więc teoretycznie jest jakaś iskierka nadzeji, że może po tym czasie pojawi się w Asterze (w UPC bedzie właśnie od tej pory).;)

Aster w swojej histori robił już pare ruchów "z nienacka" jak np. Movies 24 za Jetic czy nieszzęsny TVP Sport za Polsat Sport
 
Ostatnia edycja:

michaelius

New member
Hmm ja bym sie raczej spodziewal takich naglych ruchow w polowie tygodnia bo po rozpoczeciu euro zapewne cena sporo spadnie.

No ale i tak to raczej samo oszukiwanie sie bo tym razem nasza kablowka dala ciala :)
 

chill

New member
Tylko, że na ich stronie w zestawieniu programów mieli już wcześniej przydzielony kanał dla PS HD.

peek napisał:
A polsat Sport Extra lub HD gdzieś się nie pojawił?
Nie pojawił się i pewnie się nie pojawi do końca czerwca. Prędzej będzie w/w National Geographic.
 

Vodnik

New member
packer napisał:
Ja tak miałem wczoraj. Po podłączeniu drugiego zasilacza 12V okazało się, że sam dekoder działa bez zarzutu.
Aaaa! Widzisz, to twojego posta widziałem wcześniej. Ciekawe czemu nie mogłem go wczoraj znaleźć... ani chybi pomroczność jasna... ;)

Dziś skombinowałem zasilacz 12V - i od razu uprzedzam innych, że musi być dość mocny: na 500mA nawet dekoder nie mrugnął. Dopiero jak znalazłem zasilacz 1.5A to odpalił, czyli mam to samo co kolega: dekoder w porządku, natomiast pojarał się zasilacz. Ten oryginalny zasilacz jest niby 2.5A, ale wygląda wyjątkowo badziewnie i wątpię czy wydoli z siebie taki prąd. No to przynajmniej pooglądam sobie HD do wtorku czekając na serwisanta :D

A tak przy okazji - moje zgłoszenie do eBOK'u w sprawie źle wyświetlanego Luxe ma status "realizowane". Ciekawe czy to coś znaczy...

POPRAWKA: Przed chwilą dekoder się zresetował... Albo jednak nie jest całkiem w porządku, albo rzeczywiście potrzebuje większej mocy niż daje zasilacz 1.5A...
 
Ostatnia edycja:

tucz

Member
chill napisał:
pewie cos robią, np testują NG HD - podczas wizyty montera program pojawil mi sie na kanale 17

tez u mnie to zauwazylem podczas montazu. Fajnie jakby sie pojawil, aczkolwiek ja chcialbym, zeby Aster popracowal nad swoja oferta programow sportowych, bo ostatnio nedznie to wyglada, jak jest przerwa w ligach na C+ to nawet nie ma co ogladac :(
 

Nicodem

New member
tucz napisał:
tez u mnie to zauwazylem podczas montazu. Fajnie jakby sie pojawil, aczkolwiek ja chcialbym, zeby Aster popracowal nad swoja oferta programow sportowych, bo ostatnio nedznie to wyglada, jak jest przerwa w ligach na C+ to nawet nie ma co ogladac :(

O to skoro już przy sporcie jesteśmy. Że jestem laik i zupełnie mnie to nie grzało do momentu montażu HD... - pewnie naiwne pytanie, ale czy w Eurosport HD będą jakieś mecze do obejrzenia na żywo?
Czy w ogóle w Aster w tej chwili jest jakaś szansa na mecze na żywca?
 

tucz

Member
no oczywiscie, ze beda na zywca, ale w zwyklym polsacie.
Na Eurosport beda sie pojawialy z jednodniowym opoznieniem i to w dosyc poznych godzinach wieczornych
 

Nicodem

New member
tucz napisał:
no oczywiscie, ze beda na zywca, ale w zwyklym polsacie.
Na Eurosport beda sie pojawialy z jednodniowym opoznieniem i to w dosyc poznych godzinach wieczornych

Czyli na HD nie ma szans. Tak myślałem. Ech ten Roland Garros (jakość!) mnie napalił na jakiś meczyk w HD.
 

Peek

New member
Bez reklam
Nicodem napisał:
Czyli na HD nie ma szans. Tak myślałem. Ech ten Roland Garros (jakość!) mnie napalił na jakiś meczyk w HD.

Powtórki na Eurosporcie bedą w HD a i tak za pare tygodni wracaja ligi.
 

chill

New member
Wczoraj na C+ Sport HD oglądałem powtórke Golden League z Oslo. Jakość bardzo dobra, choć do tenisa na Eurosporcie HD jakby odrobinę brakowało ;)

Co do meczów z poślizgiem to powtórki w HD będą wykwintnym deserem dla fanatyków futbolu :)
 

Peek

New member
Bez reklam
Ja osobiście teraz juz nie wiem na jaką rozdzielczość HD ustawiać, bo na Discovery HD gdy jest mało żróżnicowany obraz występuje taka jakby "kaszka" na 720p a na 1080i ten efekt jest zmniejszony.
 

Nicodem

New member
Peek napisał:
Ja osobiście teraz juz nie wiem na jaką rozdzielczość HD ustawiać, bo na Discovery HD gdy jest mało żróżnicowany obraz występuje taka jakby "kaszka" na 720p a na 1080i ten efekt jest zmniejszony.

Ja zostawiłem 1080i. Ideałem byłaby możliwość ustawiania różnych konfiguracji na wybranych kanałach. Wtedy np SD na najniższej, Eurosport HD - 1080i itp.
Pewnie teoretycznie takie coś do softu wprowadzić to nie problem, tylko że Aster będzie się bał wprowadzać do dekoderów co chwilę nowe oprogramowanie. Widać to było po instalacji dekodera, kiedy monter od razu zapowiadał że przy 0%, 97%, 99% będą przestoje, albo 'się rypnie i wtedy nowy dekoder'...
 

tucz

Member
chill napisał:
Wczoraj na C+ Sport HD oglądałem powtórke Golden League z Oslo. Jakość bardzo dobra, choć do tenisa na Eurosporcie HD jakby odrobinę brakowało ;)

bo golden league nie bylo prawdziwym obrazem HD, a jedynie skalowanym w gore z sygnalu SD
 

zen28

New member
Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego kanały SD puszczone po lepszym kablu i z nowszym dekoderem są gorszej jakości? Przecież to bez sensu! Jest szansa, że to poprawią?
 

jaceksobczak

New member
Jestem abonentem Cyfrowej Vectry . Od kilku dni mam dekoder HD / w Vectrze jest tej samej firmy co robi dla N-ki / .
Kilka rzeczy mnie dziwi i wkurza a ludzie z BOK-u zwalają wszystkie niedogodności na nadawców . A może to jest wina oprogramowania ?
Poniżej wyszczególniam niedogodności i proszę Was o o informacje czy Wy macie takie same problemy. Bo większość kanałów HD mamy takie same.
Dekoder mam podpięty przez HDMI i połączony kablem optycznym z kinem domowym.
Dekoder mam ustawiony na format 16/9 i 1080i .
1. wiele programów a nawet filmów /!!!/ na TVN HD leci z pasami po
bokach.
2. również na Eurosporcie HD niektóre programy są z identycznym
problemem
3. Wiele reklam i zapowiedzi programów na większości hanałów HD
podobnie
4. jeżeli dekoder ustawię domyślnie na dźwięk AC3 - to na wszystkich
kanałach SD i HD które nadają w Dolby Digital nie słychać w ogóle
dźwięku w telewizorze a jedynie poprzez kino domowe. Wobec tego
zmuszony jestem do domyślnego ustawienia w dekoderze dżwięku na
PCM i ciągłego ręcznego wybierania fonii AC3 jeżeli film jest w DD5.1 aby
ją puścić przez amplituner. Dekoder nie pamięta na stałe indywidualnej
zmiany na AC3 na danym kanale.
5. brak możliwości wyboru wersji z napisami na Canal+Film i Sport w
wersjach HD.
6. na Canal+ / HD i SD/ ścieżka DD5.1jest wyłącznie w wersji
oryginalnej zarówno w TV jaki przez amplituner
7. przy resecie ustawień dekodera pojawia się komunikat o problemach z
HDCP i nakazujący połącznie nie przez HDMI ale przez komponent
/ zaznaczam że mam w miarę nowy LCD JVC 37 P80 / .

Aha i jeszcze telegazeta przez dekoder nie posiada pamięci stron .

Być może te niedogodności są przyczyną złego oprogramowania.
Proszę o Wasze uwagi.
 
Ostatnia edycja:

michaelius

New member
Ad 1,2,3 to sa objawy kiedy kanal HD puszcza materialy z SD np. archiwalne mecze itd.

Niestety w przypadku TVN HD dotyczy to absolutnie wszystkiego poza paroma ich wlasnymi produkcjami np. You Can Dance czy Taniec z Gwiazdami.

Reszty jeszcze nie sprawdzalem. Aczkolwiek ad4. u mnie tak nie ma , ale nie gmeralem w ustawieniach dzwieku bo i tak mam tylko glosniczki w TV.
 

bluray

Banned
TVN HD ;
To i tak bardzo dużo. Własne produkcje TVN w HD są wielkie. Np.: 39,5.
Trzeba gratulować ich technice, że są w stanie realizować i realizują na najwyższym poziomie światowym produkt HD.
 

Peek

New member
Bez reklam
You Can dance ni oglądam więc nie wiem, ale wiekszość własnych produkcji TVN w 16/9 to nadal sygnał cyfrowy. Ja do tej pory w HD widziałem tylko Kryminalnych, ale HD w Kryminalnych przyznam, że wbija w fotel.
 
Do góry